Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5301 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

Image

:lol:
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#5302 Re: Ateizam

Post by Raigor Stonehoof »

Logika level vrtic, grupa leptirici :D
User avatar
grayburn
Posts: 240
Joined: 23/01/2010 22:26

#5303 Re: Ateizam

Post by grayburn »

Smrcak15 wrote:Image

:lol:
Hahahah, pa prosto ne vjerujem koga citiras.
Citiras poznatog Banana Man-a. :lol:

Covjek bez visokog obrazovanja, koji je poznat po banana argumentu.
Radi se o slijedecem: tip misli da je banana toliko savrsena, da moze biti samo djelo samog Boga i da je banana nocna "nocna mora" ateistima. :lol:

Da, banana super stane u ruku, ergonomija joj je jaca strana, obim joj je bas ono taman za nasa usta (lol).
Medjutim, zaboravlja da je danasnja banana rezultat vjestacke selekcije i da je prije izgledala ni nalik ovoj danasnjoj. :lol:

Image

Molim vas pogledajte video gdje objasnjava svoj argument:
https://www.youtube.com/watch?v=YfucpGCm5hY&t=24s

Prvi put kad sam vidio me zabolio stomak od smijeha. :lol:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5304 Re: Ateizam

Post by beni-bu-man »

grayburn wrote:
Smrcak15 wrote:Image

:lol:
Hahahah, pa prosto ne vjerujem koga citiras.
Citiras poznatog Banana Man-a. :lol:

Covjek bez visokog obrazovanja, koji je poznat po banana argumentu.
Radi se o slijedecem: tip misli da je banana toliko savrsena, da moze biti samo djelo samog Boga i da je banana nocna "nocna mora" ateistima. :lol:

Da, banana super stane u ruku, ergonomija joj je jaca strana, obim joj je bas ono taman za nasa usta (lol).
Medjutim, zaboravlja da je danasnja banana rezultat vjestacke selekcije i da je prije izgledala ni nalik ovoj danasnjoj. :lol:

Image

Molim vas pogledajte video gdje objasnjava svoj argument:
https://www.youtube.com/watch?v=YfucpGCm5hY&t=24s

Prvi put kad sam vidio me zabolio stomak od smijeha. :lol:
Izgleda da ti nisi jos upoznao naseg jarana Hyper Vjernika Smrleta :run:
User avatar
grayburn
Posts: 240
Joined: 23/01/2010 22:26

#5305 Re: Ateizam

Post by grayburn »

Smrcak15 wrote:Image

:lol:
BANANA MAN
Not the hero we deserve, but the hero we need.

Image

:lol:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5306 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

grayburn wrote:
Smrcak15 wrote:Image

:lol:
Hahahah, pa prosto ne vjerujem koga citiras.
Citiras poznatog Banana Man-a. :lol:

Covjek bez visokog obrazovanja, koji je poznat po banana argumentu.
Radi se o slijedecem: tip misli da je banana toliko savrsena, da moze biti samo djelo samog Boga i da je banana nocna "nocna mora" ateistima. :lol:

Da, banana super stane u ruku, ergonomija joj je jaca strana, obim joj je bas ono taman za nasa usta (lol).
Medjutim, zaboravlja da je danasnja banana rezultat vjestacke selekcije i da je prije izgledala ni nalik ovoj danasnjoj. :lol:

Image

Molim vas pogledajte video gdje objasnjava svoj argument:
https://www.youtube.com/watch?v=YfucpGCm5hY&t=24s

Prvi put kad sam vidio me zabolio stomak od smijeha. :lol:
evo pogleda video, vec sam se pokajao sto sam ga postirao, mada nenam ni ko je ni sta je, vise onako sto mi je smijesna izjava :lol:
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#5307 Re: Ateizam

Post by Nocty »

I tako ja njoj kažem :Ljubinka sine,ide tata u rat...a ona ništa
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#5308 Re: Ateizam

Post by Nocty »

Banana man je bio medju omiljenim crtanima dok sam imao 6 i 7 godina :)
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#5309 Re: Ateizam

Post by Dope_Man »

Ljudi, nebitno da li ateisti ili ne, mogu mrziti imaginarna bica kao i stvarna, tj. ako ''mrzim'' imaginarno bice zbog njegovih osobina ne znaci da je ono zapravo stvarno. Mrzio sam i Fairy Godmother u Shreku.. a pologici Ray Cumfarta to bi znacilo da su stvarne :lol:

Lik se toliko isprosipao u zivotu da je tesko sve i spomenuti.. i onda ga dodju genijalci postavljati ovdje, genijalci koji uopste nisu iste vjere kao on. :-)
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#5310 Re: Ateizam

Post by Nocty »

Jesil probo gljive dope man?
Il si zado sebi da je to to i forum majka?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5311 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

Dope_Man wrote:Ljudi, nebitno da li ateisti ili ne, mogu mrziti imaginarna bica kao i stvarna, tj. ako ''mrzim'' imaginarno bice zbog njegovih osobina ne znaci da je ono zapravo stvarno. Mrzio sam i Fairy Godmother u Shreku.. a pologici Ray Cumfarta to bi znacilo da su stvarne :lol:

Lik se toliko isprosipao u zivotu da je tesko sve i spomenuti.. i onda ga dodju genijalci postavljati ovdje, genijalci koji uopste nisu iste vjere kao on. :-)
ako ''mrzim'' imaginarno bice zbog njegovih osobina
kojih osobina, da cujem??
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#5312 Re: Ateizam

Post by Nocty »

Smrcak
Tvoj nacin razmišljanja je ravan današnjem razmišljanju u svijetu uopštenito.Što znači da nema kreativnosti i jednoćom s prirodom,što je ravno spucat sebi metak u glavu.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#5313 Re: Ateizam

Post by Raigor Stonehoof »

bog je bio goa'uld od prije 2000 godina, savrseno se uklapa :oops:
chupacabra
Posts: 930
Joined: 17/09/2010 22:39

#5314 Re: Ateizam

Post by chupacabra »

Taman kad pomislim da ne ide niže, pojavi se Smrčak. :-)
User avatar
grayburn
Posts: 240
Joined: 23/01/2010 22:26

#5315 Re: Ateizam

Post by grayburn »

Dope_Man wrote:Ljudi, nebitno da li ateisti ili ne, mogu mrziti imaginarna bica kao i stvarna, tj. ako ''mrzim'' imaginarno bice zbog njegovih osobina ne znaci da je ono zapravo stvarno. Mrzio sam i Fairy Godmother u Shreku.. a pologici Ray Cumfarta to bi znacilo da su stvarne :lol:

Lik se toliko isprosipao u zivotu da je tesko sve i spomenuti.. i onda ga dodju genijalci postavljati ovdje, genijalci koji uopste nisu iste vjere kao on. :-)
:D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5316 Re: Ateizam

Post by beni-bu-man »

chupacabra wrote:Taman kad pomislim da ne ide niže, pojavi se Smrčak. :-)
Kazem ja, Smrel je raja :mrgreen:
User avatar
grayburn
Posts: 240
Joined: 23/01/2010 22:26

#5317 Re: Ateizam

Post by grayburn »

chupacabra wrote:Taman kad pomislim da ne ide niže, pojavi se Smrčak. :-)
Ma puno nam je drustvo smrcaka, a sve ih je vise, rastu poput -gljiva- haha.
To je i ok, u svakoj je zemlji tako, samo sto ih je kod nas bas bas puno i vode glavnu rijec.

To ce kod nas nazalost tako i ostati. Obrazovanje nam proizvodi vecinski tupe ljude, a malo genijalnih ostanu neprimjeceni. Obrazovanje ce ostati kako jeste, jer bas ovako kako jeste odgovara vjerskim i politickim strukturama.

Proizvoditi poslusne i pokorne ljude koji su dovoljno pametni da rade svoj posao, ali i dovoljno glupi da prihvate dogme.

"They got the judges in their back pockets and they own all the big media companies, so they control just about all of the news and information you get to hear. They got you by the balls. They spend billions of dollars every year lobbying. Lobbying to get what they want. Well, we know what they want. They want more for themselves and less for everybody else, but I’ll tell you what they don’t want. They don’t want a population of citizens capable of critical thinking. They don’t want well-informed, well-educated people capable of critical thinking. They’re not interested in that. That doesn’t help them. That’s against their interests..."

-George Carlin
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5318 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

grayburn wrote:
chupacabra wrote:Taman kad pomislim da ne ide niže, pojavi se Smrčak. :-)
Ma puno nam je drustvo smrcaka, a sve ih je vise, rastu poput -gljiva- haha.
To je i ok, u svakoj je zemlji tako, samo sto ih je kod nas bas bas puno i vode glavnu rijec.

To ce kod nas nazalost tako i ostati. Obrazovanje nam proizvodi vecinski tupe ljude, a malo genijalnih ostanu neprimjeceni. Obrazovanje ce ostati kako jeste, jer bas ovako kako jeste odgovara vjerskim i politickim strukturama.

Proizvoditi poslusne i pokorne ljude koji su dovoljno pametni da rade svoj posao, ali i dovoljno glupi da prihvate dogme.

"They got the judges in their back pockets and they own all the big media companies, so they control just about all of the news and information you get to hear. They got you by the balls. They spend billions of dollars every year lobbying. Lobbying to get what they want. Well, we know what they want. They want more for themselves and less for everybody else, but I’ll tell you what they don’t want. They don’t want a population of citizens capable of critical thinking. They don’t want well-informed, well-educated people capable of critical thinking. They’re not interested in that. That doesn’t help them. That’s against their interests..."

-George Carlin
hahaha

pa smrcak i jeste gljiva ako nisi znao :lol:

Smrcak gljiva ,latinski naziv morchella elata
Image
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#5319 Re: Ateizam

Post by arzuhal »

Gospode, pomiluj... :mrgreen:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5320 Re: Ateizam

Post by beni-bu-man »

arzuhal wrote:Gospode, pomiluj... :mrgreen:
Nas ili Smrleta :lol:
User avatar
grayburn
Posts: 240
Joined: 23/01/2010 22:26

#5321 Re: Ateizam

Post by grayburn »

Smrcak15 wrote:
grayburn wrote:
chupacabra wrote:Taman kad pomislim da ne ide niže, pojavi se Smrčak. :-)
Ma puno nam je drustvo smrcaka, a sve ih je vise, rastu poput -gljiva- haha.
To je i ok, u svakoj je zemlji tako, samo sto ih je kod nas bas bas puno i vode glavnu rijec.

To ce kod nas nazalost tako i ostati. Obrazovanje nam proizvodi vecinski tupe ljude, a malo genijalnih ostanu neprimjeceni. Obrazovanje ce ostati kako jeste, jer bas ovako kako jeste odgovara vjerskim i politickim strukturama.

Proizvoditi poslusne i pokorne ljude koji su dovoljno pametni da rade svoj posao, ali i dovoljno glupi da prihvate dogme.

"They got the judges in their back pockets and they own all the big media companies, so they control just about all of the news and information you get to hear. They got you by the balls. They spend billions of dollars every year lobbying. Lobbying to get what they want. Well, we know what they want. They want more for themselves and less for everybody else, but I’ll tell you what they don’t want. They don’t want a population of citizens capable of critical thinking. They don’t want well-informed, well-educated people capable of critical thinking. They’re not interested in that. That doesn’t help them. That’s against their interests..."

-George Carlin
hahaha

pa smrcak i jeste gljiva ako nisi znao :lol:

Smrcak gljiva ,latinski naziv morchella elata
Image
Zato sam i naglasio gljive, tj. stavio izmedju crtica. :wink:
Pun intended.
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5322 Re: Ateizam

Post by Dozer »

Ali, kad pogledam ove gljive... fakat... ne mogu da se ne zapitam da li su i one inteligentna kreacija.... Ovakve zaista nisu mogle nastati same od sebe...
User avatar
grayburn
Posts: 240
Joined: 23/01/2010 22:26

#5323 Re: Ateizam

Post by grayburn »

arzuhal wrote:Gospode, pomiluj... :mrgreen:
?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5324 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

Dozer wrote:Ali, kad pogledam ove gljive... fakat... ne mogu da se ne zapitam da li su i one inteligentna kreacija.... Ovakve zaista nisu mogle nastati same od sebe...
zato sto gledas u pogresnom pravcu, ti gledas njihove strukture/forme koje ne djeluju da su inteligentno stvorene ali gljive imaju mnogostruke koristi za prirodu, od hrane za zivitoinje, do dostavljanja hrane za drvece kad su u simbiozi sa drvecem, dajes mi dajem ti, drvo gljivi daje stvari dok gljiva daje drvetu, pa onda imamo gljive koje su razgradjivaci u prirodi, da razgradi materijale itd itd

sve to ukazuje na inteligentni dizajn.

ili ove svjetlucave gljive koje privlace insekte tokom noci pa im raznose spore i na taj nacin se razmnozavaju
Image

sve ukazuje na ID.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5325 Re: Ateizam

Post by beni-bu-man »

Smrle brate daj ti nama koju gljivicu da se veselimo :mrgreen:
Post Reply