Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#4376 Re: Ateizam

Post by Dope_Man »

I obrati se ljudima jednoga dana sam bog, i rece bog: ''necu vise majke mi''... a prije toga rusio citave gradove, slao bolesti, prirodne katastrove itd.. pishaj po sirotinji kad vec mozes :izet:

PS Nije zgoreg dodati da i danas mnoge utjecajne religijske licnosti bogu pripisuju odredjene dogadjajem, pa se zahvale bogu sto je pogani zapad pogodio zemljotresom ili uraganom i slicne budalastine koje mogu doci samo iz uma mentalno obogaljene licnosti.
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#4377 Re: Ateizam

Post by KIseljak12 »

Dope_Man wrote:I obrati se ljudima jednoga dana sam bog, i rece bog: ''necu vise majke mi''... a prije toga rusio citave gradove, slao bolesti, prirodne katastrove itd.. pishaj po sirotinji kad vec mozes :izet:

PS Nije zgored dodati da i danas mnoge utjecajne religijske licnosti bogu pripisuju odredjene dogadjaje bogu pa se zahvale bogu sto je pogani zapad pogodio zemljotresom ili uraganom i slicne budalastine koje mogu doci samo iz uma mentalno obogaljene licnosti.
Ili kad je saudijska ulema likovala tokom rata u BiH, zahvaljujuci se allahu sto kaznjava tamosnje "lose" muslimane, da ne kacim videe sad, poznati su odavno.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#4378 Re: Ateizam

Post by fatamorgana »

KIseljak12 wrote:
Dope_Man wrote:I obrati se ljudima jednoga dana sam bog, i rece bog: ''necu vise majke mi''... a prije toga rusio citave gradove, slao bolesti, prirodne katastrove itd.. pishaj po sirotinji kad vec mozes :izet:

PS Nije zgored dodati da i danas mnoge utjecajne religijske licnosti bogu pripisuju odredjene dogadjaje bogu pa se zahvale bogu sto je pogani zapad pogodio zemljotresom ili uraganom i slicne budalastine koje mogu doci samo iz uma mentalno obogaljene licnosti.
Ili kad je saudijska ulema likovala tokom rata u BiH, zahvaljujuci se allahu sto kaznjava tamosnje "lose" muslimane, da ne kacim videe sad, poznati su odavno.
:shock:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#4379 Re: Ateizam

Post by fatamorgana »

Smrcak15 wrote:
raoul duke wrote:Smrle idalje trolla temu, a arzuhal se smije u pozadini :lol: :-)
pa ako vam je ljepse da ateisti izmedju sebe sami diskutuju mogu se ja i povuci sa ovog topic o ateizmu, nije problem, pa ces da vidis kako tema zivahna kad jedni druge niz dlaku milujete a ne kao ja uz dlaku :lol:
Ne idi smrle, u pravu si, tema je ovako pravi ringišpanj! :lol: :sax:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#4380 mod-comment

Post by arzuhal »

Smrcak15 wrote: Bog testira, UN trupe ne testiraju

Bog ima moc da kompezira patnju i da kazni zlocin po apsolutnoj pravdi, to UN trupe nemogu.

i zato se nemoze nikako sporediti to.
Zamolio bih te da prestaneš posjećivati ovu temu, iz više razloga.
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#4381 Re: Ateizam

Post by aurora313 »

Smrcak15 wrote:Allahov govor ljudima zabiljezen u hadisu kudsi:

17. Uzvišeni Allah kaže: “Robovi moji, Ja sam Sebi zabranio nasilje, i vama sam ga učinio zabranjenim, pa ne činite jedni drugima nepravdu. Robovi Moji, svi ste vi zalutali osim onoga koga Ja uputim,...
Ama, kakva je ovo ludost gdje bog govori ljudima dok drugi kao 'biljeze'. Pa gdje ti je pamet da vjerujes u ovo?!
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#4382 Re: Ateizam

Post by Dope_Man »

Drugi dio recenice jos bitniji za ovu prethodnu diskusiju. Jos jednom direktno kaze da su svi zalutali osim ako ih on licno ne uputi, sto opet znaci da ne moze nikog od nas kriviti sto smo zalutali a on nas nije htio ispraviti.. Uz ove dokaze lako cemo ga dobiti na sudu.. jednu jednosmjernu kartu za raj molim :D

EDIT: Sad se sjetih da je tuzilac istovremeno i sudija.. a one-way ticket to hell please :evil:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#4383 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

aurora313 wrote:
Smrcak15 wrote:Allahov govor ljudima zabiljezen u hadisu kudsi:

17. Uzvišeni Allah kaže: “Robovi moji, Ja sam Sebi zabranio nasilje, i vama sam ga učinio zabranjenim, pa ne činite jedni drugima nepravdu. Robovi Moji, svi ste vi zalutali osim onoga koga Ja uputim,...
Ama, kakva je ovo ludost gdje bog govori ljudima dok drugi kao 'biljeze'. Pa gdje ti je pamet da vjerujes u ovo?!
Dobio si odgovor u privatnoj poruci.

a ko hoce dalju diskusiju na ovu temu samnom, nek salje privatno....
r_faruk
Posts: 4684
Joined: 20/01/2003 00:00

#4384 Re: Ateizam

Post by r_faruk »

znaci treba da intervenise da sprijeci na svaki pokusaj zla kao kad bi student pripokusaju na napise pogresan odgovor profesor udairo studenta po glavi i rekao, ne tako, nije to tacno.
za profesora znamo da postoji, za ovog drugog pak ne!!!
r_faruk
Posts: 4684
Joined: 20/01/2003 00:00

#4385 Re: Ateizam

Post by r_faruk »

Smrcak15 wrote:
KIseljak12 wrote: Znaci, On nema moc nad time sta ce ko od ljudi da uradi?
ima moc, ali shvati pusta da se dese stvari

dali profesor ima moc da sprijeci studenta na testu i da mu napisem sam rezultat, a gdje tu onda test ako ce Bog sprecevati ljude da nemogu nikako doci da urade zlo. gdje je tu test???
ne, profesor nema tu moc bez posljedica! Kada bi to uradio malo je reci da bi najeb'o.... saberi se smrle. opet ti ne valjaju primjeri....
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#4386 Re: Ateizam

Post by beni-bu-man »

r_faruk wrote:
Smrcak15 wrote:
KIseljak12 wrote: Znaci, On nema moc nad time sta ce ko od ljudi da uradi?
ima moc, ali shvati pusta da se dese stvari

dali profesor ima moc da sprijeci studenta na testu i da mu napisem sam rezultat, a gdje tu onda test ako ce Bog sprecevati ljude da nemogu nikako doci da urade zlo. gdje je tu test???
ne, profesor nema tu moc bez posljedica! Kada bi to uradio malo je reci da bi najeb'o.... saberi se smrle. opet ti ne valjaju primjeri....
ma sabro je njega arzo :mrgreen:
r_faruk
Posts: 4684
Joined: 20/01/2003 00:00

#4387 Re: Ateizam

Post by r_faruk »

nista vise nece biti kao prije :sad: ode smrle
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#4388 Re: Ateizam

Post by beni-bu-man »

r_faruk wrote:nista vise nece biti kao prije :sad: ode smrle
:( :( :(
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#4389 Re: Ateizam

Post by Dope_Man »

:jutro: :novine:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#4390 Re: Ateizam

Post by beni-bu-man »

Dope_Man wrote::jutro: :novine:
kaze se sabah-morning :D

dobar ti?
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#4391 Re: Ateizam

Post by Dope_Man »

To je bilo dok bjese na vlasti Smrletov Halifat, sad mozemo nazad na komunisticke pozdrave drugovi i drugarice :kakoste:
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#4392 Re: Ateizam

Post by Nocty »

Dope_Man wrote:Drugi dio recenice jos bitniji za ovu prethodnu diskusiju. Jos jednom direktno kaze da su svi zalutali osim ako ih on licno ne uputi, sto opet znaci da ne moze nikog od nas kriviti sto smo zalutali a on nas nije htio ispraviti.. Uz ove dokaze lako cemo ga dobiti na sudu.. jednu jednosmjernu kartu za raj molim :D

EDIT: Sad se sjetih da je tuzilac istovremeno i sudija.. a one-way ticket to hell please :evil:
To vam ja govorim
Svi ste zalutali osim onog gdje je sjedinjenje oca i sina
Ako se to ne uzme u sebe džaba ti sve

To nije teško shvatiti ako imaš Tool ( alat)
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#4393 Re: Ateizam

Post by KIseljak12 »

Nocty wrote:
Dope_Man wrote:Drugi dio recenice jos bitniji za ovu prethodnu diskusiju. Jos jednom direktno kaze da su svi zalutali osim ako ih on licno ne uputi, sto opet znaci da ne moze nikog od nas kriviti sto smo zalutali a on nas nije htio ispraviti.. Uz ove dokaze lako cemo ga dobiti na sudu.. jednu jednosmjernu kartu za raj molim :D

EDIT: Sad se sjetih da je tuzilac istovremeno i sudija.. a one-way ticket to hell please :evil:
To vam ja govorim
Svi ste zalutali osim onog gdje je sjedinjenje oca i sina
Ako se to ne uzme u sebe džaba ti sve

To nije teško shvatiti ako imaš Tool ( alat)
Imam sve albume od Toola i rado ih slusam, pogotovo na njivi kad radim.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#4394 Re: Ateizam

Post by Raigor Stonehoof »

Image
:-)
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#4395 Re: Ateizam

Post by Nocty »

KIseljak12 wrote: Imam sve albume od Toola i rado ih slusam, pogotovo na njivi kad radim.
gdje postavis zvucnjak?
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#4396 Re: Ateizam

Post by beni-bu-man »

Nocty wrote:
Dope_Man wrote:Drugi dio recenice jos bitniji za ovu prethodnu diskusiju. Jos jednom direktno kaze da su svi zalutali osim ako ih on licno ne uputi, sto opet znaci da ne moze nikog od nas kriviti sto smo zalutali a on nas nije htio ispraviti.. Uz ove dokaze lako cemo ga dobiti na sudu.. jednu jednosmjernu kartu za raj molim :D

EDIT: Sad se sjetih da je tuzilac istovremeno i sudija.. a one-way ticket to hell please :evil:
To vam ja govorim
Svi ste zalutali osim onog gdje je sjedinjenje oca i sina
Ako se to ne uzme u sebe džaba ti sve

To nije teško shvatiti ako imaš Tool ( alat)

sta predstavlja alat????
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#4397 Re: Ateizam

Post by KIseljak12 »

Nocty wrote:
KIseljak12 wrote: Imam sve albume od Toola i rado ih slusam, pogotovo na njivi kad radim.
gdje postavis zvucnjak?
Obicno nosim slusalice i mp3 player, osim ako cu duze biti u traktoru, onda ponesem bluetooth zvucnik.
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#4398 Re: Ateizam

Post by Nocty »

beni-bu-man wrote:
sta predstavlja alat????
kao prvo nisi ti dovoljan sam sebi na ovoj planeti
covjek zivi za druge
sve zivi za nesto drugo da bi zivilo (i da mre)
grijeh je promasaj tog spoznanstva i ne-sjedinjenja
a kazna je lutanje i lazni spokoj (il nespokoj) vidimo taj odraz u globalnom smislu.Tu nesto nije uredu.

sekracija dmt-a (krizme) se mora desiti da bi covjek dosegnuo onaj nivo koji mu pripada (jer je ovdje i sad)
to se desi na razne nacine(nekad spontano) nekad ako te covjek lupi dlanom u odredjenu tacku na ledjima :)
i naravno putem entegoena ,magicnih biljki (powerplants)

steta je da su nekad tolteci i razni drugi narodi ukljucujuci i vincanske narode (s balkana) znali mnogo vise o ovim stvarima nego danas,ali manjak tehnologije im nije dao nikakav daljni fizicki razvoj i sve je otislo pod zaborav.Arapski svijet takodjer,Mnoge misticne knjige,pravi islamski mistici su gurnuti u zaborav il jos gore...
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#4399 Re: Ateizam

Post by Nocty »

KIseljak12 wrote:
Nocty wrote:
KIseljak12 wrote: Imam sve albume od Toola i rado ih slusam, pogotovo na njivi kad radim.
gdje postavis zvucnjak?
Obicno nosim slusalice i mp3 player, osim ako cu duze biti u traktoru, onda ponesem bluetooth zvucnik.
dobar jak zvuk ,olaksa puno i ne moras slusat drndanje okolo:)

ovo pustis i mislis o majmunima :)
i to je bas interesantno gdje ih slusas jer i oni isto imaju spotve dok rade na njivi :)
Last edited by Nocty on 28/04/2017 15:35, edited 1 time in total.
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#4400 Re: Ateizam

Post by KIseljak12 »

Nocty wrote:
KIseljak12 wrote:
Obicno nosim slusalice i mp3 player, osim ako cu duze biti u traktoru, onda ponesem bluetooth zvucnik.
dobar jak zvuk ,olaksa puno i ne moras slusat drndanje okolo:)

ovo pustis i mislis o mjamunima :)
i to je bas interesantno gdje ih slusas jer i oni isto imaju spotve dok rade na njivi :)
Nisam znao to za spotove, a kako bih znao kad ih nisam ni gledao. :D Hvala na informaciji :thumbup:
Post Reply