Arapi u BiH, dobro ili lose?

Locked
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#3451 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by PM72 »

Pa znali su da je težak pazar sa onim koji je nekretninu pravio.Odvajao od usta i znao je cjeniti.Zato su praktikovali uzimati kuće od unučadi vlasnika jer ih je bolio qrac što im se dedo napatio.Baš kao što će i moja rasparčati sve ono što sam ja krvlju i kreditima stekao.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3452 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Sanjarko »

insomnia78 wrote:Samo da ne pocnu igrati po scenariju hollywoodske B produkcije. Lov na covjeka i to. Ono Harapski bogatasi naoruzani bazukama protiv nekog demobilisanog borca sa kopljem
:lol:

Protiv Bosancerosa Zana. :mrgreen:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3453 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Sanjarko »

nightvision wrote:Bas tako. Brojno stanje pucanstva osteceno evakuacijom popravice strani turisti. :thumbup:
U BiH je za sedam mjeseci ove godine ušlo 42.627 građana iz arapskih zemalja, piše današnji “Dnevni avaz” pozivajući se na zvanične podatke Granične policije BiH.
Poklopit ce nas Arapi. Upm sto smo se od Srba koji k.... odvajali. Bilo bi nam bolje pod jednom sljivom sa Srbima nego da nas Arapi poklope. :evil:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3454 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Sanjarko »

japin_mutapi wrote:
Sarajevo je to vec postalo. Poznajem mladicu koja je vratila frzu jer je dobila ponudu da skokne do Saudije ako je frza. I ona opet postala nevina, otisla u Saudiju, i inkasirala 20-ak milja da joj nakav seik bude "prvi".
Cuo sam za jos slicnih slucajeva, tako da...
koga boli kurac
Pa ako je imala kaku STD boli onog ko je bio sa njom. :evil:
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#3455 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by nightvision »

PM72 wrote:Pa znali su da je težak pazar sa onim koji je nekretninu pravio.Odvajao od usta i znao je cjeniti.Zato su praktikovali uzimati kuće od unučadi vlasnika jer ih je bolio qrac što im se dedo napatio.Baš kao što će i moja rasparčati sve ono što sam ja krvlju i kreditima stekao.
Zato prodaj ti za zivota, sebi osiguraj krevet u starackom domu i uz penziju ganjaj hanume sa drugog sprata. :lol:
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#3456 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by PM72 »

:thumbup:
I to je jedna od opcija.kontao sam "uvakufit" sve što sam stekao jer sam mislio da uvakufljenu imovinu IVZ ne može prodati.Tako je oduvjek bilo.ali,kako na vlast dođoše Alijine horde ni vakufska imovina više nije sveta.Prodali su zemlju francuskoj ambasadi na Mejtašu da bi ovi podigli spomenik ili radnju na Markalama "uglednom" mesaru - Bakirovom kućnom prijatelju...

Znači,to otpada. :skoljka:
detroit-mercy
Posts: 16071
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#3457 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by detroit-mercy »

PM72 wrote::thumbup:
I to je jedna od opcija.kontao sam "uvakufit" sve što sam stekao jer sam mislio da uvakufljenu imovinu IVZ ne može prodati.Tako je oduvjek bilo.ali,kako na vlast dođoše Alijine horde ni vakufska imovina više nije sveta.Prodali su zemlju francuskoj ambasadi na Mejtašu da bi ovi podigli spomenik ili radnju na Markalama "uglednom" mesaru - Bakirovom kućnom prijatelju...

Znači,to otpada. :skoljka:
Podaj kurvama, sevap je :mrgreen:
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#3458 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Hakiz »

detroit-mercy wrote:
PM72 wrote::thumbup:
I to je jedna od opcija.kontao sam "uvakufit" sve što sam stekao jer sam mislio da uvakufljenu imovinu IVZ ne može prodati.Tako je oduvjek bilo.ali,kako na vlast dođoše Alijine horde ni vakufska imovina više nije sveta.Prodali su zemlju francuskoj ambasadi na Mejtašu da bi ovi podigli spomenik ili radnju na Markalama "uglednom" mesaru - Bakirovom kućnom prijatelju...

Znači,to otpada. :skoljka:
Podaj kurvama, sevap je :mrgreen:
Potroši sve na konje, piće i žene. Djeca neka sebi zarade.
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3459 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Dozer »

nightvision wrote:Bas tako. Brojno stanje pucanstva osteceno evakuacijom popravice strani turisti. :thumbup:
U BiH je za sedam mjeseci ove godine ušlo 42.627 građana iz arapskih zemalja, piše današnji “Dnevni avaz” pozivajući se na zvanične podatke Granične policije BiH.
Ovo je toliko jadna cifra, da je zaista tesko povjerovati da se neko busa s tim....
Pa Slovenija je prosle godine imala preko 4.300.000 turista, koji su napravili preko 11.100.000 nocenja....
Cime se ovdje hvali, mati mila....
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#3460 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Fudo387 »

Dozer wrote:
nightvision wrote:Bas tako. Brojno stanje pucanstva osteceno evakuacijom popravice strani turisti. :thumbup:
U BiH je za sedam mjeseci ove godine ušlo 42.627 građana iz arapskih zemalja, piše današnji “Dnevni avaz” pozivajući se na zvanične podatke Granične policije BiH.
Ovo je toliko jadna cifra, da je zaista tesko povjerovati da se neko busa s tim....
Pa Slovenija je prosle godine imala preko 4.300.000 turista, koji su napravili preko 11.100.000 nocenja....
Cime se ovdje hvali, mati mila....
Inace smo atraktivna turisticka destinacija, haman k'o Slovenija.
detroit-mercy
Posts: 16071
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#3461 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by detroit-mercy »

Dozer wrote:
nightvision wrote:Bas tako. Brojno stanje pucanstva osteceno evakuacijom popravice strani turisti. :thumbup:
U BiH je za sedam mjeseci ove godine ušlo 42.627 građana iz arapskih zemalja, piše današnji “Dnevni avaz” pozivajući se na zvanične podatke Granične policije BiH.
Ovo je toliko jadna cifra, da je zaista tesko povjerovati da se neko busa s tim....
Pa Slovenija je prosle godine imala preko 4.300.000 turista, koji su napravili preko 11.100.000 nocenja....
Cime se ovdje hvali, mati mila....
Siromahu i muha u gujicu kad uleti za uhar je :mrgreen: .
detroit-mercy
Posts: 16071
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#3462 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by detroit-mercy »

Fudo387 wrote:
Dozer wrote:U BiH je za sedam mjeseci ove godine ušlo 42.627 građana iz arapskih zemalja, piše današnji “Dnevni avaz” pozivajući se na zvanične podatke Granične policije BiH.
Ovo je toliko jadna cifra, da je zaista tesko povjerovati da se neko busa s tim....
Pa Slovenija je prosle godine imala preko 4.300.000 turista, koji su napravili preko 11.100.000 nocenja....
Cime se ovdje hvali, mati mila....[/quote]

Inace smo atraktivna turisticka destinacija, haman k'o Slovenija.[/quote]
Jos malo pa smo tu negdje :mrgreen:
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#3463 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by jefferson »

Inace smo atraktivna turisticka destinacija, haman k'o Slovenija.
Od Bih se moze napraviti izuzetno atraktivna destinacija. Problem je sto ljudi nece, ne znaju a i oni sto znaju guraju se na marginu.
Evo gdje ja zivim svake godine dodje preko milion ljudi na motociklima. BiH u svakom pogledu moze parirati ako ne i bolje napraviti zbog drugacije kulture, lezernijeg zivota itd. Ali jok. Mi nemamo nikakvu strategiju razvoja turizma. Ja sam ejdne godine doveo 23 osobe iz SAD, pola ih se opet vratilo na svoju ruku. Medjutim jbg, vaznije je izborni zakon, hrvatski kanal, 100,000 radnih mjesta, film o karadzicu itd.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#3464 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by jefferson »

Dozer wrote:
nightvision wrote:Bas tako. Brojno stanje pucanstva osteceno evakuacijom popravice strani turisti. :thumbup:
U BiH je za sedam mjeseci ove godine ušlo 42.627 građana iz arapskih zemalja, piše današnji “Dnevni avaz” pozivajući se na zvanične podatke Granične policije BiH.
Ovo je toliko jadna cifra, da je zaista tesko povjerovati da se neko busa s tim....
Pa Slovenija je prosle godine imala preko 4.300.000 turista, koji su napravili preko 11.100.000 nocenja....
Cime se ovdje hvali, mati mila....
Kako ces ostvariti 11,100,100 nocenja kada "metropola" ima redukcije vode.
detroit-mercy
Posts: 16071
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#3465 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by detroit-mercy »

jefferson wrote:
Dozer wrote: Ovo je toliko jadna cifra, da je zaista tesko povjerovati da se neko busa s tim....
Pa Slovenija je prosle godine imala preko 4.300.000 turista, koji su napravili preko 11.100.000 nocenja....
Cime se ovdje hvali, mati mila....
Kako ces ostvariti 11,100,100 nocenja kada "metropola" ima redukcije vode.
Zamisli da turisti popiju svu vodu :mrgreen: pa puskom bih po RajvuSa ganjali :mrgreen: .
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#3466 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Matzan »

Kad smo ovako zakukakli za 40-ak hiljada, šta bi onda bilo da ih navali pola miliona?!
Kako bi onda upratili kad je ko od njih klanjao u parku ili neku našu djevojku krivo pogledao zbog ležernijeg stila odijevanja.
Raspad sistema, dežurni moralisti kolektivni harakiri...
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#3467 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Fudo387 »

jefferson wrote:
Inace smo atraktivna turisticka destinacija, haman k'o Slovenija.
Od Bih se moze napraviti izuzetno atraktivna destinacija. Problem je sto ljudi nece, ne znaju a i oni sto znaju guraju se na marginu.
Evo gdje ja zivim svake godine dodje preko milion ljudi na motociklima. BiH u svakom pogledu moze parirati ako ne i bolje napraviti zbog drugacije kulture, lezernijeg zivota itd. Ali jok. Mi nemamo nikakvu strategiju razvoja turizma. Ja sam ejdne godine doveo 23 osobe iz SAD, pola ih se opet vratilo na svoju ruku. Medjutim jbg, vaznije je izborni zakon, hrvatski kanal, 100,000 radnih mjesta, film o karadzicu itd.
Naravno da moze, kao sto se moze napraviti dobar stadion, autoput, aerodrom...sve to negdje ljudi prave.
Cuj vodio ih iz Amerike u Zenicu?
I sta kazu kad su ugledali nasu bogatu kulturno-istorijsku zaostavstinu, rijeke pune sporeta, zelene livade ukrasene plasticnim kesama i gumama?
Je l' bilo, oh my gosh, this is soooo awesome...yaaayyyyyy. :D
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#3468 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by animals »

Zemlja plastike i hrdjavi sporeta :D
turisticki slogan buducnosti..
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#3469 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by nightvision »

Matzan wrote:Kad smo ovako zakukakli za 40-ak hiljada, šta bi onda bilo da ih navali pola miliona?!
Kako bi onda upratili kad je ko od njih klanjao u parku ili neku našu djevojku krivo pogledao zbog ležernijeg stila odijevanja.
Raspad sistema, dežurni moralisti kolektivni harakiri...
Da ih navali pola miliona od kojih 100.000 ostane i na bogtepitakojinacin dobije drzavljanstvo da li bi ti smetalo? Kao sto kolega rece, nisu problem oni koji udju, nego oni koji ne izadju. :lol:
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#3470 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Matzan »

nightvision wrote:
Matzan wrote:Kad smo ovako zakukakli za 40-ak hiljada, šta bi onda bilo da ih navali pola miliona?!
Kako bi onda upratili kad je ko od njih klanjao u parku ili neku našu djevojku krivo pogledao zbog ležernijeg stila odijevanja.
Raspad sistema, dežurni moralisti kolektivni harakiri...
Da ih navali pola miliona od kojih 100.000 ostane i na bogtepitakojinacin dobije drzavljanstvo da li bi ti smetalo? Kao sto kolega rece, nisu problem oni koji udju, nego oni koji ne izadju. :lol:

Ne bi mi smetalo ni najmanje.
Ne samo Arapa, vec bilo koje nacije da dodje.
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#3471 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by nightvision »

Matzan wrote:
nightvision wrote:
Matzan wrote:Kad smo ovako zakukakli za 40-ak hiljada, šta bi onda bilo da ih navali pola miliona?!
Kako bi onda upratili kad je ko od njih klanjao u parku ili neku našu djevojku krivo pogledao zbog ležernijeg stila odijevanja.
Raspad sistema, dežurni moralisti kolektivni harakiri...
Da ih navali pola miliona od kojih 100.000 ostane i na bogtepitakojinacin dobije drzavljanstvo da li bi ti smetalo? Kao sto kolega rece, nisu problem oni koji udju, nego oni koji ne izadju. :lol:

Ne bi mi smetalo ni najmanje.
Ne samo Arapa, vec bilo koje nacije da dodje.
Ali 'nako sasvim slucajno arapi su najdrazi. Brat je mio koje god vjere bio, samo nek' je musliman. :lol:
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#3472 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Matzan »

nightvision wrote:
Matzan wrote:
Ne bi mi smetalo ni najmanje.
Ne samo Arapa, vec bilo koje nacije da dodje.
Ali 'nako sasvim slucajno arapi su najdrazi. Brat je mio koje god vjere bio, samo nek' je musliman. :lol:

Napisao jasno da ne može biti jasnije.
Ali, tipično na ovom forumu, sve se svodi na crno-bijelo.
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#3473 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by nightvision »

Postoji nesto sto se zove citanje izmedju redova. :oops:
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#3474 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Fudo Bosna »

Point. wrote:To je ono u cemu je citav fol. Arapi dolaze ciljano i sa planom, a prosjecni Bosnjo konta oni dolaze da vide ljepote federacije i obnove svoj ratarski gen.
:thumbup: !



Upravo tako, i hajmo se praviti mutavi, hajmo se upredjivati sa zemljama okruzenja? :D

Prosle godine registrovanih 700 firmi, ove, ne znam je li tacan podatak koji sam negdje citao, registrovano sa tim lanjskim ukuono oko 1000 firmi. A eto "samo" ih 40.000 doslo? Ma da je i 100.000, bujrum neka su, ali ne bi bio problem da su nam usli turisti i kakvi takvi investitori, (doduse i ovaj je podatak relativan pojam jer tek se od ljeta ove godine uvela linija iz Saudije, tek od nedavno imamo 25 slijetanja sedmicno iz; Kuwaita, Katara, UAE,Saudije...), ali sve bi to opet bilo , masaAllah, da medju ovih hiljadu firmi nije 95 % Arapskih , i to bi bilo masaAllah, da od tih nije 80% ili vise fiktivnih, samo registricanih zbog kupovine zemlje?

To je pravi problem, ali se pravimo "mutavi" i guramo stvari pod tepih....

Meni bi normalno bilo da je turisticka ponuda tim turistima, konk . u Sarajevu ; na Carsiji, kod Bristola , na
Ilidzi , turisticki panoi: broj mob turistickih servisa, broj mob turistickih vodica, prevodilaca, adrese interaktivnih mapa grada i BIH, adrese soping centara, i sl, a ne: broj telefona i web adrese preprodavaca bosanske zemlje, da turista, ( umjesto da se u Bosni provede i potrosi), postane, "onako domacinski od zemlje domacina BIH", a konkretno preko panoa Arapa zemljaka i domaceg svercera, novi sretni vlasnik grunta Bosne, a ne turista niti eventualno investitor? To je sustina problema! :(

Znaci Slovenija privlaci turistu, Hrvatska privlaci turistu, nude bogatu turisticku ponudu a eventualnom investitoru vec razradjeni investicijski projekat, a mi nudimo, " stulac od ovce", nudimo telefone i web adrese agencije "Al Bufli", kako kupiti bosansku zemlju i postati vlasnik iste...
:izet:

Nije problem sto ce Arapa do kraja godine uci i 100.000 , masaAllah, dobro bi bilo i 500.000 , problem je, koliko ce ih izaci sa vec kupljenim ili zapikanim bosanskim gruntom, to nisu ili ako jesu, to su najjadnije, " investicije"...

Nije problem ni Zabavni park na Zlatistu, neka uposli pa i 20 ljudi pa i Srba, Bosni zauhar, nije problem SCC, pa barem direktno ili indirektno i taj SCC "hrani" par stotina usta, problem su ove "investicije" koje to nisu, a mi tome, tj nase vlasti, najvise kumujemo...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#3475 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by HAVANA »

Ma realno mi smo ogranicene budale,svaki kurac nam smeta, vazda se forsira negativno,od plusa pravimo minus,vjecito puni kritike a zadivljeni nekim drugim zemljama,tamo nam nista ne smeta,sve je cisto,uredno...Pa kralj te jebo jel iko bio u amsterdamu,parizu,berlinu...Pa u parizu mi drugu na kucnom pragu kinez dijete ubio,u amsterdamu mi onaj diler ulicni jarana u kanal gurno,jedva ga izvadih,pred briselom mi rumun u po bijela dana izreseto belgijanca po guzovima i oteo pazar,jebu i otimaju malu djecu,oaze crnacke,jevrejske,molenbeek i scharbeek da ne spominjem i bradate kozojebe...Kod nas da dodje onoliko razlicitih ljudi po banderama bi ih vjesali.Bas bi volio da se naseli svega,crnaca,jevreja,arapa,kineza...da se sve izmjesa,da se svi prce medjusobno.Da za 20 godina neke price besmislene postanu.Shvatite da su turisti odusvljeni,ne jedan nego svi.Njima je dobro ,pravo dobro,jos mi se niko pozalio nije.Boli njih kurac i za dinu konakovica i za vik,i za sve nase budalastine.Ljudima dobro tih par dana.Pa uzmi im pare,izmami im osmijeh na lice...Dodje holandjanin na par dana,smjestim ga,ostavim mu flasu vina,prospekte,turisticke ponude,objasnim sve...Dobro njemu pravo osim sto ga je naka budala u slozi u po noci peglala sat vremena kako ovde nista ne valja,nestaje vode,nema posla,arapa puno dolazi.. :-) Frajeru upitnik iznad glave,kaze sto on to meni prica,nek glasa,radi,bori se...pa ja u svom kvartu imam vise stranaca nego sto ih ovde vidjeh u citavom gradu.Nema 10% holandjana...Sta cu sad,da se ubijem :-) Ja sto sam vidio arapa dodju i odu.Jebi im mater. Ne radim sa njima ali cu raditi.I ako ima problem i neki plan,necu ga sigurno ja rijesiti.Sta ja tu mogu? Drzava i sistem su ti koji treba da brinu o tim stvarima.
Locked