Audi a4

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
1921manijaci1987
Posts: 19
Joined: 22/02/2014 19:15

#1 Audi a4

Post by 1921manijaci1987 »

Audi a4 1.9 96kw 2002 godina karavan, prednosti i mane !?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2 Re: Audi a4

Post by mali_milojica »

Mane,prednji trap i sto je drag lopovima. Prednosti ima dosta vise. Dobar auto.
User avatar
Azamo
Posts: 556
Joined: 05/07/2007 17:33
Location: GPS signal lost...
Contact:

#3 Re: Audi a4

Post by Azamo »

Kod mene ga kolega na poslu vozi,auto je odlično što se i očekuje od audija,ali moraš imati malo dublji džep za održavanje,nije da se kvari ali kad se pokvari belaj.I ako ga kupiš obavezno zeder ili hudiny jer što kaže ovaj gore kradu se pravo često,i njemu su ga pokušali ukrasti ali imo zeder pa nisu uspjeli.
1921manijaci1987
Posts: 19
Joined: 22/02/2014 19:15

#4 Re: Audi a4

Post by 1921manijaci1987 »

Azamo wrote:Kod mene ga kolega na poslu vozi,auto je odlično što se i očekuje od audija,ali moraš imati malo dublji džep za održavanje,nije da se kvari ali kad se pokvari belaj.I ako ga kupiš obavezno zeder ili hudiny jer što kaže ovaj gore kradu se pravo često,i njemu su ga pokušali ukrasti ali imo zeder pa nisu uspjeli.

Ma svako auto kad redovno održavaš neće se pokvarit, ulje, filteri, lamele, itd :D A ima osoba koje cekaju zadnji minut da zariba sve , e onda treba predubok džep, al nije bezveze ona " nije žvaka za seljaka".
Metasystem je kod mene pravo dobra, zakljucava se letva volana, + garaža na ključ logično, i kapija na ključ hahah :D
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#5 Re: Audi a4

Post by sema911s »

pa nece ti avto stajat stalno u garazi,.,

a imas i cobra karticu,., 500km,.,kazu da je jako dobra stvar,., jos ti ponude prekidac i izmjesatnje obd akokupis njihov alarm,,


avto je super ako je imalo ocuvan ono udoban za vozit,., malko tezak na nosu al dobar,.,mane ko svaki vw
carobnjak
Posts: 51
Joined: 28/12/2008 14:16

#6 Re: Audi a4

Post by carobnjak »

nema mane :))) samo trazi sa sto vise opreme ,i moje misljenje ja bi prije onog od 74 kw ili eventualno 85 al 2004 godinu!!!
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#7 Re: Audi a4

Post by golfiista »

Premium vozilo pred ulazak u pubertet nije bas najbolji izbor.
Sva vozila zahtjevaju odrzavanje, sto je vozilo kvalitetnije zahtjeva i kvalitetnije odrzavanje, a audi je jako kvalitetan auto i proporcionalno tome...
Mane tih modela su jako " mrsav" aluminijski ovjes ( na testovima u DE su znali kazati da je to auto na staklenim nogama ), nerijetko strada i pumpa za gorivo, te mali hladnjak klime koji je za zamijeniti ziva patnja.
Ostalo je manje -vise ok. Kao sto neko rece kao i svaki vw.


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#8 Re: Audi a4

Post by _mufljuz_ »

golfiista wrote:Premium vozilo pred ulazak u pubertet nije bas najbolji izbor.
Sva vozila zahtjevaju odrzavanje, sto je vozilo kvalitetnije zahtjeva i kvalitetnije odrzavanje, a audi je jako kvalitetan auto i proporcionalno tome...
Mane tih modela su jako " mrsav" aluminijski ovjes ( na testovima u DE su znali kazati da je to auto na staklenim nogama ), nerijetko strada i pumpa za gorivo, te mali hladnjak klime koji je za zamijeniti ziva patnja.
Ostalo je manje -vise ok. Kao sto neko rece kao i svaki vw.


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
ala se nekad moze fekalisat na forumu to je cudo... i od jednostavne stvari napravit preseravanje ko da coek kupuje Dreamliner a ne 12 godina staro auto... cuj premium vozilo :lol:
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#9 Re: Audi a4

Post by corsa »

Sto, pa za nekoga ko je golfista audi je itekako premium. Kraj svijeta! :D :D
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#10 Re: Audi a4

Post by golfiista »

Jeste li spremili bicikla, sezona je na pragu.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#11 Re: Audi a4

Post by _mufljuz_ »

golfiista wrote:Jeste li spremili bicikla, sezona je na pragu.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
ovdje gdje sam ja ljudi se vozaju biciklima a porše imaju u garazi - davno su oni izasli iz seljackog mentaliteta.
ja sam sestri pripremio bajs - a imamo šestak sa 220 KS...
a FYI - ministri skandinavskih zemalja dolaze na pos'o na bajsovima...
neki ljudi su prebolili seljacke (balkanoidne) komplekse....
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#12 Re: Audi a4

Post by golfiista »

ovdje gdje sam ja ljudi još uvijek znaju za riječ figurativno, pridjev, nadjev, priloška odredba za vrijeme i mjesto.
To što ljudi tamo gdje si ti voze bicikla a poršea parkiraju u garaži nema veze sa mentalitetom, ali ima veze sa ne zabadanjem nosa svugdje i uvijek, pogotovu tamo gdje nikad nisu bili.
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#13 Re: Audi a4

Post by _mufljuz_ »

golfiista wrote:ovdje gdje sam ja ljudi još uvijek znaju za riječ figurativno, pridjev, nadjev, priloška odredba za vrijeme i mjesto.
To što ljudi tamo gdje si ti voze bicikla a poršea parkiraju u garaži nema veze sa mentalitetom, ali ima veze sa ne zabadanjem nosa svugdje i uvijek, pogotovu tamo gdje nikad nisu bili.
tamo gdje si ti nadjev je gramaticki pojam - a ne kuharski....iako je kuharski.
prestani srat matere ti....
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#14 Re: Audi a4

Post by golfiista »

Tako je, pokaži svoje rumeno lice.. :izet:
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#15 Re: Audi a4

Post by corsa »

Hm, a ja sam se samo malo zaj..avao! :-) :D
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#16 Re: Audi a4

Post by _mufljuz_ »

golfiista wrote:Tako je, pokaži svoje rumeno lice.. :izet:
jebi ga - samo kod balkanoida je rumeno lice seljak 8-) a ne nepismen neprosvijecen covjek
iskljucujem se iz daljnje price - sve sto sam htio reci premium vozilo 12 godina staro :lol: :lol: :lol:
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#17 Re: Audi a4

Post by almir90 »

Pa ono standardno, već sažvakana priča. Trebaš pripaziti u kakvom je stanju zamajac, odmah računaj komplet zamjenu seta kvačila, preko milje, turbina u kakvom je stanju, ako ode, ode i milja još jedna. Taj model nije imao neke izražene probleme sa diznama kao 2.0 TDI PD, al' nije za odmetnut i njih pregledati ako je duže kod nas vožen, inače smo poznati po kvaliteti goriva na kojoj nam i švabe zavide. Ovjes gore već spomenut. Rođak mi je imao takvog, karavan, prodao i čovjek je olakšao svoj novčanik za 3000 nakon dva mjeseca. Tako da dobro pregledaj to, bolje platiti 50-100 KM pregled u ovlaštenom, nego kasnije se nadavati para.
User avatar
mayab
Posts: 27161
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#18 Re: Audi a4

Post by mayab »

Audi star 12 godina, sa vjerovatno >300.000 km na satu , vala da je zlatan, sada ga kupiti, mogu se samo ocekivati velika ulaganja... :roll:
Sretno ti bilo , u svakom slučaju!
swatch
Posts: 362
Joined: 07/12/2011 13:33

#19 Re: Audi a4

Post by swatch »

mayab wrote:Audi star 12 godina, sa vjerovatno >300.000 km na satu , vala da je zlatan, sada ga kupiti, mogu se samo ocekivati velika ulaganja... :roll:
Sretno ti bilo , u svakom slučaju!
Realno napisano, da ne moze realnije :thumbup:
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#20 Re: Audi a4

Post by corsa »

Ne znam, ja bih isto uzeo prije audija nego nekog pezoa, citroena i tome slicno, koji je mladji pet godina za iste pare. Postujem svacije misljenje, ali ja jednostavno vise volim da vozim tu neku premium klasu, mada znam da ce me to skuplje kostati u svakom slucaju.
Ali, svaki cejf se placa. Probao sam ja i ove varijante kao mladje auto je ipak bolje, ali to jednostavno, bar meni, nije to. Nema tu uzivanja. Tako da ako covjek hoce audija za pare za koje moze kupiti puno mladje auto i spreman je da i u buducnosti za njega placa, samo naprijed! :thumbup:

P.S. Ja nikad ne bih uzeo Audi,

DAS BESTE ODER NICHTS :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#21 Re: Audi a4

Post by ado-šampion »

corsa wrote:Ne znam, ja bih isto uzeo prije audija nego nekog pezoa, citroena i tome slicno, koji je mladji pet godina za iste pare. Postujem svacije misljenje, ali ja jednostavno vise volim da vozim tu neku premium klasu, mada znam da ce me to skuplje kostati u svakom slucaju.
Ali, svaki cejf se placa. Probao sam ja i ove varijante kao mladje auto je ipak bolje, ali to jednostavno, bar meni, nije to. Nema tu uzivanja. Tako da ako covjek hoce audija za pare za koje moze kupiti puno mladje auto i spreman je da i u buducnosti za njega placa, samo naprijed! :thumbup:

P.S. Ja nikad ne bih uzeo Audi,

DAS BESTE ODER NICHTS :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jooj sad kad ti se navale na kosti ovi dezurni :lol: , srozao si Francuze u odnosu na VauVau klon. :-)

Kako mislis ovo Najbolje ili nista... BMW? :P
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#22 Re: Audi a4

Post by corsa »

Znas da je BMW.... :mrgreen: :P
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#23 Re: Audi a4

Post by ado-šampion »

corsa wrote:Znas da je BMW.... :mrgreen: :P
Ma isto je to samo nek je Svabo. :)
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#24 Re: Audi a4

Post by mali_milojica »

corsa wrote:Ne znam, ja bih isto uzeo prije audija nego nekog pezoa, citroena i tome slicno, koji je mladji pet godina za iste pare. Postujem svacije misljenje, ali ja jednostavno vise volim da vozim tu neku premium klasu, mada znam da ce me to skuplje kostati u svakom slucaju.
Ali, svaki cejf se placa. Probao sam ja i ove varijante kao mladje auto je ipak bolje, ali to jednostavno, bar meni, nije to. Nema tu uzivanja. Tako da ako covjek hoce audija za pare za koje moze kupiti puno mladje auto i spreman je da i u buducnosti za njega placa, samo naprijed! :thumbup:

P.S. Ja nikad ne bih uzeo Audi,

DAS BESTE ODER NICHTS :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:thumbup:
Samo sam ja ovaj drugi,ja bih radije Peugeot 308,Megane,Focus itd iz 2008,nego Audi A4 iz 2002/2003.
Uzivanje je individualna stvar i sta ko smatra uzivanjem i u kojem autu. Ljudi uzivaju u Citroenovoj udobnosti,neko drugi uziva u Audi unutrasnjosti,neko u BMW voznim osobinama,neko u Alfinoj ljepoti,neko uziva u tome da zamjeni samo sijalicu u 5 godina na nekoj Toyoti itd.
Ja bih vise uzivao u voznji jedne AR 75 3.0 V6 nego u voznji nove Giuliette. Ali da mi neko kaze 75 ili Giulietta,naravno ova druga.
Najradije bih volio oboje. Giulietta za svaki dan,a 75 vikendom.
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#25 Re: Audi a4

Post by Qler »

Cejf nema cijenu... pa sad kako ko voli...
Post Reply