ASA banka

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
NediM17
Posts: 21776
Joined: 05/11/2009 11:49

#201 Re: ASA banka

Post by NediM17 »

Bosanac sa dna kace wrote: 23/12/2023 07:16 Jeste juče imali problema sa podizanjem novca Asa karticama na bankomatima BH Mreže?
Jeste mogli pristupiti aplikaciji?
Jeste ih mogli pozvati na telefon?
Ja ništa nisam mog'o,
Tek naveče mog'o otvoriti aplikaciju...
Imam mastercard karticu od izvorne Asa banke....
Jedino je plaćanje karticom ferceralo, ostalo qrčina. :evil:
DON_eARL
Posts: 3740
Joined: 31/10/2010 22:26

#202 Re: ASA banka

Post by DON_eARL »

Bosanac sa dna kace wrote: 23/12/2023 07:53
Ci-Nick wrote: 23/12/2023 07:50
Bosanac sa dna kace wrote: 23/12/2023 07:16 Jeste juče imali problema sa podizanjem novca Asa karticama na bankomatima BH Mreže?
Jeste mogli pristupiti aplikaciji?
Jeste ih mogli pozvati na telefon?
Ja ništa nisam mog'o,
Tek naveče mog'o otvoriti aplikaciju...
Imam mastercard karticu od izvorne Asa banke....
Pao im server, ni brokerska kuća im nije radila.
Ok hvala na pojašnjenju.
Mogli su udostojiti klijente i obavijestiti ih putem sms-a, vibera ili maila...
Okačili su obavještenje na web-stranicu, mislim da je to sasvim dovoljno da se informišemo, a imaš i besplatan broj za kontakt i u aplikaciji.

https://www.asabanka.ba/obavjestenje-za-klijente-68/

@Ci-Nick koristim RFB i ASA aplikaciju, na RMB obično šalje najavu kroz aplikaciju ako su neki radovi najavljeni, ovo kod ASA jučer je izgleda bila neka havarija neočekivana.

Što se tiče plaćanja režija, kod ASA nema naknada u Premium paketu od 12KM, dok RFB naplaćuje 0.3KM za plaćanje na transakcijske račune kod njih i 0.6KM za TR kod drugih banaka - na oba paketa koje sam do sada koristio.

Ako pročitaš uslove korištenja/poslovanja za Telemach, vidjet ćeš u kojim situacijama imaš pravo na umanjenje računa, ali je offtopic, pa da ne širimo dalje.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9942
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#203 Re: ASA banka

Post by Bosanac sa dna kace »

DON_eARL wrote: 23/12/2023 09:33
Bosanac sa dna kace wrote: 23/12/2023 07:53
Ci-Nick wrote: 23/12/2023 07:50

Pao im server, ni brokerska kuća im nije radila.
Ok hvala na pojašnjenju.
Mogli su udostojiti klijente i obavijestiti ih putem sms-a, vibera ili maila...
Okačili su obavještenje na web-stranicu, mislim da je to sasvim dovoljno da se informišemo, a imaš i besplatan broj za kontakt i u aplikaciji.

https://www.asabanka.ba/obavjestenje-za-klijente-68/

@Ci-Nick koristim RFB i ASA aplikaciju, na RMB obično šalje najavu kroz aplikaciju ako su neki radovi najavljeni, ovo kod ASA jučer je izgleda bila neka havarija neočekivana.

Što se tiče plaćanja režija, kod ASA nema naknada u Premium paketu od 12KM, dok RFB naplaćuje 0.3KM za plaćanje na transakcijske račune kod njih i 0.6KM za TR kod drugih banaka - na oba paketa koje sam do sada koristio.

Ako pročitaš uslove korištenja/poslovanja za Telemach, vidjet ćeš u kojim situacijama imaš pravo na umanjenje računa, ali je offtopic, pa da ne širimo dalje.
Ništa im juče nije radilo negdje 09:20-10:30, ni internet stranica ni info broj....
Naplaćuju mi mjesečno 10 maraka u Asi, svaka transakcija je jednu marku preko aplikacije.
NediM17 wrote: 23/12/2023 09:16 Jedino je plaćanje karticom ferceralo, ostalo qrčina. :evil:
Meni nije ni plaćanje karticom ferceralo.
costacurta
Posts: 3520
Joined: 05/05/2005 08:25

#204 Re: ASA banka

Post by costacurta »

"Naknada za upit stanja na ATMu"!
To se tako zove kad ti ga metnu bez da su te barem obavijestili da će da ti metnu.
Pazi, objašnjenje je da "žele da ohrabre građane da više koriste mobilno bankarstvo"?! :shock:
:lol:
Jbo vam pas mater bezobraznu penzioner će da ti koristi mobilno bankarstvo?!
Meni dođe izvještaj o svakoj četvrtoj transakciji, a uredno naplaćuju sms u paketu kojim su me uvjetovali kod reprograma.
Kae "domaće najbolje". Poserem se na domaće.
Sber je za vas institucija mamlazi.
Ima li neko neku preporuku, u koju banku preći ili je to manje više isto sranje?
Čuo sam da NLB naplaćuje 0.25KM za ovu "uslugu".
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45604
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#205 Re: ASA banka

Post by Chmoljo »

trenutno nema gore banke od ovih papaka koji misle da je dovoljno kupiti jaču banku i znaćeš raditi posao.

ja bukvalno da nisam imao ikakvu interakciju sa njima a da nisam popizdio.
costacurta
Posts: 3520
Joined: 05/05/2005 08:25

#206 Re: ASA banka

Post by costacurta »

Gleda me čovjek blijedo, ne zna šta da odgovori. Druže rekoh vi meni uredno naplaćujete uslugu koju skoro da i ne isporučujete, kaže do sistema je :?
Ja sam u toj banci od 2010. sa Sberom je bilo vrhunski, sve tip top. Ovi govnari su odron odrona. Evo do sad sam šutio, ali više nema smisla.
Neki dan u poslovnici da podignem uplatu westernom, rekoh evo br. (Na telefonu joj pokažem uplatu) teta veli nije još leglo. :shock: Jel to kae telefonom uplaćeno? :shock: ide sporije kad je mobilnim bankarstvom uplaćeno. Čoek se krsti kad sam u reko đee problem kod uplate.
Haha kad vidi ovo danas "ohrabruju svijet da više koristi ebanking" pichke materne
nekome
Posts: 2971
Joined: 17/05/2011 10:41

#207 Re: ASA banka

Post by nekome »

costacurta wrote: 10/01/2024 21:17 Haha kad vidi ovo danas "ohrabruju svijet da više koristi ebanking" pichke materne
to da mogu otpustiti one na salteru i zamjeniti ih
User avatar
HardCore
Posts: 2383
Joined: 17/05/2011 21:46

#208 Re: ASA banka

Post by HardCore »

costacurta wrote: 10/01/2024 20:59 "Naknada za upit stanja na ATMu"!
To se tako zove kad ti ga metnu bez da su te barem obavijestili da će da ti metnu.
Pazi, objašnjenje je da "žele da ohrabre građane da više koriste mobilno bankarstvo"?! :shock:
:lol:
Jbo vam pas mater bezobraznu penzioner će da ti koristi mobilno bankarstvo?!
Meni dođe izvještaj o svakoj četvrtoj transakciji, a uredno naplaćuju sms u paketu kojim su me uvjetovali kod reprograma.
Kae "domaće najbolje". Poserem se na domaće.
Sber je za vas institucija mamlazi.
Ima li neko neku preporuku, u koju banku preći ili je to manje više isto sranje?
Čuo sam da NLB naplaćuje 0.25KM za ovu "uslugu".
Kod nlb kad dignes pare automatski ti prikaže preostalo stanje na bankomatu, ja sam za sad zadovoljan, aplikacija radi top, sms od uplata ili placanja dodje kroz 10ak sec, takodjer i transakcije odmah budu dostupne, dok kod intese to sve kasni 😂
Nokian808
Posts: 936
Joined: 13/05/2013 20:50

#209 Re: ASA banka

Post by Nokian808 »

Ja sam na ASA i iskreno napustio bih ali sam nezaposlen i kontao u NLB ili Unicredit radi Google Pay ali otisao kod njih i nece da mi otvore racun bez zaposljenja...svasta ovaj svjet otisao u urac...prije donese licnu i CIPS i rado ti otvori druga banka racun.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9942
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#210 Re: ASA banka

Post by Bosanac sa dna kace »

Nokian808 wrote: 11/01/2024 22:24 Ja sam na ASA i iskreno napustio bih ali sam nezaposlen i kontao u NLB ili Unicredit radi Google Pay ali otisao kod njih i nece da mi otvore racun bez zaposljenja...svasta ovaj svjet otisao u urac...prije donese licnu i CIPS i rado ti otvori druga banka racun.
Je'l ima gdje u zakonu da ne smiju da ti otvore račun?
starboy018
Posts: 77
Joined: 04/06/2023 11:33

#211 Re: ASA banka

Post by starboy018 »

Nokian808 wrote: 11/01/2024 22:24 Ja sam na ASA i iskreno napustio bih ali sam nezaposlen i kontao u NLB ili Unicredit radi Google Pay ali otisao kod njih i nece da mi otvore racun bez zaposljenja...svasta ovaj svjet otisao u urac...prije donese licnu i CIPS i rado ti otvori druga banka racun.
Ovo piše da je potrebno za otvaranje računa u Unicredit banci. Ne piše da treba potvrda o zaposlenju. Pozovi se na ove uvjete koje su sami objavili na stranici.

Image
Ci-Nick
Posts: 5214
Joined: 15/03/2015 17:38

#212 Re: ASA banka

Post by Ci-Nick »

Bosanac sa dna kace wrote: 14/01/2024 13:27
Nokian808 wrote: 11/01/2024 22:24 Ja sam na ASA i iskreno napustio bih ali sam nezaposlen i kontao u NLB ili Unicredit radi Google Pay ali otisao kod njih i nece da mi otvore racun bez zaposljenja...svasta ovaj svjet otisao u urac...prije donese licnu i CIPS i rado ti otvori druga banka racun.
Je'l ima gdje u zakonu da ne smiju da ti otvore račun?
Mislim da ne bi smjeli odbiti.
Samo im treba traziti napismeno da ne mogu ili ne žele otvoriti racun i zaprijetiti im prijavom Agenciji za bankarstvo i objavom u medijima.
muki_muky
Posts: 416
Joined: 13/01/2022 18:07

#213 Re: ASA banka

Post by muki_muky »

Ci-Nick wrote: 14/01/2024 15:22
Bosanac sa dna kace wrote: 14/01/2024 13:27
Nokian808 wrote: 11/01/2024 22:24 Ja sam na ASA i iskreno napustio bih ali sam nezaposlen i kontao u NLB ili Unicredit radi Google Pay ali otisao kod njih i nece da mi otvore racun bez zaposljenja...svasta ovaj svjet otisao u urac...prije donese licnu i CIPS i rado ti otvori druga banka racun.
Je'l ima gdje u zakonu da ne smiju da ti otvore račun?
Mislim da ne bi smjeli odbiti.
Samo im treba traziti napismeno da ne mogu ili ne žele otvoriti racun i zaprijetiti im prijavom Agenciji za bankarstvo i objavom u medijima.
Ili kao sto je neko na drugoj temi rekao “kazes im da si prodao zemljiste / osvojio lutriju” :lol: :lol:
bumerangss
Posts: 4510
Joined: 12/01/2015 16:47

#214 Re: ASA banka

Post by bumerangss »

Ci-Nick wrote: 14/01/2024 15:22
Bosanac sa dna kace wrote: 14/01/2024 13:27
Nokian808 wrote: 11/01/2024 22:24 Ja sam na ASA i iskreno napustio bih ali sam nezaposlen i kontao u NLB ili Unicredit radi Google Pay ali otisao kod njih i nece da mi otvore racun bez zaposljenja...svasta ovaj svjet otisao u urac...prije donese licnu i CIPS i rado ti otvori druga banka racun.
Je'l ima gdje u zakonu da ne smiju da ti otvore račun?
Mislim da ne bi smjeli odbiti.
Samo im treba traziti napismeno da ne mogu ili ne žele otvoriti racun i zaprijetiti im prijavom Agenciji za bankarstvo i objavom u medijima.
Mislim da imaju pravo odbiti jer kod mene u ugovoru o štednji piše da banka zadržava pravo u svakom trenutku otkazati dalju saradnju bez obrazloženja klijentu!

Kapitalizam je i ako oni procjene da nece imati zarade zašto bi nekome pružali neku uslugu?

Taksista nema pravo da odbije kratku vožnju ali nijedan nece da vozi za 5 KM i još te istjera iz auta uz komentar da nece da mu uprljaš auto za 5 KM :-) tako je barem na otoci jer više puta sam gledao taj scenarij
Ci-Nick
Posts: 5214
Joined: 15/03/2015 17:38

#215 Re: ASA banka

Post by Ci-Nick »

Štednja i posjedovanje transakcijskog nije isto.
Evo trebaš primiti jednokratnu uplatu, neku pomoć, bilo kakvu isplatu,.. ne možeš je primiti bez transakcijskog računa jer gotovinska isplata ne postoji.
Banka može da određuje uslove, cijenu vođenja računa, da li možeš ići u minus ili ne,.. ali ne može da ti uskrati pravo na transakcijski račun.
Ne smije biti diskriminacije, jer sutra može reći da je ne zanimaju klijenti koji mjesečno imaju priliv sredstava manji od 1000 KM.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4516
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#216 Re: ASA banka

Post by VladaFBiH »

Ci-Nick wrote: 15/01/2024 09:04 Štednja i posjedovanje transakcijskog nije isto.
Evo trebaš primiti jednokratnu uplatu, neku pomoć, bilo kakvu isplatu,.. ne možeš je primiti bez transakcijskog računa jer gotovinska isplata ne postoji.
Banka može da određuje uslove, cijenu vođenja računa, da li možeš ići u minus ili ne,.. ali ne može da ti uskrati pravo na transakcijski račun.
Ne smije biti diskriminacije, jer sutra može reći da je ne zanimaju klijenti koji mjesečno imaju priliv sredstava manji od 1000 KM
.
ja upravo znam za situaciju gdje čovjek tuži Unicredit jer mu ne žele otvoriti za firmu račun (nije BiH porijekla iako ima BiH državljanstvo i ovi ga doslovno diskriminišu zbog toga). Otvorio je u drugoj banci ali je odlučio da ovim *ebe mater.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9942
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#217 Re: ASA banka

Post by Bosanac sa dna kace »

VladaFBiH wrote: 17/01/2024 08:33
Ci-Nick wrote: 15/01/2024 09:04 Štednja i posjedovanje transakcijskog nije isto.
Evo trebaš primiti jednokratnu uplatu, neku pomoć, bilo kakvu isplatu,.. ne možeš je primiti bez transakcijskog računa jer gotovinska isplata ne postoji.
Banka može da određuje uslove, cijenu vođenja računa, da li možeš ići u minus ili ne,.. ali ne može da ti uskrati pravo na transakcijski račun.
Ne smije biti diskriminacije, jer sutra može reći da je ne zanimaju klijenti koji mjesečno imaju priliv sredstava manji od 1000 KM
.
ja upravo znam za situaciju gdje čovjek tuži Unicredit jer mu ne žele otvoriti za firmu račun (nije BiH porijekla iako ima BiH državljanstvo i ovi ga doslovno diskriminišu zbog toga). Otvorio je u drugoj banci ali je odlučio da ovim *ebe mater.
Je'l dao u medije?
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4516
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#218 Re: ASA banka

Post by VladaFBiH »

Bosanac sa dna kace wrote: 17/01/2024 08:35
VladaFBiH wrote: 17/01/2024 08:33
Ci-Nick wrote: 15/01/2024 09:04 Štednja i posjedovanje transakcijskog nije isto.
Evo trebaš primiti jednokratnu uplatu, neku pomoć, bilo kakvu isplatu,.. ne možeš je primiti bez transakcijskog računa jer gotovinska isplata ne postoji.
Banka može da određuje uslove, cijenu vođenja računa, da li možeš ići u minus ili ne,.. ali ne može da ti uskrati pravo na transakcijski račun.
Ne smije biti diskriminacije, jer sutra može reći da je ne zanimaju klijenti koji mjesečno imaju priliv sredstava manji od 1000 KM
.
ja upravo znam za situaciju gdje čovjek tuži Unicredit jer mu ne žele otvoriti za firmu račun (nije BiH porijekla iako ima BiH državljanstvo i ovi ga doslovno diskriminišu zbog toga). Otvorio je u drugoj banci ali je odlučio da ovim *ebe mater.
Je'l dao u medije?
nije, u ponedjeljak sam s njim bio i pokazao mi je šta su mu odgovorali (odgovor je od prije par dana) - nigdje decidno nisu rekli da je zbog toga ali se pozivaju na svoje diskreciono pravo da ne otvore račun bez ikakvog valjanog razloga. Jedini razlog koji može biti je diskriminacija jer je u drugoj banci otvorio bez problema.

Uglavnom sad će im preko advokata poslati zahtjev pa će onda da ih *ebe i to prvo sa agencijom za bankarstvo pa onda vjerovatno sa medijima...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45604
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#219 Re: ASA banka

Post by Chmoljo »

Ci-Nick wrote: 14/01/2024 15:22
Bosanac sa dna kace wrote: 14/01/2024 13:27
Nokian808 wrote: 11/01/2024 22:24 Ja sam na ASA i iskreno napustio bih ali sam nezaposlen i kontao u NLB ili Unicredit radi Google Pay ali otisao kod njih i nece da mi otvore racun bez zaposljenja...svasta ovaj svjet otisao u urac...prije donese licnu i CIPS i rado ti otvori druga banka racun.
Je'l ima gdje u zakonu da ne smiju da ti otvore račun?
Mislim da ne bi smjeli odbiti.
Samo im treba traziti napismeno da ne mogu ili ne žele otvoriti racun i zaprijetiti im prijavom Agenciji za bankarstvo i objavom u medijima.
ja piso prigovore ASA i ombudsmenu. dobio jedno veliko ništa.

od mene im je mahanje. Naša i Snažna. nek ćaći svom budu.
McGradySA
Posts: 795
Joined: 24/02/2021 11:25

#220 Re: ASA banka

Post by McGradySA »

Da li su počeli i ovo naplaćivati? Jučer provjerim stanje računa na njihovom bankomatu i danas mi dolazi potvrda da su skinuli 35 feninga za "naknadu za upit na ATM-u".
Last edited by McGradySA on 25/01/2024 12:04, edited 1 time in total.
zigzag
Posts: 5817
Joined: 18/04/2014 11:26

#221 Re: ASA banka

Post by zigzag »

Šta fali. Šta imaš gledat bezveze. Tipke trošiš.
McGradySA
Posts: 795
Joined: 24/02/2021 11:25

#222 Re: ASA banka

Post by McGradySA »

zigzag wrote: 25/01/2024 11:51 Šta fali. Šta imaš gledat bezveze. Tipke trošiš.
Jeste vala i struju im trošim.
nekome
Posts: 2971
Joined: 17/05/2011 10:41

#223 Re: ASA banka

Post by nekome »

McGradySA wrote: 25/01/2024 11:45 Da li su počeli i ovo naplaćivati? Jučer provjerim stanje računa na njihovom bankomatu i danas mi dolazi potvrda da su skinuli 35 feninga za "naknadu za upit na ATM-u".
Provjeravate li stanje svog računa na bankomatima? Znate li da se ta usluga naplaćuje?

https://www.akta.ba/vijesti/bih/172509/ ... %20Vijesti

danas je 35 feninga, sutra ce biti 350 feninga
McGradySA
Posts: 795
Joined: 24/02/2021 11:25

#224 Re: ASA banka

Post by McGradySA »

nekome wrote: 25/01/2024 12:36
Provjeravate li stanje svog računa na bankomatima? Znate li da se ta usluga naplaćuje?

https://www.akta.ba/vijesti/bih/172509/ ... %20Vijesti

danas je 35 feninga, sutra ce biti 350 feninga
Ja koristim paket gdje je ta usluga bila uključena.
muki_muky
Posts: 416
Joined: 13/01/2022 18:07

#225 Re: ASA banka

Post by muki_muky »

nekome wrote: 25/01/2024 12:36
McGradySA wrote: 25/01/2024 11:45 Da li su počeli i ovo naplaćivati? Jučer provjerim stanje računa na njihovom bankomatu i danas mi dolazi potvrda da su skinuli 35 feninga za "naknadu za upit na ATM-u".
Provjeravate li stanje svog računa na bankomatima? Znate li da se ta usluga naplaćuje?

https://www.akta.ba/vijesti/bih/172509/ ... %20Vijesti

danas je 35 feninga, sutra ce biti 350 feninga
Koliko znam, ovo je ukljuceno besplatno i u najjeftinijem paketu usluga kod svih banaka.
Post Reply