Audi a4

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#176 Re: Audi a4

Post by sema911s »

Mahala


Mah samo se sada tresem Ko jermenija
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#177 Re: Audi a4

Post by jasko__ »

Ljudi nije mi radila klima pa sam mijenjao jedan dio na kompresoru (još tamo na početku ljeta)...i cijelo vrijeme nakon toga mi se čuje neki zvuk u vožnji...nešto je to poprilično tiho, skoro pa zanemarivo...ali ja jbg lud pa samo to čujem :D

Interesuje me, ako upalim dugme ECON, tada kompresor ne radi, je li tako...tj tada radi samo obična ventilacija koju ima i auto koje nema klimu...

Eh buni me što se taj zvuk čuje i u tom slučaju...ako kompresor ne radi tada, znači zvuk ne može biti od kompresora...jesam li upravu???
preludezalude
Posts: 5634
Joined: 07/03/2012 00:09

#178 Re: Audi a4

Post by preludezalude »

Da ali...
Ipak se remenica na kompresoru vrti bez da je kompresor "ukopcan".
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#179 Re: Audi a4

Post by jasko__ »

preludezalude wrote:Da ali...
Ipak se remenica na kompresoru vrti bez da je kompresor "ukopcan".
A ako ugasim sve na OFF...vrti li se onda ništa???
User avatar
ElRe
Posts: 10849
Joined: 12/12/2011 11:28

#180 Re: Audi a4

Post by ElRe »

https://www.youtube.com/watch?v=vrn95M7i0wo

Zanimljiv dio od 08:55 do 10:25

Inace, lik dobro radi testove
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#181 Re: Audi a4

Post by jasko__ »

Raja imam novi belaj, krenulo me ybg..u pitanju je A4 B6 1.9 TDI 74 kw
Danas u pola preticanja na nekih 100 km/h gubim vucu, prikocim i vratim se u traku, auto ne moze meda...gas do patosa on ne moze dalje od 100
Otac mi ima na Jetti isti belaj al kad ugasi pa upali auto sve ok...navodno neki Safe mode se aktivira i ne mozes vozit brze...uradim i ja isto, ugasim upalim i nastavim
Krenem se penjat na Vlasic, treca brzina na 2500 obrtaja opet blokada, nemam gasa...i tako jos 3 puta do vrha
Zovem majstora, kaze da mora pogledat ali da je vjerovatno puklo neko crijevo i turbina ne moze da radi kako treba i komp je blokira, tako nesto..ali da smijem vozit, da se ne moze nista veće poyebat zbog toga
Eh sad, jel ko imao iskustva sa ovim, jel sta ozbiljno, smijem li vozat po vama??
Vratio sam se kuci laganice, sve do 2000 obrtaja, i nema problema
Da napomenem da sam radio reparaciju turbine prije skoro 2 godine al jbg istekla mi je vec garancija

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
citroen xm
Posts: 18141
Joined: 17/04/2012 22:57

#182 Re: Audi a4

Post by citroen xm »

Nije turbina sigurno. Vjerovatno ventil.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#183 Re: Audi a4

Post by pirmin »

Imam taj problem godinama, isti auto.
Nastupa iskljucivo na autoputu. Svratim na sljedeci parking pustim ga da radi u leru 2-3 minute, ugasim i opet startam
za koji minut. Nastavi kao da nista nije bilo.
To je inace boljka cetvorke, citao sam na vise foruma o istom problemu.
Turbina, neki od ventila, mjerac vazdusne mase...su neki od uzroka.
Vidi prvo sta kaze upravna jedinica, ima li kakvih greski mada sumnjam. Kod mene ih nije bilo vezano za taj problem.

Sad me klima :izet: , razmisljam o A1. :zoka:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#184 Re: Audi a4

Post by condy »

Potenciometar na papucici od gasa je po meni problem sto ostane momentalno bez gasa i vuce. Problem se rjesava promjenom komplet pedale od gasa. Kad se to desi treba ga skopcat na dijagnostiku i tad pokaze taj problem.
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#185 Re: Audi a4

Post by ovo_mi_je_nick »

jasko__ wrote:Raja imam novi belaj, krenulo me ybg..u pitanju je A4 B6 1.9 TDI 74 kw
Danas u pola preticanja na nekih 100 km/h gubim vucu, prikocim i vratim se u traku, auto ne moze meda...gas do patosa on ne moze dalje od 100
Otac mi ima na Jetti isti belaj al kad ugasi pa upali auto sve ok...navodno neki Safe mode se aktivira i ne mozes vozit brze...uradim i ja isto, ugasim upalim i nastavim
Krenem se penjat na Vlasic, treca brzina na 2500 obrtaja opet blokada, nemam gasa...i tako jos 3 puta do vrha
Zovem majstora, kaze da mora pogledat ali da je vjerovatno puklo neko crijevo i turbina ne moze da radi kako treba i komp je blokira, tako nesto..ali da smijem vozit, da se ne moze nista veće poyebat zbog toga
Eh sad, jel ko imao iskustva sa ovim, jel sta ozbiljno, smijem li vozat po vama??
Vratio sam se kuci laganice, sve do 2000 obrtaja, i nema problema
Da napomenem da sam radio reparaciju turbine prije skoro 2 godine al jbg istekla mi je vec garancija

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Isti slučaj. Turbina pri kraju. Ja sam tako vozao, nakon safe moda ugasim auto, kad upalim opet sve ok dok se opet ne prebaci na safe mod tj izgubi snagu. Dok jedne prilike nije riknula totalno. Imao sam vremena da se dovezem do kuce uz značajan dim iz auspuha.
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#186 Re: Audi a4

Post by golfiista »

Lolobrigida wrote:http://autoklub.jutarnji.hr/test-rablje ... a/1401759/

Možda će biti od pomoći nekome ko razmatra kupovinu Audija A4 B8. Primjerak ove generacije je i na AutoBildovom hard testu od 100.000 km zabilježio visok plasman, ali ga je najviših ocjena koštao problem sa prednjim ovjesom koji se i ovdje spominje kao mana. Znači, potencijalni kupci neka posebnu pažnju obrate na tu stavku.
I krst volana i uljna pumpa i prednji ležajevi kao i kinetički, senzor povratnih gasovA ... Sve na oko 100k km
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#187 Re: Audi a4

Post by KB9 »

jel a4 imo onu karavan verziju kao neki offroad u tom fazonu il je neki drugi? :mrgreen:
snake c3
Posts: 485
Joined: 05/01/2013 21:06

#188 Re: Audi a4

Post by snake c3 »

jasko__ wrote:Raja imam novi belaj, krenulo me ybg..u pitanju je A4 B6 1.9 TDI 74 kw
Danas u pola preticanja na nekih 100 km/h gubim vucu, prikocim i vratim se u traku, auto ne moze meda...gas do patosa on ne moze dalje od 100
Otac mi ima na Jetti isti belaj al kad ugasi pa upali auto sve ok...navodno neki Safe mode se aktivira i ne mozes vozit brze...uradim i ja isto, ugasim upalim i nastavim
Krenem se penjat na Vlasic, treca brzina na 2500 obrtaja opet blokada, nemam gasa...i tako jos 3 puta do vrha
Zovem majstora, kaze da mora pogledat ali da je vjerovatno puklo neko crijevo i turbina ne moze da radi kako treba i komp je blokira, tako nesto..ali da smijem vozit, da se ne moze nista veće poyebat zbog toga
Eh sad, jel ko imao iskustva sa ovim, jel sta ozbiljno, smijem li vozat po vama??
Vratio sam se kuci laganice, sve do 2000 obrtaja, i nema problema
Da napomenem da sam radio reparaciju turbine prije skoro 2 godine al jbg istekla mi je vec garancija

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Ne smiješ po nama, šta ti je :lol: , po cesti da.
Post Reply