Arapi u općini Trnovo grade turistički grad

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#476 Re: Arapi u općini Trnovo grade turistički grad

Post by MOSALJOZE »

Ja provjereno znam,od ljudi koji su radili istraživanje u vezi zagadjenja vode na Vrelu Bosne,da sve ono što je izgradjeno na području Opštine Trnovo nema nikakve veze sa Vrelom Bosne,tj ne zagadjuje tu vodu.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#477 Re: Arapi u općini Trnovo grade turistički grad

Post by Haris.ba »

Ovo je odličan primjer. E, kod ove gradnje na Babinom Dolu nije revitalizovana kako treba kanalizacija. Napravljena je za mnogo manje potrebni kapacitet. Žurilo se kada je bila olimpijada, a i nije se imalo para da se prave veći kapaciteti. Rat je učinio svoje. Bilo je nekih ulaganja poslije rata, ali nedovoljno.

I nije ova izgradnja zgrada uništila turizam. Zimski turizam je gore uništila klima. A onda ide loše upravljanje (između ostalih, mislim da je genij Ajnadžić povećao cijene rente sportskim timovima, pa mu niko nije došao nakon godine kada su bili puni kapaciteti, pa i sportski turizam propao). A kukati na turizam, a zabranjivati gore gradnju je smiješno.

Fazon je da li se je gradilo na geofolijama npr. Da li je uredno napravljena kanalizacija, da li zabranjena upotreba čvrstog goriva za grijanje (koliko znam objekti ZOI imaju plin, te se može gore svima naložiti da nema loženja drva).
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#478 Re: Arapi u općini Trnovo grade turistički grad

Post by Haris.ba »

MOSALJOZE wrote:Ja provjereno znam,od ljudi koji su radili istraživanje u vezi zagadjenja vode na Vrelu Bosne,da sve ono što je izgradjeno na području Opštine Trnovo nema nikakve veze sa Vrelom Bosne,tj ne zagadjuje tu vodu.
Bacana je boja gore. I izgleda da sve ode u Hercegovinu, na južnu stranu. Ali bacana je boja u izvore. A recimo kanalizacija sa Babinog Dola ide na Igman prema Hadžićima. Pa dodamo da se odvodnja kanalizacije iz Hadžića još radi, te nije prikopčana na sistem prečistača u Butilama.

Fazon je u otpadnim vodama. Bjelašnica je šuplja, sve prođe kroz nju.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#479 Re: Arapi u općini Trnovo grade turistički grad

Post by JThomas »

Thorgerson wrote:
Arapi ovdje nisu dali ni marku, ni feninga.

Dakle, svi sute i kupuju na Bjelasnici apartmane, zagovnali su nam vodu na vrelu bosne koja nije pitka vec kolko 6-7 godina. Na slikama je samo dio zgradurina na Bjelasnici.


Uopste ne branim arape niti podrzavam izgradnju ovog naselja, ali niko, ali bas NIKO, nije prstom mrdnuo kad se krenula betonirati Bjelasnica. Sad odjednom propast svijeta sto arapi ovo prave.

I opet i ako se ovo naselje bude pravilo i ako ga bas finansiraju arapi, ja ne sumnjam da im se nece uzeti svaka marka da se naprave i kolektori, kanalizacije i cudesa. Jer tako je uradjeno u Resniku u Hadzicima.

A nasi. E pa evo. Imamo na licu mjesta kako to nasi rade. Otidjite na Babin do i bice vam sve jasno. :run:
ali to što si postavio (izbrisah da se ne razvlači stranica) je odobrio i vodio isti načelnik iste opštine kao ovo iz ove teme...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#480 Re: Arapi u općini Trnovo grade turistički grad

Post by Haris.ba »

JThomas wrote:
Thorgerson wrote:
Arapi ovdje nisu dali ni marku, ni feninga.

Dakle, svi sute i kupuju na Bjelasnici apartmane, zagovnali su nam vodu na vrelu bosne koja nije pitka vec kolko 6-7 godina. Na slikama je samo dio zgradurina na Bjelasnici.


Uopste ne branim arape niti podrzavam izgradnju ovog naselja, ali niko, ali bas NIKO, nije prstom mrdnuo kad se krenula betonirati Bjelasnica. Sad odjednom propast svijeta sto arapi ovo prave.

I opet i ako se ovo naselje bude pravilo i ako ga bas finansiraju arapi, ja ne sumnjam da im se nece uzeti svaka marka da se naprave i kolektori, kanalizacije i cudesa. Jer tako je uradjeno u Resniku u Hadzicima.

A nasi. E pa evo. Imamo na licu mjesta kako to nasi rade. Otidjite na Babin do i bice vam sve jasno. :run:
ali to što si postavio (izbrisah da se ne razvlači stranica) je odobrio i vodio isti načelnik iste opštine kao ovo iz ove teme...
Da. I narod je opet glasao za njega. :D

I pravljeno je od naših investitora. I pravljeno je na naš poznati način - drži vodu da majstori odu. I ko je kriv? Arapi ili mi?

Ako građani nisu sposobni da utiču na političare koji dopuste da odvodnja kanalizacije nije adekvatna šta imamo da pričamo?
Znači, problem nisu ni Arapi, ni gradnja na na Babinom Dolu, ni na Prečkom polju. Onda je najbolje sve poravnati i gledati u nebo hoće li UN baciti paket sa hranom.

Problem je što mi ne znamo šta hoćemo (a šta je realno). Hoćemo vodu? Ok. Hoćemo čistu vodu? Ok. Onda moramo dići kredit od 200 miliona (i otplaćivati) da bi se ljudima čija je zemlja u vodozaštitnoj zoni platilo. I onda postaviti ogradu oko vodozaštitne zone i pustiti struju kroz nju. I od ograde 50 metara minsko polje posijati.
Trebaju pare da bi se popravila vodovodna mreža. Da bi se pokrenuo projekat Crna rijeka. Da bi se završile sve kanalizacij u kantonu. To je ono što treba. Pa otjerali smo Japance prije 15ak godina kada su nam došli sa beskamatnim kreditom za prečistač Butile - jer mi biramo one koji se nisu mogli ugraditi u taj kredit.

I sada se javljamo da je problem što Arapi prave u Prečkom polju. Ponavljam. Gore je dopuštena gradnja. Pitanje je samo kakva gadnja.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#481 Re: Arapi u općini Trnovo grade turistički grad

Post by JThomas »

rekoh već jednom, nema potrebe da se praviš da ti je krivo zbog toga...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66215
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#482 Re: Arapi u općini Trnovo grade turistički grad

Post by _BataZiv_0809 »

Problem je i jedno i drugo. To sto smo mi sami od sebe govna nije opravdanje da dozvoljavamo da i drugi na nasoj zemlji rade isto sto i mi.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#483 Re: Arapi u općini Trnovo grade turistički grad

Post by Haris.ba »

JThomas wrote:rekoh već jednom, nema potrebe da se praviš da ti je krivo zbog toga...
Da, kriv sam ja. I Arapi.

Pravim se da vidim šta je ustvari naš problem. Jok, ne gdje bi mi bili problem.
_BataZiv_0809 wrote:Problem je i jedno i drugo. To sto smo mi sami od sebe govna nije opravdanje da dozvoljavamo da i drugi na nasoj zemlji rade isto sto i mi.
Ali, šta to "Arapi" rade. Napiše neko vodozaštitna zona. I ja napišem gore se može graditi. I šta je problem? Što grade Arapi? I kako se to zove?

Napiše neko zagađuje se voda, i ja napišem da je problem naš fiziološki otpad. I opet problem ko? Arapi?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66215
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#484 Re: Arapi u općini Trnovo grade turistički grad

Post by _BataZiv_0809 »

Pa kazem ti, mi smo problem u oba slucaja. Samo ne vidim da je prvi opravdanje ili olakotna okolnost za drugi.
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#485 Re: Arapi u općini Trnovo grade turistički grad

Post by Trebam te »

Thorgerson wrote:Image

Image

Image


Arapi ovdje nisu dali ni marku, ni feninga.

Dakle, svi sute i kupuju na Bjelasnici apartmane, zagovnali su nam vodu na vrelu bosne koja nije pitka vec kolko 6-7 godina. Na slikama je samo dio zgradurina na Bjelasnici.


Uopste ne branim arape niti podrzavam izgradnju ovog naselja, ali niko, ali bas NIKO, nije prstom mrdnuo kad se krenula betonirati Bjelasnica. Sad odjednom propast svijeta sto arapi ovo prave.

I opet i ako se ovo naselje bude pravilo i ako ga bas finansiraju arapi, ja ne sumnjam da im se nece uzeti svaka marka da se naprave i kolektori, kanalizacije i cudesa. Jer tako je uradjeno u Resniku u Hadzicima.

A nasi. E pa evo. Imamo na licu mjesta kako to nasi rade. Otidjite na Babin do i bice vam sve jasno. :run:

Ovo je zesci krkanluk, prvo zgrade su nabacane bez ikakvog prostornog uredjenja i stambene kulture...Tu se ugardilo par mocnika i bukvalno zgrade nikle na bivsem djecijem spustalistu :evil:

Ne treba puno komentarisati kako smo mi spremni da unistimo sve sto vrijedi.

Ovako se ne razvija turizam, slazem se da se gradi ali treba osmisliti kako da se gradi da to lici na nesto!!! Ovu vrstu dizajna zgrada ja jos nigdje ne vidjeh na skijalistima u svijetu, totalno glup izgled...ne asocira nista sto daje karakteristiku planine i planinskog ambijenta :) :run:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#486 Re: Arapi u općini Trnovo grade turistički grad

Post by Haris.ba »

http://** No links **.ba/clanak/152917/arapin-kup ... e-strazare

na d.e.p.o.b.a. je link
MJEŠTANI OGORČENI I NEMOĆNI
Arapin kupio imanje nadomak Bugojna pa pregradio cestu: Ako želite proći, zovite moje stražare!
Hronika05.10.16, 09:45h
A onda,

http://www.bugojno-danas.info/bugojno-i ... ima-video/
Povodom članka koji smo objavili na našem portalu, a koji smo preuzeli sa portala dnevnik.ba objavljujemo demant potpredsjednika mjesne zajednice Bristovi Ivana Jurčevića koji je negirao sve optužbe i tvrdnje kako je arapski investitor pregradio i privatizovao seoski put.

Između ostalog je navedeno kako se u spomenutom mjestu Bošnjaci i Katolici odlično slažu te da nema nikakvih iskrica niti smetnji već je lažna optužba donesena u jeku predizborne kampanje i od zlih ljudi.
Last edited by Haris.ba on 05/10/2016 13:19, edited 1 time in total.
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#487 Re: Arapi u općini Trnovo grade turistički grad

Post by Trebam te »

Jedan gradi Gadzo, HS vlasnik kablovske, jedan Okeric i ostalo sitne ribe politicari :lol: :lol: :lol:

:run:
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#488 Re: Arapi u općini Trnovo grade turistički grad

Post by jazzer »

Ne kontate vi ovo nikako izgleda.

Oni, ustvari, grade futuristicki grad a ne turisticki, tako da ce grad od 4,5 mld KM biti
tu a niko ga nece vidjeti :) . A ko hoce da ga vidi dobice posebno dizajnirane 3D
naocale i onda ce ga moci vidjeti :) . Takva vrsta gradnje gradovaje sada in u svijetu, kostaju uzasno puno samo sto smo mi
na ovim prostorima zaostali, ne pratimo trendove :) . Otuda i sumnje u namjere arapa da ce bas takav grad napraviti.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#489 Re: Arapi u općini Trnovo grade turistički grad

Post by Thorgerson »

JThomas wrote:
Thorgerson wrote:
Arapi ovdje nisu dali ni marku, ni feninga.

Dakle, svi sute i kupuju na Bjelasnici apartmane, zagovnali su nam vodu na vrelu bosne koja nije pitka vec kolko 6-7 godina. Na slikama je samo dio zgradurina na Bjelasnici.


Uopste ne branim arape niti podrzavam izgradnju ovog naselja, ali niko, ali bas NIKO, nije prstom mrdnuo kad se krenula betonirati Bjelasnica. Sad odjednom propast svijeta sto arapi ovo prave.

I opet i ako se ovo naselje bude pravilo i ako ga bas finansiraju arapi, ja ne sumnjam da im se nece uzeti svaka marka da se naprave i kolektori, kanalizacije i cudesa. Jer tako je uradjeno u Resniku u Hadzicima.

A nasi. E pa evo. Imamo na licu mjesta kako to nasi rade. Otidjite na Babin do i bice vam sve jasno. :run:
ali to što si postavio (izbrisah da se ne razvlači stranica) je odobrio i vodio isti načelnik iste opštine kao ovo iz ove teme...
Kakve to veze ima sa naslovom teme?

Problem je sto se pravi turisticki grad usred prirode, a mi sami smo to vec uradili sto puta gore i neroganizovanije na Bjelasnici. I sad odjednom svi se cude, aaaaj unistavaju nam prirodu. Ma daj ba. :run:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#490 Re: Arapi u općini Trnovo grade turistički grad

Post by Sanjarko »

PeppermintSA wrote:Što se mene tiče, mogu i narko karteli ulagati. Samo nek se ulaže.
Tak je merika izgradzena. :mrgreen:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#491 Re: Arapi u općini Trnovo grade turistički grad

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:
PeppermintSA wrote:Što se mene tiče, mogu i narko karteli ulagati. Samo nek se ulaže.
Tak je merika izgradzena. :mrgreen:
ja bi sve japance u japan :evil:
FKSarajevo
Posts: 132
Joined: 24/10/2004 19:41
Location: Sarajevo

#492 Re: Arapi u općini Trnovo grade turistički grad

Post by FKSarajevo »

Arapi grade novi grad kod Sarajeva - Salam City

http://ba.n1info.com/a118881/Vijesti/Vi ... -City.html
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#493 Re: Arapi u općini Trnovo grade turistički grad

Post by HAVANA »

Dokle su,jesul struju razveli?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#494 Re: Arapi u općini Trnovo grade turistički grad

Post by O'zone »

Salam city....to bi mogli mi zlobni prevesti kao Mirogoj
User avatar
delllboy79
Posts: 751
Joined: 09/01/2016 23:02

#495 Re: Arapi u općini Trnovo grade turistički grad

Post by delllboy79 »

Hoceli biti dozvoljen ulaz u ove nove gradove ?
Neki mediji vec pisu kako u arapsko naselje osenik kod Hadica nije dozvoljen ulaz Bosancima.
Meni to dijeluje kao gubitak suvereniteta nad teritorijom i gubljenje prava domacih stanovnika.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#496 Re: Arapi u općini Trnovo grade turistički grad

Post by insomnia78 »

Zavisi. Moraces nesto prouciti na ulazu
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#497 Re: Arapi u općini Trnovo grade turistički grad

Post by HAVANA »

Sta cu ja kuku meni. :cry: Nema mi uc.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#498 Re: Arapi u općini Trnovo grade turistički grad

Post by HAVANA »

A znam ono nesta rabiesilvelatuasirrabiteminbismilairahmanirahim 8) nana me naucila kad sam bio mali...Hocu li moc uNic?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#499 Re: Arapi u općini Trnovo grade turistički grad

Post by insomnia78 »

[emoji1] [emoji1] [emoji1] [emoji1]
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#500 Re: Arapi u općini Trnovo grade turistički grad

Post by Innovation »

Svako na svoj nacin. :kakoste: :mrgreen:
Post Reply