Arapi u BiH, dobro ili lose?

Locked
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#3551 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Dr. Kuca »

Puno ljudi jede hljeb i hrani porodice od arapa, ali im treba dati do znanja da su oni ovdje gosti. Previse su se udomacili.
sumirprimus
Posts: 81758
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#3552 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by sumirprimus »

ma ne moze bato malo morgen.
imam ja poznanika koji im je prodo zemlju.
pukom slucajnosti.
ja boga molim da i mene tako slucajno obidju, odma prodajem :lol: :lol:
User avatar
Rugafet
Posts: 4718
Joined: 14/12/2015 17:52

#3553 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Rugafet »

Matzan wrote:Arapi koji preko regularno otvorenih i sa urednim poslovanjem firmi kupuju zemlju - MOŽE.
A takvih je jedan. A i on se zezno na pocetku dok nije provalio da kod nas moze i 'drugacije regularno'
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#3554 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Matzan »

Rugafet wrote:
Matzan wrote:Arapi koji preko regularno otvorenih i sa urednim poslovanjem firmi kupuju zemlju - MOŽE.
A takvih je jedan. A i on se zezno na pocetku dok nije provalio da kod nas moze i 'drugacije regularno'

499 od 700 je fiktivnih.
ovih 201 može kupovati do mile volje. 8)
User avatar
Rugafet
Posts: 4718
Joined: 14/12/2015 17:52

#3555 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Rugafet »

To sto moze ne znaci da je to i dobro, nego je to jos jedan dokaz da nam je zakon nakaradan i koji u konacnici najvise stete nanosi upravo BiH. Otkinuli srbi malo teritorije u ratu, ovo sto je ostalo cemo prodat arapima i Bog te veselio.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#3556 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Matzan »

Rugafet wrote:To sto moze ne znaci da je to i dobro, nego je to jos jedan dokaz da nam je zakon nakaradan i koji u konacnici najvise stete nanosi upravo BiH. Otkinuli srbi malo teritorije u ratu, ovo sto je ostalo cemo prodat arapima i Bog te veselio.

Nije nakaradan nego usklađen sa EU.
BiH je još uvijek država u svojim prijeratnim granicama.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14706
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3557 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by DaysleepeR »

Arapski turisti odsjedaju u neprijavljenim smještajima, ili onim prijavljenim koji opet njih ne prijavljuju, ili ne prijavljuju na puni iznos i broj noćenja ili ne plaćaju PDV državi.

Jedu u McDonald's-u i ostalim ino restoranima, kupuju u Sport Life i Apple Store-ovima, dakle opet odoše pare vani.

Vozaju se ilegalnim prijevoznicima, ili rentaju vozila koja nisu registrovana za rent-a-car.

Dakle zlatan primjer sive ekonomije, stoga nemojte vrijeđati intelienciju sa nekakvim glupostima tipa "uplaćuje se PDV".
Potogovo što više od 50% tog istog PDV-a ide u Banja Luku i Mostar.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#3558 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Matzan »

:facepalm: Šta sve neće čovjek pročitati na ovoj temi!?

Arapi, od sada da ste samo jeli ćevape i burek, kupujte "Borac konfekciju" i kompjutere, smartphone etc. Made in BiH!

Ono.., ako mislite da vas imalo trpimo.
zigzag
Posts: 5828
Joined: 18/04/2014 11:26

#3559 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by zigzag »

DaysleepeR wrote:Arapski turisti odsjedaju u neprijavljenim smještajima, ili onim prijavljenim koji opet njih ne prijavljuju, ili ne prijavljuju na puni iznos i broj noćenja ili ne plaćaju PDV državi.

Jedu u McDonald's-u i ostalim ino restoranima, kupuju u Sport Life i Apple Store-ovima, dakle opet odoše pare vani.

Vozaju se ilegalnim prijevoznicima, ili rentaju vozila koja nisu registrovana za rent-a-car.

Dakle zlatan primjer sive ekonomije, stoga nemojte vrijeđati intelienciju sa nekakvim glupostima tipa "uplaćuje se PDV".
Potogovo što više od 50% tog istog PDV-a ide u Banja Luku i Mostar.
"mrski" arapi neće da od svakog pružaoca usluga traže potvrde o izmirenim poreskim i ostalim obavezama prema državi.

To je nečuveno i dokaz njihove necivilizovanosti. Kako ga nije sramota zakupiti kombi od nekog ko taj kombi nije prijavio kao taksi ili kuću koju neko nije prijavio kao pansion.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14706
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3560 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by DaysleepeR »

zigzag wrote:
DaysleepeR wrote:Arapski turisti odsjedaju u neprijavljenim smještajima, ili onim prijavljenim koji opet njih ne prijavljuju, ili ne prijavljuju na puni iznos i broj noćenja ili ne plaćaju PDV državi.

Jedu u McDonald's-u i ostalim ino restoranima, kupuju u Sport Life i Apple Store-ovima, dakle opet odoše pare vani.

Vozaju se ilegalnim prijevoznicima, ili rentaju vozila koja nisu registrovana za rent-a-car.

Dakle zlatan primjer sive ekonomije, stoga nemojte vrijeđati intelienciju sa nekakvim glupostima tipa "uplaćuje se PDV".
Potogovo što više od 50% tog istog PDV-a ide u Banja Luku i Mostar.
"mrski" arapi neće da od svakog pružaoca usluga traže potvrde o izmirenim poreskim i ostalim obavezama prema državi.

To je nečuveno i dokaz njihove necivilizovanosti. Kako ga nije sramota zakupiti kombi od nekog ko taj kombi nije prijavio kao taksi ili kuću koju neko nije prijavio kao pansion.
ne kažem ja da su ljudi krivi.
ono što ja kažem je korist za državu od arapskih turista - ubleha
velika većina para završi u privatnim džepovima i po madracima
zigzag
Posts: 5828
Joined: 18/04/2014 11:26

#3561 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by zigzag »

Na bilo koji način (poprilično pošten) ljudi donesu stotine miliona KM u BIH.
Kada bi mi u državi riješili sve ostalo, počev od onih par milijardi KM koje javna preduzeća duguju za doprinose. Kada bi riješili hiljade ljudi koji su se preko veze uvalili u javna preduzeća. Kada bi riješili hiljade firmi koje rade nelegalno. Korupciju u policiji i sudstvu gdje bosanci plaćaju da ih pravna država ne kazni kako zaslužuju itd itd. ,onda bi taj problem neregostrovanih prijevoza i smještaja bio riješen za maksimalno dva mjeseca.

Hajde da sebe popravimo a sa arapima ćemo lako.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#3562 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Matzan »

Evo, mlatim na ovoj temi već dva mjeseca, a tek danas mi pade na pamet da pogledam na pik-u (olx.ba).
Pa ljudi moji, o čemu mi više ovdje uopšte raspravljamo?
Ni u snu nisam mogao sanjati da je tolika ponuda. :shock:
Hadžići, Ilidža (jedan oglas za neki plac, kaže 20 m od vrela Bosne), Vogošća, Ilijaš, Visoko..... stotine i stotine oglasa u svakoj općini. Iz istog sela desetine oglasa.
Sudeći po ovim oglasima ponuda je izgleda premašila potražnju!
Ili je možda došlo do nekog zastoja u tim poslovima?
User avatar
drndalo
Posts: 22846
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3563 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by drndalo »

Ili su svi poletili da postanu Milijunasi...? :mrgreen:
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#3564 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by nightvision »

Jel' u oglasima stoji "prodaja iskljucivo arapima"? :lol: :lol: :lol:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4885
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#3565 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by ¤ jelena ¤ »

HAVANA wrote:
¤ jelena ¤ wrote: Nije da se razumijem u te bizmise i to, ali....menščini da takav dil u startu odbija normalne turiste.

Možda je bolje nekako ih unaprijed, napismeno, upozoriti...nekim ugovorom, nešto...pojma nemam... :-?
Upravo.Cak najbolje funkcionise bez obaveze i pologa.Vrlo nezgodna stvar.Airbnb je jos super,booking katastrofa.
Jest nezgodno, jbg, al dobra ti je ideja da napraviš nešto baš ciljano za njih, pa šta bude...

I obavezno ih zatrpat sadržajima, izletima kojekakvim, da što više obilaze, hodaju, a što manje vremena provode u sobi ili objektu koji su iznajmili.

Naivno vjerujem da umorni i iscrpljeni, kad se uveče vrate sa cjelodnevnog izleta, neće imat snage za devastiranje objekta u kom su smješteni. :D Samo večera, beša i sutra opet...


Elem, svašta se tu može organizovat i uradit kad imaš mogućnosti i ideja. :thumbup:
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#3566 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Matzan »

nightvision wrote:Jel' u oglasima stoji "prodaja iskljucivo arapima"? :lol: :lol: :lol:
Gledajući cijene i lokacije potpuno je jasno o čemu se radi.
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#3567 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by nightvision »

Matzan wrote:
nightvision wrote:Jel' u oglasima stoji "prodaja iskljucivo arapima"? :lol: :lol: :lol:
Gledajući cijene i lokacije potpuno je jasno o čemu se radi.
Jos ako su oglasi na arapskom... A ne bi me iznenadilo... :oops: :lol:
User avatar
Rugafet
Posts: 4718
Joined: 14/12/2015 17:52

#3568 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Rugafet »

:lol:
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#3569 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Matzan »

Kaze da ne prodaje dedovinu, a oni prodaju i dedovinu i dedin mezar. :lol: :lol:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#3570 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Rugafet wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Nikada ne treba reći ja ne bih nikad...ovo, ono, vamo, tamo. Arapi su kao i svaki drugi gost, ima ih svakakvih. Ako koga interesuje mogu postati strukturu gostiju za protekli mjesec. Da su Arapi dobre platiše jesu, da troše puno, troše k'o da im je zadnji dan u životu. Kada pitaš profesionalce koji su ima najdraži osti odgovor je uvijek oni koji troše najviše. Prema tome sva ova priča oko Arapa postaje degutantna kada govorimo o ekonomiji, novcu, poslu i zaradi. Znam da nikom u BiH (Bošnjaci, Srbi i Hrvati) nije mrsko kada im se auto ili objekat iznajmi na mjesec ili dva. Po meni država treba urediti i pojednostaviti tu oblast turizma pa onda krenuti udarati kazne za ilegalno poslovanje ko ostane izvan tog zakonskog okvira.

Fiktivne firme nisu moja briga, neka svako u okviru svoje odgovornosti radi svoj posao i sve će biti OK. Visoka politika i šuplja mahalska dokna priča me ne interesuje u poslu.
Pa oko Arapa kao turista se svi tu slažemo, napisao si nešto što je na temi ponovljeno 930 puta.

Fiktivne firme jesu problem, to da tebe ne zanimaju je tvoj izbor koji ni malo ne umanjuje činjenicu da smo divlji zapad u kojem sve može. Još jednom da ponovimo, Arapi tutisti -može, Arapi koji kupuju zemlju ne može.
Vidiš zakon je tu vrlo jasan i tvoje mišljenje kao i moje je tu irelevantno, potpuno nebitno. Arapi kao i drugi kupuju zemljište u skladu sa važećim zakonima i to je jedino relevantno a ne proizvoljna mišljenja pojedinaca sa foruma. Službe koje su odgovorne za fiktivne firme treba da rade svoj posao bolje i sve će biti OK. Na kraju po standardima liberalne demokratije nemoguće je nekom zabraniti kupovinu zemljišta na osnovu etničkog porijekla. Meni je jasno kako to mali Srbi, Hrvati i Bošnjaci zamišljaju demokratiju kao švedski stol na kojem će konzumirati neograničeno sva prava zapadne demokratije ali onda po sistemu malih fašista (kakvi u stvari i jesmo) nekme zabraniti kupovinu nekretnina iz razloga njegove etničke pripadnosti. Ovom fenomenu se ne treba čuditi jer u jednom dijelu BiH imamo negiranje jezika i etničke pripadnosti jednom od najbrojnijeg naroda u BiH pa me ovaj tvoj izlet o zabrani kupovine zemljišta Arapima nimalo ne čudi. Na ovom forumu se da dosta toga iščitati između redova u zaključiti po komentarima koje ljudi ostavljaju.
User avatar
delllboy79
Posts: 751
Joined: 09/01/2016 23:02

#3571 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by delllboy79 »

Ovi arapi ili nekontaju ili se prave da nekontaju.
Poceli su otvireno nuduti novac nasim obicnim djevojkama.
Mislim svi znamo da ima prostitucije ali nije svaka djevojka koja obuce minic prostitutka.
Znaju da se prostitutke narucuju u hotelu ali eto oni poceli nuditi novac obicnim djebojkama u kaficima u sred dana.

Mislim da smo siti njihovog licemjera . Dovedu ovdje svojih pet zamotanoh zena niti ih mozes pogledati ni prici a hoce da guze ove nase.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3572 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by insomnia78 »

Bolje da guze oni nego da propadaju posto vi svakako ne guzite
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#3573 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by GeeTnT »

delllboy79 wrote:Ovi arapi ili nekontaju ili se prave da nekontaju.
Poceli su otvireno nuduti novac nasim obicnim djevojkama.
Mislim svi znamo da ima prostitucije ali nije svaka djevojka koja obuce minic prostitutka.
Znaju da se prostitutke narucuju u hotelu ali eto oni poceli nuditi novac obicnim djebojkama u kaficima u sred dana.

Mislim da smo siti njihovog licemjera . Dovedu ovdje svojih pet zamotanoh zena niti ih mozes pogledati ni prici a hoce da guze ove nase.
Pa nije sapun...meni je vazda bila interesantnija umotana bombona, nego ona u rinfuzi.. :mrgreen:
emi_eft
Posts: 411
Joined: 20/07/2015 12:40

#3574 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by emi_eft »

Matzan wrote::facepalm: Šta sve neće čovjek pročitati na ovoj temi!?

Arapi, od sada da ste samo jeli ćevape i burek, kupujte "Borac konfekciju" i kompjutere, smartphone etc. Made in BiH!

Ono.., ako mislite da vas imalo trpimo.
:lol: :lol: :lol: bas
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4885
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#3575 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by ¤ jelena ¤ »

delllboy79 wrote:Ovi arapi ili nekontaju ili se prave da nekontaju.
Poceli su otvireno nuduti novac nasim obicnim djevojkama.
Mislim svi znamo da ima prostitucije ali nije svaka djevojka koja obuce minic prostitutka.
Znaju da se prostitutke narucuju u hotelu ali eto oni poceli nuditi novac obicnim djebojkama u kaficima u sred dana.

Mislim da smo siti njihovog licemjera . Dovedu ovdje svojih pet zamotanoh zena niti ih mozes pogledati ni prici a hoce da guze ove nase.
Čuj, prostitutke se naručuju u hotelu... :? I šta kažeš...usred bijela dana bi se sexali... :o sram ih bilo! :twisted:

Gdje ti vidiš licemjerje u jednoj direktnoj, otvorenoj i jasnoj ponudi...bilo koje vrste?

I šta...to, kao, muškarci sa Balkana ne prave razliku između žene koju bi ženili i one koju bi kresnuli bez ikakve obaveze...takva selekcija u glavama naših muškaraca ne postoji?

Da li je naša obična djevojka, po tvom mišljenju, dovoljno pametna da sama odluči hoće li na pomenutu ponudu pristati?


To je samo nekoliko retorskih pitanja koja se nameću...onako...na prvu...
Locked