Aprilia SR50

Podforum za motocikliste...
Post Reply
Sanilm
Posts: 3
Joined: 14/07/2011 12:57

#1 Aprilia SR50

Post by Sanilm »

Pozdrav svima!

Trebam savjet od vas koji se razumijete u skutere. Našao sam fin skuter na Piku, idem sutra da vidim kakav je. Radi se o Apriliji SR50, '99 godište, na izgled veoma dobro očuvana. Pitao bih vas par stvari:

Kao prvo, zanima me da li neko od vas zna koliko konjskih snaga ili kilovata ima takav motor? Ja sam čitav internet prevrnuo, nigdje nisam mogao da nađem konkretnu informaciju.

Pored toga, na šta bih trebao obratiti pažnju prilikom kupovine skutera? Šta bih sve trebao uraditi da budem siguran da je motor u dobrom stanju?

Hvala vam!
User avatar
nermin9200
Posts: 331
Joined: 10/12/2010 22:21

#2 Re: Aprilia SR50

Post by nermin9200 »

Ovo cu reci samo jednom, jer me ovo iskustvo kostalo zivaca, para, vremena, svega...

NE KUPUJ APRILIU SR 50 DITECH !!!!!

To su one sto s einspritz motorima. Moj je crkao nakon ni 6 mjeseci voznje... Cuo sam jos puno takvih slucajeva, da ne bude da sam ja jedini kojem se to desilo pa nesto meljam sad ovdje :D Nemam pojma koji mu je vrag bio. Niko nije znao. Strcaljka je nepravilno bacala gorivo zbog problema s elektronikom, koji mi niko nije popravio... Neko mi je savjetovao da zamijenim nekakvu el. plocu od 150 eura... ma sipak :D lola bacio motor u garazu i ubacio motor od Aprilije Rally 50, ma ide ko zmaj :D

Sad, ako tvoja nije Ditech, kupi ju (vjerovatno nije, 99. godiste). Aprilie su izuzetno brzi skuteri, vjerovatno i najbrzi (moj je bar u mojoj okolici bio najjaci)... O kvaliteti konstrukcije, udobnosti voznje (mozda djeluje malo kruta u startu, onako sportski, ali fino je voziti ju) i ostalim detaljima nema potrebe puno pricati ;) Sto se potrosnje tice: Ditech trosi kao upaljac (2-2,5 l /100 km), Rally i vise od 4 l/100 km.... Obicna Aprilia SR50 vjerovatno negdje izmedju... I jos jednom, iako sam obecao da necu dva puta: Ne kupuj SR50 DITECH !!!!

EDIT: 3,3 kW je imala moja Ditech, obicna vjerovatno 3 kW ;)
Post Reply