astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
halson
Posts: 1
Joined: 02/08/2008 04:13

#151 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Post by halson »

azem je kralj .. al hale
pa bolan ja bi uveo maternji jezik kao obavezu na svakom mogucem fakultetu. Ja sam studirao jednu godinu na ETF-u u nadi da cu zavrsiti i nesto nauciti , medjutim zapade me serija nevjerovatnih profesora i asistenata da sam jednostavno ostajao bez daha. Pa ljudi moji prvo sto ono sto se uci na ETF-u veze nema sa 21. vijekom , a onda i cinjenica da se sve radi da se student obori. Kad sam dosao na politecnico di milano prosto sam se da prostite sjeb'o. Pa ti ljudi rade sve da student razumije sta predaje , da ne zamaraju teorijama koje ni einstein nije koristio , da ne daju zadatke preko 4 brisanja table (tipa azema) koje ni u intelu na razvoju jezgri ne koriste (pa zar moze dalje od toga ?) , jednostavno se trude da sa fakulteta izadju inzinjeri spremni za date zadatke.
Sreo sam kasnije par kolega sa etf-a , ja sam diplomirao prije dvije godine , neki od njih jos guraju 4. i nesto kao ciste. Oni koji su zavrsili rade neke usrane poslove i jedva znaju mail provjeriti , da ne govorim ovdje neke "razvoje novih algoritama" kako neko provali. Koji bolan razvoj algoritama na ETF-u ? pa znatel vi sta znaci ta skracenica uopste ? ja tu ne vidim nigdje MATEMATICKI u toj skracenici. U elektrotehnici matematika je samo jos jedan od predmeta , cak jedan od manje vaznih obzirom da svi ostali predmeti imaju matematske metode u sebi te nije potrebno opterecivati studente dodatnim filozofijama i nekakvim zbirkama jebote 400 strana sam moro preradit da mu izadjem na ispit.
U glavnom , imao sam srece sto sam iskusio ETF i vidio u kakvoj su gabuli oni jadnici tamo , i u kakvoj ce zavrsiti oni koji diplomiraju .
cheers
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#152 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Post by slavkoimamodilera »

Azem je slika i prilika stanja u nasem obrazovanju... dakle za one koji su sa druge planete, da se podsjetimo: stanje je dno-dna. Ne moze gore sve i da se potrudimo.
Elko
Posts: 103
Joined: 28/03/2005 13:47

#153 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Post by Elko »

halson wrote:azem je kralj .. al hale
pa bolan ja bi uveo maternji jezik kao obavezu na svakom mogucem fakultetu. Ja sam studirao jednu godinu na ETF-u u nadi da cu zavrsiti i nesto nauciti , medjutim zapade me serija nevjerovatnih profesora i asistenata da sam jednostavno ostajao bez daha. Pa ljudi moji prvo sto ono sto se uci na ETF-u veze nema sa 21. vijekom , a onda i cinjenica da se sve radi da se student obori
Ima veze itekako s 21 vijekom, svi se nesta pravite pametni a kada dodje vrijeme da se nesta pametno i uradi...e nemere...fali nesta..
halson wrote: Kad sam dosao na politecnico di milano prosto sam se da prostite sjeb'o. Pa ti ljudi rade sve da student razumije sta predaje , da ne zamaraju teorijama koje ni einstein nije koristio , da ne daju zadatke preko 4 brisanja table (tipa azema) koje ni u intelu na razvoju jezgri ne koriste (pa zar moze dalje od toga ?) , jednostavno se trude da sa fakulteta izadju inzinjeri spremni za date zadatke.
Sreo sam kasnije par kolega sa etf-a , ja sam diplomirao prije dvije godine , neki od njih jos guraju 4. i nesto kao ciste. Oni koji su zavrsili rade neke usrane poslove i jedva znaju mail provjeriti , da ne govorim ovdje neke "razvoje novih algoritama" kako neko provali. Koji bolan razvoj algoritama na ETF-u ? pa znatel vi sta znaci ta skracenica uopste ? ja tu ne vidim nigdje MATEMATICKI u toj skracenici. U elektrotehnici matematika je samo jos jedan od predmeta , cak jedan od manje vaznih obzirom da svi ostali predmeti imaju matematske metode

koje jadan metode...opet one metode koje ti je neki profesor tipa azem ispredavao.....i nemoze to nikako nego sa matematikom, samo danas ako radis posao koji je se sveo na neko klikanje ( eto znas malo nekog C# pa mislis da si faca, ....i zaboravih znas i mail provjeriti ) mislis da ti je to inzenjerski posao ? a?

halson wrote: u sebi te nije potrebno opterecivati studente dodatnim filozofijama i nekakvim zbirkama jebote 400 strana sam moro preradit da mu izadjem na ispit.
U glavnom , imao sam srece sto sam iskusio ETF i vidio u kakvoj su gabuli oni jadnici tamo
daj ne provaljuj se ... ziv bio...ne provaljuj se. Svaki onaj od tih studenata/ing sa ETF-a " koji rade neke usrane poslove " su spremni raditi sa znanjem koje imaju i koje steknu za tih teskih 5 godina...bilo gdje. i Tacka :):)
halson wrote:
, i u kakvoj ce zavrsiti oni koji diplomiraju .
cheers
ne provajuj se ziv bio..nisu oni s ETF-a u gabuli nego je drzava u gaguli...i to je problem ...

i da ne mislis da sam ti nesta zavidan zato sto si ti diplomirao na politecnico de Milano.... moja diploma sa tog ETF-a je automatski bila priznata kao master...na univeritetu tipa polimi i ponudjen mi je da radim doktorat na istom...al HELE imam samo ETF iz Sarajeva....Zmaja od Bosne bb .....i da dobio sam posao, opet HELE samo sa tom diplomom sa ETF-a ...( doduse za posao sam imao i testiranja i ( stelu ) :) :) :) :) :) STELU mi s etf-a samo preko stele dobijamo poslove...aaaaa ....) i to sve u EU,,,,

PS: ETF rules

Poz
VeHdad
Posts: 61
Joined: 03/09/2007 10:53
Location: RajvoSA

#154 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Post by VeHdad »

Meni je genijalna prica koju sam cuo, a iz vremena je kad je azem polagao matematiku na ETF kod prof. Galica (koji je tad bio u najboljim danima..).
Azem dobio 9, otisao kod prof.Galica da vidi rad i skonta da je uradio sve..uzme svoj rad, podere ga i kaze: Ti ces meni dati devet? Pa ja ovo znam bolje od tebe! Naredni ispitni rok je dobio 10. :D

Neko napisa da je Azem freak, ne bih se slozio, covjek ima svoj zivot, redovno ode lopte igrat sa svojom rajom, zahebava se..covjek nece da doktorira da bi bio asistent (instrukcije i to..) kad ga vec ne placaju kako treba, coek fino unovcava svoje znanje..i covjek fakat na instrukcijama manje-vise prica iste stvari, s tim sto su na instrukcijama nekad dok je on davao zadatke za ispite iz mat1, znali na instrukcijama doci slicni zadaci, samo sa drugim brojevima..)

Fatkic je freak..nedavno (citaj prosle godine) prolazio pored saobracajnog fakulteta nekad navecer oko 11-12, vidim upaljeno svjetlo u ucionici i par ljudi sjedi u klupama i nesto pise..ne vidim prof. od zavjese..sutra pricam to u nekom drustvu u kom sjedi i jedna djevojka koja je tek postala asistent na ETFu, kad ona kaze, to Fatkic zakazao usmeni (trajalo negdje do 3 ujutro)..

Drzao je H.F. vjezbe iz Uvoda u mat na nekoj od prvih godina, potrefio se i Ramazan..planirana po rasporedu 3 skolska casa, koja je on, naravno prekucao prije nekih sat vremena..nije dao ljudima ni na Iftar kako treba (ovo ne spominjem kao njegovo nepostivanje religije ili slicno, vec kao opis koliko pauzu daje)..i tako ulazeci u neki 4. sat vjezbi, pita: Ko zna teoremu (i rece ime nekakvog rusa)? I raja, u nadi da ce ici kuci vise, kazu..znamo, znamo...On se nasmije (?), zabaci nadlanicom i glavom naocale i odgovori: Ko je napise, ima 10 iz Uvoda u indeks od mene odmah..
Jedan momak, kroz smijeh, kao za sebe kaze: Za 10 cu je izmislit..
Huse: Mozda, al do sutra...
Kad ovaj sto sjedi pored ovog prvog (opet za sebe, al naglas): Pa ionako smo planirali ostati..
Huse (opet naocale nabaci)...hajte kuci.. :D

Objasnjava S.Maric referentne sisteme na fizici..
I eto, zamislite, vi se nalazite unutar trupa nekog velikog prekookeanskog broda..i vi ne znate da se krecete dok ne vidite kako vam zgrade promicu.. vidis cijeli amfiteatar po klupama lezi.. :D

Mirsada Cengic (asistent na OE)..poznata po tome da sve "predaje" iz papira koji su pozutili od starosti i masnoce pojedenih pita na njima..
Prepisala tako jednom cijelu stranicu zadatka, sa neke dvije povelike diferencijalne jednacine..okrenula se da uzme nastavak, trazi sad papire po stolu i prevrce, skonta da nema..okrene se i kaze: Ovo vi sami kuci rijesite..u dva reda se ovo rijesava..a u cetiri reda, na dva nacina.. i uzma novi papir sa novim zadatkom koji skoro da ni po oblasti nema veze sa prethodnim..

Eto, dosta anegdota..za kraj cu reci da profesore poput Azema i ostalih da ih ne nabrajam sad, koji nesto znaju o predmetu koji predaju, mogu vazda podnijeti da budu i malo arogantni i da traze..ali ostatak zastarjelih, koji su tu vise jer su nekad bili aktuelni, treba pocistiti..
I takodjer, nije nista do profesora ni do fakulteta, nego do toga sta hocete da naucite i koliko...i ja i svi koje znam, naucili su ono sto ih je interesovalo..
Takodjer, ja sam zavrsio radeci informaticarski posao u oblasti o kojoj nisam imao pojma (zapravo mislio sam da nemam kad sam poceo raditi), ali sam onda shvatio da itekako imam pojma i da o ono sto ne znam, mogu brzo skontati jer imam podlogu, osnove koje sam dobrim dijelom pokupio na faksu..

Lijep pozdrav!
čičamiča
Posts: 84
Joined: 19/08/2008 22:45

#155 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Post by čičamiča »

Bez potcjenjivanja Azema i slične legende - asistente i profesore na matematici, statici, dinamici.......razumiju samo studenti ( svršeni ) tehničkih fakulteta.
I ja sam s nekima od njih "krv pišao" ali sve shvatiš mnogo kasnija.
Tomić,Pašić,Repčić,Ninković,Semiz,Demirdžić......

Svim im hvala iako mi je tada to izgledalo ko maltretrianje.

Za one koji kažu da im to nije trebalo žalosno je da su završili fax - ako jesu?

Sve što si naučio na faxu koristižu u živitu 1%, ali si naučio gdje da pronađeš informaciju,kako da je koristiš....Ako si bio sposoban da naučiš Runge-kutta metodu(sorry ko nerazumije) nemoraš je papmtiti cijeli život ali to pokazuje tvoj kapacitet usvajanja znanja.
Curica_
Posts: 101
Joined: 31/08/2008 18:08

#156 Re:

Post by Curica_ »

danas wrote:
The_Fluid wrote:
Uglavnom, prevjezbaju to svi iz te klape, i jos neki sa strane sa njima, i ostvare takav uspjeh na ispitnom roku, da je profesoru Galicu (eh, ako se jos neko sjeca doticnog, Fatkica tada nije bilo ni na putu prema RO Rasklopna oprema :D:D, a kamoli da bude ono sto je postao danas).
mozes otvoriti i temu za galeta, pa da pisemo sta je i kako je bilo u onaj vakat :D :D :D meni ni dan-danas nije jasno kako polozih kod njega iz prve... dobila 6-, sreca do neba :D :-) :-) :-) a jupo :D (oliti ejup hot) je imao obicaj da ocjenjuje ispite kako treba dok ne bi dosao do oko 10% od onih koji su izasli na ispit, a onda bi dalje samo obarao... :-)

al' najdrazi mi je biJo muslija muhovic... :lol: :lol: :lol: :lol:
Muslija ... gluho bilo :x :x :x :x :x :x
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#157 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Post by Shoshana »

Malo je trebalo da se prisjetim da je nekad nauka i kultura bila jedan podforum :-)

Evo je - za oplakat :lol: :lol:
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#158 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Post by nellington »

E nek' je izvadi, sad imam šta čitati pred sutrašnji ispit :lol:
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#159 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Post by Shoshana »

nellington wrote:E nek' je izvadi, sad imam šta čitati pred sutrašnji ispit :lol:

Taman, kao sto kaze u prvom postu :lol: :lol:

10 dana pred ispit - lezi i spavaj... ako dotad nisi nista naucio, nemoj vala ni tih zadnjih 10 dana :lol: :lol:
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#160 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Post by nellington »

Shoshana wrote:
nellington wrote:E nek' je izvadi, sad imam šta čitati pred sutrašnji ispit :lol:

Taman, kao sto kaze u prvom postu :lol: :lol:

10 dana pred ispit - lezi i spavaj... ako dotad nisi nista naucio, nemoj vala ni tih zadnjih 10 dana :lol: :lol:
Da je to govorio bolonjcima, niko ništa ne bi ni čitao, svakako svakih mjesec dana nova tura ispita :lol:
doktor78
Posts: 3062
Joined: 14/09/2006 11:02

#161 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Post by doktor78 »

čičamiča wrote:
Sve što si naučio na faxu koristiš u u životu 1%, ali si naučio gdje da pronađeš informaciju,kako da je koristiš....Ako si bio sposoban da naučiš Runge-kutta metodu(sorry ko nerazumije) nemoraš je papmtiti cijeli život ali to pokazuje tvoj kapacitet usvajanja znanja.
:thumbup:
User avatar
Zlata M.
Posts: 2374
Joined: 21/05/2009 22:34

#162 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Post by Zlata M. »

...da se upisem u fanclub! :-D
Uzivala sam citajuci legendarne izjave gospodina Dautovica. Volim originalce !
...ovima sto su se raspisali o nekakvom bosanskom fenomenu :-) ( ili balkanskom... kako god), preporucujem film "Good Will Hunting"... obratiti paznju na ulogu profesora u ulozi R. Williams -a.
Nesto ne lici na Bosanca. :wink:
I bez veze vam ta briga za ugrozeno samopouzdanje studenata :-) :-) uz takvog predavaca. Razliku izmedju prave zlobe i zezanja, moze osjetiti i malo dijete, kamo li odrasli ljudi.
Colossus of Rhodes
Posts: 11
Joined: 26/06/2010 20:58

#163 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Post by Colossus of Rhodes »

Azem je jedini matematicar koji se brine i za pcele. "Nestat ce pcele", vise puta nam je govorio. :-D
User avatar
Eweleen
Posts: 649
Joined: 08/04/2009 23:51
Location: Spol: Muški

#164 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Post by Eweleen »

Colossus of Rhodes wrote:Azem je jedini matematicar koji se brine i za pcele. "Nestat ce pcele", vise puta nam je govorio. :-D
to je inače predznak sudnjeg dana, kad nestane pčela :)
Colossus of Rhodes
Posts: 11
Joined: 26/06/2010 20:58

#165 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Post by Colossus of Rhodes »

Eweleen wrote:
Colossus of Rhodes wrote:Azem je jedini matematicar koji se brine i za pcele. "Nestat ce pcele", vise puta nam je govorio. :-D
to je inače predznak sudnjeg dana, kad nestane pčela :)
..."nestat ce pcele i jabuka ce biti skuplja od zlata", obicno je dodao. Razmisljao sam o tim rijecima, jos uvijek razmisljam dok jedem taj plod. Kap jabukovog soka, neprocjenjiva, bozanstvena, daje i vraca u zivot. Doci ce vrijeme kada cemo se zapitati i sta nam znaci ta jedna kap...
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#166 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Post by minjonja »

ima li iko da postavi sliku ovog asistenta samo da izjave povezem sa licem? :D
elSaik
Posts: 11899
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#167 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Post by elSaik »

Eweleen wrote:
Colossus of Rhodes wrote:Azem je jedini matematicar koji se brine i za pcele. "Nestat ce pcele", vise puta nam je govorio. :-D
to je inače predznak sudnjeg dana, kad nestane pčela :)
Imam osjećaj da je sve predznak sudnjeg dana.
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#168 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Post by Shoshana »

minjonja wrote:ima li iko da postavi sliku ovog asistenta samo da izjave povezem sa licem? :D
http://www.facebook.com/pages/Azem-Dautovic/18663620942
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#169 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Post by minjonja »

elSaik wrote:
Eweleen wrote:
Colossus of Rhodes wrote:Azem je jedini matematicar koji se brine i za pcele. "Nestat ce pcele", vise puta nam je govorio. :-D
to je inače predznak sudnjeg dana, kad nestane pčela :)
Imam osjećaj da je sve predznak sudnjeg dana.
pa... i jeste :D za vise pitanja imas temu na podforumu religija :D
User avatar
Obuca9
Posts: 9637
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#170 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Post by Obuca9 »

minjonja wrote:ima li iko da postavi sliku ovog asistenta samo da izjave povezem sa licem? :D
Image

Samo lice bez grimasa na istom, te pokreta tijela, a posebno ruku, ništa ne znači, ali eto čisto da znaš ako ga sretneš u gradu da je to on :D
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#171 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Post by nellington »

hz__semir wrote: Samo lice bez grimasa na istom, te pokreta tijela, a posebno ruku, ništa ne znači, ali eto čisto da znaš ako ga sretneš u gradu da je to on :D
Izdvojimo na ovom mjestu lijevu ruku na leđima u karakterističnom titranju :)
zilla_
Posts: 1060
Joined: 20/08/2008 23:18

#172 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Post by zilla_ »

bio sam kod njega na instrukcijama... koji su to bili doživljaji to se ne može reći, opisati... treba doživjeti :mrgreen: najluđi profesor na univerzitu, ubjedljivo...

al eto skinuše ga sa svih predmeta... nema ga više...
User avatar
Obuca9
Posts: 9637
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#173 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Post by Obuca9 »

nellington wrote:
hz__semir wrote: Samo lice bez grimasa na istom, te pokreta tijela, a posebno ruku, ništa ne znači, ali eto čisto da znaš ako ga sretneš u gradu da je to on :D
Izdvojimo na ovom mjestu lijevu ruku na leđima u karakterističnom titranju :)
To je to :thumbup:
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#174 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Post by Michun »

zilla_ wrote:bio sam kod njega na instrukcijama... koji su to bili doživljaji to se ne može reći, opisati... treba doživjeti :mrgreen: najluđi profesor na univerzitu, ubjedljivo...

al eto skinuše ga sa svih predmeta... nema ga više...
A stooooo?
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#175 Re: astistent Mr. Azem Dautovic, matematicar...legendarne izjave

Post by Michun »

Eweleen wrote:
Colossus of Rhodes wrote:Azem je jedini matematicar koji se brine i za pcele. "Nestat ce pcele", vise puta nam je govorio. :-D
to je inače predznak sudnjeg dana, kad nestane pčela :)
Potpuno je bio u pravu.
Neko jutro slusam i gledam na CNN, neJma pcela, kazu problem sa oprasivanjem i uz to dolaze do zakljucka naucnici da im takvim delikatnim smetaju mobiteli tj. talasi istih, zbunjuju ih :(
Post Reply