Asmir Begović

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#2551 Re: Asmir Begović

Post by Jack Be Nimble »

Odlicna mu karijera. Nije mogao u "veliki" klub na glavna vrata, Mourinho uveo kroz sporedna vrata ali dobio otkaz i tu je bio kraj price kako je Begovic golman velikog kluba.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2552 Re: Asmir Begović

Post by cyprus »

Begović je imao skoro čitavu jesen da pokaže da li spada u samu kremu svjetskih golmana ili je pak riječ "samo" o solidnom golmanu... Nažalost, tu priliku nije iskoristio, s tim da se potrefio peh da to bude nagori Čelzijev period u zadnjih 20 godina... Sumnjam da će takvu šansu opet dobiti...

Dakle, mislim da se sada jasno vidi da su zaista njegov realan domet klubovi poput Stokea ili Bournemoutha, ili klupa ovih jačih klubova... Nije to uopšte loše, dapače odlično je, samo se meni čini da ga je naša javnost oduvijek malo precjenjivala, pa zbog toga ovo neko razočarenje...
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#2553 Re: Asmir Begović

Post by Tito_i_Partija »

Meni je uvijek bilo pomalo cudno to sto ga neki velicaju i maltene stavljaju u rang svjetske klase. On jeste najbolji golman sto je BH repka ikad imala, al' ipak je on, sa svjetskog aspekta gledajuci, "samo" solidan golman.

Ali ipak je to, barem za mene, sasvim dobra karijera. Vecina nasih igraca moze samo da sanja da jednog dana zaigra u jednoj od liga petice.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2554 Re: Asmir Begović

Post by supercali »

Ja ne znam nikog naseg da je igrao u engleskoj osim konjica u coventry-ju a i to kad j3 bio u championshipu cini mi se
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#2555 Re: Asmir Begović

Post by Jack Be Nimble »

Ja se nadam da ce u ovom roku prijeci bilo gdje i da ce se pokazati da je opet solidan da bi mozda mogao zamjenuti Mignoleta ili stati na gol Arsenala kada Cesc ode u penziju.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2556 Re: Asmir Begović

Post by Edin H. »

supercali wrote:Ja ne znam nikog naseg da je igrao u engleskoj osim konjica u coventry-ju a i to kad j3 bio u championshipu cini mi se
Coventry je bio u Premiershipu kada je gospodin Konjic potpisao za njih. Inace njihov najveci transfer do tada. Nazalost ubrzo se povrijedio.
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#2557 Re: Asmir Begović

Post by r_faruk »

User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#2558 Re: Asmir Begović

Post by Mali_Vuk »

Mogao je možda iz Stouka otići u Italiju, ili Španiju, ili Njemačku, u neki solidan i renomiran klub. Jer u to vrijeme je ipak bio malo više od "prosječnog" golmana. Umjesto toga otišao je u Engleski top klub u kojem je šikaniran i u kojem je zaboravio koji je njegov primarni posao. Da je nakon Stouka branio standardno makar u nekom Leverkusenu il Šalkeu ili Sevilji, ali standardno, to bi već bilo nešto. Sa igračke strane je mogao bolje. Barem ja tako mislim

Ako mu je bilo do love mogao je otići i u Kinu ili Katar jebiga
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#2559 Re: Asmir Begović

Post by Tito_i_Partija »

Ko je bolan sikaniran? :-) Bega je dobio svoju sansu, jer ona povreda Kurte stvarno, ali bas stvarno nije mogla doc' u bolje vrijeme za njega. I onda je bilo na Asmiru da pokaze da je svjetski igrac, medjutim na tom testu je pao. Naravno da je bilo tu gresaka i od zadnje linije Chelsea-a, ponajvise Ivanovica, al' Bega je tu najvise sam usr'o stvar.

Bega je dos'o u Chelsea da pokupi pare, simple as that. Od pocetka mu je bilo jasno k'o dan da ce bit' zamjena prvom golmanu, i on se je s tim slozio.
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#2560 Re: Asmir Begović

Post by SSemir »

sad ce bosnjo procijeniti kako je begovic kriv za katastrofalan start sezone celzija prosle godine
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#2561 Re: Asmir Begović

Post by Muhamed Đakmić »

Tito_i_Partija wrote:Ne razumijem sta to fali karijeri koja je gotov citava izgradjena u najjacoj fudbalskoj ligi na svijetu.
Pa fali joj to što je na samom vrhu bio značajan koliko i Wayne Bridge otprilike, ako ne i manje.

Bolji je golman od recimo Mignloeta i Kariusa sigurno, a oni su dobili šansu u velikom klubu. Begović nije, jer branjenje na par utakmica kad je Belgijanac bio povrijeđen se ne zove šansom. Svakako je bio dugoročno planiran kao rezerva, kako god da je branio on, ili Courtois.
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#2562 Re: Asmir Begović

Post by Mali_Vuk »

Nisam propustio nijednu Beginu utakmicu dok je branio za Stouk. Znači, samo zahvaljujući njemu su se guzeljali po sredini tabele umjesto začelja i borbe za opstanak. Zato kažem da je u tome momentu bio više od "prosječnog" golmana. A onda mu se desio Čelzi i sve što je dalje usljedilo. Od naglog upada u ekipu u monetima kad su im kola već bila nezaustavljivo strmopizđena u provaliju, katastrofalne zadnje linije do problema na relaciji trener, gazda, igrači. Jedna malo je reći usrana atmosfera. Nije Bega svjetska top klasa, ali je mogao malo bolje.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#2563 Re: Asmir Begović

Post by Muhamed Đakmić »

Mali_Vuk wrote:Nisam propustio nijednu Beginu utakmicu dok je branio za Stouk. Znači, samo zahvaljujući njemu su se guzeljali po sredini tabele umjesto začelja i borbe za opstanak. Zato kažem da je u tome momentu bio više od "prosječnog" golmana. A onda mu se desio Čelzi i sve što je dalje usljedilo. Od naglog upada u ekipu u monetima kad su im kola već bila nezaustavljivo strmopizđena u provaliju, katastrofalne zadnje linije do problema na relaciji trener, gazda, igrači. Jedna malo je reći usrana atmosfera. Nije Bega svjetska top klasa, ali je mogao malo bolje.
Jeste mogao bolje, i dok se možemo sporiti oko toga je li Džeko mogao bolje ili nije, čovjek je ugradio 30 golova, od čega barem 20 ključnih, u dvije jedine titule Cityja u novoj eri. A i on bio rezerva. Ovaj nije ugradio ništa ni u šta.
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#2564 Re: Asmir Begović

Post by Mali_Vuk »

Pa tako nekako.

Nije se nametnuo u klubu i to je to. Sad je li to zbog manjka samopouzdanja, loše vezne i zadnje linije, loše sreće.. nebitno. Ali činjenica da mu sa igračke strane transfer, osim materijalne, nije donio puno koristi.

Moguće da bi grohnuo i u nekom drugom "manjem" klubu, ali čisto sumnjam. Dobar je golman..
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#2565 Re: Asmir Begović

Post by Tito_i_Partija »

Muhamed Đakmić wrote:
Tito_i_Partija wrote:Ne razumijem sta to fali karijeri koja je gotov citava izgradjena u najjacoj fudbalskoj ligi na svijetu.
Pa fali joj to što je na samom vrhu bio značajan koliko i Wayne Bridge otprilike, ako ne i manje.

Bolji je golman od recimo Mignloeta i Kariusa sigurno, a oni su dobili šansu u velikom klubu. Begović nije, jer branjenje na par utakmica kad je Belgijanac bio povrijeđen se ne zove šansom.
17 odigranih utakmica za Chelsea nije sansa? :shock: De ba Muki, nemoj zajebavat'. :)

A sto se tice Wayne Bridge-a, sta tu ima lose? 82 utakmice za Chelsea, 42 za City, prvak Engleske. Pusti koliko je ko "znacajan", nego de mi reci da li to zvuci k'o dobra ili losa karijera? Meni jarane zvuci pravo dobra. :D
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#2566 Re: Asmir Begović

Post by Mali_Vuk »

Nije mu 40 godina, još ima šanse da se popravi. Naredni korak je prelazak iz Bournemoutha u MUTD :D
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#2567 Re: Asmir Begović

Post by Muhamed Đakmić »

Tito_i_Partija wrote:
Muhamed Đakmić wrote:
Tito_i_Partija wrote:Ne razumijem sta to fali karijeri koja je gotov citava izgradjena u najjacoj fudbalskoj ligi na svijetu.
Pa fali joj to što je na samom vrhu bio značajan koliko i Wayne Bridge otprilike, ako ne i manje.

Bolji je golman od recimo Mignloeta i Kariusa sigurno, a oni su dobili šansu u velikom klubu. Begović nije, jer branjenje na par utakmica kad je Belgijanac bio povrijeđen se ne zove šansom.
17 odigranih utakmica za Chelsea nije sansa? :shock: De ba Muki, nemoj zajebavat'. :)

A sto se tice Wayne Bridge-a, sta tu ima lose? 82 utakmice za Chelsea, 42 za City, prvak Engleske. Pusti koliko je ko "znacajan", nego de mi reci da li to zvuci k'o dobra ili losa karijera? Meni jarane zvuci pravo dobra. :D
To nije šansa, jer bi kao šansa zvučalo samo da su i on i Thibaut ocjenjivani isključivo na osnovu performansi, a nisu. Branio je jer je ovaj povrijeđen i dok je ovaj povrijeđen, niti je sjedio na klupi što je loš golman, niti je sjedio na klupi što je Courtois u vrhunskoj formi. Sjedio je na klupi jer je Courtois projektovano prvi golman, a on drugi. I kad je Courtois loše branio, a branio je prilično loše u jednom periodu kao što je i ostatak ekipe loše igrao, Asmir je svejedno bio rezerva.

Ne branim ga ovim, svejedno je lošiji golman od Courtoisa, ali sve i da je odradio vanserijskih 17 utakmica, vratili bi ga prvom prilikom na klupu.

A ne znam koliko je značajan Wayne Bridge, u prvoj šampionskoj sezoni Manchester Cityja je bio član ekipe, a nešto je kao igrao i u Chelseaju kad su osvojili dvije titule pod vodstvom Mourinha. Svejedno, on je mogao ostvariti puno bolju karijeru na nekom malo nižem nivou od toga, ali u današnjem nakaradnom fudbalu sve se mjeri kroz titule i pare, pa tako i ovo.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#2568 Re: Asmir Begović

Post by Tito_i_Partija »

Muhamed Đakmić wrote: Ne branim ga ovim, svejedno je lošiji golman od Courtoisa, ali sve i da je odradio vanserijskih 17 utakmica, vratili bi ga prvom prilikom na klupu.
S obzirom kakav je Mourinho, s ovom konstatacijom se jednostavno ne mogu slozit'.
Muhamed Đakmić wrote:A ne znam koliko je značajan Wayne Bridge, u prvoj šampionskoj sezoni Manchester Cityja je bio član ekipe, a nešto je kao igrao i u Chelseaju kad su osvojili dvije titule pod vodstvom Mourinha. Svejedno, on je mogao ostvariti puno bolju karijeru na nekom malo nižem nivou od toga, ali u današnjem nakaradnom fudbalu sve se mjeri kroz titule i pare, pa tako i ovo.
Kako bi igranje na nizem nivou bilo ostvarenje puno bolje karijere? Covjek igr'o za dva svjetski poznata kluba, uzeo ligu 2005, a FA kup u 2007 godini. Da je umjesto svega toga post'o zvijezda Sunderlanda, jel stvarno mislis da bi to bila bolja karijera? :-)
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#2569 Re: Asmir Begović

Post by Muhamed Đakmić »

Pa šta je karijera?

Karijera nije sjedenje na klupi dok se uzimaju titule, to je nikakva karijera.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2570 Re: Asmir Begović

Post by cyprus »

Tačno je to što Đakmić kaže da je on tu bio drugi golman i da je branio samo zato što se prvi povrijedio, ali nije da bi sve isto bilo da je briljirao u tih 17 utakmica... Da ništa drugo, sad bi ga tražio Arsenal ili Liverpool, ili možda Sevilla, Napoli nije bitno, a ne Bournemouth...
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#2571 Re: Asmir Begović

Post by Muhamed Đakmić »

Koga se više sjećate, Matta le Tissiera ili Dong Fangzhuoa? :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#2572 Re: Asmir Begović

Post by Tito_i_Partija »

Muhamed Đakmić wrote:Pa šta je karijera?

Karijera nije sjedenje na klupi dok se uzimaju titule, to je nikakva karijera.
Ja sam ti iznio par podataka o njegovim nastupima par postova unazad. Nije tacno da je sjedio na klupi.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#2573 Re: Asmir Begović

Post by Muhamed Đakmić »

Tito_i_Partija wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Pa šta je karijera?

Karijera nije sjedenje na klupi dok se uzimaju titule, to je nikakva karijera.
Ja sam ti iznio par podataka o njegovim nastupima par postova unazad. Nije tacno da je sjedio na klupi.
Ima samo 15 nastupa u sezoni kad je Chelsea osvojio prvu titulu. Nema nijedan nastup u drugom naslovu Chelseaja i naslovu Cityja.

Dakle nije ni na klupi sjedio.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#2574 Re: Asmir Begović

Post by Tito_i_Partija »

cyprus wrote:Tačno je to što Đakmić kaže da je on tu bio drugi golman i da je branio samo zato što se prvi povrijedio, ali nije da bi sve isto bilo da je briljirao u tih 17 utakmica... Da ništa drugo, sad bi ga tražio Arsenal ili Liverpool, ili možda Sevilla, Napoli nije bitno, a ne Bournemouth...
Ooooj mati mila. :-)
Tito_i_Partija wrote:Ko je bolan sikaniran? :-) Bega je dobio svoju sansu, jer ona povreda Kurte stvarno, ali bas stvarno nije mogla doc' u bolje vrijeme za njega. I onda je bilo na Asmiru da pokaze da je svjetski igrac, medjutim na tom testu je pao. Naravno da je bilo tu gresaka i od zadnje linije Chelsea-a, ponajvise Ivanovica, al' Bega je tu najvise sam usr'o stvar.

Bega je dos'o u Chelsea da pokupi pare, simple as that. Od pocetka mu je bilo jasno k'o dan da ce bit' zamjena prvom golmanu, i on se je s tim slozio.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2575 Re: Asmir Begović

Post by cyprus »

Pa šta je tu ooooj? :D
Post Reply