astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#227 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne iz

Post by Michun »

pored ovakvih studenata koje mora istjerivati a nije jos nista ni pocelo...dobro je ikako normalan.
User avatar
ElRe
Posts: 11137
Joined: 12/12/2011 11:28

#228 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne iz

Post by ElRe »

Azem je bas lose, zdravstveno. Kad se sjetim njega tamo 2005/06 i danas nakon udesa to nije isti covjek.
A nama je na Saobracajnom prodavao obrasce za LPT i FT na dvolisnici za 5KM i govorio kako je jos na gubitku :D
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#229 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne iz

Post by Not My Idea »

Ne kontam, jel ovaj gore link treba bit smijesan?
Gdje je ovo uopce, na ETFu?
Rekla bih 100% da je neka ugostiteljska skola.
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#230 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne iz

Post by nellington »

Na ETF-u nema ovakvog prostora osim sale S-1, a ona nema onolika vrata :roll:
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#231 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne iz

Post by Not My Idea »

Ma ako se radi o bilo kakvoj visokoškolskoj ustanovi, tuga je.
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#232 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne iz

Post by fidoremilienko »

Saobracajni fakultet :D
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#233 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne iz

Post by fidoremilienko »

Not My Idea wrote:Ne kontam, jel ovaj gore link treba bit smijesan?
Gdje je ovo uopce, na ETFu?
Rekla bih 100% da je neka ugostiteljska skola.
Sta je tebi Azem predavao?
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#234 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne iz

Post by Not My Idea »

Nije nista.
Zasto? Odnosno, je li to bitno?
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#235 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne iz

Post by fidoremilienko »

Pa bitno, kako nije, bas zbog ovog klipa :D Neke stvari ti ostanu urezane u sjecanje i dan danas kad ih se sjetis ili pomislis nasmijes se ;)
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#236 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne iz

Post by Not My Idea »

Pa ne znam koliko je bitno, govorim iskljucivo o ovom klipu.
Ovoliko nepostovanja, neodgoja, dobacivanja i cerekanja kao na pijaci ili utakmici dugo ne vidjeh na jednom mjestu.
User avatar
mist
Posts: 1409
Joined: 22/08/2011 19:02
Location: tu iza coska

#237 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne iz

Post by mist »

posto vidim da se spominje na ovoj temi i Fatkic,interesuje me da li i danas na ispitima daje zadatke sa matematicke olimpijade :x :x :x
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#238 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne iz

Post by nellington »

mist wrote:posto vidim da se spominje na ovoj temi i Fatkic,interesuje me da li i danas na ispitima daje zadatke sa matematicke olimpijade :x :x :x
Haj' da i tebi i ostalim koji ovo vole pomenuti olakšam - ne.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#239 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne iz

Post by Not My Idea »

^^
htjedoh nesto rec al :skoljka:
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#240 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne iz

Post by nellington »

Reci, ovo je demokratska zemlja, u njoj nema cenzure (reče Jura i osta živ).
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#241 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne iz

Post by Not My Idea »

:D

edit: ode moje komentar prije tvog :lol: :run:
Last edited by Not My Idea on 27/03/2012 20:49, edited 1 time in total.
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#242 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne iz

Post by nellington »

Kad malo bolje razmislim - ne govori ništa :oops:
zilla_
Posts: 1060
Joined: 20/08/2008 23:18

#243 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne iz

Post by zilla_ »

Not My Idea wrote:Pa ne znam koliko je bitno, govorim iskljucivo o ovom klipu.
Ovoliko nepostovanja, neodgoja, dobacivanja i cerekanja kao na pijaci ili utakmici dugo ne vidjeh na jednom mjestu.
gdje ti živiš majke ti? ovako ti je na svim fakultetima samo što asistenti ne izbacuju po amfiteatra kao mr azem... usput bio sam prisutan među ovim što su istjerani tada :D :D
User avatar
mist
Posts: 1409
Joined: 22/08/2011 19:02
Location: tu iza coska

#244 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne iz

Post by mist »

nellington wrote:
mist wrote:posto vidim da se spominje na ovoj temi i Fatkic,interesuje me da li i danas na ispitima daje zadatke sa matematicke olimpijade :x :x :x
Haj' da i tebi i ostalim koji ovo vole pomenuti olakšam - ne.
Pomenuti ili ne,znam samo da je svojim pristupom i na taj nacin otjerao jako dobrih studenata sa ETF-a,koji su danas uspjesni ljudi u nekim drugim zvanjima i da nema potreba da mi olaksas jer zahvaljujuci njemu jedan od tih studenata sam i ja.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#245 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne iz

Post by Not My Idea »

zilla_ wrote:
Not My Idea wrote:Pa ne znam koliko je bitno, govorim iskljucivo o ovom klipu.
Ovoliko nepostovanja, neodgoja, dobacivanja i cerekanja kao na pijaci ili utakmici dugo ne vidjeh na jednom mjestu.
gdje ti živiš majke ti? ovako ti je na svim fakultetima samo što asistenti ne izbacuju po amfiteatra kao mr azem... usput bio sam prisutan među ovim što su istjerani tada :D :D
Zivim u Zenici.
Ko kaze da je ovako na svim fakultetima? To prosto nije tacno.

I super sto se imas cim ponosit. :wink:
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#246 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne iz

Post by nellington »

Da ti pravo kažem, neobično mi što to tako često čujem na ovom forumu.
chuchumbamayumbe wrote:Meni se matematika popela na neku stvar kada sam na prvoj godini ETF-a morao slusati Vajzoviceva predavanja od 2, a ponekad i 3 casa, a to se svodilo na pisanje onoga sto on napise na tablu, suho diktiranje, jednom rjecju, desetak listova A4 sitno ispisanih, jer je diktirao toliko brzo da se mnoge stvari nisu niti mogle zapisati, a ono sto je on diktirao je ocito znao napamet (a gdje i ne bi, akademik je), svaka cast, ali nije imao pedagoski pristup niti osjecaj.
A na ispitima, dokazuj nekakve teoreme (kao da cu ja biti matematicki naucnik, a ne nekakav inzenjer elektrotehnike koji ce primjenjivati matematiku, a ne dokazivati i istrazivati istu).
Dakle, mnogo se insistiralo (ne znam kakva je sada situacija) na teoriji, kojekakvim dokazivanjima kojekakvih teorema i nebuloza sto mi nikada nece biti potrebne, da ne spominjem bubanje napamet teorije redova, i cega vec sve ne, dokaz ovaj, dokaz onaj...Pa Fatkicevi matematicki zadaci koje su radili takmicari na matematickoj olimpijadi u Koreji 1957 godine i slicne nebuloze...
Mnogo se vremena provodilo na bubanju tesko shvatljivih i bespotrebnih teorema, dokazivanja, izvoda, redova...tako da malo vremena ostane za, po meni, bitne stvari.
Da se razumijemo, volim matematiku, predivna nauka, ali kada me neko tjera da radim i ucim nesto sto je zaista bespotrebno i sto mi oduzima puno dragocjenog vremena koje se moze pametnije iskoristiti, e onda dolazi do kontra efekta.
iceman2010 wrote:
duh_sa_sjekirom wrote: Zavisi zbog čega studiraš: da li samo da položiš ispite i dobiješ diplomu ili da nešto zaista naučiš i postaneš stručnjak...

Vjeruj mi da kada imas adekvatno predznanje iz srednje skole (Ja sam zavrsio elektrotehnicku) i iz polozenih ispita na faksu, sve ostalo ide za 15-20 dana dobrog rada. Naravno ima nekoliko "posebnih slucajeva", ali to su oni gdje ti dolaze fatkicevi zadatci sa kineskih olimpijada. Takav zadatak neces uraditi ako bas na njega nisi negdje naisao da si ucio i citavu godinu. Za takve ispitne rokove ima drugi rok :D

Evo osnove elektrotehnike su samo jedan primjer. Dok su moje kolege gimnazijalci polagali fiziku i pricali kako je laka, ja sam ovaj prvi polozio bez problema jer sam donio dobro znanje iz srednje. Ustvari ovaj predmet obradjuje ista poglavlja kao i isti predmet u srednjoj samo na malo vecem "levelu". Meni zaista nije trebalo puno da spremim taj ispit sa prve godine, a i dan danas znam dosta dobro sve vezano za isti. (ovo je samo primjer)
Nisam se susreo sa takvim zadacima u svom školovanju, pa mi teško zamisliti. Ne sumnjam da je toga bilo u predbolonjskom vaktu, ne sumnjam da je dosta ljudi batalilo fakultet zbog toga... ali ne sumnjam i u neke druge stvari (koje u konkretnom slučaju nemaju veze s tobom).
User avatar
matsuda
Posts: 484
Joined: 13/07/2011 18:55

#247 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne iz

Post by matsuda »

mist wrote:posto vidim da se spominje na ovoj temi i Fatkic,interesuje me da li i danas na ispitima daje zadatke sa matematicke olimpijade :x :x :x

Vjerovala ili ne: NE DAJE.
Ja nisam polozio Mat 1 jer sam je na pocetku otpisao kao pretezak predmet koji nema sanse da polozim. na prvi parcijalni nisam niti izlazio. Dosao sam na drugi i dobio 6,5/20 bodova, bez vjezbe, bez ikakve pripreme, samo bio na tutorijalima (Doduse, kod Aleksanda Image) i potpisivao se na pristvo na predavanjima (dakle, na predavanjima nisam nista razumio sta je prof pricao).
Tek onda sam vidio da je Fatkic spustio kriterije i da se predmet moze uz vjezbu stvarno poloziti. ali, sto kazu doslo kasno iz guzice u glavu.
Helem, ali nije to tema. Ono sto je sa Fatkicem problem jeste nesto drugo, ali ne o tome sad....
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#248 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne iz

Post by fidoremilienko »

Not My Idea wrote:Pa ne znam koliko je bitno, govorim iskljucivo o ovom klipu.
Ovoliko nepostovanja, neodgoja, dobacivanja i cerekanja kao na pijaci ili utakmici dugo ne vidjeh na jednom mjestu.
Bitno je.
A cijeloj ovoj atmosferi doprinijeo je i sam Azem :D tako da, nista nije slucajno :)
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#249 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne iz

Post by Dioda »

fidoremilienko wrote:
Not My Idea wrote:Pa ne znam koliko je bitno, govorim iskljucivo o ovom klipu.
Ovoliko nepostovanja, neodgoja, dobacivanja i cerekanja kao na pijaci ili utakmici dugo ne vidjeh na jednom mjestu.
Bitno je.
A cijeloj ovoj atmosferi doprinijeo je i sam Azem :D tako da, nista nije slucajno :)
@Not My Idea, i ti vala pretjera :-) Cuj dobacivanja i cerekanja :lol: Pa nije im po pedeset godina, kad ce se zajebavati ako ne u tim godinama :mrgreen:

fidoremilienko dobro rece, Azem je sam izazivao ovakve situacije svojom zajebancijom, a me's cini planski :D

A nad njegovim biserima zgrazavaju se samo oni koji nemaju smisla za humor :D

Neki dan ga sretoh, i poce me meziti :lol: Dan mi je popravio :lol: Kralj :thumbup:
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8506
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#250 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne iz

Post by kokuz_sa »

predavanja nisu za zajebanciju al hajd nije to tema ovoga..azem lud lik..
al na kraju boli azema dzon za ovim studentima..
od ove cijele sale ce ih 5 proci samo 8-)
i onda ce biti ko se zadnji smije(Azem) najsladje se smije :D
Post Reply