Ashwagandha

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
oldtajmer
Posts: 5079
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#1 Ashwagandha

Post by oldtajmer »

bas me zanima da li je neko koristio duze vrijeme i kakva ima iskustva

prije nekih pola godine cujem za ovo i haj reko da probam i nije neka pljacka,uzimam od tada svaki dan ujutro kafenu kasikicu praha sa casom vode
ono pozitivno sto sam mogao primjetiti da definitivno utice na libido,rekao bi mozda i 50 % kvalitetnije u odnosu na prije u svakom pogledu
sto se tice toga da smanjuje anksioznost i sl. (a to najvise spominju) tu ne znam nista jer nisam anksiozan inace pa ne mogu znati razliku
a ono sto mi je posebno interesantno da bukvalno ne pamtim zimu u kojoj nisam imao bar 2 jake grlobolje,ove zime nista,s tim da mi je prosla godina bila cijela i vise nego stresna i sigurno mi imunitet nije bio najbolji,sad da li se samo potrefilo ili ima veze sa ovom biljkom fakat pojma nemam ali cu nastaviti da je uzimam

pa eto ako jos neko mozda uzima neka podijeli sa nama
User avatar
konektovan
Posts: 40723
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2 Re: Ashwagandha

Post by konektovan »

Ja sam koristio u obliku tableta. Jedino st9 sam primijetio za taj period koristenja jeste da sam bacio pare za nista. :mrgreen:
User avatar
basicm
Posts: 10516
Joined: 16/01/2012 21:38

#3 Re: Ashwagandha

Post by basicm »

konektovan wrote: 17/04/2024 16:02 Ja sam koristio u obliku tableta. Jedino st9 sam primijetio za taj period koristenja jeste da sam bacio pare za nista. :mrgreen:
Znaci mudriji si i pametniji nakon koristenja :mrgreen:
no_sikiriki
Posts: 17396
Joined: 11/12/2012 13:21

#4 Re: Ashwagandha

Post by no_sikiriki »

konektovan wrote: 17/04/2024 16:02 Ja sam koristio u obliku tableta. Jedino st9 sam primijetio za taj period koristenja jeste da sam bacio pare za nista. :mrgreen:
Ja nedavno probala 5 dana i bila sam toliko gladna svo vrijeme, da sam odustala. :mrgreen: A nigdje to ne nađoh kao nuspojavu.
User avatar
konektovan
Posts: 40723
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5 Re: Ashwagandha

Post by konektovan »

basicm wrote: 17/04/2024 17:18
konektovan wrote: 17/04/2024 16:02 Ja sam koristio u obliku tableta. Jedino st9 sam primijetio za taj period koristenja jeste da sam bacio pare za nista. :mrgreen:
Znaci mudriji si i pametniji nakon koristenja :mrgreen:
Iskustvo je cudo... :mrgreen:
liyf
Posts: 1238
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#6 Re: Ashwagandha

Post by liyf »

oldtajmer wrote: 17/04/2024 11:19 bas me zanima da li je neko koristio duze vrijeme i kakva ima iskustva

prije nekih pola godine cujem za ovo i haj reko da probam i nije neka pljacka,uzimam od tada svaki dan ujutro kafenu kasikicu praha sa casom vode
ono pozitivno sto sam mogao primjetiti da definitivno utice na libido,rekao bi mozda i 50 % kvalitetnije u odnosu na prije u svakom pogledu
sto se tice toga da smanjuje anksioznost i sl. (a to najvise spominju) tu ne znam nista jer nisam anksiozan inace pa ne mogu znati razliku
a ono sto mi je posebno interesantno da bukvalno ne pamtim zimu u kojoj nisam imao bar 2 jake grlobolje,ove zime nista,s tim da mi je prosla godina bila cijela i vise nego stresna i sigurno mi imunitet nije bio najbolji,sad da li se samo potrefilo ili ima veze sa ovom biljkom fakat pojma nemam ali cu nastaviti da je uzimam

pa eto ako jos neko mozda uzima neka podijeli sa nama
Evo drugi mjesec, ekstra se osjećam samo me nekad tjera na šolju 5-10 minuta nakon što popijem tabletu :lol: :run:
User avatar
dulekrele
Posts: 3851
Joined: 10/04/2014 18:25

#7 Re: Ashwagandha

Post by dulekrele »

konektovan wrote: 17/04/2024 16:02 Ja sam koristio u obliku tableta. Jedino st9 sam primijetio za taj period koristenja jeste da sam bacio pare za nista. :mrgreen:
I ja sam bacio pare.
User avatar
l33t
Posts: 4329
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#8 Re: Ashwagandha

Post by l33t »

no_sikiriki wrote: 17/04/2024 17:22
konektovan wrote: 17/04/2024 16:02 Ja sam koristio u obliku tableta. Jedino st9 sam primijetio za taj period koristenja jeste da sam bacio pare za nista. :mrgreen:
Ja nedavno probala 5 dana i bila sam toliko gladna svo vrijeme, da sam odustala. :mrgreen: A nigdje to ne nađoh kao nuspojavu.
gladna za sta :lol:
User avatar
apsidejzi
Posts: 8303
Joined: 25/05/2013 23:49

#9 Re: Ashwagandha

Post by apsidejzi »

basicm wrote: 17/04/2024 17:18
konektovan wrote: 17/04/2024 16:02 Ja sam koristio u obliku tableta. Jedino st9 sam primijetio za taj period koristenja jeste da sam bacio pare za nista. :mrgreen:
Znaci mudriji si i pametniji nakon koristenja :mrgreen:
Plus sto se ta mudrost prenosi i na nas koji nismo probali :D
iz zadnje klupe
Posts: 945
Joined: 27/07/2012 18:10

#10 Re: Ashwagandha

Post by iz zadnje klupe »

Ja koliko znam, nek me neko ispravi, ashwaganda je, , kao i artički korjen-rhodiola rosea, adaptogen, to je pomaže organizmu da se nosi sa okolinskim stresom, u smislu , ne smiruje, nego reguliše koritosol koji skače u stresnim situacijama.

Kad kazem stresna situacija, to prije svega mislim fizički stresna situacija, recimo bilderi je koriste jer vjezbanje tegovima je stres za organizam i kortisol skače u nebesa, i kortizol razgradjuje mišiće, stvara masne naslage oko struka.

Probao sam, i ona malo i mentalno smiruje, ako ne očeujte ni približno da ima snagu npr lexaurina
Post Reply