Arapi u BiH, dobro ili lose?

Locked
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#3526 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by HAVANA »

Fudo387 wrote:Ja sam govorio, muha ne vodi ga na mevlud.
Vidi sta si napravio. :twisted:
Jesta mevlud? :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#3527 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by HAVANA »

Znam.Guglo.Nisam bio. Nije ni muha :D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#3528 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Fudo387 »

HAVANA wrote:Znam.Guglo.Nisam bio. Nije ni muha :D
Nista guglanje, sad kad ti AbdulDubl izvadi gutu ispasce od tebe fin mumin. Dajem ti rok godinu dana, i vec te vidim na Hadzu.
Havana hadzija, golemo. :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#3529 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by HAVANA »

Prije ce abduldubl popit pivu i zapalit joint neg sto cu ja hadza vidit. :lol: Jebo suplju ba,masu ih dodje desetak dana,hoce platit,zasto ne?Idu plocice,plisane store,jakuzi,auto...nedje doglodi,dobrosevici a mozda i bistrik... :D
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#3530 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by sadie_forever »

HAVANA wrote:Prije ce abduldubl popit pivu i zapalit joint neg sto cu ja hadza vidit. :lol: Jebo suplju ba,masu ih dodje desetak dana,hoce platit,zasto ne?Idu plocice,plisane store,jakuzi,auto...nedje doglodi,dobrosevici a mozda i bistrik... :D
Kad se sjetim prosle godine,ja setam bascarsijom,u pitanju je ramazan ,a ispred mene dvojica arapa jedan pusi drugi pije pivu

:oops:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3531 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Sanjarko »

sadie_forever wrote: Kad se sjetim prosle godine,ja setam bascarsijom,u pitanju je ramazan ,a ispred mene dvojica arapa jedan pusi drugi pije pivu

:oops:
Pa nisu svi vehabije i zatucani. Pisao sam. Sta mislite i podrazumijevate pod Arapom da to uopste nije tako. Ima u mojim postovima, mrsko mi cesljat.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3532 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:
sadie_forever wrote: Kad se sjetim prosle godine,ja setam bascarsijom,u pitanju je ramazan ,a ispred mene dvojica arapa jedan pusi drugi pije pivu

:oops:
Pa nisu svi vehabije i zatucani. Pisao sam. Sta mislite i podrazumijevate pod Arapom da to uopste nije tako. Ima u mojim postovima, mrsko mi cesljat.
http://forum.klix.ba/arapi-u-bih-dobro- ... #p13823110

Evo. Gadafi je bio Arap, i komunjara, u najmanju ruku socijalista, ali i diktator itd. Samo imaju isti jezik, nista vise.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#3533 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by sadie_forever »

Vizionar 1985 wrote:
Vizionar 1985 wrote:
sadie_forever wrote: Kad se sjetim prosle godine,ja setam bascarsijom,u pitanju je ramazan ,a ispred mene dvojica arapa jedan pusi drugi pije pivu

:oops:
Pa nisu svi vehabije i zatucani. Pisao sam. Sta mislite i podrazumijevate pod Arapom da to uopste nije tako. Ima u mojim postovima, mrsko mi cesljat.
http://forum.klix.ba/arapi-u-bih-dobro- ... #p13823110

Evo. Gadafi je bio Arap, i komunjara, u najmanju ruku socijalista, ali i diktator itd. Samo imaju isti jezik, nista vise.
'

Pa znam ali nasi ljudi misle da su svi arapi vjernici koji klanjaju svaki vakat,da su bogdom..nebi bili u ovoj situaciji
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3534 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:
Vizionar 1985 wrote:
Pa nisu svi vehabije i zatucani. Pisao sam. Sta mislite i podrazumijevate pod Arapom da to uopste nije tako. Ima u mojim postovima, mrsko mi cesljat.
http://forum.klix.ba/arapi-u-bih-dobro- ... #p13823110

Evo. Gadafi je bio Arap, i komunjara, u najmanju ruku socijalista, ali i diktator itd. Samo imaju isti jezik, nista vise.
Sirok je pojam Arap. Kada ih ima od Maroka do Pakistana ako se ne varam, i od Turke i Irana na sjeveru do Eritreje i Cada na Jugu. Vise od pola milijarde ljudi. Naroda koji se mijesao i sa drugim narodima, koji ima samo zajednicki jezik. Nemaju ni zajednicko pleme, ni naciju, ni kulturu, nista zajednicko sem jezika ako se ne varam.
Evo.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3535 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Sanjarko »

sadie_forever wrote:
Pa znam ali nasi ljudi misle da su svi arapi vjernici koji klanjaju svaki vakat,da su bogdom..nebi bili u ovoj situaciji
Ima nekih koji su vjernici, ima drugi koji nisu. Ima nekih ko nekih Sicilijanaca. Neki Mafija prava. Ko i Bosanci itd. Jos nisu mnogi ni Arapi, nego samo govore Araskim jezikom pa ih broje u Arape.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3536 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Sanjarko »

Jbt ti softver ili tipkovicu. Godinama vako. Cas rade cas ne rade neka slova.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#3537 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Fudo387 »

HAVANA wrote:Prije ce abduldubl popit pivu i zapalit joint neg sto cu ja hadza vidit. :lol: Jebo suplju ba,masu ih dodje desetak dana,hoce platit,zasto ne?Idu plocice,plisane store,jakuzi,auto...nedje doglodi,dobrosevici a mozda i bistrik... :D
Haj sve, a sto plisane store?
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#3538 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Kaligrafija »

Prodjoh kroz Elidzu, do Vlakova na dzenazu, inace je nesto zaobilazim u zadnje vrijeme, :D , i pogledam na desnu stranu ceste, pravo od piste, pise Bosnia travels, turisticka agencija, lijepi covjek reklamu, nista to nebi bilo cudno, ni sega, kad slika promjera metar sa metar, arap, brada, komplet nosnja, cak mi lici na rahmetliju kralja Fahda... :mrgreen: :lol: :lol: Onako sjebanom mi je izmamio osmijeh i suze na lice....plac... :lol: Neko sa dobrim smislom za biznis, sandzaklija ili focak... :thumbup: :lol: Posto sam vozio, nisam mogao da slikam, pa ako nije kome mrsko usput, ono treba vidjeti...! :lol:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3539 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Sanjarko »

Ma jarane nemate smisao za biznis uopste. Ja znam sta bi im valjo. Cune da kazem sta.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66191
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3540 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by _BataZiv_0809 »

HAVANA wrote: Nisi dobro upratio.Rekao sam da ova dva u centru ne zelim i necu njima da izdajem.Slijedeca ide namjenski za njih,kucica sa upotrebom automobila,7 sjedista,automatik...blablabla...Ako kucica i auto bace dovoljnu cifru,a hoce...saraj zidove,jedi lubenicu na bracnom krevetu,prljaj,jebi mater. :D
Ma jesam ba, timpra ja tebe :mrgreen:

Pisao si necu i ne radim sa njima, nisi uopste prije spominjo da ces radit projekat samo za njih. To je novost :razz:

Mislim nemoj me pogresno shvatit, svaka tebi cast, znam ko si i sta si i nek ti bude hairli i parali ha ya...
emmir1
Posts: 4491
Joined: 07/06/2013 15:28

#3541 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by emmir1 »

HAVANA wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
HAVANA wrote:Ma realno mi smo ogranicene budale,svaki kurac nam smeta, vazda se forsira negativno,od plusa pravimo minus,vjecito puni kritike a zadivljeni nekim drugim zemljama,tamo nam nista ne smeta,sve je cisto,uredno...Pa kralj te jebo jel iko bio u amsterdamu,parizu,berlinu...Pa u parizu mi drugu na kucnom pragu kinez dijete ubio,u amsterdamu mi onaj diler ulicni jarana u kanal gurno,jedva ga izvadih,pred briselom mi rumun u po bijela dana izreseto belgijanca po guzovima i oteo pazar,jebu i otimaju malu djecu,oaze crnacke,jevrejske,molenbeek i scharbeek da ne spominjem i bradate kozojebe...Kod nas da dodje onoliko razlicitih ljudi po banderama bi ih vjesali.Bas bi volio da se naseli svega,crnaca,jevreja,arapa,kineza...da se sve izmjesa,da se svi prce medjusobno.Da za 20 godina neke price besmislene postanu.Shvatite da su turisti odusvljeni,ne jedan nego svi.Njima je dobro ,pravo dobro,jos mi se niko pozalio nije.Boli njih kurac i za dinu konakovica i za vik,i za sve nase budalastine.Ljudima dobro tih par dana.Pa uzmi im pare,izmami im osmijeh na lice...Dodje holandjanin na par dana,smjestim ga,ostavim mu flasu vina,prospekte,turisticke ponude,objasnim sve...Dobro njemu pravo osim sto ga je naka budala u slozi u po noci peglala sat vremena kako ovde nista ne valja,nestaje vode,nema posla,arapa puno dolazi.. :-) Frajeru upitnik iznad glave,kaze sto on to meni prica,nek glasa,radi,bori se...pa ja u svom kvartu imam vise stranaca nego sto ih ovde vidjeh u citavom gradu.Nema 10% holandjana...Sta cu sad,da se ubijem :-) Ja sto sam vidio arapa dodju i odu.Jebi im mater. Ne radim sa njima ali cu raditi.I ako ima problem i neki plan,necu ga sigurno ja rijesiti.Sta ja tu mogu? Drzava i sistem su ti koji treba da brinu o tim stvarima.
Dobar post, ali koliko juce si pisao da neces radit sa arapima, a sad drugu pjesmu pjevas. Sta se dogodilo u medjuvremenu?
Nisi dobro upratio.Rekao sam da ova dva u centru ne zelim i necu njima da izdajem.Slijedeca ide namjenski za njih,kucica sa upotrebom automobila,7 sjedista,automatik...blablabla...Ako kucica i auto bace dovoljnu cifru,a hoce...saraj zidove,jedi lubenicu na bracnom krevetu,prljaj,jebi mater. :D


Kome ba da se mi prilagodjavamo... :D




Naravno da tako treba, ljudi dolaze i ostavljaju pare i odoše.
Najbolji turisti

Japanac, Koreac...dodju poslikaju i odoše
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#3542 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by ¤ jelena ¤ »

sadie_forever wrote: Pa znam ali nasi ljudi misle da su svi arapi vjernici koji klanjaju svaki vakat,da su bogdom..nebi bili u ovoj situaciji
Mah...misle naši ljudi i da su Arapi izmislili ovo osnivanje fiktivnih firmi u BiH ... za potrebe tako tih, nakih malverzacija... :D

ili... baaarem, eto, da su nam Arapi donijeli sa sobom to...nešto - dosad neviđeno na našim prostorima. :D

Najjači smo... :ljulja:
Hakiz
Posts: 40532
Joined: 30/07/2015 20:01

#3543 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Hakiz »

¤ jelena ¤ wrote:
sadie_forever wrote: Pa znam ali nasi ljudi misle da su svi arapi vjernici koji klanjaju svaki vakat,da su bogdom..nebi bili u ovoj situaciji
Mah...misle naši ljudi i da su Arapi izmislili ovo osnivanje fiktivnih firmi u BiH ... za potrebe tako tih, nakih malverzacija... :D

ili... baaarem, eto, da su nam Arapi donijeli sa sobom to...nešto - dosad neviđeno na našim prostorima. :D

Najjači smo... :ljulja:
I Amerikanci su za vrijeme 2. svjetskog rata imali koncentracione logore za Japance. Imali su ih i Englezi za Afrikance u kolonijama. Ali kada danas kažeš koncentracioni logor, odmah je svima asocijacija na Njemačku.

Nisu Arapi izmslilio fiktivne firme, ali kako ih oni danas najviše koriste, onda će se neminovno među "rajom" pojam fiktivna firma vezati za pojam Arap. Nije pošteno, ali tako je.

U suštini, i ti i Sara03 ste u pravu.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#3544 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by ¤ jelena ¤ »

Hakiz wrote:
¤ jelena ¤ wrote:
sadie_forever wrote: Pa znam ali nasi ljudi misle da su svi arapi vjernici koji klanjaju svaki vakat,da su bogdom..nebi bili u ovoj situaciji
Mah...misle naši ljudi i da su Arapi izmislili ovo osnivanje fiktivnih firmi u BiH ... za potrebe tako tih, nakih malverzacija... :D

ili... baaarem, eto, da su nam Arapi donijeli sa sobom to...nešto - dosad neviđeno na našim prostorima. :D

Najjači smo... :ljulja:
I Amerikanci su za vrijeme 2. svjetskog rata imali koncentracione logore za Japance. Imali su ih i Englezi za Afrikance u kolonijama. Ali kada danas kažeš koncentracioni logor, odmah je svima asocijacija na Njemačku.

Nisu Arapi izmslilio fiktivne firme, ali kako ih oni danas najviše koriste, onda će se neminovno među "rajom" pojam fiktivna firma vezati za pojam Arap. Nije pošteno, ali tako je.

U suštini, i ti i Sara03 ste u pravu.
Neprimjerena paralela. Poenta jasna. Kad se tome doda da mnogi ljudi u BiH neće na pomen koncentracionih logora pomisliti prvo na Njemačku, poenta je još jasnija i sve to stoji.

Ono što je možda tačno, a možda i nije - jer to očito nikada nećemo saznati - je pretpostavka da Arapi, u BiH, danas, u najvećem broju otvaraju i koriste fiktivne firme, zarad svega onoga za šta se te firme mogu koristiti.

Ali to nije tema ove emisije. Tema su samo Arapi pa nek tako i ostane - što se mene lično tiče.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#3545 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

_BataZiv_0809 wrote:
HAVANA wrote: Nisi dobro upratio.Rekao sam da ova dva u centru ne zelim i necu njima da izdajem.Slijedeca ide namjenski za njih,kucica sa upotrebom automobila,7 sjedista,automatik...blablabla...Ako kucica i auto bace dovoljnu cifru,a hoce...saraj zidove,jedi lubenicu na bracnom krevetu,prljaj,jebi mater. :D
Ma jesam ba, timpra ja tebe :mrgreen:

Pisao si necu i ne radim sa njima, nisi uopste prije spominjo da ces radit projekat samo za njih. To je novost :razz:

Mislim nemoj me pogresno shvatit, svaka tebi cast, znam ko si i sta si i nek ti bude hairli i parali ha ya...
Nikada ne treba reći ja ne bih nikad...ovo, ono, vamo, tamo. Arapi su kao i svaki drugi gost, ima ih svakakvih. Ako koga interesuje mogu postati strukturu gostiju za protekli mjesec. Da su Arapi dobre platiše jesu, da troše puno, troše k'o da im je zadnji dan u životu. Kada pitaš profesionalce koji su ima najdraži osti odgovor je uvijek oni koji troše najviše. Prema tome sva ova priča oko Arapa postaje degutantna kada govorimo o ekonomiji, novcu, poslu i zaradi. Znam da nikom u BiH (Bošnjaci, Srbi i Hrvati) nije mrsko kada im se auto ili objekat iznajmi na mjesec ili dva. Po meni država treba urediti i pojednostaviti tu oblast turizma pa onda krenuti udarati kazne za ilegalno poslovanje ko ostane izvan tog zakonskog okvira.

Fiktivne firme nisu moja briga, neka svako u okviru svoje odgovornosti radi svoj posao i sve će biti OK. Visoka politika i šuplja mahalska dokna priča me ne interesuje u poslu.
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#3546 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by paladinka »

Koliki je profit od arapskih turista , mislim da profitira mali broj osobna od toga . Bosna je lijepa zemlja , ima sta da ponudi , ovo preferiranje arapa dugorocno vise donosi stete nego koristi sto se tice turizma .
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#3547 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by nightvision »

paladinka wrote:Koliki je profit od arapskih turista , mislim da profitira mali broj osobna od toga . Bosna je lijepa zemlja , ima sta da ponudi , ovo preferiranje arapa dugorocno vise donosi stete nego koristi sto se tice turizma .
Pisonja i zuga... Arapska zemlja Safary.
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#3548 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by paladinka »

nightvision wrote:
paladinka wrote:Koliki je profit od arapskih turista , mislim da profitira mali broj osobna od toga . Bosna je lijepa zemlja , ima sta da ponudi , ovo preferiranje arapa dugorocno vise donosi stete nego koristi sto se tice turizma .
Pisonja i zuga... Arapska zemlja Safary.
PA jest ... zemlja sa toliko mogucnosti sto se tice turizma ...nema ja nista licno protiv arapskih turista ..ali je se moglo puno vise ..steta.
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#3549 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Rugafet »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Nikada ne treba reći ja ne bih nikad...ovo, ono, vamo, tamo. Arapi su kao i svaki drugi gost, ima ih svakakvih. Ako koga interesuje mogu postati strukturu gostiju za protekli mjesec. Da su Arapi dobre platiše jesu, da troše puno, troše k'o da im je zadnji dan u životu. Kada pitaš profesionalce koji su ima najdraži osti odgovor je uvijek oni koji troše najviše. Prema tome sva ova priča oko Arapa postaje degutantna kada govorimo o ekonomiji, novcu, poslu i zaradi. Znam da nikom u BiH (Bošnjaci, Srbi i Hrvati) nije mrsko kada im se auto ili objekat iznajmi na mjesec ili dva. Po meni država treba urediti i pojednostaviti tu oblast turizma pa onda krenuti udarati kazne za ilegalno poslovanje ko ostane izvan tog zakonskog okvira.

Fiktivne firme nisu moja briga, neka svako u okviru svoje odgovornosti radi svoj posao i sve će biti OK. Visoka politika i šuplja mahalska dokna priča me ne interesuje u poslu.
Pa oko Arapa kao turista se svi tu slažemo, napisao si nešto što je na temi ponovljeno 930 puta.

Fiktivne firme jesu problem, to da tebe ne zanimaju je tvoj izbor koji ni malo ne umanjuje činjenicu da smo divlji zapad u kojem sve može. Još jednom da ponovimo, Arapi tutisti -može, Arapi koji kupuju zemlju ne može.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#3550 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Matzan »

Arapi koji preko regularno otvorenih i sa urednim poslovanjem firmi kupuju zemlju - MOŽE.
Locked