ARBiH

Post Reply
User avatar
bailaor
Posts: 283
Joined: 19/10/2010 10:52
Location: Kod majoriziranih Ujni

#226 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by bailaor »

L.e.g wrote:
mr.gugl wrote:ama ljudi, de mi objasnite ko vas to selama i gdje? ja zivim u sarajevu i nije mi se nikad desilo da me selami neko zvanicno. u skoli je dobar dan, u posti je dobar dan, na fakultetu je dobar dan, u policiji dobar dan gospodine, pa onda na ti predju ljudi, al' hajd' nisu oni krivi sto ne znaju. gdje god udjem "Dobar dan ili ako sute, ja kazem dobro vece". cak i pokrivena zena u domu zdravlja kaze dobar dan, kako vam mogu pomoci.

nemojte suplje price, jedini selam koji cete dobiti je od politicara, kojima to ide u prilog, a ako cete voljeti/mrziti ovu zemlju radi politicara, onda nemamo sta pricati.
Poštar u Hadžićima selami i koga zna i koga ne zna, tri puta sam to dozivio :?
Pa? Ako ti se to ne svidja onda mu odpozdravi sa dobar dan. U cemu je frka? Covjek ne smije pozdraviti kako zeli?
User avatar
L.e.g
Posts: 724
Joined: 30/04/2009 09:27

#227 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by L.e.g »

bailaor wrote:
L.e.g wrote:
mr.gugl wrote:ama ljudi, de mi objasnite ko vas to selama i gdje? ja zivim u sarajevu i nije mi se nikad desilo da me selami neko zvanicno. u skoli je dobar dan, u posti je dobar dan, na fakultetu je dobar dan, u policiji dobar dan gospodine, pa onda na ti predju ljudi, al' hajd' nisu oni krivi sto ne znaju. gdje god udjem "Dobar dan ili ako sute, ja kazem dobro vece". cak i pokrivena zena u domu zdravlja kaze dobar dan, kako vam mogu pomoci.

nemojte suplje price, jedini selam koji cete dobiti je od politicara, kojima to ide u prilog, a ako cete voljeti/mrziti ovu zemlju radi politicara, onda nemamo sta pricati.
Poštar u Hadžićima selami i koga zna i koga ne zna, tri puta sam to dozivio :?
Pa? Ako ti se to ne svidja onda mu odpozdravi sa dobar dan. U cemu je frka? Covjek ne smije pozdraviti kako zeli?
Sve je stvar kulture
User avatar
bailaor
Posts: 283
Joined: 19/10/2010 10:52
Location: Kod majoriziranih Ujni

#228 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by bailaor »

Sta je u ovom slucaju nekulturno?
User avatar
L.e.g
Posts: 724
Joined: 30/04/2009 09:27

#229 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by L.e.g »

bailaor wrote:Sta je u ovom slucaju nekulturno?
Ako si kulturan onda ces valja nekoga kog ne znaš pozdraviti na nacin za koji znas da ga naces uvrijediti? U ovoj nasoj situaciji na pozdrav dobar dan se nece niko naljutiti, osim sto ce ti mozda baba, nana ili neko od starijih reci " kad ulazis u moju kucu kaze se selam, hvaljen Isus ili pomoz Bog"
User avatar
bailaor
Posts: 283
Joined: 19/10/2010 10:52
Location: Kod majoriziranih Ujni

#230 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by bailaor »

L.e.g wrote:
bailaor wrote:Sta je u ovom slucaju nekulturno?
Ako si kulturan onda ces valja nekoga kog ne znaš pozdraviti na nacin za koji znas da ga naces uvrijediti? U ovoj nasoj situaciji na pozdrav dobar dan se nece niko naljutiti, osim sto ce ti mozda baba, nana ili neko od starijih reci " kad ulazis u moju kucu kaze se selam, hvaljen Isus ili pomoz Bog"
A reci ti meni kako ces nekoga UVRIJEDITI ako ga pozdravis selamom?? Hajd mi to molim te objasni. Ili je to stvar netrpeljivosti prema svemu sto ima prizvuk islama?
Mene nikad ne moze uvrijediti ako me neko pozdravi sa pomoz bog il hvaljen Isus, jednostavno bi mu odgovorio sa dobar dan ili zdravo, ali da me uvrijedi tim pozdravom onda bih sam sebe proispitao vjeruj mi.
Last edited by bailaor on 10/12/2010 11:03, edited 1 time in total.
User avatar
L.e.g
Posts: 724
Joined: 30/04/2009 09:27

#231 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by L.e.g »

bailaor wrote:
L.e.g wrote:
bailaor wrote:Sta je u ovom slucaju nekulturno?
Ako si kulturan onda ces valja nekoga kog ne znaš pozdraviti na nacin za koji znas da ga naces uvrijediti? U ovoj nasoj situaciji na pozdrav dobar dan se nece niko naljutiti, osim sto ce ti mozda baba, nana ili neko od starijih reci " kad ulazis u moju kucu kaze se selam, hvaljen Isus ili pomoz Bog"
A reci ti meni kako ces nekoga UVRIJEDITI ako ga pozdravis selamom?? Hajd mi to molim te objasni. Ili je to stvar netrpeljivosti prema svemu sto ima prizvuk islama?
Mene nikad ne moze uvrijediti ako me neko pozdravi sa pomoz bog il hvaljen Isus, jednostavno bi mu odgovorio sa dobar dan ili zdravo, ali da me uvrijedi tim pozdravom onda bih sam sebe proispitao vjeruj mi.
Nisam ja poštaru ni nana ni njegov komšija da me selami, neka mi POŠTAR ne govori ni hvaljen Isus, pomoz Bog, haug a ni nook-neck
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#232 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by Bosanski_kralj »

piupiu wrote: Pa, mozda bi cuo, da hoces, jer ovdje o tome ljudi pricaju, samo sto ti i True Path ne zelite cuti ono sto ne zelite cuti. Problem bilo koje vecine je sto rijetko slusa sta manjina govori s namjerom da razumije, vecina manjinu slusa samo kad joj odgovara ono sto cuje. Kad joj ne odgovara, onda 'urazumljuje', a medjusobnom razumijevanju tu nema mjesta.

Ko smo ti ili ja da tvrdimo da bolje znamo kako se ne-Bosnjak osjecao u ARBiH kad oko njega grmi "Esellamu Aleikum" ili kad se mom prijatelju ne-Bosnjaku u istoj ARBiH u kojoj je bio do kraja 94.-e 'njezno' i iz dana u dan sugerise da bi trebao prihvatiti islam dok, usput budi receno, gradi drvene dzamije u okviru svog 'odbrambenog zadatka'? Ti mu ne vjeruj, a ja mu vjerujem. On se nije pridruzio religijskom kultu, nego armiji odbrane BiH. I ni ti, ni ja, ni True Path mu nemamo pravo nametati svoje misljenje o tome kako se on osjecao u toj armiji tokom tih i takvih 'vannastavnih aktivnosti' i zasto on ima ili nema pravo da se tako osjeca.
I ja pričam mnogo stvari, neki mi povjeruju neki ne.

Dok vi govoriti o prisili u Armiji i njenoj islamizaciji nigdje ne navodite dokumente koji to potvrđuju a izgovor vam je da vi kao obični vojnici niste u mogućnosti doći do tih dokumenata. S druge strane ima hiljade odluka i raznih drugih akata (svima dostupni) koji opovrgavaju to o čemu vi govorite. I sad ja trebam vjerovati nekoj osobi koju ne vidim i ko zna od kud je i koji su njeni ciljevi, a ne dokumentima i priči ljudi koje znam i koji su bili u ratu.

Ti koji su imali/imaju problema sa selamom i što im kolega suborac posti i ne pije su prvom prilikom napustili Armiju i niko ih nije tjerao da ostanu.
drug bevc
Posts: 346
Joined: 15/04/2010 12:18

#233 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by drug bevc »

willson wrote:
drug bevc wrote:
madner wrote:Imali su i partizani muslimanske brigade :wink:
jesu napadali fašiste i domaće izdajnike sa tekbirom??????



i amerika i engleska biće zemlja proleterska !!!!!

Pa nece sa Boze pravde u casni boj krenut :wink:
Ma u druga Bevca je sve dobro dok mu "Betmen " nekrene u boj sa zenskom celjadi po kuci sa " Boze Pomozi "dok Bevec jurisa po Ozrenu . :-) :D[/quote]

bevc se ranije osigurao. betmen je drugoj zoni odgovornosti tak da su ženska čeljad na sigurnom..... :D :D :D
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#234 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by Bosanski_kralj »

willson wrote: Kralju znas onu kada ti dvojica kazu da si pijan valjaj se po ulici.
Pa to govore stotine ljudi nemoj vjerovati meni jer eto nisam Bosnjak ali vjeruj kada cujes to od Muslimana tj. Bosnjaka.

A to gdje su akti pa zar ti mislis da su oni tako bili glupi da u okruzenju ne Muslimanske evrope stave napismeno projekat islamizacije. :-)
Papir trpi sve eno Rade u Hagu stalno dostavlja podneske stotine kilograma dokumenata napisanih u doba rata kojima je on zabranio pokolje, progone , koncetracione logore, pljacku i silovanje nesrpskog stanovnistva . Po papirima on je veci humanista od Nelsona Mendele nije mu mjesto u Hagu nego treba dobiti Nobelovu nagradu za humanizam .
A svi mi znamo da je praksa bila dijametralno suprotna od tih njegovih rijeci na papiru . Papir trpi sve djela su vazna .
Nisam uopšte znao koje si ti nacionalnosti niti je to bitno u ovoj priči.

Ponoviću ono što sam rekao u jednom od svojih predhodnih postova, a to je da se to možda dešavalo u tvojoj jedinici, ali takvo stanje nije bilo u cijeloj Armiji.
User avatar
piupiu
Posts: 16347
Joined: 05/01/2008 05:08

#235 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by piupiu »

Bosanski_kralj wrote:
willson wrote: Kralju znas onu kada ti dvojica kazu da si pijan valjaj se po ulici.
Pa to govore stotine ljudi nemoj vjerovati meni jer eto nisam Bosnjak ali vjeruj kada cujes to od Muslimana tj. Bosnjaka.

A to gdje su akti pa zar ti mislis da su oni tako bili glupi da u okruzenju ne Muslimanske evrope stave napismeno projekat islamizacije. :-)
Papir trpi sve eno Rade u Hagu stalno dostavlja podneske stotine kilograma dokumenata napisanih u doba rata kojima je on zabranio pokolje, progone , koncetracione logore, pljacku i silovanje nesrpskog stanovnistva . Po papirima on je veci humanista od Nelsona Mendele nije mu mjesto u Hagu nego treba dobiti Nobelovu nagradu za humanizam .
A svi mi znamo da je praksa bila dijametralno suprotna od tih njegovih rijeci na papiru . Papir trpi sve djela su vazna .
Nisam uopšte znao koje si ti nacionalnosti niti je to bitno u ovoj priči.

Ponoviću ono što sam rekao u jednom od svojih predhodnih postova, a to je da se to možda dešavalo u tvojoj jedinici, ali takvo stanje nije bilo u cijeloj Armiji.
Znas kako se zove ovakav nacin argumentacije? Ja to nisam iskusio, s obzirom na to, to se nije desilo/desavalo i ne moze biti istina.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#236 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by Bosanski_kralj »

piupiu wrote: Znas kako se zove ovakav nacin argumentacije? Ja to nisam iskusio, s obzirom na to, to se nije desilo/desavalo i ne moze biti istina.
Kako se zove argumentacija da ako se meni nešto desilo to se odmah i svima ostalima isto dešavalo? :roll:
User avatar
piupiu
Posts: 16347
Joined: 05/01/2008 05:08

#237 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by piupiu »

Bosanski_kralj wrote:
piupiu wrote: Znas kako se zove ovakav nacin argumentacije? Ja to nisam iskusio, s obzirom na to, to se nije desilo/desavalo i ne moze biti istina.
Kako se zove argumentacija da ako se meni nešto desilo to se odmah i svima ostalima isto dešavalo? :roll:
Subjektivnost, kao i u prvom slucaju. To sto nesto nije oficijelno dokumentirano, ne znaci da se nije desavalo. Ako postoji odredjeni broj ljudi koji tvrde da jeste, onda to vec nije subjektivnost, nego se treba uzeti u obzir. I jos jednom da ponovim, nepristojno je i nije fer ljudima koji su se ARBiH pridruzili da bi branili domovinu negirati pravo da kazu da ono sto misle i osjecaju, da ne kazem da im je negirati ono sto su dozivjeli zato sto ga neko nije dozivio na isti nacin mirise na zesci ego-centrizam.
ht_90
Posts: 134
Joined: 23/01/2008 09:38

#238 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by ht_90 »

a zasto je armija bih granatirala moj grad?
ht_90
Posts: 134
Joined: 23/01/2008 09:38

#239 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by ht_90 »

willson wrote:
ht_90 wrote:a zasto je armija bih granatirala moj grad?
Vjerovatno da omekasmo liniju prije nego sto smo krenuli u pjesadiski napad . nego reci ti nama koji je grad pa mozda dobijes precizni odgovor.
ma, alaudiram na cinjenicu da ste kao multinacionalna armija drzave bosne i hercegovine napadali granatirali grad koji je u Bosni i Hercegovini, jeste to sav apsurd Bosnjacko-Hrvatskog rata u srednjoj Bosni, al mislim da se u navedenom slučaju o Armiji BiH kao multinacionalnoj armiji može govoriti samo ako se pritom misli na dobrovoljce iz arapskih zemalja koji su ordinirali na podrucju danasnjeg sb kantona...
User avatar
bailaor
Posts: 283
Joined: 19/10/2010 10:52
Location: Kod majoriziranih Ujni

#240 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by bailaor »

ht_90 wrote:a zasto je armija bih granatirala moj grad?
Jesi li razmisljao da je ARBIH bila jedina legalna vojna formacija u BiH i da je pokusavala osloboditi svoj teritorij od agresorskih snaga??
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#241 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by BHCluster »

willson wrote:
Rekao si nije porazena to znaci da je pobjedila mada u ovom ratu su svi izgubili.
A sto to tebi smeta sto ja koristim turcizme i germanizme ja sam koristio S-H Bosansku varijantu ono sto je danas poznato kao Bosanski jezik cjeloga zivota , sta bih ja to trebao da pocnem u ovim godinama pricati kao:" Lepo srpsko dete pije belo mleko". Malo sam ja star da pravim budalu od sebe .
Opet pises predpostavke, sto je neozbiljno pogotovo na ovakvoj temi, nisam napisao da je ARBiH pobjedila ali nije ni porazena iako se borila sa mnogo bolje naoruzanim neprijateljom kojem je moralnost mila na zadnjem mjestu, nesmetaju meni turcizmi, germanizmi itd i to si predpostavio, nego smeta tebi neki drugi izrazi. Posto vidim da su ovdje gospoda na visem civilizacijskom nivou od mene obicnog krvnika da onda postavim ovo pitanje; Dali je nazivanje selama i(li) tekbiranje protivno bilo kojoj Zenevskoj konvenciji?

Zdrao!
Last edited by BHCluster on 12/12/2010 01:39, edited 2 times in total.
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#242 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by BHCluster »

willson wrote:
BHCluster wrote:
willson wrote:
Rekao si nije porazena to znaci da je pobjedila mada u ovom ratu su svi izgubili.
A sto to tebi smeta sto ja koristim turcizme i germanizme ja sam koristio S-H Bosansku varijantu ono sto je danas poznato kao Bosanski jezik cjeloga zivota , sta bih ja to trebao da pocnem u ovim godinama pricati kao:" Lepo srpsko dete pije belo mleko". Malo sam ja star da pravim budalu od sebe .
Opet pises predpostavke, sto je neozbiljno pogotovo na ovakvoj temi, nisam napisao da je ARBiH pobjedila ali nije ni porazena iako se borila sa mnogo bolje naoruzanim neprijateljom kojem je moralnost mila na zadnjem mjestu, nesmetaju meni turcizmi, germanizmi itd i to si predpostavio, nego smeta tebi neki drugi izrazi. Posto vidim da su ovdje gospoda na visem civilizacijskom nivou od mene obicnog krvnika da onda postavim ovo pitanje; Dali je nazivanje selama i(li) tekbiranje protivno bilo kojoj Zenevskoj konvenciji?

Zdrao!
Ko je zdrao ?

Sto si ba promjenio orginalan post ono "toliki germanizmi turcizmi hajde neka se pise"
Nazalost nismo pobjedili ali smo svi izgubili .
Ma hvala sto uvidjas da sam na visem civilizaciskom nivou od tebe ja vidis nikada to ne bih rekao i kada bi to mislio ali to su tvoje rijeci . Kao i to da si krvnik ja to ostavljam SIPI i onim iz Haga je cvrsto vjerujem ako je moj caca ratni zlocinac i krvnik neka ga vode u Hag.

Imao obicaj jedan moj suborac da kaze daleko je Zeneva ovo je Bosna . :-D :wink:
Ma nije u tekbiranju i selamanju nego kada je to vaznije od oslobadanja nase domovine jer je to priv korak ka stvaranju Muslimanske Islamske Republike kao sto su neki koji su bili u trezoru Narodne Banke u tom vaktu sanjali.
Ima i ona "U Bosni i Hercegovini ima mjesta za sve pa tako i pod zemljom". A sto se tice supaka koji su konacili u trezorima, i njihovim snovima o Islamskoj Repubici, pa zar misli da su to mogli ostvarit? Pa Slobo sa svim naoruzanjem koje je imo pod raspolaganjem nije mogo da uspije u svom cilju, a ovi u trezoru da uspiju daj bolan to je predpstavka jos jedna koju ti nameces... A od tolike price o Islamskim Republikama stvorise se neka Republika Srpska koje nikome nesmeta a nastade u rijekama krvi... Blago li je tebi sa takvim razmisljanjem. Nego neodgovori ti meni jeli bi nazivanje selama i tekbiranje protivno bilo kojoj Zenevskoj konvenciji?
ht_90
Posts: 134
Joined: 23/01/2008 09:38

#243 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by ht_90 »

bailaor wrote:
ht_90 wrote:a zasto je armija bih granatirala moj grad?
Jesi li razmisljao da je ARBIH bila jedina legalna vojna formacija u BiH i da je pokusavala osloboditi svoj teritorij od agresorskih snaga??
Ti se uhvati terminologije prvo, jer ne znam sta da ti odgovorim... agresorske snage, legalna vojna formacija... Naravno da nisam razmisljao tako kako ti kazes....
Bosanska Krajina wrote:
ht_90 wrote:a zasto je armija bih granatirala moj grad?
De ti meni reci,zasto je HVO grantirala carsiju Travnika i mjesta Dolac na Lasvi i Slimena????
Ti obicno na pitanje protupitanjem odgovaras???? Nisam bio u toj vojsci i ne bih ti znao odgovoriti, ja sam pitao zitelje multietnicke armije BiH i to je tema bila... Ne znam koji strateski ciljevi su nagnali HVO da granatiraju ta mjesta...

Nego tema je bila multietnicka armija, ciji se poginuli borci zovu šehidi... A necemo detaljizirati tko su sehidi, i zasto bi Marko Marković, Sarajlija poginuo na grbavici bio šehid... Mislim da Armija BiH u cjelosti se ne moze nista vise multietnickom nazvati od prvenstveno HVO-a, jer uzimate primjer Sarajevo.. Isto tako potvrdjeno je da je u hercegovackom i srednjobosanskom HVO-u bilo dosta Bosnjaka do Bosnjacko-Hrvatskog rata, a i do samog zavrsetka u posavskom HVO-u, mislim da su sve to neznatne brojke a znamo sigurno da je 80% jednog naroda vladala u sve 3 postrojbe... A po mom misljenju pojam multietnicke armije, ne mora biti procentualna mjesovitost, nego pojedina obiljezja motivi... A naveo sam pojam šehida kao primjer da je suludo govoriti o multietncoj armiji..
User avatar
bailaor
Posts: 283
Joined: 19/10/2010 10:52
Location: Kod majoriziranih Ujni

#244 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by bailaor »

ht_90 wrote:
bailaor wrote:
ht_90 wrote:a zasto je armija bih granatirala moj grad?
Jesi li razmisljao da je ARBIH bila jedina legalna vojna formacija u BiH i da je pokusavala osloboditi svoj teritorij od agresorskih snaga??
Ti se uhvati terminologije prvo, jer ne znam sta da ti odgovorim... agresorske snage, legalna vojna formacija... Naravno da nisam razmisljao tako kako ti kazes....
Bosanska Krajina wrote:
ht_90 wrote:a zasto je armija bih granatirala moj grad?
De ti meni reci,zasto je HVO grantirala carsiju Travnika i mjesta Dolac na Lasvi i Slimena????
Ti obicno na pitanje protupitanjem odgovaras???? Nisam bio u toj vojsci i ne bih ti znao odgovoriti, ja sam pitao zitelje multietnicke armije BiH i to je tema bila... Ne znam koji strateski ciljevi su nagnali HVO da granatiraju ta mjesta...

Nego tema je bila multietnicka armija, ciji se poginuli borci zovu šehidi... A necemo detaljizirati tko su sehidi, i zasto bi Marko Marković, Sarajlija poginuo na grbavici bio šehid... Mislim da Armija BiH u cjelosti se ne moze nista vise multietnickom nazvati od prvenstveno HVO-a, jer uzimate primjer Sarajevo.. Isto tako potvrdjeno je da je u hercegovackom i srednjobosanskom HVO-u bilo dosta Bosnjaka do Bosnjacko-Hrvatskog rata, a i do samog zavrsetka u posavskom HVO-u, mislim da su sve to neznatne brojke a znamo sigurno da je 80% jednog naroda vladala u sve 3 postrojbe... A po mom misljenju pojam multietnicke armije, ne mora biti procentualna mjesovitost, nego pojedina obiljezja motivi... A naveo sam pojam šehida kao primjer da je suludo govoriti o multietncoj armiji..
Vidim da nisi razmisljao kao ja....a kako bi kad ste sanjali Herceg-Bosnu!!!
User avatar
bailaor
Posts: 283
Joined: 19/10/2010 10:52
Location: Kod majoriziranih Ujni

#245 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by bailaor »

willson wrote:HT90 iz kojeg si ti mjesta ili bar nam daj zupaniju pa cemo probati da damo odgovor bar ja cu probati.
Marko Markovic se kao i svaki drugi covjek rodio u Islamu samo su ga slagali da nije Musliman tako da on moze biti sehid.
Ako si ti nevjernik (kjafir) onda nema potrebe da budes cinican spram Islama, mislim da ti je to dovoljno sto si nevjernik.
ht_90
Posts: 134
Joined: 23/01/2008 09:38

#246 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by ht_90 »

willson wrote:HT90 iz kojeg si ti mjesta ili bar nam daj zupaniju pa cemo probati da damo odgovor bar ja cu probati.
Marko Markovic se kao i svaki drugi covjek rodio u Islamu samo su ga slagali da nije Musliman tako da on moze biti sehid.
rekao sam da se radi o SBK...

A bailaor, ko mi???
nista novo
Posts: 511
Joined: 15/09/2010 15:41

#247 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by nista novo »

Bosanska Krajina wrote:
ht_90 wrote:a zasto je armija bih granatirala moj grad?
De ti meni reci,zasto je HVO grantirala carsiju Travnika i mjesta Dolac na Lasvi i Slimena????[/quote

Pa HVO nije bio armija BiH, vec vojska Hrvatskog naroda u BiH, zar ne...
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#248 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by BHCluster »

willson wrote:Ma uspjeli bi oni da je rat potrajo jos jedno 3 do 5 godina.
Mjesas teze ne pricamo mi o nakaradnoj tvorevini iskljucivo jednog naroda koju su im nakraju ti isti dali nego o nacionalnom sastavu Armije Republike BiH . Nije zabranjeno konvencijom ali ako seremo o multikulturi i republici u kojoj su svi ljudi jednaki onda ili damo svima ista prava ili umanjimo religijsku komponentu na ono neka se ljudi mole bogu neka vicu sta god hoce samo neka neocekuju to od svih ostalih .
To bi bilo tako kako ti kazes da su Armija BiH zajedno sa Republikom BiH nastali u miru a ne onako kako jesu, a opet mjenas tezu jer pises o ratu a pozivase nas multikulturu to ono isto kao vojna inteligencija, kontas rat i kultura ma kakva bila nemogu zajedno.
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#249 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by BHCluster »

willson wrote:
BHCluster wrote:
willson wrote:Ma uspjeli bi oni da je rat potrajo jos jedno 3 do 5 godina.
Mjesas teze ne pricamo mi o nakaradnoj tvorevini iskljucivo jednog naroda koju su im nakraju ti isti dali nego o nacionalnom sastavu Armije Republike BiH . Nije zabranjeno konvencijom ali ako seremo o multikulturi i republici u kojoj su svi ljudi jednaki onda ili damo svima ista prava ili umanjimo religijsku komponentu na ono neka se ljudi mole bogu neka vicu sta god hoce samo neka neocekuju to od svih ostalih .
To bi bilo tako kako ti kazes da su Armija BiH zajedno sa Republikom BiH nastali u miru a ne onako kako jesu, a opet mjenas tezu jer pises o ratu a pozivase nas multikulturu to ono isto kao vojna inteligencija, kontas rat i kultura ma kakva bila nemogu zajedno.
Pa ja upravo to i govorim trebalo je kazati kao sto si ti upravo uradio necemo mi multikulturu nego vojsku jednog naroda pa bi bilo svaka ptica svome jatu leti i kraj preseravanja i upiranja iz petnih zila da se dokaze mi multikulturni , nema diskriminacije kod nas a oni tamo cafiri ( kjafiri kao sto bi rekao jedan forumas) sejtan do sejtana progone nas i danas bi imali bolje odnose .
Vecina onih koji su bili u ARBiH nisu htjeli rat kao i onj tip sa snimka sto naziva selam vojnicima nego smo se morali braniti, samo kroz ovo tvoje pisanje ti pokusavas da opravdas neke sdruge stvari, dali ti znas da su te ljude sto tebismeta njihovo religisko izjasnjavanje u ovoj zemlji ubijali, progonili itd samo zato sto su bili to sto jesu! Ostavljeni, zaboravljeni od strane svakoga dok zlocini nisu dostigli vrhunac pa se nesto kroz zube moralo uraditi i kako ces ti tome covjeku, zeni, djetetu obajsniti zasto se to desilo? Sto je on tekbiro, selam nazivo ili sto nisu multikulturno se Abdcevcima da prostis naguzivali malo Slobodanu malo Tudmanu...
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#250 Re: Nacionalni sastav ARBiH

Post by BHCluster »

willson wrote: Pa isto i onaj u Hagu kaze ja sam ih upozoravao ali oni nisu htjeli slusati ili hoces da kaze da je VRS bio sastavljen od dobrovoljaca posto ja imam u familiji podobar broj bivsih pripadnika VRS ( od kojih velika vecina zivi na podruciju Federacije bez ikakvih problema sa komsijama jer nisu ni oni komsijama pravili probleme sa te strane sada da svi imaju zajednicke probleme imaju i Muslimani i Srbi ) mogu ti reci da nijedan od njih da nije dobio poziv na moblizaciju nebi mrdno od svoje kuce , firme , livade .
Cuj isto kazu i oni poklase Srbe gdje god stignu pa su se morali braniti a evo sada poce isplivati da gdje je bilo dima bi i vatre.Jesi li cuo za Sjekovac kod Bosanskog Broda?
U Sijekovcu kod Broda u petak će biti obilježena osamnaesta godišnjica stradanja Srba iz ovog mjesta koje su ubili pripadnici regularne vojske Hrvatske i paravojnih hrvatsko-muslimanskih jedinica iz BiH.

Obilježavanju godišnjice stradnja Srba prisustvovaće ministar rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske Rade Ristović, najavljeno je iz ovog ministarstva.

Njegovo preosveštenstvo vladika zvorničko-tuzlanski Vasilije, sutra će u spomen-crkvi "Svete velikomučenice Ognjene Marije" u Sijekovcu služiti svetu arhijerejsklu liturgiju i parastos za ubijene srpske civile iz ovog mjesta.

Nakon toga će ispred spomen-ploče sa imenima svih žrtava biti zapaljene svijeće i položeno cvijeće u ime porodica ubijenih,boračkih organizacija i ionstitucija Republike Srpske i opštine Brod.

U 11.45 časova planirano je obraćanje zvaničnika, a potom umjetnički program, saopšteno je iz Ministarstva rada i boračko-invalidske zaštite RS.

U Brodu će u 13.30 časova biti održana i Javna tribina na temu stradanja Srba u Sijekovcu i prikazan film "Zovem se Saša" koji govori o dječaku kome su 26. marta 1992. godine hrvatski vojnici ubili roditelje.

26. marta 1992. godine u Sijekovcu je za samo jedan čas ubijeno 16 civila. Najmlađa žrtva bio je sedamnaestogodišnji Dragan Milošević, a najstarija Jovo Zečević koji je imao 72 godine.

Pokolju Srba u Sijekovcu prethodila je agresija Oružanih snaga Hrvatske 3. marta 1992. godine.

"Toga dana su preko mosta na rijeci Savi iz Slavonskog Broda u tadašnji Bosanski Brod prešlo oko 3000 dobro nauoružanih vojnika iz Hrvatske i okupirale opštinu Brod.Tada je preveženo i artiljerijsko oružje i tenkovi", rekao je predsjednik Opštinske Boračke organizacije iz Broda Marko Vasilić.

On je naglasio da su hrvatski vojnici za vrijeme dok su gospodarili ovom teritorijom počinili strvične zločine nad Srbima.

"U Sijekovcu su narednih dana ubijena još 46-orica Srba, a za vrijeme rata ukupno je, samo u ovom mjestu, ubijeno 80 srpskih civila", rekao je Vasilić.

On je rekao da zločini koji su počinjeni u Sijekovcu i pored toga što su dokumentovani i predati Tužilaštvu BiH još nisu procesuirani.

Predmet o stradanju Srba u Sijekovcu predat je 22. jula 2003. godine, a obuhvatio je prijavu protiv 68 osumnjičenih za zločin. Krivična prijava, nakon određenog boravka u Haškom tribunalu, proslijeđena je Tužilaštvu BiH, koje ustupa predmet Okružnom tužilaštvu Doboj.

Bivši pripadnik Hrvatskih oružanih snaga (HOS) Sakib Balić prošle godine je ponudio Tužilaštvu BiH da svjedoči o zločinima koje su hosovci počinili nad srpskim civilima u Sijekovcu kod Broda, Mostaru, Žitomislićima, kao i na dubrovačkom ratištu.

On tvrdi da je glavnokomandujući HOS-a Ante Prkačin, koji je i bivši poslanik Hrvatske stranke prava u hrvatskom Saboru, odgovoran za zločine nad srpskim civilima u Sijekovcu 1992. godine i da zna za sve zločine počinjene nad Srbima u Brodu.

Obilježavanje godišnjice stradnja Srba u Sijekovcu organizuje Odbor za njegovanje tradicije oslobodilačkih ratova Vlade RS.
A evo ti iz 60 minuta :http://www.youtube.com/watch?v=pIasoW6A ... re=related
Znaci na temi o nacionalnom sastavu ARBiH, ti iz jedne krajnosti ides u drugu ok. Malo je off topic ali hajde. Zlocini nad Srbima su se desili i to niko nemoze osporiti! Ti to koristis kako bi valjda umanjio znacaj ARBiH u odbrani Bosne i Hercegovine, posto idemo tvojim putem razmisljanja onda trebamo uzeti u obzir i zlocine koji su drugi pocinili pa usporediti ih po svemu, i na kraju kakav zakljucak dobivamo? Vidim spominjes i "njegovo preosveštenstvo vladika zvorničko-tuzlanski Vasilije" onaj isti sto mu general VRS Živanović saopstava o rusenju dzamije u Srebrenici a ovaj se smije na to, taj isti da mi je znati kojem se Bogu ti zlocinci mole? Ali i to tebi nesmeta, tebi smeta tekbiranje koje se koristilo u ratu protiv mnogo naoruzanijeg neprijatelja. Nemo sada to da usporeduje sa ovim hajvanima koji to dans koriste na koje kakvim skupovima jer to veze nama sa ratom.

P.S.
Samo cu ti ovo reci; vise ja zalim ove ljude Srpske zrtve nego ti, a recu ti i zasto jer ja ih vidim kao zrtve zlocina a ti ih koristi kao dokaz za svoje koje kako se sada vidi "nacionalne" stavove. Moje je stav sto se tice zlocina pocinjenom prema civilnom stanovnistvu ove drzave (znaci bili oni ili Pravoslavci, Katolici, Muslimani, Jevreji, Ateisti ili neki drugi) je da izvrsilac ili izvrsioci tih zlocina zasluzuju istu sudbinu svojih zrtava ni manje ni vise. A ti treba da se sramis radi ovoga. Dno dna...
Post Reply