Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#8926 Re: Ateizam

Post by zforumas »

sekerbay ja pomislih da si ti neki forumas sa finim iskustvom forumanja i da bi makar trebao znati citirati post. Slucajno citirati nekoga je skoro pa nemoguce, pogotovo nekoga (u ovom slucaju mene) ko uopce nema nikakve veze sa citiranim postom.
Podmeces mi postove, ja mislim da je to haram.


sekerbay wrote:Čekaj, je l ovo ateisti na temi o ateizmu međusobno raspravljaju o vjeri :D
Ako je tako, nemojte nas musliće zaboravit. Ono, dedera malo o namazu, zekatu i sadaki :mrgreen:
A mi ćemo o ateizmu.
zforumas wrote:Ma davno su skontali da im je to jedna od nebuloza, sada im je furka da 7 dana nije ustvari klasičan dan
Sedam il šes? :oops:
[b]irac300[/b] wrote:
aurora313 wrote:Čekam da neko opali sa kontra dokazom!

Image
Ma davno su skontali da im je to jedna od nebuloza, sada im je furka da 7 dana nije ustvari klasičan dan, nego mnogo veći svemirski interval vremena. Kada im ide u korist onda se ''svete knjige'' shvataju bukvalno, ali gdje zaškripi, uvijek ostaje slobodna interpretacija. Win win situacija.
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#8927 Re: Ateizam

Post by JVC »

aurora313 wrote:Čekam da neko opali sa kontra dokazom!

Image
I docekao si :D
Kao sto je vec ponato (ne svima :D), drvo moze brzo da se okameni. Nekoliko experimenata u labaratoriji je pronaslo nacin na koji se to moze ucniti, imitirajuci prirodno okruzenje. (Potrazi Sigleo, 1978 "Organic Geochemistry of Silicified Wood," Geochimica et Cosmochimica Acta, vol. 42, pp. 1397-1405, and Leo and Barghoorn, 1976, "Silicification of Wood," Botanical Museum Leaflets, vol. 25, no. 1, Harvard University, 47 pp.)
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#8928 Re: Ateizam

Post by Dozer »

sekerbay wrote:
Zaitsev wrote:Lik koji zeni dijete od 7 godina i kara isto dijete kad napuni 10 je pedofilcina
Ovo je laž, a čvrsto sam ubijeđen da zna i opet je gura kako bi se ismijavo.
Sta je laz ba? Da je Muha ozenio sedmogodisnju djevojcicu, a brak s njom poceo konzumirati kad je napunila 9-10?
The idea to match Aisha with Muhammad was suggested by Khawlah bint Hakim.[20][21] After this, the previous agreement regarding the marriage of Aisha with Jubayr ibn Mut'im was put aside by common consent. Abu Bakr was uncertain at first "as to the propriety or even legality of marrying his daughter to his 'brother'."
Aisha's age at the time she was married to Muhammad has been of interest since the earliest days of Islam, and references to her age by early historians are frequent.[11] According to Sunni scriptural Hadith sources, Aisha was six or seven years old when she was married to Muhammad with the marriage not being consummated until she had reached puberty at the age of nine or ten years old.
Hajmo dalje dear hcmx :lol:
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#8929 Re: Ateizam

Post by sekerbay »

KIseljak12 wrote:Hoces reci da su idztihadom oborili Buharijine hadise (sahih)? Ako ti nije puno problem, mozes li pojasniti, nama fukari (duhovnoj), kako?
Da, Buharija, sveta selefijska krava. Nemo ba na buhariju, moreš odvjere otpast :oops:
Da se Allah smiluje buhariji, uložio je veliki trud.
Prvo, od 600 milja hadisa koje je prikupio, u buharijin sahih je uvršteno manje od 3 milje(oni bez ponavljanja)
Drugo, buharija je bio sakupljač, jok mudztehid.
Dakle, njemu je bilo bitno ko kaže, a ne šta kaže.
Treće, mnogi islamski učenjaci su oborili mnoge hadise iz buharije.
Što se tiče aiše, r.a., hadise koji govore o njenim godinama a koje selefije smatraju vjerodostojnim, prenosi hišam, unuk zubejra, r.a. i esme, r.a., aišine sestre tj. kćerke ebu bekra, r.a.
Za hišama se kaže da je bio prenosilac hadisa i da je većinu života proživio u medini a kraj je našao u Iraku.
Hadisi o aišinim godinama su zabilježeni u iraku.
Tu nastaje problem.
Imam malik - učenjak medine, kaže da nije ništa uzimao od hišama dok je ovaj živio u iraku, jer je, po njegovom svjedočenju, hišam posenilio tj. nije znao šta priča.
Toliko o njemu.
Haj da čujemo šta kažu poslanik, s.a.v.s i sama aiša, r.a.
On je poništavao brakove koji su sklopljeni bez pristanka žene. Dakle, po božijem zakonu, nema braka bez pristanka žene.
U tefsiru sure qamar nalazimo da aiša kaže da je u vrijeme objave te sure bila cura. Sura je objavljena 5 godina prije hidzre. Ako se aiša udala godinu po hidzri, kako je mogla biti cura 5 godina prije iste.
Drugo, učenjaci kažu da je njena sestra esma rođena 594/5 a da je aiša 10 godina mlađa.
Dakle, 604/ hidzre 622, brak 623, jednako je osamnaest punih, devetnaesta godina.
zforumas wrote:sekerbay ja pomislih da si ti neki forumas sa finim iskustvom
Možda jesam, neam blage, al vidim da ti nisi. Da jesi, znao bi da se na tebe odnosi dio ispod citata.
:pasamoj:

Ps.
Da ne bude off.
Ne rekoše mi ateisti šta njihova precizna ateistička nauka kae o starosti zemlje :mrgreen:
Je li bi 4, 4,5 il 5 milijardi godina?
il ćemo kazat da je to tu neđe :oops:
Last edited by sekerbay on 17/11/2017 10:20, edited 1 time in total.
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#8930 Re: Ateizam

Post by zforumas »

sekerbay wrote:
zforumas wrote:sekerbay ja pomislih da si ti neki forumas sa finim iskustvom
Možda jesam, neam blage, al vidim da ti nisi. Da jesi, znao bi da se na tebe odnosi dio ispod citata.
:pasamoj:
Covjece hajd se jos jednom vrati pa procitaj sta si napisao. Stavio si u quote mene iako ja to nisam napisao nego kolega @irac300.

Nakon tog quotea pises "sedam ili ses" i kakve to veze ima sa mnom???
Majka mu stara zar si toliki spiner i zar je toliko tesko priznati da si pogrijesio?
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#8931 Re: Ateizam

Post by sekerbay »

Sad provjerih i priznajem da si u pravu. Nemam blage kako se potkrala ta greška. Oprosti. Vjeruj da nije bilo namjere.
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#8932 Re: Ateizam

Post by sekerbay »

Dozer wrote:.
Dobar dan čika dozer. Kako se osjećate u ovom divnom danu? Jeste li se naspavali?
Samo da vas napomenem da ste mi dužni komentar u vezi onog video uratka kojeg postavih a usko vezanog za temu :oops:
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#8933 Re: Ateizam

Post by aurora313 »

JVC wrote:[Kao sto je vec ponato (ne svima :D), drvo moze brzo da se okameni. Nekoliko experimenata u labaratoriji je pronaslo nacin na koji se to moze ucniti, imitirajuci prirodno okruzenje. (Potrazi Sigleo, 1978 "Organic Geochemistry of Silicified Wood," Geochimica et Cosmochimica Acta, vol. 42, pp. 1397-1405, and Leo and Barghoorn, 1976, "Silicification of Wood," Botanical Museum Leaflets, vol. 25, no. 1, Harvard University, 47 pp.)
Pa znamo da metla ponekada može da pukne kao top, ali to ništa ne mjenja dokaze koje imamo i znamo.
Nego, šta kaže ta tvoja nauka oko ćumura? Posebno kamenog?
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#8934 Re: Ateizam

Post by Dozer »

sekerbay wrote:
Dozer wrote:.
Dobar dan čika dozer. Kako se osjećate u ovom divnom danu? Jeste li se naspavali?
Samo da vas napomenem da ste mi dužni komentar u vezi onog video uratka kojeg postavih a usko vezanog za temu :oops:
Duzan nisam nista nikome, nikad u zivotu. A moraces me potsjetiti na taj video uradak... Stari se, izlapilo se malo, jbg... Cekaj da dodjes u moje godine, skontaces :)

P.S. I, mojne ljude optuzivati da lazu, a onda se samo hladno i bez ikakvog komentara povuci kada ti se postavi dokaz da ne lazu. Ovo isto sam ti postavio i prije par stranica, vezano za Aishu, a i tada si to samo hladno preskocio. NIje to bas dobar nacin za konstruktivnu diskusiju ;)

@aurora
Bidni ljubezna i ne nazivaj to njegovo naukom. Religije nisu nauka, nego nauk. Nema tu nista naucno. To sto se u skolama taj tzv. predmet naziva "vjeronauka" je 100% pogresno. Treba da se zove onako kako i sta i jeste - vjeronauk.
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#8935 Re: Ateizam

Post by HardcoreMX »

i onih par izdanja 'zbirki dozerovih nikad neodgovorenih pitanja'...hvala sto si me podsjetio da te podsjetim... :D
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#8936 Re: Ateizam

Post by JVC »

aurora313 wrote: Pa znamo da metla ponekada može da pukne kao top, ali to ništa ne mjenja dokaze koje imamo i znamo.
Nego, šta kaže ta tvoja nauka oko ćumura? Posebno kamenog?
Iskreni tragacu za istinom, ponekad me iznenadis metaforama tipa metle i topa.
Ali hajde, svi mi iz dana u dan naucimo nesto novo, zar ne?

"In an article published in Organic Geochemistry, Vol. 6:463-471, 1984 (Oxidative Degradation Studies and Modern Concepts of the Formation and Transformation of Organic Constituents of Coals and Sedimentary Rocks, Ryoichi Hayatsu, Randall E. Winans, Robert L. McBeth, Robert G. Scott and Leon P. Moore, Chemistry Division Argonne National Laboratory, Argonne, IL 60439 USA.) it was reported that all that was required for coal to form was that wood with kaolin clay as a catalyst must be buried deep enough that there is no oxygen, with a ground temperature of 150 degrees Celsius, and you will get coal in only 36 weeks. Further, it was noted that if the temperature were higher, the coal would form faster."
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#8937 Re: Ateizam

Post by Dozer »

HardcoreMX wrote:i onih par izdanja 'zbirki dozerovih nikad neodgovorenih pitanja'...hvala sto si me podsjetio da te podsjetim... :D
Samo ih taksativno izlistaj. Ja mislim da si dobio odgovor na svako. Drugi par rukava je to sto ti nisi zadovoljan njima, ali to je vec do tebe, ne do mene ;)
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#8938 Re: Ateizam

Post by sekerbay »


Evo ga, čika dozer.
Dozer wrote:Cekaj da dodjes u moje godine, skontaces
Dakle, imam još dvanes godina da ludujem :oops:
Dozer wrote:mojne ljude optuzivati da lazu, a onda se samo hladno i bez ikakvog komentara povuci kada ti se postavi dokaz da ne lazu.
Čiko, ja odgovorio. :oops:
Dozer wrote:Bidni ljubezna i ne nazivaj to njegovo naukom
Naravno da nije. Naukom se naziva precizno ateističko pogađanje :oops: 3,5, četiri il 5 milijardi. Tu je to negdje. Šta je ba po milijarde il milijarda :oops:
Dozer wrote:Stari se, izlapilo se malo
I onda se takav kakav si upuštaš u diskusije umjesto da se uhvatiš za pruženu ruku i spasiš.
Kao što rekoh, nauka je, brato moj, kad ti čojk prije milju i pol godina kaže da je željezo spušteno na zemlju il opiše rast bebe i usput tačnim redoslijedom nabroji faze, itd, itb.
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#8939 Re: Ateizam

Post by HardcoreMX »

Dozer wrote: Samo ih taksativno izlistaj. Ja mislim da si dobio odgovor na svako. Drugi par rukava je to sto ti nisi zadovoljan njima, ali to je vec do tebe, ne do mene ;)
taksativno bi samo jos izasla naredna zbirka :wink: ...meni je svejedno, samo kazem da se samo vide pravdanja i otezanja...od ateista..kroz ovo kroz ono...
r_faruk
Posts: 4685
Joined: 20/01/2003 00:00

#8940 Re: Ateizam

Post by r_faruk »

o kome se radi na videu? kako se zove ovaj covjek. nije u redu postaviti link nekoga ko diskutuje sam sa sobom i jos donosi zakljucke bez oponenata. bilo bi zanimljivo i postaviti komentar suprotne strane (zasto ne i stevena hokinga kada ga je vec spomenuo)

ja ako sam dobro shvatio ovog tipa sa linka, njemu je cudno zasto litar mlijeka i litar celika nemaju istu masu!!!
hladno se ignorisu saznanja moderne nauke i tip kaze, isto kao jos jedan forumas, "kako to moze bit' " i "nema smisal da nesto infinitezimalno malo ima masu i gustinu"............

njemu nije jasno i odmah netacno............. nisam imao audio, samo video i titl, 10^60, pretpostavljam da je greska u prevodu, ali i ako je na -60, cega?

PS: vidim da pise da je dr. dr. cega, daj koji detalj.... nemoj postavljati video nekog "autoriteta" pa da je trazim cega je on autoritet!!! daj napisi par recenica o kome se radi, titl je ocito los, evo vidim i po komentarima na youtube-u
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#8941 Re: Ateizam

Post by Dozer »

sekerbay wrote:
Evo ga, čika dozer.
Eh, lijepo momce :)
Sta tacno hoces da ti kazem na ovo? Vidim da nisi upratio ono sto ja govorim o BigBang-u, a to je da je i BB samo jedna pretpostavka postanka svemira/univerzuma. I to je to. Definitivnih dokaza za BB nema, a ono iz cega se izvodi pretpostavka da se BB desio bazirano je iskljucivo na nama trenutno dostupnim saznanjima o velicini svemira i njegovom kretanju, tj. sirenju, a do cega opet dolazimo na bazi proracuna zasnovanih na brzini svjetlosti.
Posto smo trenutno jos uvijek prilicno limitiratni vlastitom tehnikom i tehnologijom, tako jos uvijek ne mozemo ni vidjeti kraj svemira (ako on uopste postoji), i sve sto mozemo vidjeti, i proracunati, jesu najudaljenije galaksije koje vidimo nasim trenutnim uredjajima/teleskopima. I ta starost se procjenjuje na oko 13 milijardi godina. Mi, zapravo, jos uvijek ne znamo da li je to zaista tacno i da li iza najudaljenije galaksije koju vidimo postoji jos mozda isto ovoliko galaksija, ili 10x vise, ili nista.
Medjutim, ako se samo kratko pogleda ono sto se do sada zna o broju nama trenutno vidljivih galaksija (oko 100.000.000.000) i zvijezda (oko 300.000.000.000), teorija o BB je, bar sto se mene tice, na vrlo klimavim nogama. Ali, u svakom slucaju je, opet, daleko vjerovatnija od teorije o nekakvom bogu kao kreatoru svega toga.
Ali, koliko sam ja upratio, mi ovdje ipak pricamo o evoluciji na Zemlji i nasem postanku. Mozda je najbolje da se prvo nadje odgovor na to, a onda cemo mozda lakse do odgovora o postanku svemira.
Dozer wrote:Cekaj da dodjes u moje godine, skontaces
Dakle, imam još dvanes godina da ludujem :oops:
Nema. Zglajz'o si ti vec podobro :D
Dozer wrote:mojne ljude optuzivati da lazu, a onda se samo hladno i bez ikakvog komentara povuci kada ti se postavi dokaz da ne lazu.
Čiko, ja odgovorio. :oops:
Odgovorio si za pogresan citat, ali ne i za sadrzaj tog citata ;). Los pokusaj vadjenja :D
Dozer wrote:
Bidni ljubezna i ne nazivaj to njegovo naukom
Naravno da nije. Naukom se naziva precizno ateističko pogađanje :oops: 3,5, četiri il 5 milijardi. Tu je to negdje. Šta je ba po milijarde il milijarda :oops:
Za razliku od teistickih preciznih cinjenica dokazanih na bezbroj potvrdjenih primjera :lol: :lol: :lol:
Dozer wrote:Stari se, izlapilo se malo
I onda se takav kakav si upuštaš u diskusije umjesto da se uhvatiš za pruženu ruku i spasiš.
Kao što rekoh, nauka je, brato moj, kad ti čojk prije milju i pol godina kaže da je željezo spušteno na zemlju il opiše rast bebe i usput tačnim redoslijedom nabroji faze, itd, itb.
Zeljezo nije "spusteno" na Zemlju... mila majko... :roll:
The Earth has an iron-nickel (Fe-Ni) core that originates from Earth's formation out of the collision of planetesimals which themselves contained iron, rock and ice. The Earth was very hot at that time, and the iron along with some siderophilic elements sunk to the center to form the core.
Last edited by Dozer on 17/11/2017 12:37, edited 2 times in total.
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#8942 Re: Ateizam

Post by sekerbay »

Dozer wrote:Sta tacno hoces da ti kazem na ovo?
Da je čojk poentiro. Kako lijepo poređenje sa gađanjem mete na kraju 8-) tako jednostavan primjer koji pobija vaše tvrdnje o slučajnom nastanku.
Što se tiče ostalog, držimo se naučnih činjenica :oops: mani mi vlastitog mišljenja. Sam neš nagađaš.
Dozer wrote:Odgovorio si za pogresan citat, ali ne i za sadrzaj tog citata . Los pokusaj vadjenja
Pobijeno je mišljenje da je aisha bila maloljetna kada se udala. Ja nisam fini smrle koji se vraća i ponavlja zbog vaših pokušaja vađenja iako vas raznese.
Ja nabijam nogom :oops:
Dozer wrote:Za razliku od teistickih preciznih cinjenica dokazanih na bezbroj potvrdjenih primjera
Pametnom je dovoljan jedan. Vi nemate nijedan, nego neka nagađanja i pretpostavke. Šta je ba milijarda godina :oops:
Dozer wrote:Zeljezo nije "spusteno" na Zemlju.
Eto, sam si ubacio citat da jeste.
Nije ga bilo od početka. To je činjenica, brale. Nađi stare "naučne knjige", po mi fino reci šta kažu, je li ga bilo ele jok. Svemoćni ga je spustio iako ga nije bilo. Nebitno je da li je to uradio kometom, asteroidom, taxijem, il lopatom babaićkom.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#8943 Re: Ateizam

Post by Dozer »

sekerbay wrote: Da je čojk poentiro. Kako lijepo poređenje sa gađanjem mete na kraju 8-) tako jednostavan primjer koji pobija vaše tvrdnje o slučajnom nastanku.
Što se tiče ostalog, držimo se naučnih činjenica :oops: mani mi vlastitog mišljenja. Sam neš nagađaš.
Ovo je vec pateticno. I napisane su ti naucne cinjenice, a one glase - jos se ne zna.
Pobijeno je mišljenje da je aisha bila maloljetna kada se udala. Ja nisam fini smrle koji se vraća i ponavlja zbog vaših pokušaja vađenja iako vas raznese.
Ja nabijam nogom :oops:
Dje si ti prije nabijao nogama :lol: :lol:
Daj nam to gdje je to pobijeno, crno na belo bre. Ovo ovako je samo tvoja isprazna demagogija i mastarije ;)
Dozer wrote:Za razliku od teistickih preciznih cinjenica dokazanih na bezbroj potvrdjenih primjera
Pametnom je dovoljan jedan. Vi nemate nijedan, nego neka nagađanja i pretpostavke. Šta je ba milijarda godina :oops:
Opet isprazna demagogija. Daj taj jedan :lol: :lol: :lol:
Dozer wrote:Zeljezo nije "spusteno" na Zemlju.
Eto, sam si ubacio citat da jeste.
Nije ga bilo od početka. To je činjenica, brale. Nađi stare "naučne knjige", po mi fino reci šta kažu, je li ga bilo ele jok. Svemoćni ga je spustio iako ga nije bilo. Nebitno je da li je to uradio kometom, asteroidom, taxijem, il lopatom babaićkom.
Jadno, da jadnije ne moze. Fino pise od cega je i kako se formiralo zelljezo na Zemlji, a ono opet o nekakvim "spustanjima" :lol: :lol: :lol:
Ovo, valjda, po onoj nekoj mastariji da je bog skontao da na jednoj planeti medju njih 100.000.000.000.000 nema zeljeza, i onda se dosjetio da se malo grudva svemirom, pa je prema ovom nasem zrnu svemirskog pijeska bacio koju grudvu leda u vidu ateroida, a i poneku manju planetu, jer - znao je on da ce ovdje posaditi...pardon - spustiti ljude, a ljudima ce, jel'te, trebati zeljezo :lol: :lol: :lol:
Mozda ne bi bilo lose da se prvo ti malo spustis, a :D
Last edited by Dozer on 17/11/2017 13:17, edited 1 time in total.
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#8944 Re: Ateizam

Post by aurora313 »

JVC wrote:...that wood with kaolin clay as a catalyst must be buried deep enough that there is no oxygen, with a ground temperature of 150 degrees Celsius, and you will get coal in only 36 weeks. Further, it was noted that if the temperature were higher, the coal would form faster."
A šta ako nema kaolina u blizini? Znaš i sam da drvo ne bi moglo da raste u kaolinu. Treba mu nešto hranjivije... pa šta se onda desi? :)
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#8945 Re: Ateizam

Post by aurora313 »

r_faruk wrote:...ja ako sam dobro shvatio ovog tipa sa linka, njemu je cudno zasto litar mlijeka i litar celika nemaju istu masu!!!
hladno se ignorisu saznanja moderne nauke i tip kaze, isto kao jos jedan forumas, "kako to moze bit' " i "nema smisal da nesto infinitezimalno malo ima masu i gustinu"...
Ti me podsjeti na osnovni problem ignoranata a posebno onih u simbiozi sa vjerom. Jer njihovo je pitanje: "Kako to moze bit'?"

Onaj koji razmišlja se pita: "Zašto je to tako? "

Čim se hinsan upita zašto, mozak počinje da pruža raznorazne odgovore (naravno, koliko je pojedinac upućen u materiju), pa ako ne pruži zadovoljstvo zainteresovanom, ide se svjesno na pretrage gdje se nešto novo nauči. I sve tako. :wink:
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#8946 Re: Ateizam

Post by Dozer »

Pa, idu i oni u potragu za odgovorom... U problemu su sto se odgovori koje oni nadju u onoj jednoj knjiGi svode na - Allah je rekao da je to tako. I tacka.
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#8947 Re: Ateizam

Post by sekerbay »

Sori što si čeko, gosn dozer, džuma...
Helem,
Dozer wrote:Ovo je vec pateticno
S tvoje strane, naravno.
Već 254321 stranice izbjegavaš da ponudiš "znanstvsne" tj. ateisticke odgovore.
Dozer wrote:Dje si ti prije nabijao nogama
Pa u glavu. :oops:
Dozer wrote:Daj nam to gdje je to pobijeno, crno na belo bre
Evo goram, par postova iznad.
Sve crnim slovima na bijeloj forumskoj hartiji.
Ulema rekla, ja prenio.
Dozer wrote:Daj taj jedan
Od vas je tražen jedan, al da ne bude ja mislim, možda, pretpostavlja se... Ti si dobio tri.
Dozer wrote:Fino pise od cega je i kako se formiralo zelljezo na Zemlji, a ono opet o nekakvim "spustanjima"
Nisam ja kriv ako ti pripadaš onima od kojih su podignuta pera. Kur'an je za one razumom obdarene. 8)
Ti ne da si profulo loptu, nego cijeli fudbal, istovremeno odbijajuci da kažeš šta su, koliko jučer, o tom željezu spikali ateisti.
Kasnije su otvorili kur'an, pročitali i kazali da je zemlja u svojoj ranoj fazi ono dok je bila lug :mrgreen: bukvalno bombardovana i tako je spušteno željezo, pametnjakoviću. Poenta je da nije nastalo na zemlji.
I, u stilu smrleta, brojčana vrijednost riječi hadid je 26.
Zno si to, dmitri mendeljejev, tetku ti u slezenu :oops:
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#8948 Re: Ateizam

Post by Dozer »

sekerbay wrote:Sori što si čeko, gosn dozer, džuma...
Helem,
Dozer wrote:Ovo je vec pateticno
S tvoje strane, naravno.
Već 254321 stranice izbjegavaš da ponudiš "znanstvsne" tj. ateisticke odgovore.
Nadam se da si svjestan da lupetas gluposti... :roll:
Dozer wrote:Dje si ti prije nabijao nogama
Pa u glavu. :oops:
:lol: :lol: :lol: :lol:
Dozer wrote:Daj nam to gdje je to pobijeno, crno na belo bre
Evo goram, par postova iznad.
Sve crnim slovima na bijeloj forumskoj hartiji.
Ulema rekla, ja prenio.
Image Image Image
Dozer wrote:Daj taj jedan
Od vas je tražen jedan, al da ne bude ja mislim, možda, pretpostavlja se... Ti si dobio tri.
Gdje su... Image
Dozer wrote:Fino pise od cega je i kako se formiralo zelljezo na Zemlji, a ono opet o nekakvim "spustanjima"
Nisam ja kriv ako ti pripadaš onima od kojih su podignuta pera. Kur'an je za one razumom obdarene. 8)
Ti ne da si profulo loptu, nego cijeli fudbal, istovremeno odbijajuci da kažeš šta su, koliko jučer, o tom željezu spikali ateisti.
Kasnije su otvorili kur'an, pročitali i kazali da je zemlja u svojoj ranoj fazi ono dok je bila lug :mrgreen: bukvalno bombardovana i tako je spušteno željezo, pametnjakoviću. Poenta je da nije nastalo na zemlji.
I, u stilu smrleta, brojčana vrijednost riječi hadid je 26.
Zno si to, dmitri mendeljejev, tetku ti u slezenu :oops:
Nista nije spusteno genijalac, nego je Zemlja tada bombardovana svim i svacim, kao i svi ostali objekti u svemiru :-)
I JESTE nastalo na Zemlji, kombinovanjem svega sto je doslo i onoga sto se nalazilo ovdje. Nego gdje je nastalo, tetke ti bez slezene? Image
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#8949 Re: Ateizam

Post by sekerbay »

Pretpostavljam da pišeš dok si na poslu.
i mojne se upiškit :oops:
Dovoljno ti je rečeno. Žalosno je što sad od sebe praviš onoga od koga su pera podignuta.
Dozer wrote:JESTE nastalo na Zemlji
NiE. Informiši se, majku mu :oops: mojne sramotit ostale ateiste. Do tada, dovrndžeeenja.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#8950 Re: Ateizam

Post by Dozer »

Nego gdje je nastalo? :-D
Hajmo jos jednom...
The Earth has an iron-nickel (Fe-Ni) core that originates from Earth's formation out of the collision of planetesimals which themselves contained iron, rock and ice. The Earth was very hot at that time, and the iron along with some siderophilic elements sunk to the center to form the core.
TO je NAUCNO objasnjenje otkud zeljezo na Zemlji.
A to sto ti sudaranje svmirskih objekata i fragmenata sa Zemljom, iz svih pravaca svemira, nazivas "bozijim spustanjem zeljeza na Zemlju", ipak je samo do tebe. I slicnih.

Valjda bog i danas sibne poneki meteor na Zemlju...da nam "spusti" nesto...Mozda ovaj put zlato, a? Titanijum? Palacinke? :oops:
Ili, jos bolje - zasto nam bog i danas ponekad posalje kakav zeljezni meteor? Dosadno mu?
Post Reply