Arapi u BiH, dobro ili lose?

Locked
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#3501 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Fudo Bosna »

Matzan wrote:
Fudo Bosna wrote:
Matzan wrote:Najbolji su mi ovi što pričaju u bosanskom gruntu, na način kao da je to nešto lično njihovo, odnosno da je davno prevaziđena socijalistička društvena svojina. To vrijeme je davno prošlo.
Postoji i postojaće samo državna i privatna svojina.
Za državnu svojinu običan građanin može tu i tamo biti informisan i posredno jako mzalo odlučivati o istoj.
Kad je u pitanju privatna svojina, niti će ko koga pitati, niti koga drugog, izuzev vlasnika, treba da nešto interesuje.
Sve ostalo u smislu: "dedovina", "babovina", "prodaje bosanski grunt", prodaje skupo, prodaje jeftino, prodaje Arapima ili Marsovcima...., sve su to pusta naklapanja, želje i pozdravi, koja veze nemaju sa postojećim zakonima BiH.
:D
E nek si nam odrzao " vaz"!

Ako je to proslost, socijalisticka svojina, ako je to "socijalisticka kategorija", zasto mnoge , npr bas neke od zemalja zaliva, odakle nam "investitori" i dolaze, toliko stite taj isti svoj grunt, pa iako mozes kupiti mozes samo uslovno i u free zonama i reciprociteti i slicni uzusi zastite?

Zasto ti nemozes otici kao turista, i tamo gdje ti se digne "neka stvar", tamo gdje si otputovao ; na 7 dana godisnjeg, kupiti usput 10 dunuma ili 5 hektara, i to je kao " normala u svijetu", te instant kupovine , novi tzv. "gruntovni turizam" , mojne suplje , majke ti! :-)

BiH se u zakonskim regulativama pokušava približiti zakonima EU, a ne zaljevskim monarhijama.
Ko zaista bude želio da posjeduje nekretninu u BiH, taj će naći načina da istu legalno stekne.
Ako je bilo nelegalnih radnji do sada, postoje organi koji će to istražiti i preduzeti odgovarajuće zakonske mjere.
Kako i u kojoj mjeri će to biti zavisi od države, ne od pojedinca.
I opet, kad sve sabereš i oduzmeš, neće Fudu niko pitati za dozvolu da proda svoju zemlju, kuću ili stan Arapima ili bilo kom trećem.

:-)
Tacno, nece pitati ni mene ni @Matzana, kao fizicka lica, to nije nas zadatak, to je zadaca Drzave, ona ce, Drzava, stititi Zakonom sebe i svoje gradjane od toga da grunt zemlje postane vlasnistvo stranaca!

Znaci, ni jedna drzava zapada, pa ni te Zaljevske monarhije, nije nimalo "liberalna", po pitanju propisa, kada se grunt prodaje strancu, pa cak i onaj privatni, pogotovu drzavni , u nas se dunumi i dunumi cak i drzavnog prodase, i "izjeo vuk magarca"?
Cak i u monarhijama Perzijskog zaljeva imas ogranicenja kao i na zapadu, pa bilo da je to : reprocititet , ogranicena free zona, da moras biti suvlasnik sa domicilnim stanovnikom najmanje 50% i slicno...

Nije svejedno ko je vlasnik, pogotovu u ovako, (povrsinski i brojem stanovnika), maloj drzavi kao sto je BIH!
Ovdje se bulvalno "klalo" za svaki km2 teritorija, i sad je kao "dobro" za Bosnjake da nam se naseli , u narednih 10 godina 100.000 Arapa, a mi smo sami sabijeni na manje od 1/3 BIH?

To je po pr akademiku Durakovicu, clanu dvije arapske akademije nauka , najjaci nacin useljavanja, kupovina grunta, a pr. dr. Durakovic nije ni neko neobrazovan a jos manje "islamofob", kao dr arapskog jezika , poznavalac arapske kulture, on nije neki " antimusliman" vec alim i svrsenik Medrese ! ( I nije jedini Bosnjak , univerzitetski profesor, koji upozorava na pogubnost ove pojave) ! :(
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3502 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Sanjarko »

Fudo Bosna wrote:
Point. wrote:To je ono u cemu je citav fol. Arapi dolaze ciljano i sa planom, a prosjecni Bosnjo konta oni dolaze da vide ljepote federacije i obnove svoj ratarski gen.
da medju ovih hiljadu firmi nije 95 % Arapskih , i to bi bilo masaAllah, da od tih nije 80% ili vise fiktivnih, samo registricanih zbog kupovine zemlje?

....
Hajd sad razmislite. Ako su fiktivne firme, kako moze imat vlasnistvo nad zemljom. Znaci zakonski svaka zemlja kupljena preko fiktivne firme je nelegalno kupljena, krsenjem zakona je kupljena i kao tako se zakonski moze kupljeno i ponistit a zemlja zapljenit. Nisam pravnik ali kako znam sve sto je fiktivno je nelegalno, kriminalno samim tim se moze i oduzet, zapljenit, ponistit. Nek me neko ispravi ako grijesim. A kako ce se naselit ako ne mogu da dobiju drzavljanstvo.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3503 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Sanjarko »

japin_mutapi wrote:nije mi jasan ovaj „argument" o bosanskom gruntu koji se prodaje arapima

ako je moguce po zakonu da se upise strannac(arap) kao vlasnik zemljista u bih, ta zemlja je i dalje bosna i hercegovina, ne postaje teritorija druge drzave
zbog cega je losa ta promjena vlasnistva
Drzava moze i otet i zapljenit bilo ciju zemlju, posjed itd. kad hoce. Moze te i ubit, mucit, zatvorit itd. bez sudzenja kad hoce. Amerika ima taj zakon, imamo i mi vjerovatno nesto slicno ili mozemo uvijek usvojit. Pa Tito i Juga su od mojih u sred carsije dze Zenicki Kineski Zid za gradnju tog stambenog objekta od mog pradede zemlju zapljenili. Nisu nista ni platili, barem da ja znam. U Rogatici moje pretke zaklali i neko zemlju poklopio, od dede mi stan dvosoban neko poklopio tokom privatizacije, nama nisu dali da ga otkupimo ili da zamjenimo stanove, ima jos toga sta nam je uradzeno. Sad mi teza bijeda.
Last edited by Sanjarko on 15/08/2017 18:11, edited 1 time in total.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#3504 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Matzan »

@Fudo Bosna, razumijem ja jako dobro o čemu ti pišeš cijelo vrijeme.
Do prije nekih 15-ak godina ne samo da bih dijelio tvoje mišljenje, već možda i oštrije branio te stavove.
Međutim, čovjek zbog godina i nekih iskustava počne razmišljati na neki sasvim drugi način.
Ne mali broj ljudi u zrelim godinama promijeni religiju (što je jako lična stvar), a kamoli pogled na svijet i dešavanja oko njega.
Ti imaš svoj stav, braniš ga i ja to cijenim, iako više ne dijelim isto mišljenje.
Ako ništa, slažemo se da ni ja, a ni ti kao pojedinci nismo bitni u tom nekom cijelom procesu.
Možemo se do u nedogled ubjeđivati i pisati po forumu, procesi teku mimo nas.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3505 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Sanjarko »

Ali mi je Arap za ovo sve kriv. :-) On mi je sve ovo uradio, i jos me u Zenici skoro dvaput ubio, izgladnjivao itd. Ma Arap je za svo sranje ovog svijeta kriv. Posebno jedan Arap kojeg svim i svacim caste stalno svi i pripisuju mu sve i svasta. :evil:
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11512
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3506 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by japin_mutapi »

i josip broz je volio arape
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#3507 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by PM72 »

japin_mutapi wrote:i josip broz je volio arape
tačno ali on im je pismeno uzimao lovu.Prodavao im oružje,pravio hidrocentrale,puteve,dalekovode i školovao oficire.U Titin vakat ni Gadafi ni Naser nisu mogli kupiti plac u SFRJ.A kamoli polusvjet koji nam dolazi.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#3508 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by GeeTnT »

PM72 wrote:
japin_mutapi wrote:i josip broz je volio arape
tačno ali on im je pismeno uzimao lovu.Prodavao im oružje,pravio hidrocentrale,puteve,dalekovode i školovao oficire.U Titin vakat ni Gadafi ni Naser nisu mogli kupiti plac u SFRJ.A kamoli polusvjet koji nam dolazi.
Nije ni Tito mogao kupit plac u SFRJ.. :oops:
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#3509 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Matzan »

Image
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#3510 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by animals »

japin_mutapi wrote:i josip broz je volio arape
Jasera Arapa :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3511 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by insomnia78 »

I Valter je bio Sandzaklija
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#3512 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by GeeTnT »

insomnia78 wrote:I Valter je bio Sandzaklija
..Sehen Sie diese Stadt? Das ist Walter!

..a pazi sad ovo

...Sehen Sie diese SFF...Da ist Brena und Maza Diskrete.. :mrgreen:

Prosto je nevjerovatna činjenica, koliko se sarajevska kasaba zabavila starletom Macom od Diskrecije na ovogodišnjem Sarajevo Film Festivalu. To su salve malograđanskog zgražavanja potopile društvene mreže. To je i staro i mlado ustalo da osudi "kič" i "šund", bez i da znaju značenje ovih riječi.

by Bursac
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#3513 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by salik79 »

GeeTnT wrote:
insomnia78 wrote:I Valter je bio Sandzaklija
..Sehen Sie diese Stadt? Das ist Walter!

..a pazi sad ovo

...Sehen Sie diese SFF...Da ist Brena und Maza Diskrete.. :mrgreen:
Smijem li uletit'? :mrgreen:

Sehen Sie dieses SFF? Das/dies sind Brena und Katze Diskretion.


Danke :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3514 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by insomnia78 »

Joj Svaba
Dobro ba nismo se svi "skolovali" po Njemackoj
:lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#3515 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by salik79 »

Zajebi ti to, dok bi Svabo bi babo :D
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#3516 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by GeeTnT »

insomnia78 wrote:Joj Svaba
Dobro ba nismo se svi "skolovali" po Njemackoj
:lol:
:lol: :lol:

Dormez paisiblement...
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#3517 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by animals »

Sta su vam sad macke krive..
da su Arapske, ili Perzijske, onda su jos sa pedigreom :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3518 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by _BataZiv_0809 »

HAVANA wrote:Ma realno mi smo ogranicene budale,svaki kurac nam smeta, vazda se forsira negativno,od plusa pravimo minus,vjecito puni kritike a zadivljeni nekim drugim zemljama,tamo nam nista ne smeta,sve je cisto,uredno...Pa kralj te jebo jel iko bio u amsterdamu,parizu,berlinu...Pa u parizu mi drugu na kucnom pragu kinez dijete ubio,u amsterdamu mi onaj diler ulicni jarana u kanal gurno,jedva ga izvadih,pred briselom mi rumun u po bijela dana izreseto belgijanca po guzovima i oteo pazar,jebu i otimaju malu djecu,oaze crnacke,jevrejske,molenbeek i scharbeek da ne spominjem i bradate kozojebe...Kod nas da dodje onoliko razlicitih ljudi po banderama bi ih vjesali.Bas bi volio da se naseli svega,crnaca,jevreja,arapa,kineza...da se sve izmjesa,da se svi prce medjusobno.Da za 20 godina neke price besmislene postanu.Shvatite da su turisti odusvljeni,ne jedan nego svi.Njima je dobro ,pravo dobro,jos mi se niko pozalio nije.Boli njih kurac i za dinu konakovica i za vik,i za sve nase budalastine.Ljudima dobro tih par dana.Pa uzmi im pare,izmami im osmijeh na lice...Dodje holandjanin na par dana,smjestim ga,ostavim mu flasu vina,prospekte,turisticke ponude,objasnim sve...Dobro njemu pravo osim sto ga je naka budala u slozi u po noci peglala sat vremena kako ovde nista ne valja,nestaje vode,nema posla,arapa puno dolazi.. :-) Frajeru upitnik iznad glave,kaze sto on to meni prica,nek glasa,radi,bori se...pa ja u svom kvartu imam vise stranaca nego sto ih ovde vidjeh u citavom gradu.Nema 10% holandjana...Sta cu sad,da se ubijem :-) Ja sto sam vidio arapa dodju i odu.Jebi im mater. Ne radim sa njima ali cu raditi.I ako ima problem i neki plan,necu ga sigurno ja rijesiti.Sta ja tu mogu? Drzava i sistem su ti koji treba da brinu o tim stvarima.
Dobar post, ali koliko juce si pisao da neces radit sa arapima, a sad drugu pjesmu pjevas. Sta se dogodilo u medjuvremenu?
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#3519 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Fudo387 »

_BataZiv_0809 wrote:
HAVANA wrote:Ma realno mi smo ogranicene budale,svaki kurac nam smeta, vazda se forsira negativno,od plusa pravimo minus,vjecito puni kritike a zadivljeni nekim drugim zemljama,tamo nam nista ne smeta,sve je cisto,uredno...Pa kralj te jebo jel iko bio u amsterdamu,parizu,berlinu...Pa u parizu mi drugu na kucnom pragu kinez dijete ubio,u amsterdamu mi onaj diler ulicni jarana u kanal gurno,jedva ga izvadih,pred briselom mi rumun u po bijela dana izreseto belgijanca po guzovima i oteo pazar,jebu i otimaju malu djecu,oaze crnacke,jevrejske,molenbeek i scharbeek da ne spominjem i bradate kozojebe...Kod nas da dodje onoliko razlicitih ljudi po banderama bi ih vjesali.Bas bi volio da se naseli svega,crnaca,jevreja,arapa,kineza...da se sve izmjesa,da se svi prce medjusobno.Da za 20 godina neke price besmislene postanu.Shvatite da su turisti odusvljeni,ne jedan nego svi.Njima je dobro ,pravo dobro,jos mi se niko pozalio nije.Boli njih kurac i za dinu konakovica i za vik,i za sve nase budalastine.Ljudima dobro tih par dana.Pa uzmi im pare,izmami im osmijeh na lice...Dodje holandjanin na par dana,smjestim ga,ostavim mu flasu vina,prospekte,turisticke ponude,objasnim sve...Dobro njemu pravo osim sto ga je naka budala u slozi u po noci peglala sat vremena kako ovde nista ne valja,nestaje vode,nema posla,arapa puno dolazi.. :-) Frajeru upitnik iznad glave,kaze sto on to meni prica,nek glasa,radi,bori se...pa ja u svom kvartu imam vise stranaca nego sto ih ovde vidjeh u citavom gradu.Nema 10% holandjana...Sta cu sad,da se ubijem :-) Ja sto sam vidio arapa dodju i odu.Jebi im mater. Ne radim sa njima ali cu raditi.I ako ima problem i neki plan,necu ga sigurno ja rijesiti.Sta ja tu mogu? Drzava i sistem su ti koji treba da brinu o tim stvarima.
Dobar post, ali koliko juce si pisao da neces radit sa arapima, a sad drugu pjesmu pjevas. Sta se dogodilo u medjuvremenu?
Bio na dzumi, nema druge.
Zapisali mu. :D
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3520 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by drndalo »

_BataZiv_0809 wrote:
HAVANA wrote:Ma realno mi smo ogranicene budale,svaki kurac nam smeta, vazda se forsira negativno,od plusa pravimo minus,vjecito puni kritike a zadivljeni nekim drugim zemljama,tamo nam nista ne smeta,sve je cisto,uredno...Pa kralj te jebo jel iko bio u amsterdamu,parizu,berlinu...Pa u parizu mi drugu na kucnom pragu kinez dijete ubio,u amsterdamu mi onaj diler ulicni jarana u kanal gurno,jedva ga izvadih,pred briselom mi rumun u po bijela dana izreseto belgijanca po guzovima i oteo pazar,jebu i otimaju malu djecu,oaze crnacke,jevrejske,molenbeek i scharbeek da ne spominjem i bradate kozojebe...Kod nas da dodje onoliko razlicitih ljudi po banderama bi ih vjesali.Bas bi volio da se naseli svega,crnaca,jevreja,arapa,kineza...da se sve izmjesa,da se svi prce medjusobno.Da za 20 godina neke price besmislene postanu.Shvatite da su turisti odusvljeni,ne jedan nego svi.Njima je dobro ,pravo dobro,jos mi se niko pozalio nije.Boli njih kurac i za dinu konakovica i za vik,i za sve nase budalastine.Ljudima dobro tih par dana.Pa uzmi im pare,izmami im osmijeh na lice...Dodje holandjanin na par dana,smjestim ga,ostavim mu flasu vina,prospekte,turisticke ponude,objasnim sve...Dobro njemu pravo osim sto ga je naka budala u slozi u po noci peglala sat vremena kako ovde nista ne valja,nestaje vode,nema posla,arapa puno dolazi.. :-) Frajeru upitnik iznad glave,kaze sto on to meni prica,nek glasa,radi,bori se...pa ja u svom kvartu imam vise stranaca nego sto ih ovde vidjeh u citavom gradu.Nema 10% holandjana...Sta cu sad,da se ubijem :-) Ja sto sam vidio arapa dodju i odu.Jebi im mater. Ne radim sa njima ali cu raditi.I ako ima problem i neki plan,necu ga sigurno ja rijesiti.Sta ja tu mogu? Drzava i sistem su ti koji treba da brinu o tim stvarima.
Dobar post, ali koliko juce si pisao da neces radit sa arapima, a sad drugu pjesmu pjevas. Sta se dogodilo u medjuvremenu?
Cini mi se da je rekao da u nekretnine sredjene za normalne goste nece uzimati Arape, da mu se ne digne parket od lubenice, ali da ce biti maksuz nekretnina za njih, vjerovatno sve keramika dole, cekic i nakovanj otporan namjestaj gore...
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#3521 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by animals »

sve od metala..ko u zatvoru.. :D
samo slaufom saperes i sljedeci
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#3522 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by ¤ jelena ¤ »

Sara03 wrote:
¤ jelena ¤ wrote:Da...dobro je da si me napomenula za ovo o postojanju propisa u ovoj državi, jer zaista nije lako povjerovati da je u jednoj pravnoj državi, u kojoj postoje određeni propisi koji se moraju poštovati, moguće tako lako i tako masovno osnivati firme koristeći se krivotvorenim ispravama prilikom registracije, služeći se lažnim podacima, a prije toga ne zahtijevati i samim tim i ne dobiti dozvolu za obavljanje registrirane djelatnosti... :-) Ali, bez obzira na to što nije lako u nešto povjerovati, ja nemam razloga da u te podatke ne vjerujem. Samo me još zanima šta se desi nakon tog trenutka kada nadležni organi utvrde da jedna firma, ili bolje reći masa firmi, na taj način posluje u ovoj državi? Te firme se, pretpostavljam, zatvaraju i na neki način se neko zbog svih tih navedenih kriminalnih radnji kažnjava? Imamo li takvih primjera sa javnosti dostupnim imenom i prezimenom tog kažnjenog počinioca ili više njih?

Hvala ti na detaljnom objašnjenju reciprociteta.
Nije lako povjerovati, al’ jeste poprilično jednostavno provjeriti određene podatke, njihovu transparentnost. Možda, kada bi se manje služili demagogijom, a više činili ka ostvarivanju uvida u realno stanje tematike trenutne rasprave, ne bi uopće imali potrebu sumnjati u nečije navode – još ako su isti, ponavljam, u većoj mjeri dostupni i drugoj strani, koja onda može donijeti sopstveni sud o njima.

Upotreba krivotvorene isprave prilikom registracije predstavlja propust zakonodavca, koji nije regulirao utvrđivanje stvarnog identiteta lica koje osniva privredno društvo. Jedni se tim propustom služe u većoj, drugi opet u manjoj mjeri, treći istovremeno, ne koriste tu zakonsku rupu, vjerovatno znajući da time čine krivično djelo. Jedan od primjera služenja lažnim podacima, jeste i navođenje lažne adrese, kao sjedišta privrednog društva, u ovom slučaju fiktivne firme/kofer firme, a što doznajemo od lica direktno involviranih u cjelokupni slučaj.

"Da budem precizan, 499 subjekata nismo našli na pravoj adresi i radi se o fiktivnim firmama. Ove firme imaju uknjižene nekretnine", rekao je Ujić - direktor Službe za poslove sa strancima

S obzirom da ne postoje istaknuti nazivi pravnih subjekata, niti adekvatni prostori, odnosno su registrirani na nepostojećim adresama, napuštenim objektima, privatnim kućama i stanovima bez mogućnosti pristupa, a njihovi vlasnici i ovlaštene osobe borave izvan BiH, evidentno je da ne posluju na prijavljenim adresama firmi.


Za pojedine firme ove vrste nije ni potrebno zatvaranje, jer to de facto učini same; radi se o nemalom broju društava, čiji je cilj otvaranje samo radi kupovine jedne nekretnine, nakon čega im se gubi trag. Ako na to dodamo sjedište sa lažnom adresom, te mogućnost korištenja krivotvorene isprave, priznat ćemo, da organi čija je djelatnost otkrivanje i suzbijanje već pomenutog načina poslovanja, nemaju baš jednostavan zadatak.

Da ne dužim – ako te zaista zanima sudbina ovih firmi, detaljnije informacije možeš pronaći na internetu, u sklopu akcije koju provode nadležni organi, pod kodnim nazivom “Nekretnine”. Cilj je istraživanje načina poslovanja fiktivnih firmi u Bosni i Hercegovini, koje pretežno dolaze iz zaljevskih država. Samo sumnjam da ćeš doznati puno ime i prezime počinioca, jer bi to predstavljalo kršenje odredbi u službi zaštite ličnih podataka.

Nema na čemu.
Kao što rekoh u prethodnom postu (uvećani dio teksta) ja uopšte nemam razloga da sumnjam u tvoje navode. To mi nije bilo ni na kraj pameti...stoga me je, moram priznati, prilično iznenadio tvoj stav, iznesen u tvom prethodnom postu u zagradi, koji glasi: ''(da, nećeš vjerovati)...da je 3/4 registriranih arapskih firmi poslovalo protivno propisima''. Ma, jok i neću... :-)

Dakle, ja u navedeno uopšte ne sumnjam. Uostalom, navedeni podaci, kao i cijeli kontekst tvojih navoda, potpuno odgovaraju i idu u prilog mom stavu da su u kriminalnom talu (osnivanja nepostojećih firmi) oni domaći kriminalci podjednako krivi kao i kriminalci sa strane, tj. Arapi. Jer...tih 499 slučajeva koje navodiš, nisu bili nekakvi bezuspješni pokušaji tamo nekih kriminalaca iz arapskih zemalja da nezakonito osnuju i registruju nepostojeću firmu u BiH, nego je to što ti navodiš 499 sasvim uspješno nezakonito realizovanih registracija i sasvim uspješno nezakonito realizovanih osnivanja tih nekakvih firmi na teritoriji BiH - a sve je to tako uspješno odrađeno u BiH zahvaljujući bh domaćinu. Kad se svemu tome doda podatak koji navodiš na kraju svog posta, svi su izgledi da mi, obični građani ove države, nikada nećemo saznati ko su domaći počinioci tih kriminalnih radnji o kojima mi ovdje govorimo, niti će iko, kao i dosad, zbog toga odgovarati i biti sankcionisan (da postoje imena i prezimena onih koji su dosad sankcionisani, pretpostavljam da bi ih navela, a ja ih zaista ne znam...).

Iz svega toga jasno slijedi zaključak:

Ako se domaći kriminalci, koji omogućavaju kriminalne radnje na teritoriji ove države, ne zaustave, nezakonito osnivanje fiktivnih firmi u ovoj državi, zarad kupovine nekretnina u ovoj državi će se nastaviti...danas s Arapima u kriminalnom talu, sutra s nekim drugim strancima u kriminalnom talu, dok će ovaj narod i dalje zbog toga pljuvati po svim strancima koji u većem broju budu kročili na tlo ove zemlje, umjesto da misle, u tom prilivu stranaca vide i stvaraju prilike za zaraditi novac na pametan način, legalno, i da u svojoj zemlji žive normalno.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#3523 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by HAVANA »

_BataZiv_0809 wrote:
HAVANA wrote:Ma realno mi smo ogranicene budale,svaki kurac nam smeta, vazda se forsira negativno,od plusa pravimo minus,vjecito puni kritike a zadivljeni nekim drugim zemljama,tamo nam nista ne smeta,sve je cisto,uredno...Pa kralj te jebo jel iko bio u amsterdamu,parizu,berlinu...Pa u parizu mi drugu na kucnom pragu kinez dijete ubio,u amsterdamu mi onaj diler ulicni jarana u kanal gurno,jedva ga izvadih,pred briselom mi rumun u po bijela dana izreseto belgijanca po guzovima i oteo pazar,jebu i otimaju malu djecu,oaze crnacke,jevrejske,molenbeek i scharbeek da ne spominjem i bradate kozojebe...Kod nas da dodje onoliko razlicitih ljudi po banderama bi ih vjesali.Bas bi volio da se naseli svega,crnaca,jevreja,arapa,kineza...da se sve izmjesa,da se svi prce medjusobno.Da za 20 godina neke price besmislene postanu.Shvatite da su turisti odusvljeni,ne jedan nego svi.Njima je dobro ,pravo dobro,jos mi se niko pozalio nije.Boli njih kurac i za dinu konakovica i za vik,i za sve nase budalastine.Ljudima dobro tih par dana.Pa uzmi im pare,izmami im osmijeh na lice...Dodje holandjanin na par dana,smjestim ga,ostavim mu flasu vina,prospekte,turisticke ponude,objasnim sve...Dobro njemu pravo osim sto ga je naka budala u slozi u po noci peglala sat vremena kako ovde nista ne valja,nestaje vode,nema posla,arapa puno dolazi.. :-) Frajeru upitnik iznad glave,kaze sto on to meni prica,nek glasa,radi,bori se...pa ja u svom kvartu imam vise stranaca nego sto ih ovde vidjeh u citavom gradu.Nema 10% holandjana...Sta cu sad,da se ubijem :-) Ja sto sam vidio arapa dodju i odu.Jebi im mater. Ne radim sa njima ali cu raditi.I ako ima problem i neki plan,necu ga sigurno ja rijesiti.Sta ja tu mogu? Drzava i sistem su ti koji treba da brinu o tim stvarima.
Dobar post, ali koliko juce si pisao da neces radit sa arapima, a sad drugu pjesmu pjevas. Sta se dogodilo u medjuvremenu?
Nisi dobro upratio.Rekao sam da ova dva u centru ne zelim i necu njima da izdajem.Slijedeca ide namjenski za njih,kucica sa upotrebom automobila,7 sjedista,automatik...blablabla...Ako kucica i auto bace dovoljnu cifru,a hoce...saraj zidove,jedi lubenicu na bracnom krevetu,prljaj,jebi mater. :D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#3524 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Fudo387 »

Ja sam govorio, muha ne vodi ga na mevlud.
Vidi sta si napravio. :twisted:
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#3525 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Matzan »

Slatki su petrodolari i bez šerbeta.
Locked