Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5326 Re: Ateizam

Post by Dozer »

Super... U cemu se onda ogleda inteligencija u nasem dizajnu, a pogotovo postojanju, s obzirom da smo mi, ljudi, najvece stetocine na planeti? :D

Koju korist planeta i priroda imaju od nas? :D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5327 Re: Ateizam

Post by beni-bu-man »

Dozer wrote:Super... U cemu se onda ogleda inteligencija u nasem dizajnu, a pogotovo postojanju, s obzirom da smo mi, ljudi, najvece stetocine na planeti? :D

Koju korist planeta i priroda imaju od nas? :D
@Dozeru kako ne znas, pa to ti je test
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5328 Re: Ateizam

Post by Dozer »

A glavno pitanje je - kako sto bolje i brze sjebat' planetu? :lol:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5329 Re: Ateizam

Post by beni-bu-man »

Dozer wrote:A glavno pitanje je - kako sto bolje i brze sjebat' planetu? :lol:
TO je nama u genima, jebi ga genatika :-)
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5330 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

Dozer wrote:Super... U cemu se onda ogleda inteligencija u nasem dizajnu, a pogotovo postojanju, s obzirom da smo mi, ljudi, najvece stetocine na planeti? :D

Koju korist planeta i priroda imaju od nas? :D
U cemu se onda ogleda inteligencija u nasem dizajnu
nasem dizajnu tijela, na svakom djelicu tijela, eto gdje

a sto se tice nasem postojanju, mi smo ovdje sa svrhom ne da bi stetili zemlji nego da budemo iskusavani ko ce kakav biti.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5331 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

Dozer wrote:A glavno pitanje je - kako sto bolje i brze sjebat' planetu? :lol:
Allah to govori u Kur'anu:
30:41 Zbog onoga što ljudi rade, pojavio se nered i na kopnu i na moru, da im On dâ da iskuse kaznu zbog onoga što rade, ne bi li se popravili
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5332 Re: Ateizam

Post by Dozer »

Smrcak15 wrote:
Dozer wrote:Super... U cemu se onda ogleda inteligencija u nasem dizajnu, a pogotovo postojanju, s obzirom da smo mi, ljudi, najvece stetocine na planeti? :D

Koju korist planeta i priroda imaju od nas? :D
U cemu se onda ogleda inteligencija u nasem dizajnu
nasem dizajnu tijela, na svakom djelicu tijela, eto gdje

a sto se tice nasem postojanju, mi smo ovdje sa svrhom ne da bi stetili zemlji nego da budemo iskusavani ko ce kakav biti.
Nase tijelo je toliko krhko i slabo u odnosu na neke druge zive vrste na planeti, da je zaista tesko povjerovati da nas neko smatra savsenima i nekakvim naj-bicima na planeti :D

Sto se drugog tice - :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5333 Re: Ateizam

Post by Dozer »

Smrcak15 wrote:
Dozer wrote:A glavno pitanje je - kako sto bolje i brze sjebat' planetu? :lol:
Allah to govori u Kur'anu:
30:41 Zbog onoga što ljudi rade, pojavio se nered i na kopnu i na moru, da im On dâ da iskuse kaznu zbog onoga što rade, ne bi li se popravili
I...kad ce ta kazna? :D
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5334 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

Dozer wrote:
Smrcak15 wrote:
Dozer wrote:Super... U cemu se onda ogleda inteligencija u nasem dizajnu, a pogotovo postojanju, s obzirom da smo mi, ljudi, najvece stetocine na planeti? :D

Koju korist planeta i priroda imaju od nas? :D
U cemu se onda ogleda inteligencija u nasem dizajnu
nasem dizajnu tijela, na svakom djelicu tijela, eto gdje

a sto se tice nasem postojanju, mi smo ovdje sa svrhom ne da bi stetili zemlji nego da budemo iskusavani ko ce kakav biti.
Nase tijelo je toliko krhko i slabo u odnosu na neke druge zive vrste na planeti, da je zaista tesko povjerovati da nas neko smatra savsenima i nekakvim naj-bicima na planeti :D

Sto se drugog tice - :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nase tijelo je toliko krhko i slabo u odnosu na neke druge zive vrste na planeti, da je zaista tesko povjerovati da nas neko smatra savsenima i nekakvim naj-bicima na planeti :D
ko tu uopste spominje savrsenstvo, cak Allah kaze da je covjeka stvorio "slabim"

kad se prica o inteligentnom dizajnu nemora nuzno da znaci savrsenstvo bica, niposto, to savrsenostvo mozemo jedino docekati u Raju a ovdje jok.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5335 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

Dozer wrote:
Smrcak15 wrote:
Dozer wrote:A glavno pitanje je - kako sto bolje i brze sjebat' planetu? :lol:
Allah to govori u Kur'anu:
30:41 Zbog onoga što ljudi rade, pojavio se nered i na kopnu i na moru, da im On dâ da iskuse kaznu zbog onoga što rade, ne bi li se popravili
I...kad ce ta kazna? :D
pa kazna moze doci u raznim oblicima, napravis malo nereda u moru, manje ribe , manje hrane, eto ti kazne odmah

napravi nered na zemlji, manje rastinja, neplodna zemlja, zagadi se teren pa bolescine krenu, eto ti kazne
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5336 Re: Ateizam

Post by Dozer »

Smrcak15 wrote: pa kazna moze doci u raznim oblicima, napravis malo nereda u moru, manje ribe , manje hrane, eto ti kazne odmah

napravi nered na zemlji, manje rastinja, neplodna zemlja, zagadi se teren pa bolescine krenu, eto ti kazne
Nisu to kazne, crni Smrle, nego = logika.
To se naziva - ljudska glupost. Rezanje grane na kojoj sjedis, razbijanje tanjira iz kojeg jedes, itd. Ne kaznjava te nikakav bog tu, nego sami sebi stvaramo problem radi kojeg cemo kasnije ispastati :D
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5337 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

Dozer wrote:
Smrcak15 wrote: pa kazna moze doci u raznim oblicima, napravis malo nereda u moru, manje ribe , manje hrane, eto ti kazne odmah

napravi nered na zemlji, manje rastinja, neplodna zemlja, zagadi se teren pa bolescine krenu, eto ti kazne
Nisu to kazne, crni Smrle, nego = logika.
To se naziva - ljudska glupost. Rezanje grane na kojoj sjedis, razbijanje tanjira iz kojeg jedes, itd. Ne kaznjava te nikakav bog tu, nego sami sebi stvaramo problem radi kojeg cemo kasnije ispastati :D
nije govno nego se pas posro.
tlr
Posts: 665
Joined: 19/02/2015 11:06

#5338 Re: Ateizam

Post by tlr »

Dozer wrote: Nisu to kazne, crni Smrle, nego = logika.
To se naziva - ljudska glupost. Rezanje grane na kojoj sjedis, razbijanje tanjira iz kojeg jedes, itd. Ne kaznjava te nikakav bog tu, nego sami sebi stvaramo problem radi kojeg cemo kasnije ispastati :D
Ako smijem dodati - vaspitna uloga boga je uveliko precijenjena. :lol:

Glupavog (nesvjesnog) ili zlog (nesAvjesnog) nikakav olmajti bog niti najstrašnije božje kazne ne mogu naučiti pameti.
Ovaj prvi će u najboljem slučaju slijepo slijediti pravila i strahovati od zaprijećene kazne, a nadati se da će ga forma odn. rituali spasiti od toga da ne uleti u diiip šit (koje nije pas posr'o), a ovog drugog svakako baš briga za posljedice po njega ili njegove najbliže.

Mudrom je pogled u ogledalo ili išaret dovoljan.

Toliko.
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5339 Re: Ateizam

Post by Dozer »

Smrcak15 wrote:
Dozer wrote: Nisu to kazne, crni Smrle, nego = logika.
To se naziva - ljudska glupost. Rezanje grane na kojoj sjedis, razbijanje tanjira iz kojeg jedes, itd. Ne kaznjava te nikakav bog tu, nego sami sebi stvaramo problem radi kojeg cemo kasnije ispastati :D
nije govno nego se pas posro.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Dakle, ako ti uzmes svoj tanjir iz kojeg jedes i basic ga kroz prozor, to zapravo nisi uradio ti i neces radi toga ostati gladan, nego te to bog kaznio?

Oooooo, mati mila & draga :lol: :lol: :lol:

Ali, znas sta...lijep je to i bas prigodan sistem razmisljanja. Nikad ti nisi kriv ni za sta, nego je zapravo bog uvijek kriv za sve, jer one je taj koji sve zna i o svemu odlucuje, pa tako i o tovjim licnim potezima :D
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5340 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

Dozer wrote:
Smrcak15 wrote:
Dozer wrote: Nisu to kazne, crni Smrle, nego = logika.
To se naziva - ljudska glupost. Rezanje grane na kojoj sjedis, razbijanje tanjira iz kojeg jedes, itd. Ne kaznjava te nikakav bog tu, nego sami sebi stvaramo problem radi kojeg cemo kasnije ispastati :D
nije govno nego se pas posro.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Dakle, ako ti uzmes svoj tanjir iz kojeg jedes i basic ga kroz prozor, to zapravo nisi uradio ti i neces radi toga ostati gladan, nego te to bog kaznio?

Oooooo, mati mila & draga :lol: :lol: :lol:

Ali, znas sta...lijep je to i bas prigodan sistem razmisljanja. Nikad ti nisi kriv ni za sta, nego je zapravo bog uvijek kriv za sve, jer one je taj koji sve zna i o svemu odlucuje, pa tako i o tovjim licnim potezima :D
ne nije to isto bas, ja kad bacam tanjir ja namjerno bacam znaci svjesno idem da se kaznim, dok ovi kad nered rade oni to nesvjesno rade ili misle da rade dobro ali nije

2:11 Kada im se kaže: "Ne remetite red na Zemlji!" - odgovaraju: "Mi samo red uspostavljamo!
12. Zar?! A, uistinu, oni nered siju, ali ne opažaju.


pazi jednu stvar nered i posljedice se mogu manifestirati na drugi nacin, a ne samo na taj logicki nacin gdje nered napravis u moru pa ti se to odbije od glavu manjkom ulova, da slabije ima ribe.

kazna se moe manifestirati i Ovako, ljudi bludnice na svakom koraku, pa iz tog silnog bludnicenja izrode se bolescine, sifilis, sida, gonoreja, klamidija itd pa prolaze kroz muke poslije.
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5341 Re: Ateizam

Post by Dozer »

Smrcak15 wrote: ne nije to isto bas, ja kad bacam tanjir ja namjerno bacam znaci svjesno idem da se kaznim, dok ovi kad nered rade oni to nesvjesno rade ili misle da rade dobro ali nije

2:11 Kada im se kaže: "Ne remetite red na Zemlji!" - odgovaraju: "Mi samo red uspostavljamo!
12. Zar?! A, uistinu, oni nered siju, ali ne opažaju.
Ovo bi mozda i bilo tako - da je zaista tako :lol: :lol:
Eto, mi ljudi, kao, ne znamo da previse izlovaljvamo ribu, da zagadjujemo planetu svim i svacim, da sami sebi kopamo jamu :D

Nego da znamo, i to svi, tako da ova tvoja bajka pada u vodu :D
Hakiz
Posts: 40392
Joined: 30/07/2015 20:01

#5342 Re: Ateizam

Post by Hakiz »

Smrcak15 wrote: a sto se tice nasem postojanju, mi smo ovdje sa svrhom ne da bi stetili zemlji nego da budemo iskusavani ko ce kakav biti.
Nekako me čudi da je pored svih živih bića na zemlji baš ljude dopala čast da treba bogu da se dokazuju da bi zaradili poene za onaj svijet. Ima živih bića koja bi to zaslužila prije ljudi. Pčele, na primjer.

U ostalom, mogao nam je ne dati slobodnu volju i direktno nas sve, bez potrebe da zaslužimo, poslati u raj. Šta mu je trebala sva muka sa nama. A i nama bi bilo lakše, pa bi tako zaista se pokazao kao milosni i samilosni.

Ta priča da nam je dao slobodnu volju da se dokažemo, pa da ne sumnjamo u njegov naum, pa da nije naše da se pitamo šta je njegova volja itd su samo izgovori da religije ne bi odgovarlae na pitanja na koja nemaju odgovor ili bi odgovorima i nedostatkom odgovora pokazale svu besmislenost svojih tvrdnji.
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#5343 Re: Ateizam

Post by HardcoreMX »

Smrcak15 wrote: ne nije to isto bas, ja kad bacam tanjir ja namjerno bacam znaci svjesno idem da se kaznim, dok ovi kad nered rade oni to nesvjesno rade ili misle da rade dobro ali nije

2:11 Kada im se kaže: "Ne remetite red na Zemlji!" - odgovaraju: "Mi samo red uspostavljamo!
12. Zar?! A, uistinu, oni nered siju, ali ne opažaju.


pazi jednu stvar nered i posljedice se mogu manifestirati na drugi nacin, a ne samo na taj logicki nacin gdje nered napravis u moru pa ti se to odbije od glavu manjkom ulova, da slabije ima ribe.

kazna se moe manifestirati i Ovako, ljudi bludnice na svakom koraku, pa iz tog silnog bludnicenja izrode se bolescine, sifilis, sida, gonoreja, klamidija itd pa prolaze kroz muke poslije.
Zapravo u ovim ajetima 'pod nered' se radi o korupciji, riječi tufsidu i mufsidu imaju korijen u riječi fesad što na arapskom označava korupciju. Skoro u svim engleskim prevodima tako i jeste prevedeno.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#5344 Re: Ateizam

Post by Dope_Man »

Ma bespotrebno ponovo i pocinjati sa tom pricom. Samo bi se opet ovdje vrtili na Smrletovom ringispilu gdje ce on bez ikakvog zaista logicnog agumenta pokusavati dokazati da je savrseno bice koje moze sve stvorilo ljude kako bi ukazalo milost, a istovremeno kako postoji i neka poenta u prilicno zajebanom testu koje je to ''savrseno'' i ''milostivo'' bice postavilo pred one koje je stvorio da bi im dao milost.

Nit bi savrsenom bicu ista trebalo, nit bi milostivo bice stavilo svoju kreaciju na takve muke. Pa nijedan roditelj koji voli svoje dijete ne stavlja dijete da hoda po ekserima vec i ivice stola oblozi da se slucajno ne udari.. ali opet, ima i poganih roditelja koji ne vole svoju djecu, a u postojanje takog ''savrsenog'' roditelja ljudske rase neki i vjeruju :evil:
User avatar
grayburn
Posts: 240
Joined: 23/01/2010 22:26

#5345 Re: Ateizam

Post by grayburn »

Dope_Man wrote:Ma bespotrebno ponovo i pocinjati sa tom pricom. Samo bi se opet ovdje vrtili na Smrletovom ringispilu gdje ce on bez ikakvog zaista logicnog agumenta pokusavati dokazati da je savrseno bice koje moze sve stvorilo ljude kako bi ukazalo milost, a istovremeno kako postoji i neka poenta u prilicno zajebanom testu koje je to ''savrseno'' i ''milostivo'' bice postavilo pred one koje je stvorio da bi im dao milost.

Nit bi savrsenom bicu ista trebalo, nit bi milostivo bice stavilo svoju kreaciju na takve muke. Pa nijedan roditelj koji voli svoje dijete ne stavlja dijete da hoda po ekserima vec i ivice stola oblozi da se slucajno ne udari.. ali opet, ima i poganih roditelja koji ne vole svoju djecu, a u postojanje takog ''savrsenog'' roditelja ljudske rase neki i vjeruju :evil:
Nasa civilizacija postoji sigurno vec 12000 godina, a 11000 godina civilizacije npr. u Americi nisu imale poslanike. Koju li su svrhu njihovi zivoti imali, zapostavljeni skroz od roditelja?
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#5346 Re: Ateizam

Post by Dope_Man »

NE, Ne.. nemoj to govoriti.. sad ce opet upad od 124 000 poslanika (islamskih bar) koji su poslati svim narodima svijeta, samo neki nisu bili dovoljno sarmantni, valjda, pa nisu uspjeli ostaviti nikakvog traga u narodima kojima su poslani.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#5347 Re: Ateizam

Post by HAVANA »

Smrcak15 wrote:
Dozer wrote:Super... U cemu se onda ogleda inteligencija u nasem dizajnu, a pogotovo postojanju, s obzirom da smo mi, ljudi, najvece stetocine na planeti? :D

Koju korist planeta i priroda imaju od nas? :D
U cemu se onda ogleda inteligencija u nasem dizajnu
nasem dizajnu tijela, na svakom djelicu tijela, eto gdje

a sto se tice nasem postojanju, mi smo ovdje sa svrhom ne da bi stetili zemlji nego da budemo iskusavani ko ce kakav biti.
I to je sve sto je taj genijalac smislio? Svrha nam da budemo iskusavani.Briljantno.
User avatar
grayburn
Posts: 240
Joined: 23/01/2010 22:26

#5348 Re: Ateizam

Post by grayburn »

Dope_Man wrote:NE, Ne.. nemoj to govoriti.. sad ce opet upad od 124 000 poslanika (islamskih bar) koji su poslati svim narodima svijeta, samo neki nisu bili dovoljno sarmantni, valjda, pa nisu uspjeli ostaviti nikakvog traga u narodima kojima su poslani.
Haha. Vazi, nisam znao da je obradjena tema.
User avatar
grayburn
Posts: 240
Joined: 23/01/2010 22:26

#5349 Re: Ateizam

Post by grayburn »

Smrcak15 wrote:
Dozer wrote:Super... U cemu se onda ogleda inteligencija u nasem dizajnu, a pogotovo postojanju, s obzirom da smo mi, ljudi, najvece stetocine na planeti? :D

Koju korist planeta i priroda imaju od nas? :D
U cemu se onda ogleda inteligencija u nasem dizajnu
nasem dizajnu tijela, na svakom djelicu tijela, eto gdje

a sto se tice nasem postojanju, mi smo ovdje sa svrhom ne da bi stetili zemlji nego da budemo iskusavani ko ce kakav biti.
Jedno pitanje za tebe, vezano za inteligentni dizajn:
Zasto se jezimo?
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#5350 Re: Ateizam

Post by HardcoreMX »

Dope_Man wrote:Ma bespotrebno ponovo i pocinjati sa tom pricom. Samo bi se opet ovdje vrtili na Smrletovom ringispilu gdje ce on bez ikakvog zaista logicnog agumenta pokusavati dokazati da je savrseno bice koje moze sve stvorilo ljude kako bi ukazalo milost, a istovremeno kako postoji i neka poenta u prilicno zajebanom testu koje je to ''savrseno'' i ''milostivo'' bice postavilo pred one koje je stvorio da bi im dao milost.

Nit bi savrsenom bicu ista trebalo, nit bi milostivo bice stavilo svoju kreaciju na takve muke. Pa nijedan roditelj koji voli svoje dijete ne stavlja dijete da hoda po ekserima vec i ivice stola oblozi da se slucajno ne udari.. ali opet, ima i poganih roditelja koji ne vole svoju djecu, a u postojanje takog ''savrsenog'' roditelja ljudske rase neki i vjeruju :evil:
Pa ako ćemo pravo, osim ponudjenog necivilizovanog ismijavanja, etiketiranja itd... nešto nismo vidili da si ti argumentovano oborio i jedan njegov dokaz....a ovdje se samo radilo o maloj opasci na navedeno, a Smrčak i nije mogao drugačije citirati jer su tako i prevedeni na naš jezik......
Post Reply