Arapi u BiH, dobro ili lose?

Locked
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11523
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3701 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by japin_mutapi »

Hakiz wrote:
japin_mutapi wrote:jeste dosadni sa tim naseljavanjem
nidje dokaza da se naseljavajj a toliko panicite da je to postalo bolesno

ubice vas paranoja
U pravu si. Sve su to hologrami.
nisu hologrami nego sizofrenija
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#3702 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by zrakomlat »

Gojeni H wrote:Komi, logovao ti se Vizionar na account, braca.
:lol: :lol:
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#3703 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Fudo Bosna »

Gojeni H wrote:
japin_mutapi wrote::lol: :lol: :lol: :lol:
Dobar je Fudo, samo ga nekad prenese. :D


A ti u nedostatku argumenata pomalo trolas, spamas i segacis se, ili ? :D
Ovo sam cuo od vise osoba koje rade sa Arapima...


A ti upotrijebi zdravu logiku. Da li je tebi logicno da porodica srednje klase , utrosi svu ili vecinu svoje ustedjevine , 50 ili 100 hiljada km, kupi kucu van ili u planski izgradjenom naselju , kupi npr, 20 dunuma zemlje, i sve to "malehnih" pet sati leta od Saudije ili Katara?

Da li bi se ti, kao povremeni turista i da imas solidne love usudio uloziti npr 100 hiljada km hiljadama kilometara daleko od BIH a tu kanis boraviti 7 ili 10 dana u godini?

Cista logika i logican zakljucak, a Arapi u Bosni tu buducu nakanu i ne kriju !
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11523
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3704 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by japin_mutapi »

Fudo Bosna wrote:

A ti upotrijebi zdravu logiku. Da li je tebi logicno da porodica srednje klase , utrosi svu ili vecinu svoje ustedjevine , 50 ili 100 hiljada km, kupi kucu van ili u planski izgradjenom naselju , kupi npr, 20 dunuma zemlje, i sve to "malehnih" pet sati leta od Saudije ili Katara?
pa i nije logično, osim što se to ne događa
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#3705 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Fudo Bosna »

japin_mutapi wrote:
Fudo Bosna wrote:

A ti upotrijebi zdravu logiku. Da li je tebi logicno da porodica srednje klase , utrosi svu ili vecinu svoje ustedjevine , 50 ili 100 hiljada km, kupi kucu van ili u planski izgradjenom naselju , kupi npr, 20 dunuma zemlje, i sve to "malehnih" pet sati leta od Saudije ili Katara?
pa i nije logično, osim što se to ne događa

U Sarajevu se to svakodnevno dogadja. Stalno se gledaju nekretnine i pazare, sto li Boze? :roll: Imas na Carsiji veliki transparent kod sebilja, kontakt mob i web za prodaju nekretnina, sve " uredno" na arapskom, valjda je to "normala", da "turista" koji je lani otvorio fiktivni doo ove godine braci Arapima, " turistima", tusi nekretnine, tipicna , "turisticka " ponuda? Prosetaj malo do Ilidze, sve ce ti se "samo kasti", turizam je tu sekundaran ...


Sinoc sjelio kod prijatelja cija supruga radi sa Arapima, neki nece da pricaju, samo traze i kupuju, drugi otvoreno govore da im je lijepo, da kane u buducnosti definitivno doci u Bosnu, to sam cuo od jos barem 10 tak ljudi koji im prevode, ili na drugi nacin rade sa Arapima, valjda je kod svih nasih u pitanju, "cista paranoja" :-) , sta li?
Last edited by Fudo Bosna on 28/08/2017 17:49, edited 1 time in total.
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#3706 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Fudo Bosna »

Ne treba uopste biti narocit futurolog, da bi sabrali 2+2 i vidjeli, gdje ovo vodi !
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3707 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by insomnia78 »

A rjesenje je tako jednostavno i na dohvat ruke. Vratite se, brate veri pradedovskoj. Ionako vas je 90% muslimanima samo na papiru a ispastate ko pravi :-D
Tako cete zajebati i Harape i Bakira i SDA i Jevropu...
united bosnae
Posts: 480
Joined: 23/07/2005 06:40
Location: Here&There

#3708 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by united bosnae »

Mene ove arapske zene donekle podsjecaju na srpske snase sa Pala... mislim onako u crnini. I boze apsurda, drago nam da smo se kutarisali navedenih snasa u crnini koje su dolazile sa Pala, a sad nam dosle iste. Samo sto si kod srpskih mogao bar vidjeti brkato lice i po koju crveno/bijelu saru na crnoj odori.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11523
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3709 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by japin_mutapi »

cisto sumnjam da planiraju u buducnosti zivjeti u bosni
da ostave svoje poslove i primanja zbog cega, da se prijave na biro

zaljevske zemlje ne isplacuju penzije svojim gradjanima koji zive van zemlje, tako da otpada i ta varijanta

drugo-sta je problem(znam da nije problem to sto su arapi) sto ljudi zele da se dosele i zive u bih, valjda to znaci da nesto vrijedimo

lijepo im, hrana im prija, voda hladna, priroda i drustvo, zelenilo, planine, rijeke i jezera ... piva, droga, kocka, sex sve na dohvat ruke

kad skontaju gdje su dosli i kakva smo bagra sve ce im prisjesti
PM72
Posts: 17744
Joined: 30/04/2012 16:54

#3710 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by PM72 »

kad skontaju gdje su dosli i kakva smo bagra sve ce im prisjesti
Nama će prisjesti a ne njima.Kad pokupuju svu srpsku zemlju u Kantonu Sarajevo i naprave još koji tržni centar - naša će im djeca biti hamali...
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#3711 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by muhafuca »

PM72 wrote:
kad skontaju gdje su dosli i kakva smo bagra sve ce im prisjesti
Nama će prisjesti a ne njima.Kad pokupuju svu srpsku zemlju u Kantonu Sarajevo i naprave još koji tržni centar - naša će im djeca biti hamali...
Mozda bude lakse kod njih hamaliti nego kod ovih domacih robovlasnika. Treba i to probat.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3712 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by insomnia78 »

I tuci ce ih stapom
PM72
Posts: 17744
Joined: 30/04/2012 16:54

#3713 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by PM72 »

E jebo je majku ko se obogatio od arapskih para...jedan moj poznanik iznajmio im kuću i ono što je hajrovao mora utrošiti da sanira pričinjenu štetu.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3714 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Sanjarko »

Black swan wrote: hoće mlaku vodu iz frižidera na plus 40 :D
Pa i ja mlaku vodu pijem stalno. Stajacu iz flase. Radi grla, krajnika preciznije. Mogu i hladnu ali polako, natanane ali naiskap ne bas.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#3715 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Matzan »

PM72 wrote:E jebo je majku ko se obogatio od arapskih para...jedan moj poznanik iznajmio im kuću i ono što je hajrovao mora utrošiti da sanira pričinjenu štetu.

Imal' neki žiro račun da mu uplatimo koju marku?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3716 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:
Black swan wrote: hoće mlaku vodu iz frižidera na plus 40 :D
Pa i ja mlaku vodu pijem stalno. Stajacu iz flase. Radi grla, krajnika preciznije. Mogu i hladnu ali polako, natanane ali naiskap ne bas.
Turci i Rusi samo cajeve vruce ljeti piju ako se ne varam. Ne vidim problem tu.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3717 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Sanjarko »

insomnia78 wrote:A rjesenje je tako jednostavno i na dohvat ruke. Vratite se, brate veri pradedovskoj. Ionako vas je 90% muslimanima samo na papiru a ispastate ko pravi :-D
Tako cete zajebati i Harape i Bakira i SDA i Jevropu...
Sto u veru pradedovsku. Samo se vratimo u komunizam i sve nacionaliziramo i oduzmemo podkrinkom komunizma. :evil:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3718 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by insomnia78 »

Ma kaki kurac komunizam. Ko se jos usrecio u istom
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3719 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Sanjarko »

japin_mutapi wrote: drugo-sta je problem(znam da nije problem to sto su arapi) sto ljudi zele da se dosele i zive u bih, valjda to znaci da nesto vrijedimo

lijepo im, hrana im prija, voda hladna, priroda i drustvo, zelenilo, planine, rijeke i jezera ... piva, droga, kocka, sex sve na dohvat ruke

kad skontaju gdje su dosli i kakva smo bagra sve ce im prisjesti
Ma ne kontam sta i da se dosele. Moralo bi ih se minimalno milion doseliti da bi nas poklopili. Imamo milion i vise kontra nas pa nas nisu ni poklopili ni istrijebili do sad. Demografski smo u banani. Evo gledam Liberti juce mali Sirijac, Arap u Srbiji u skolu krenuo, crta mali, genije kako crta, Jb Pikasa za njega, i jos kazu ne znaju ovi Arapi nista itd., a mali rastura u crtanju i jos govori par jezika.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3720 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Sanjarko »

insomnia78 wrote:Ma kaki kurac komunizam. Ko se jos usrecio u istom
Kako nisi skontao. Samo privremeno dok ne nacionaliziramo i ne oduzmemo zemlju od A-para. :evil:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3721 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:
japin_mutapi wrote: drugo-sta je problem(znam da nije problem to sto su arapi) sto ljudi zele da se dosele i zive u bih, valjda to znaci da nesto vrijedimo

lijepo im, hrana im prija, voda hladna, priroda i drustvo, zelenilo, planine, rijeke i jezera ... piva, droga, kocka, sex sve na dohvat ruke

kad skontaju gdje su dosli i kakva smo bagra sve ce im prisjesti
Ma ne kontam sta i da se dosele. Moralo bi ih se minimalno milion doseliti da bi nas poklopili. Imamo milion i vise kontra nas pa nas nisu ni poklopili ni istrijebili do sad. Demografski smo u banani. Evo gledam Liberti juce mali Sirijac, Arap u Srbiji u skolu krenuo, crta mali, genije kako crta, Jb Pikasa za njega, i jos kazu ne znaju ovi Arapi nista itd., a mali rastura u crtanju i jos govori par jezika.
Malo sam se zaj-bao. Nije Sirijac nego Afganistanac. Ali isto dodze. Samo se govori za Arape, Afganistance itd., stoka, neradnici itd.
Hakiz
Posts: 40396
Joined: 30/07/2015 20:01

#3722 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Hakiz »

japin_mutapi wrote:
Hakiz wrote:
japin_mutapi wrote:jeste dosadni sa tim naseljavanjem
nidje dokaza da se naseljavajj a toliko panicite da je to postalo bolesno

ubice vas paranoja
U pravu si. Sve su to hologrami.
nisu hologrami nego sizofrenija
Ma tačno.

1992: Mirno spavajte, rata u BiH neće biti.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#3723 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Gojeni H »

Fudo Bosna wrote:
Ovo sam cuo od vise osoba koje rade sa Arapima...


A ti upotrijebi zdravu logiku. Da li je tebi logicno da porodica srednje klase , utrosi svu ili vecinu svoje ustedjevine , 50 ili 100 hiljada km, kupi kucu van ili u planski izgradjenom naselju , kupi npr, 20 dunuma zemlje, i sve to "malehnih" pet sati leta od Saudije ili Katara?

Da li bi se ti, kao povremeni turista i da imas solidne love usudio uloziti npr 100 hiljada km hiljadama kilometara daleko od BIH a tu kanis boraviti 7 ili 10 dana u godini?

Cista logika i logican zakljucak, a Arapi u Bosni tu buducu nakanu i ne kriju !


Upotrijebio zdravu logiku, sad je upotrijebi ti molim te.

Saudijaca u Bosni nema ni za lijeka, osim profesionalnih konvertera. :D
Kataraca ce biti sve manje zbog situacije u regionu Zaljeva.
Najvise je ljudi iz Emirata odnosno Kuvajta.
Crna Gora i Gruzija im sada daju vizu na ulazu (visa on arrival).
After opening a Montenegrin embassy in Abu Dhabi this past year, the Montenegrin government has focused on strengthening the bilateral relationship between the two countries in the areas of tourism, transportation and investments. As confirmed by the embassy, early this year the Montenegrin government made a decision to abolish all visa requirements for UAE citizens and facilitate the traveling procedures for all travellers coming from the UAE.

http://www.portomontenegro.com/en/porto ... e-citizens


Dakle, tendencija drugih je da im daju jos povoljnije uslove od onih koje im nudimo mi.

Logika ...
Kao drzavljanin Kuvajta dobijas 4 hiljada dinara (14 000 $) kao emirov poklon kad se ozenis. Dobijas stambeni kredit koji otplacujes pod takvim uslovima da su ga Amerikanci nazvali "kredit - zauvijek".
Stancas djecu i dobijas 50 KD (175 $) mjesecno za svako dijete. Na kraju godine, ako na budzetu ostane nekih para, emir to velikodusno podijeli. 2006. god. im podijelio po 2000 KD-a (7000 $).
Neces posao obicnih smrtnika, vec sa nekompletiranom srednjom skolom trazis posao na nekom opstinskom salteru, policiji, vojsci, ... i uglavnom ti se udovolji.
I sve ovo samo nemoj pricati protiv emirske porodice (Al Sabah).

Zasto bi gradjanin Kuvajta napustio ovakve uslove i dosao da zivi u Bosnu?

Koliko balija znamo koji bi ne vjeru i naciju, vec i rodjenu majku prodali za ovakve uslove?
Ljudi bolan sebe na forumu ubjedjuju da su otisli u poznato njemacko mjesto ubesrgatenmenshtaten radi baleta, a ne iskljucivo radi nekog eura za pranje svapske guzice. Fudo, dovranisi se. :D Materijalizam je bozanstvo drustva 21. vijeka, osim onih rijetkih najsretnijih, naravno.


*Za svaku pohvalu je tvoja ljubav prema domovini.
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#3724 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Fudo Bosna »

Gojeni H wrote:
Fudo Bosna wrote:
Ovo sam cuo od vise osoba koje rade sa Arapima...


A ti upotrijebi zdravu logiku. Da li je tebi logicno da porodica srednje klase , utrosi svu ili vecinu svoje ustedjevine , 50 ili 100 hiljada km, kupi kucu van ili u planski izgradjenom naselju , kupi npr, 20 dunuma zemlje, i sve to "malehnih" pet sati leta od Saudije ili Katara?

Da li bi se ti, kao povremeni turista i da imas solidne love usudio uloziti npr 100 hiljada km hiljadama kilometara daleko od BIH a tu kanis boraviti 7 ili 10 dana u godini?

Cista logika i logican zakljucak, a Arapi u Bosni tu buducu nakanu i ne kriju !


Upotrijebio zdravu logiku, sad je upotrijebi ti molim te.

Saudijaca u Bosni nema ni za lijeka, osim profesionalnih konvertera. :D
Kataraca ce biti sve manje zbog situacije u regionu Zaljeva.
Najvise je ljudi iz Emirata odnosno Kuvajta.
Crna Gora i Gruzija im sada daju vizu na ulazu (visa on arrival).
After opening a Montenegrin embassy in Abu Dhabi this past year, the Montenegrin government has focused on strengthening the bilateral relationship between the two countries in the areas of tourism, transportation and investments. As confirmed by the embassy, early this year the Montenegrin government made a decision to abolish all visa requirements for UAE citizens and facilitate the traveling procedures for all travellers coming from the UAE.

http://www.portomontenegro.com/en/porto ... e-citizens


Dakle, tendencija drugih je da im daju jos povoljnije uslove od onih koje im nudimo mi.

Logika ...
Kao drzavljanin Kuvajta dobijas 4 hiljada dinara (14 000 $) kao emirov poklon kad se ozenis. Dobijas stambeni kredit koji otplacujes pod takvim uslovima da su ga Amerikanci nazvali "kredit - zauvijek".
Stancas djecu i dobijas 50 KD (175 $) mjesecno za svako dijete. Na kraju godine, ako na budzetu ostane nekih para, emir to velikodusno podijeli. 2006. god. im podijelio po 2000 KD-a (7000 $).
Neces posao obicnih smrtnika, vec sa nekompletiranom srednjom skolom trazis posao na nekom opstinskom salteru, policiji, vojsci, ... i uglavnom ti se udovolji.
I sve ovo samo nemoj pricati protiv emirske porodice (Al Sabah).

Zasto bi gradjanin Kuvajta napustio ovakve uslove i dosao da zivi u Bosnu?

Koliko balija znamo koji bi ne vjeru i naciju, vec i rodjenu majku prodali za ovakve uslove?
Ljudi bolan sebe na forumu ubjedjuju da su otisli u poznato njemacko mjesto ubesrgatenmenshtaten radi baleta, a ne iskljucivo radi nekog eura za pranje svapske guzice. Fudo, dovranisi se. :D Materijalizam je bozanstvo drustva 21. vijeka, osim onih rijetkih najsretnijih, naravno.


*Za svaku pohvalu je tvoja ljubav prema domovini.





Hajde se ti malo devranisi, mucni glavom, osim ako nisi od onih sto lupetaju iz dijaspore a veze nemaju sta se dogadja u Sarajevu i Bosni, pa onda skontaj sta pisem.



Iz Saudije redovno imas letove, osim ako se Rijad, " ne nalazi u Saudiji", dakle u strukturi tih turista :izet: iz zemalja zaliva, imas znatan broj Saudijaca, inace, u KSA sam bio vise puta i jos prije nekoliko godina se pricalo , kada komuniciras sa njihovim ljudima da je kriza, da postaje sve vruce, da nafte nestaje, da ce se poceti naseljavati u Evropu!



Njima, a pogotovu; Kuvajcanima, Kataranima , stanovnistvu UAE i slicno, muslimanski dio BIH, dodje kao, " El Dorado".


Oni to i ne kriju , znam nekoliko vrlo ozbiljnih osoba koji vodaju Arape po Sarajevu, cak me jedna poznanica upoznala sa dvojicom burazera, zena zna arapski, oni su kupili bruku imovine u Sarajevu, a dosli su kao predhodnica svoje familije predprosle godine, ove godine su se vec "udomacili", i na njihovu i preporuku drugih Arapa ove godine dolaze jos masovnije i sve vise kupuju.

Sta ih interesuje, evo iskustvo sa sijela od preksinoc?
Kolegica nasa ih vodila u Ahatovice, gledali zemlju, radi se o drugim grupama Arapa, htjela im malo popricati o tragediji i zlocinu tamo, odvesti ih i u Srebrenicu?
Njih nasa istorija NE INTERESUJE, hoce zelenilo, da ima, po mogucnosti rijeka ili potok ili izvor u blizini, da nije preskupo...


Ona ih pita , sto ce Vam, zasto ne idete u hotel , zasto ne zakupite, oni kazu mi smo predhodnica, mi imamo nijjet , da se za nekoliko godina postepeno doseljavamo ovdje...


To nije izolivan slucaj, to kaze svaki drugi arapski "turista" koji kupuje zemlju, a neki sute i nece da pricaju o razlogu kupovine ?!



Sad opet upotrijebi logiku, to je za njihov pojam srednja klasa, bi li ti kupio nekretninu od 100 hilj km, samo da bi heftu ili 10 dana bio na godisnjem, 5000 km daleko od svoje Domovine, i ne stanes na tome,dovedes dogodine jos 20 clanova familije, a i oni hoce da kupe, je li to samo "turizam" ili je to uvod u naseljavanje?



Dakle, ne lupetam odokativno, znam licno nase ljude iz Sarajeva, bio na sijelu preksinoc kod zene sa svojima, koja zivi od tih turista, znam sta kupuju u Rajvosa i okolini, znam da to nisu male garsonjerice, za 7 ili 10 dana boravka ...



Zena ta konkretno zaradjuje od njih , ali kaze da je to brine, da se to sa kupovinom vise otelo svakoj kontroli, i ona nije jedina osoba u Sarajevu koju znam i koja to tvrdi, i usput , Bosnjak sam i nemam neki "amonizitet' prema islamu ili arapskoj naciji... :D
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#3725 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by sadie_forever »

Bogami ljudi imaju poslove radi tih arapa,pricala sam i kazu svaka njima cast da su crni cigani oni nama hljeb donose.U ostalom niko ih i ne mrzi osim mediji sto huskaju ali hvala Bogu ne uspjevaju

ti isti mediji koji se furaju na evropou a otvoreno promovisu rasizam
Locked