Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#6426 Re: Ateizam

Post by HardcoreMX »

Dope_Man wrote:Hebiga Dozeru, sam trazis djavola.

Ja ove likove 99% vremena ignorisem, vrlo rijetko cu odgovoriti nesto njima jer sam podavno shvatio da sa njima nema razumnog dijaloga. Ali ti ih prizivas, zoves prakticno Smrlea na temu, odgovaras tvrdokornom a komentarom iznad si pokazao da ipak znas savrseno kakav je lik i da je obicni trol. Nezz da li ti uspjevas iz toga izvuci neko zadovoljstvo, ako da onda uzivaj, ali ako ne onda ih ignorisi. Trol umire ako se ne zalije paznjom svakodnevno.
Kad ignorišeš pa što se onda javljaš?!Kad vidiš da Dozer spina uvijek isto,ne može čovjek razumjeti slične forumaše kao tebe sa tom istom, kloniram pričom, kao i ovaj laertes dolazi na religiju kao antireligiozna osoba, ajde i to, ali što je njemu i tebi frka što netko ima skepticizam prema ateizmu? Očigledno je da nisi siguran ako kao antireligiozna osoba dolaziš na religiju i ne znaš objasniti zašto si zapravo kako sam kažeš ignorantan prema dokazima, glavna stvar da napišeš nešto negativno....u narodu bi rekli da su nevjernici gori i od samog djavola jer on ne poriče...
Dozer wrote: Citas li ti ikad sam sebe
Čitam tebe..šta ti radiš, al sve opet radiš samom sebi...
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#6427 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

evo nesto da podijelim od cuda Kurana, nagovjestaj Izraela u Kur'anu i njihove radnje sad

Image

Image

Image
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#6428 Re: Ateizam

Post by irac300 »

Da mi ovakvo nešto zalijepiš u vezi Japana, Amerike, Australije...pa da se čovjek i zapita ima li u toj knjizi čuda, ovako, obične budalaštine sa Bliskog Istoka, gdje joj je i bio krajnji domet u vrijeme kada su je pisali.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6429 Re: Ateizam

Post by Dozer »

Samo sto on to ne konta. Ne uvidja da se sve vrti oko tog predjela. Sto je i logicno, jer za ostatak svijeta nisu ni znali...
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#6430 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

Dozer wrote:...
Pitanje br. 1 - Ti 100% znas da je Kur'an "bozija knjiga"?
Pitanje br. 2 - Ti 100% znas da je Muhammed "boziji poslanik", tj. da ga je bog "poslao"?

Ako su odgovori "Da", a jesu, daj nam onda i pojasni kako to znas?
Ako nam kazes da je to zato jer tako pise u tim knjigama, nadam se da si svjestan da samo sam sebe vrtis u zacaranom krugu pretpostavki, u kojem ne postoji ni jedan jedini dokaz za to, odnosno da sam sebi stvari "dokazujes" pretpostavkama i vjerovanjima. A pretpostavke i vjerovanja nisu - dokazi.
vjerujem nije da znam, nego vjerujem junace.

kad kazes
znas onda si fakticki vidio kako se objava spusta , vidio meleka dzibrila, vidio BOga itd onda fakticki znas, tad nema vjerovanja tad je ocito znanje.

Da li "vjerovati" znaci da nesto zaista postoji? Ne, kako si upravo i sam rekao.
"Znati" znaci da nesto zaista postoji, jer je to na neki nacin dokazano.

E sad, ako ti smatras da je konstrukcija "znam da vjerujem" dokaz postojanja bilo cega ...OK... Samo se nadam da razumijes da je ovakva konstrukcija samo i jedino dokaz postojanja vjerovanja, ali ne i realnog postojanja onoga u sta se vjeruje.
vjerovati moze se na osnovu jakih dokaza a moze se vjerovati i na osnovu nikakvih dokaza, samo onako na slijepo.

Ali, onda u drugom dijelu prve izjave, kao i u kompletnoj drugoj izjavi/recenici, pogazis prvu jer u njoj tvrdis da bog nesto trazi od nas, kao i da namjerno nesto ne radi, te ce to uraditi na onom svijetu.
Na ovaj nacin stvari postavljas ipak na nacin kao da znas da to jeste tako i da ce biti tako, a ne kao da vjerujes.
Drugim rijecima, kazes da vjerujes da bog postoji, a istovremeno i da znas sta on misli, zeli/ne zeli i namjerava, cime onda gazis ono vjerovanje nekim znanjem. Kontas?
Ako vjerujes da bog postoji, onda samo vjerujes i u sve ostalo sto se njega tice. Ne mozes nista znati.
ja tako vjerujem da ce biti

pa kad kazem Bog kazes to i to, je na osnovu Kurana i na osnovu vjeorvanja u Kuran.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#6431 Re: Ateizam

Post by irac300 »

Pa tako reci, ti vjeruješ, nemaš potrebe da pišeše te budalaštine i navodiš ih kao dokaze. Da ima dokaza ne bi ti vjera ni bila potrebna. Kontradiktoran si sam sebi, al' haj', ništa što nismo naučili.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#6432 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

tranquil wrote:
Smrcak15 wrote:
te koja ima apsolutno identicne tvrdnje za istu stvar, narocito tora
toras da tvrdi da je brojcano programirana,. otkad to???
:lol:
Barem od drugog vijeka Smrle. Sama njihova numerološka analiza Tore (koja ima čak i vlastito ime, "gematrija") je starija od Islama 5 vijekova. Jedan sjajan film ima radnju djelimično vezanu za ovu temu, "Pi" Darrena Aronofskog:
Image

Toplo preporučujem. Ima sjajan komentar jednog lika u filmu, starog matematičara o toj pojavi, još mi je jak u sjećanju.


Dakle niti si prvi na forumu koji prodaje ovu robu, niti je Islam jedinstven niti čak prvi u ovakvim stvarima.
dali poznajes razliku izmedju toga sto video klip govori i onoga sto ja tvrdim, siguran sam da nepoznajes

razlika je sto je to gore numerologija, dok ovo sto ja zagovaram je brojcano programiranje Kurana

Kako

Numerologija, je pridavanje stvarima brojcane vrijednosti, kao recimo datumi rodjenja i godine itd

dok brojcano programiranje je tekst programiran na osnovu vec postojecih utvrdjenih brojcanih prirodnih pojava

evo primjer kako

Numerologija je kad nadjes recimo rijec Dan u knjizi spomenuto 346 , a ti se rodio recimo 11 decembra, pa kazes ovo dan spomenuto je 346 puta je od pocetka godine dan 346 je 11 decembar, a ja sam se rodio 11 decembra, to znaci da je knjiga mene nagovjestla,

znaci ovo je numerlogija jer se broj spaja sa necim nefixiranim

dok u Kuranu recimo nespecificna forma za dan u jedinini spomenuta 365 puta, jeli ovo numerologija nije, jer je broj izvucen iz vec postoceg prirodne pojave u univerzumu a to je da nasa planeta kruzi oko sunca 365 dana, ili jedna solarna Godina ima 365 dana.
ovo nije numoerlogioja nego brojcano programiranje teksta da se poklapa sa prirodnim pojavama a isto tako da se poklapa sa vec postojecim drugim stvarima u Kur'anu.

ukratko:

Numerolgija je broj dobiva znacenje po svom nahodjenju

Brojcano programiranje je broj dobiva znacenje na osnovu vec postojecih utvrdjenih fakta.
jer evo da Kuran ne spominje dan 365 puta, ja kad bi tebi rekao sta znaci 365 dana, ti bi odmah pomislio na jednu godinu ili bi pomislio da sunce obidje oko sunca 365 dana ili da zemlja ima 365 obrataj dok prodje jedno oko sunca.

jeli ti sad jasno?

a oni gore razbise glavu oko nekog broja u Tori, kakva broj, na osnovu cega, jeli ima neka brojcana povezanost, ama bas nista, i normalan stvar je da ce ga argumentovano isamarat i reci dozovi se pameti, to je numerologija sinko a ne matematika.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#6433 Re: Ateizam

Post by tranquil »

Smrcak15 wrote:
tranquil wrote:
Smrcak15 wrote:toras da tvrdi da je brojcano programirana,. otkad to???
:lol:
Barem od drugog vijeka Smrle. Sama njihova numerološka analiza Tore (koja ima čak i vlastito ime, "gematrija") je starija od Islama 5 vijekova. Jedan sjajan film ima radnju djelimično vezanu za ovu temu, "Pi" Darrena Aronofskog:
Image

Toplo preporučujem. Ima sjajan komentar jednog lika u filmu, starog matematičara o toj pojavi, još mi je jak u sjećanju.


Dakle niti si prvi na forumu koji prodaje ovu robu, niti je Islam jedinstven niti čak prvi u ovakvim stvarima.
dali poznajes razliku izmedju toga sto video klip govori i onoga sto ja tvrdim, siguran sam da nepoznajes

razlika je sto je to gore numerologija, dok ovo sto ja zagovaram je brojcano programiranje Kurana

Kako

Numerologija, je pridavanje stvarima brojcane vrijednosti, kao recimo datumi rodjenja i godine itd

dok brojcano programiranje je tekst programiran na osnovu vec postojecih utvrdjenih brojcanih prirodnih pojava

evo primjer kako

Numerologija je kad nadjes recimo rijec Dan u knjizi spomenuto 346 , a ti se rodio recimo 11 decembra, pa kazes ovo dan spomenuto je 346 puta je od pocetka godine dan 346 je 11 decembar, a ja sam se rodio 11 decembra, to znaci da je knjiga mene nagovjestla,

znaci ovo je numerlogija jer se broj spaja sa necim nefixiranim

dok u Kuranu recimo nespecificna forma za dan u jedinini spomenuta 365 puta, jeli ovo numerologija nije, jer je broj izvucen iz vec postoceg prirodne pojave u univerzumu a to je da nasa planeta kruzi oko sunca 365 dana, ili jedna solarna Godina ima 365 dana.
ovo nije numoerlogioja nego brojcano programiranje teksta da se poklapa sa prirodnim pojavama a isto tako da se poklapa sa vec postojecim drugim stvarima u Kur'anu.

ukratko:

Numerolgija je broj dobiva znacenje po svom nahodjenju

Brojcano programiranje je broj dobiva znacenje na osnovu vec postojecih utvrdjenih fakta.
jer evo da Kuran ne spominje dan 365 puta, ja kad bi tebi rekao sta znaci 365 dana, ti bi odmah pomislio na jednu godinu ili bi pomislio da sunce obidje oko sunca 365 dana ili da zemlja ima 365 obrataj dok prodje jedno oko sunca.

jeli ti sad jasno?

a oni gore razbise glavu oko nekog broja u Tori, kakva broj, na osnovu cega, jeli ima neka brojcana povezanost, ama bas nista, i normalan stvar je da ce ga argumentovano isamarat i reci dozovi se pameti, to je numerologija sinko a ne matematika.
Islamski kalendar nema 365 dana. Ako ćemo tjerati mak na konac, nema ni solarni. To što radiš je upravo ovo:
Smrcak15 wrote:znaci ovo je numerlogija jer se broj spaja sa necim nefixiranim
Smrcak15 wrote:Numerolgija je broj dobiva znacenje po svom nahodjenju
Dakle to što radiš je numerologija.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6434 Re: Ateizam

Post by Dozer »

Smrcak15 wrote:vjerovati moze se na osnovu jakih dokaza a moze se vjerovati i na osnovu nikakvih dokaza, samo onako na slijepo.
Junacino, ako postoje dokazi, onda to vise nije vjerovanje, nego znanje.
Ako ne postoje dokazi, to je onda samo vjerovanje. Kontas?

Ne mozes "vjerovati na osnovu dokaza", jer dokaz znaci da onda to nesto - znas :D
Smrcak15 wrote:ja tako vjerujem da ce biti
pa kad kazem Bog kazes to i to, je na osnovu Kurana i na osnovu vjeorvanja u Kuran.
Upravo u ovome i jeste vas najveci problem...

Ne mozes reci da "bog kaze" nesto jer ti ne znas zaista da je bog to rekao, kontas? Ti samo vjerujes da je to bog rekao.
Kur'an je naziv knjige, a ta knjiga postoji. To znas, i to je cinjenica. Samim tim - ne moras vjerovati u Kur'an. Mozes vjerovati samo u ono sto pise u Kur'anu.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#6435 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

irac300 wrote:Da mi ovakvo nešto zalijepiš u vezi Japana, Amerike, Australije...pa da se čovjek i zapita ima li u toj knjizi čuda, ovako, obične budalaštine sa Bliskog Istoka, gdje joj je i bio krajnji domet u vrijeme kada su je pisali.
kao eto znacilo bi ti nesto, kao sto ti ovo neznaci nista, nebi ti ni japan ni amerika znacila isto

nego bi rekao, vjerovatno su obisli svijet pa zato su i pisali o americi i japanu :lol:
ovako, obične budalaštine sa Bliskog Istoka
radnje su se desavalo tamo pa logino je da prica o tim stvarima

uostalom tekst ima prorcanstva, kao sto mozes da vidis iz primjera, ali ti se ne obazires na to, nego trazis ameriku i japan :-) a to sto

Izrael nije postojao u vrijeme Muhammeda, niti su zidovi imali drzavu za vrijeme muhammeda a Kuran nagovjesti sve to, a ti opet rukom odmahnes kao kad muha sleti na nos , beznacajno
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#6436 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

tranquil wrote:
Islamski kalendar nema 365 dana. Ako ćemo tjerati mak na konac, nema ni solarni. To što radiš je upravo ovo:
Smrcak15 wrote:znaci ovo je numerlogija jer se broj spaja sa necim nefixiranim
Smrcak15 wrote:Numerolgija je broj dobiva znacenje po svom nahodjenju
Dakle to što radiš je numerologija.

ko prica o islamskom kalendaru, ovdje pricamo o solarnoj godini koja je priznata po Kuranu

ako neznas solarna Godina u Kuranu se zove SInat

dok islamska hidzretska Aam

cak je Allah rekao da je urtadio mjesec i sunce za racunaanje vremena izmedju ostalog.

i ne samo tog, nego je naznacio omjer solarne i lunarne hidzretske godine u 309 lunarnih Godina bude 300 solarnih, znaci 1.03

znaci solarna Godina je 365 dana a to sto gregorijanski kalandar prati solarnu godine, dok hidzretski kalndar lunarne godine, to nista ne umanjuje brojcanu programiranost jer je validna i po Kuranu i po prirodi.
Dakle to što radiš je numerologija
nisi shvatio sta je covjce numerlogija

to je kad dajes ti znacenje koje nigdje drugo nemozes naci osim sto si ga ti prikopcao

znaci 365 dana , broj 365 i rijec dan imaju poveznicu u prirodi i bez Kurana uopste da kuran ne postoji poveznica 365 i dan postoji i dalje

dok 346 i rijec dan, nema poveznicu osim ako si ti se rodio na 346 dan u godini to jeste 11 decembar pa ti prikopcas sebe na to, eh to je numerlogija, Tebe da nema i da nisi rodjen , niko nebi mogao prikopcati dan i broj 346, razumijes li sad junace?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#6437 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

Dozer wrote:
Smrcak15 wrote:vjerovati moze se na osnovu jakih dokaza a moze se vjerovati i na osnovu nikakvih dokaza, samo onako na slijepo.
Junacino, ako postoje dokazi, onda to vise nije vjerovanje, nego znanje.
Ako ne postoje dokazi, to je onda samo vjerovanje. Kontas?

Ne mozes "vjerovati na osnovu dokaza", jer dokaz znaci da onda to nesto - znas :D
Smrcak15 wrote:ja tako vjerujem da ce biti
pa kad kazem Bog kazes to i to, je na osnovu Kurana i na osnovu vjeorvanja u Kuran.
Upravo u ovome i jeste vas najveci problem...

Ne mozes reci da "bog kaze" nesto jer ti ne znas zaista da je bog to rekao, kontas? Ti samo vjerujes da je to bog rekao.
Kur'an je naziv knjige, a ta knjiga postoji. To znas, i to je cinjenica. Samim tim - ne moras vjerovati u Kur'an. Mozes vjerovati samo u ono sto pise u Kur'anu.

Junacino, ako postoje dokazi, onda to vise nije vjerovanje, nego znanje.
Ako ne postoje dokazi, to je onda samo vjerovanje. Kontas?

Ne mozes "vjerovati na osnovu dokaza", jer dokaz znaci da onda to nesto - znas :D
slabo postavljas stvari na svoja mjesta a evo zasto

ako idemo pustimo i vidimo otiske stopala

Mi imamo dokaz da kreator tih otisaka postoji, mi vjerujemo da kreator postoji ali neznamo sa 100% jer neznamo jeli to covjek uradio da imitira zivotinju ili je to prava zivotinja uradila, znaci u tom slucaju kreator je ili covjek ili zivotinja, i zato vjerujemo a ne znamo

isto tako je i sa Bogom, mi vjerujemo jer vidimo tragove njegovog stvaranja u prirodi i njegovoj vjeri islamu, pa na osnovu tih dokaza mi vjerujemo da postoji ali ne znamo, jer da znamo to znaci vidili smo ga direktno

isto tako kad bi rekli da znamo kreatora otisaka u pustinji to znaci vidjeli bi tacno ko je uradio to, ili zivotinja ili covjek onako tok su snimali film pa samo lazno napravili otiske u sklopu filma.

razumijes li ovo ?

Ne mozes reci da "bog kaze" nesto jer ti ne znas zaista da je bog to rekao, kontas? Ti samo vjerujes da je to bog rekao.
Kur'an je naziv knjige, a ta knjiga postoji. To znas, i to je cinjenica. Samim tim - ne moras vjerovati u Kur'an. Mozes vjerovati samo u ono sto pise u Kur'anu
nemogu ja tebi svaki puta govoriti ja vjerujem kad citiram sta je govorio u Kuranu

kad kazem ALlah kaze, onda znaci ja vjerujem da je Bog to rekao. sa se tu prica zavrsava.

Samim tim - ne moras vjerovati u Kur'an. Mozes vjerovati samo u ono sto pise u Kur'anu
je isto kao kad bi ja tebi napisao

"Ja sam nepismen covjek , neznam ni citati ni pisati"

hahahahha

navjeruj Kuranu ali mozes vjerovati sta pise u njemu :lol:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#6438 Re: Ateizam

Post by tranquil »

Smrcak15 wrote:
tranquil wrote:
Islamski kalendar nema 365 dana. Ako ćemo tjerati mak na konac, nema ni solarni. To što radiš je upravo ovo:
Smrcak15 wrote:znaci ovo je numerlogija jer se broj spaja sa necim nefixiranim
Smrcak15 wrote:Numerolgija je broj dobiva znacenje po svom nahodjenju
Dakle to što radiš je numerologija.

ko prica o islamskom kalendaru, ovdje pricamo o solarnoj godini koja je priznata po Kuranu

ako neznas solarna Godina u Kuranu se zove SInat

dok islamska hidzretska Aam

cak je Allah rekao da je urtadio mjesec i sunce za racunaanje vremena izmedju ostalog.

i ne samo tog, nego je naznacio omjer solarne i lunarne hidzretske godine u 309 lunarnih Godina bude 300 solarnih, znaci 1.03

znaci solarna Godina je 365 dana a to sto gregorijanski kalandar prati solarnu godine, dok hidzretski kalndar lunarne godine, to nista ne umanjuje brojcanu programiranost jer je validna i po Kuranu i po prirodi.
Dakle to što radiš je numerologija
nisi shvatio sta je covjce numerlogija

to je kad dajes ti znacenje koje nigdje drugo nemozes naci osim sto si ga ti prikopcao

znaci 365 dana , broj 365 i rijec dan imaju poveznicu u prirodi i bez Kurana uopste da kuran ne postoji poveznica 365 i dan postoji i dalje

dok 346 i rijec dan, nema poveznicu osim ako si ti se rodio na 346 dan u godini to jeste 11 decembar pa ti prikopcas sebe na to, eh to je numerlogija, Tebe da nema i da nisi rodjen , niko nebi mogao prikopcati dan i broj 346, razumijes li sad junace?
Solarna godina nema 365 dana, nego nekad 365 nekad 366.

To je zato jer revolucija ne traje 365 dana, nego otprilike 365 dana i 6 sati.

Možeš reći da je to "otprilike", ali Bog nije "otprilike", i ni njegovo programiranje ne bi trebalo biti "otprilike". Kada navlačiš brojeve da bi odgovarali tebi i tvojim zaključcima, to je numerologija. To je ono što ti radiš.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6439 Re: Ateizam

Post by Dozer »

Smrcak15 wrote: slabo postavljas stvari na svoja mjesta a evo zasto
ako idemo pustimo i vidimo otiske stopala

Mi imamo dokaz da kreator tih otisaka postoji, mi vjerujemo da kreator postoji ali neznamo sa 100% jer neznamo jeli to covjek uradio da imitira zivotinju ili je to prava zivotinja uradila, znaci u tom slucaju kreator je ili covjek ili zivotinja, i zato vjerujemo a ne znamo
Mati mila...
1. Ako vidimo otiske STOPALA, to znaci samo jedno - da ih je napravio/ostavio COVJEK. Zivotnjske noge se ne nazivaju "stopalima".
2. Sljedeca varijanta je majmun/primat. Posto u pustinji nema majmuna, to znaci da je te otiske ostavio covjek.
3. Dakle - ZNAMO da ih je ostavio covjek, i ne moramo nista vjerovati jer otisci stopala su DOKAZ, crni Smrle...
isto tako je i sa Bogom, mi vjerujemo jer vidimo tragove njegovog stvaranja u prirodi i njegovoj vjeri islamu, pa na osnovu tih dokaza mi vjerujemo da postoji ali ne znamo, jer da znamo to znaci vidili smo ga direktno
Totalno pogresno. Mi NE VIDIMO tragove NJEGOVOG stvaranja.
To ti i tebi slicni "vidite", tj. vjerujete da to vidite.
Ne postoje potvrdjeni dokazi da je bog bilo sta stvorio.
isto tako kad bi rekli da znamo kreatora otisaka u pustinji to znaci vidjeli bi tacno ko je uradio to, ili zivotinja ili covjek onako tok su snimali film pa samo lazno napravili otiske u sklopu filma.
Al' ga lupetas :D
razumijes li ovo ?
Ja da. Ali ti, ocito - ne :D
nemogu ja tebi svaki puta govoriti ja vjerujem kad citiram sta je govorio u Kuranu
:D
Opet isto... Kako ZNAS da je bog bilo sta govorio, a pogotovo nije nista "govorio" u Kur'anu... :-)
kad kazem ALlah kaze, onda znaci ja vjerujem da je Bog to rekao. sa se tu prica zavrsava.
Konacno nesto ispravno receno.
je isto kao kad bi ja tebi napisao
"Ja sam nepismen covjek , neznam ni citati ni pisati"

hahahahha

navjeruj Kuranu ali mozes vjerovati sta pise u njemu :lol:
Pisao si "vjerujem U Kuran", a ne "vjerujem Kuranu". Znacenja su razlicita. Edukacija i obrazovanje, Smrle, edukacija i obrazovanje... To je osnova svega. Prvenstveno pismenosti ;)
(P.S. hahahahahaha)
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#6440 Re: Ateizam

Post by irac300 »

Smrcak15 wrote:
irac300 wrote:Da mi ovakvo nešto zalijepiš u vezi Japana, Amerike, Australije...pa da se čovjek i zapita ima li u toj knjizi čuda, ovako, obične budalaštine sa Bliskog Istoka, gdje joj je i bio krajnji domet u vrijeme kada su je pisali.
kao eto znacilo bi ti nesto, kao sto ti ovo neznaci nista, nebi ti ni japan ni amerika znacila isto

nego bi rekao, vjerovatno su obisli svijet pa zato su i pisali o americi i japanu :lol:
ovako, obične budalaštine sa Bliskog Istoka
radnje su se desavalo tamo pa logino je da prica o tim stvarima

uostalom tekst ima prorcanstva, kao sto mozes da vidis iz primjera, ali ti se ne obazires na to, nego trazis ameriku i japan :-) a to sto

Izrael nije postojao u vrijeme Muhammeda, niti su zidovi imali drzavu za vrijeme muhammeda a Kuran nagovjesti sve to, a ti opet rukom odmahnes kao kad muha sleti na nos , beznacajno
Naravno da bi mi znacilo. U 7. stoljecu nije se imalo pojma o Americi. Tvoj "svemoguci" nema pojma ni o drugim kontinentima, ni o vrstama koje su zivjele na planeti prije ljudi. Ukratko, nema pojma u vezi iceg sto nije vezano za B. Istok. Za jednog "svemoguceg", iskreno, malo razocaravajuce.

Osim za takve kao ti i tebi slicne obrazovanih na youtube kanalima. Tebi je cudo i opis kako ispravno prati guzu.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#6441 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

tranquil wrote: Islamski kalendar nema 365 dana. Ako ćemo tjerati mak na konac, nema ni solarni. To što radiš je upravo ovo:



Dakle to što radiš je numerologija.

ko prica o islamskom kalendaru, ovdje pricamo o solarnoj godini koja je priznata po Kuranu

ako neznas solarna Godina u Kuranu se zove SInat

dok islamska hidzretska Aam

cak je Allah rekao da je urtadio mjesec i sunce za racunaanje vremena izmedju ostalog.

i ne samo tog, nego je naznacio omjer solarne i lunarne hidzretske godine u 309 lunarnih Godina bude 300 solarnih, znaci 1.03

znaci solarna Godina je 365 dana a to sto gregorijanski kalandar prati solarnu godine, dok hidzretski kalndar lunarne godine, to nista ne umanjuje brojcanu programiranost jer je validna i po Kuranu i po prirodi.
Dakle to što radiš je numerologija
nisi shvatio sta je covjce numerlogija

to je kad dajes ti znacenje koje nigdje drugo nemozes naci osim sto si ga ti prikopcao

znaci 365 dana , broj 365 i rijec dan imaju poveznicu u prirodi i bez Kurana uopste da kuran ne postoji poveznica 365 i dan postoji i dalje

dok 346 i rijec dan, nema poveznicu osim ako si ti se rodio na 346 dan u godini to jeste 11 decembar pa ti prikopcas sebe na to, eh to je numerlogija, Tebe da nema i da nisi rodjen , niko nebi mogao prikopcati dan i broj 346, razumijes li sad junace?[/quote]

Solarna godina nema 365 dana, nego nekad 365 nekad 366.

To je zato jer revolucija ne traje 365 dana, nego otprilike 365 dana i 6 sati.

Možeš reći da je to "otprilike", ali Bog nije "otprilike", i ni njegovo programiranje ne bi trebalo biti "otprilike". Kada navlačiš brojeve da bi odgovarali tebi i tvojim zaključcima, to je numerologija. To je ono što ti radiš.[/quote]


Solarna godina nema 365 dana, nego nekad 365 nekad 366....nego otprilike 365 dana i 6 sati.
solarna Godina je svake godine ista

365 days, 5 hours, 48 minutes, 45 seconds.
https://en.wikipedia.org/wiki/Tropical_year

to sto ima 5 sahat 48 minuta, i 45 sekundi se nemoze ukonponovat u broj rijeci

jer samo mozes da broji cijele brojevi a nikako decimale sa rijecima 365.24217 , nemozes imati 365.24217 rijeci

ili imas 365 rijeci ili ne, a nikako decimale.

Možeš reći da je to "otprilike", ali Bog nije "otprilike", i ni njegovo programiranje ne bi trebalo biti "otprilike".
nemoze se junace imati 365.24217 rijeci

samo 364, 365, 366 itd a nikakvi decimali ne dolaze u obzir.

a to sto Godina svake 4 ima 366 dana, prestupna Godina zato upravo zbog tih 5 sahat 48 minuta, i 45 sekundi koji se naskupe u cijeli jedan dan svako 4 godine pa se to kalibrira dodavanje 29 februara svako 4 godine.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#6442 Re: Ateizam

Post by tranquil »

Smrcak15 wrote:
Solarna godina nema 365 dana, nego nekad 365 nekad 366....nego otprilike 365 dana i 6 sati.
solarna Godina je svake godine ista

365 days, 5 hours, 48 minutes, 45 seconds.
https://en.wikipedia.org/wiki/Tropical_year

to sto ima 5 sahat 48 minuta, i 45 sekundi se nemoze ukonponovat u broj rijeci

jer samo mozes da broji cijele brojevi a nikako decimale sa rijecima 365.24217 , nemozes imati 365.24217 rijeci

ili imas 365 rijeci ili ne, a nikako decimale.

Možeš reći da je to "otprilike", ali Bog nije "otprilike", i ni njegovo programiranje ne bi trebalo biti "otprilike".
nemoze se junace imati 365.24217 rijeci

samo 364, 365, 366 itd a nikakvi decimali ne dolaze u obzir.

a to sto Godina svake 4 ima 366 dana, prestupna Godina zato upravo zbog tih 5 sahat 48 minuta, i 45 sekundi koji se naskupe u cijeli jedan dan svako 4 godine pa se to kalibrira dodavanje 29 februara svako 4 godine.
Da smo tako ignorisali ostatke, i imali godinu od samo 365 dana, za 13 stoljeća od Muhameda godina bi se pomjerila za 19*13 dana. Ljeto bi bilo u januaru.

Ako tako ignorišeš ostatke, možeš uzeti bilo koje mjesto gdje se pominje broj "3", ili su tri riječi nečega, i proglasiti ga za referencu na "pi". I bićeš u pravu više nego ovo za godinu, jer je razlika samo 0,14... u odnosu na 0.24217...

"Jer ne može se junače imati 3.14 riječi".

To je numerologija.
Last edited by tranquil on 20/07/2017 14:38, edited 1 time in total.
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#6443 Re: Ateizam

Post by zforumas »

Al' je zato 163 tacno sredina od 246 :izet:

Hau jes no
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#6444 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

Dozer wrote:
Smrcak15 wrote: slabo postavljas stvari na svoja mjesta a evo zasto
ako idemo pustimo i vidimo otiske stopala

Mi imamo dokaz da kreator tih otisaka postoji, mi vjerujemo da kreator postoji ali neznamo sa 100% jer neznamo jeli to covjek uradio da imitira zivotinju ili je to prava zivotinja uradila, znaci u tom slucaju kreator je ili covjek ili zivotinja, i zato vjerujemo a ne znamo
Mati mila...
1. Ako vidimo otiske STOPALA, to znaci samo jedno - da ih je napravio/ostavio COVJEK. Zivotnjske noge se ne nazivaju "stopalima".
2. Sljedeca varijanta je majmun/primat. Posto u pustinji nema majmuna, to znaci da je te otiske ostavio covjek.
3. Dakle - ZNAMO da ih je ostavio covjek, i ne moramo nista vjerovati jer otisci stopala su DOKAZ, crni Smrle...
isto tako je i sa Bogom, mi vjerujemo jer vidimo tragove njegovog stvaranja u prirodi i njegovoj vjeri islamu, pa na osnovu tih dokaza mi vjerujemo da postoji ali ne znamo, jer da znamo to znaci vidili smo ga direktno
Totalno pogresno. Mi NE VIDIMO tragove NJEGOVOG stvaranja.
To ti i tebi slicni "vidite", tj. vjerujete da to vidite.
Ne postoje potvrdjeni dokazi da je bog bilo sta stvorio.
isto tako kad bi rekli da znamo kreatora otisaka u pustinji to znaci vidjeli bi tacno ko je uradio to, ili zivotinja ili covjek onako tok su snimali film pa samo lazno napravili otiske u sklopu filma.
Al' ga lupetas :D
razumijes li ovo ?
Ja da. Ali ti, ocito - ne :D
nemogu ja tebi svaki puta govoriti ja vjerujem kad citiram sta je govorio u Kuranu
:D
Opet isto... Kako ZNAS da je bog bilo sta govorio, a pogotovo nije nista "govorio" u Kur'anu... :-)
kad kazem ALlah kaze, onda znaci ja vjerujem da je Bog to rekao. sa se tu prica zavrsava.
Konacno nesto ispravno receno.
je isto kao kad bi ja tebi napisao
"Ja sam nepismen covjek , neznam ni citati ni pisati"

hahahahha

navjeruj Kuranu ali mozes vjerovati sta pise u njemu :lol:
Pisao si "vjerujem U Kuran", a ne "vjerujem Kuranu". Znacenja su razlicita. Edukacija i obrazovanje, Smrle, edukacija i obrazovanje... To je osnova svega. Prvenstveno pismenosti ;)
(P.S. hahahahahaha)
1. Ako vidimo otiske STOPALA, to znaci samo jedno - da ih je napravio/ostavio COVJEK. Zivotnjske noge se ne nazivaju "stopalima".
2. Sljedeca varijanta je majmun/primat. Posto u pustinji nema majmuna, to znaci da je te otiske ostavio covjek.
3. Dakle - ZNAMO da ih je ostavio covjek, i ne moramo nista vjerovati jer otisci stopala su DOKAZ, crni Smrle...
ja jedno ti drugo, kazem ti otisci hoda u pijesku, ili covjek napravi lazne ili zivotinja uradi prave

lazne kao u ovo primjeru u sklopu nekog filma naprimjer
Image

Totalno pogresno. Mi NE VIDIMO tragove NJEGOVOG stvaranja.
To ti i tebi slicni "vidite", tj. vjerujete da to vidite.
Ne postoje potvrdjeni dokazi da je bog bilo sta stvorio.
nevidis zato sto ti je evolucija opila razum, jer tebi nanomasinerija nije dokaz za BOga nego je to sve slucajnim dogadjajima odradjenom gdje slucajni dogadjaji pokazu svoje dizajnerske vjestine gdje bi pozavidjeli i najveci dizajner i inzinjeri.

ako pogresno gledas na stvari kako ces onda vidjeti dokaze za postojanje kreatora, kad ti mozes prihvatit da slucajni dogadjaji dizajnerski odrade posao, kud ces dalje, nema se tu sta pricat, nego samo da se narod sazaljeva nad takvim insanom :D

Opet isto... Kako ZNAS da je bog bilo sta govorio, a pogotovo nije nista "govorio" u Kur'anu... :-)
ako nesto kaze u Kuranu Bog, pitamo se sta je dokaz da je Kuran od Boga, pa onda one 6 nadnaravnih tacaka idu u prilog da je Kuran od BOga jer nelogicno je ocekivati da dolazi od nepismenog covjeka.

eto zasto se vjeruje da dolazi od Boga.
Pisao si "vjerujem U Kuran", a ne "vjerujem Kuranu".
tesko preseravanje stvarno


zna li isko razliku ?????????????

"vjerujem U Kuran"-------- "vjerujem Kuranu".
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#6445 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

tranquil wrote:
Smrcak15 wrote:
Solarna godina nema 365 dana, nego nekad 365 nekad 366....nego otprilike 365 dana i 6 sati.
solarna Godina je svake godine ista

365 days, 5 hours, 48 minutes, 45 seconds.
https://en.wikipedia.org/wiki/Tropical_year

to sto ima 5 sahat 48 minuta, i 45 sekundi se nemoze ukonponovat u broj rijeci

jer samo mozes da broji cijele brojevi a nikako decimale sa rijecima 365.24217 , nemozes imati 365.24217 rijeci

ili imas 365 rijeci ili ne, a nikako decimale.

Možeš reći da je to "otprilike", ali Bog nije "otprilike", i ni njegovo programiranje ne bi trebalo biti "otprilike".
nemoze se junace imati 365.24217 rijeci

samo 364, 365, 366 itd a nikakvi decimali ne dolaze u obzir.

a to sto Godina svake 4 ima 366 dana, prestupna Godina zato upravo zbog tih 5 sahat 48 minuta, i 45 sekundi koji se naskupe u cijeli jedan dan svako 4 godine pa se to kalibrira dodavanje 29 februara svako 4 godine.
Da smo tako ignorisali ostatke, i imali godinu od samo 365 dana, za 13 stoljeća od Muhameda godina bi se pomjerila za 19*13 dana. Ljeto bi bilo u januaru.

Ako tako ignorišeš ostatke, možeš uzeti bilo koje mjesto gdje se pominje broj "3", ili su tri riječi nečega, i proglasiti ga za referencu na "pi". I bićeš u pravu više nego ovo za godinu, jer je razlika samo 0,14... u odnosu na 0.24217...

"Jer ne može se junače imati 3.14 riječi".

To je numerologija.
Da smo tako ignorisali ostatke, i imali godinu od samo 365 dana, za 13 stoljeća od Muhameda godina bi se pomjerila za 19*13 dana. Ljeto bi bilo u januaru.
daje ovo daje ono daje ovo daje ono :-)
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#6446 Re: Ateizam

Post by tranquil »

Smrcak15 wrote:
tranquil wrote:Da smo tako ignorisali ostatke, i imali godinu od samo 365 dana, za 13 stoljeća od Muhameda godina bi se pomjerila za 19*13 dana. Ljeto bi bilo u januaru.

Ako tako ignorišeš ostatke, možeš uzeti bilo koje mjesto gdje se pominje broj "3", ili su tri riječi nečega, i proglasiti ga za referencu na "pi". I bićeš u pravu više nego ovo za godinu, jer je razlika samo 0,14... u odnosu na 0.24217...

"Jer ne može se junače imati 3.14 riječi".

To je numerologija.
Da smo tako ignorisali ostatke, i imali godinu od samo 365 dana, za 13 stoljeća od Muhameda godina bi se pomjerila za 19*13 dana. Ljeto bi bilo u januaru.
daje ovo daje ono daje ovo daje ono :-)
Pa tako je po tebi. Fiksno 365, kada odgovara tvojim numerološkim kalkulacijama.

Zemlja se uvijek za isto okreće, a to nije tačno 365 dana. Za jedno stoljeće imamo 19 godina koje nemaju 365 nego 366 dana. Zato jer imamo ovaj ostatak kojeg ignorišeš. Vidim po reakciji da nemaš šta odgovoriti i da si u fazi ljutnje, ali naučne činjenice su ravnodušne na tvoje emocionalno doživljavanje istih.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6447 Re: Ateizam

Post by Dozer »

Smrcak15 wrote: cak je Allah rekao da je urtadio mjesec i sunce za racunaanje vremena izmedju ostalog.
Mislis, prepisao je ono po cemu su se ravnali jos stari Grci i Egipcani, par hiljada godina prije Kur'ana? :D
i ne samo tog, nego je naznacio omjer solarne i lunarne hidzretske godine u 309 lunarnih Godina bude 300 solarnih, znaci 1.03

znaci solarna Godina je 365 dana a to sto gregorijanski kalandar prati solarnu godine, dok hidzretski kalndar lunarne godine, to nista ne umanjuje brojcanu programiranost jer je validna i po Kuranu i po prirodi.
I opet nesto sto se znalo par hiljada godina prije Kur'ana... Inovativno. I jedinstveno, nema sta...
solarna Godina je svake godine ista

365 days, 5 hours, 48 minutes, 45 seconds.
https://en.wikipedia.org/wiki/Tropical_year
Solarna, ili ti tropska godina danas vise nije ista jer je doslo do pomjeranja Zemlje u odnosu na njenu vertikalnu osu. Samim tim je doslo i do drugacijeg pogleda na Sunce sa Zemlje u odnosu na 7. vijek.
Da li je Kur'an predvidio ovo? Da li je predvidio da cemo mi, ljudi, izvuci toliko nafte iz Zemlje da cemo joj time poremetiti ravnotezu mase i uzrokovati njeno zakretanje oko svoje ose?
Da li je uopste predvidio naftu kao gorivo...?

Tanki su ti ovi "dokazi" Smrle, tanki... I s vremenom su sve tanji i tanji...
Smrcak15 wrote:ja jedno ti drugo, kazem ti otisci hoda u pijesku, ili covjek napravi lazne ili zivotinja uradi prave
Nisi rekao "otisci hoda", nego "otisci stopala". Nauci se izrazvati kako treba, konacno...
Smrcak15 wrote:nevidis zato sto ti je evolucija opila razum, jer tebi nanomasinerija nije dokaz za BOga nego je to sve slucajnim dogadjajima odradjenom gdje slucajni dogadjaji pokazu svoje dizajnerske vjestine gdje bi pozavidjeli i najveci dizajner i inzinjeri.

ako pogresno gledas na stvari kako ces onda vidjeti dokaze za postojanje kreatora, kad ti mozes prihvatit da slucajni dogadjaji dizajnerski odrade posao, kud ces dalje, nema se tu sta pricat, nego samo da se narod sazaljeva nad takvim insanom :D
Opila me evolucija kojom, usput receno, upravlja bog? E, al' ga onda upravlja, svaka mu cast... :D
Da li si ti ikada vidio neku obalnu morsku liticu? Ako nisi uzivo, zrakni malo na YT.
Zaprepastieces se sta sve tokom vremena kreiraju slucajni dogadjaji poput oluja, valova, sile vode, itd.. Kakve se sve tu dizajnerske stvari odvijaju...
Ah, pardon...sve je to "bog programirao". A programira i danas, jer se sve to desava i danas. Kontinuiran proces.

Ili, sta sve prave i rade podvodni vulkani (koji se, usput receno, nigdje u Kur'anu ne spominju, kao ni oni nadzemni). Nije li malo nevjerovatno da jedan tako mocan i sveznajuci lik poput boga "zaboravi" ljudima spomenuti jedan od svojih najjacih alata za formiranje i kreiranje izgleda planete, na koju je, btw, posadio svoju djecu, tj. nas...? Ili je tu, mozda, rijec o tome da bog tada nije imao pojma o vulkanima, posto ih nije bilo u blizini "spustanja" njegovih knjiga?
tesko preseravanje stvarno
zna li isko razliku ?????????????
"vjerujem U Kuran"-------- "vjerujem Kuranu".
Krasan rijecnik za jendog ober vjernika :D
A razliku znaju svi pismeni ovdje. Izgleda da je jedino ti ne znas. :D

Ako bih ti ja rekao "vjerujem u auto", kako bi ti to shvatio, a kako da kazem "vjerujem autu" ?
Last edited by Dozer on 20/07/2017 14:55, edited 2 times in total.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#6448 Re: Ateizam

Post by L u c i f e r »

Drago mi je da se matematika vratila na ove kjafirske stranice...
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#6449 Re: Ateizam

Post by HardcoreMX »

Dozer wrote: Mislis, prepisao je ono po cemu su se ravnali jos stari Grci i Egipcani, par hiljada godina prije Kur'ana?
i opet nesto sto se znalo par hiljada godina prije Kur'ana... Inovativno. I jedinstveno, nema sta...
A je li ti znaš da je to prepisano od starih Grka i Egipćana ili vjeruješ da je to tako?
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#6450 Re: Ateizam

Post by aurora313 »

Interesantna observacija Rick Gervaisa oko religije.

"Da je neko prije 1000 godina spalio sve svete materijale neke religije, sa istom se više ne bi sretali.
A da je neko istovremeno zapalio sve naučne knjige, do danas bi se sve što su sadržavale ponovno dokazalo."
Post Reply