Apple omogućio da Windowsi rade na Macu

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
sorge_sa
Posts: 1088
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: sarajevo

#1 Apple omogućio da Windowsi rade na Macu

Post by sorge_sa »

Apple Computer lansirao je na tržište softver koji računalima tipa Mac s Intel procesorima omogućava korištenje operativnog sustava Microsoft Windows XP, što je ujedno i pokušaj da se ta tvrtka više približi širem spektru korisnika računala.


Apple navodi da je softver pod imenom Boot Camp dostupan od srijede te da će ta nova aplikacija biti dio Leoparda, novog velikog Macova operativnog sustava.

Iako Apple sebe smatra velikim Microsoftovim konkurentom, napravilo je neke ustupke kako bi korisnicima Windowsa omogućio korištenje vrlo popularnog iPod playera kao i iTunes muzičkog dućana.

"Apple nema namjeru prodavati ili podržavati proizvode Microsofta, no kako su brojni korisnici izrazili želju da koriste Windowse na Appleovim superiornim računalima u koja su ugrađeni Intelovi procesori izašli smo im u susret", rekao je Philip Schiller, potpredsjednik Applea zadužen za marketing na svjetskoj razini.

Appleove su dionice nakon objave ove vijesti porasle za 9,8 posto na 67,21 američka dolara za dionicu.
"Ključni razlog zbog kojeg na Apple nije prešlo više ljudi je pomanjkanje veće kompatibilnosti s Windowsima", rekao je Shaw Wu, iz American Technology Researchea.

"Vjerujemo da je to važan podatak i da bi se u budućnosti mogao iskoristiti za promjenu situacije na tržištu".
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#2

Post by neko iz mase »

Bas sam citao na slashotu o ovom. Mislim da je sad vrijeme da se nabavi jedan mac :D
rashid
Posts: 932
Joined: 02/12/2005 01:21
Location: Sarajevo-Anarhija

#3

Post by rashid »

Mi ga imamo na poslu. I mogu reci da je stvar super super super.
Mozes ga u dzep strpati i nositi kao kutiju cigara(naravno ako se pusi 100s) :)
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#4

Post by terapija »

Ma sminka, nigdje veze...

Mac-ovi su za mene bili uber-cool sa power pc procesorima, na zalost, zelja za zaradom i trzistem ucinila je svoje. ovo je dobro za Intel, Apple, malo manje dobro za Microsoft, a za finalne korisnike vjerovatno svejedno, jer MAC-ovi se ionako "svode" na sam OS
Post Reply