APPLE IPOD VIDEO 30 GB Vs. CREATIVE ZEN VISION M

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
torik
Posts: 153
Joined: 28/08/2007 09:45
Contact:

#26

Post by torik »

hocu i jaaaaaaaaaaaaaaaaaa :( pa makar ovaj touch :D
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#27

Post by Neelix »

zoom66 wrote:
http://www.apple.com/ipodclassic/ - divno..:)
http://www.apple.com/ipodnano/ - krasno...:)
http://www.apple.com/ipodtouch/ - bozanstveeno...:)

njam jam...:D

hoce l' ko kupiti 30gb i 60gb ipod....:):D :D
samo Bog je bozanstven :oops: :oops: :oops:

:D
User avatar
bug
Posts: 15805
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: the place 2b

#28

Post by bug »

stitcho :D jes' da si upravu al' :D za ovog bih i tebe prodala :D:D
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#29

Post by Neelix »

zadaj nam bugaro onu Dininu :D "Zbog ipoda sam izdao boga, i staru ljubav, i sve sto sveeeeeto jeeeeeeeee..." :D :D
User avatar
bug
Posts: 15805
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: the place 2b

#30

Post by bug »

nauzubillah :D :D
staru ljubav :D bih jos i halalila :D:D
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#31

Post by Neelix »

prokomentarisao bih sad svasta al ne smijem :D :D
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#32

Post by xon_sa »

Ne mozes ti disat od ovih pripadnika apple religije :D
Ipod je jedna precijenjena igracka, sa software-om punim restrikcija, nikakvim specijalnim prednostima u odnosu na konkurenciju itd.
Al opet nekako im taj apple proda muda za bubrege i onda oni religiozno ubjedjuju sve da su to bubrezi :D

Mislim, hajd ti pljuni tolike pare pa priznaj da si kupio prosjecan uredjaj :D
mirzoni
Posts: 38
Joined: 10/04/2002 00:00

#33 iPod 5G 30G vs. Zen Vision:M 30G

Post by mirzoni »

@Šeha:

ok, hajmo argumentima... :
http://dapreview.net je nepristrasan i renomiran sajt.
Creative Zen Vision: M, 30gb
• Like the iPod video, but with more features: FM radio, voice recording, longer battery life, better quality TV output, plays Divx/Xvid videos, and it supports music subscription services. Also available in 60gb.
iPod Video 30gb • Popular with the masses but still a good choice. We like the click-wheel controller, thin design, big color screen, and smooth video playback. Now available in 80gb.
evo ti odvojeni testovi oba uredjaja:
Zen Vision:M test
iPod 5G test

evo i direktnog poredjenja i komentara korisnika, vidi i zakljuci sam..

naravno, ni ZVM ni iPod 5G vise nisu posljednji i najjaci modeli u ponudi obje firme, ali su testovi jos uvijek aktuelni. 8)
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#34

Post by danas »

zoom66 wrote:
Šeha wrote:Jel 'vaki Zoome ;)

Image
odluchih se za nano :D bjelonje :D ipak ne prodajem a chekam iphone da se napokon pojavi u jevropi...:D
evo ih, metroseksualci :D :D :lol: :P
User avatar
beco
Posts: 3469
Joined: 25/08/2004 14:22

#35

Post by beco »

E ovako da se malo updatujem. Sprava je dosla i mogu reci da je super, ALi, uvijek mora biti ali. Instaliram ja citav softwear na svoj glavni kompjuter, ali kad prikljucim zen, xp ga ne prepoznaje , tj. prepoznajega samo kao mtp portable device. Onda sam jedno 7 dana proveo citajuci creative sajtove da vidim imali rjesenjai sve neki fixovi za windows ali nece da ga prepozna. Sad ce svi reci creative smece, nije nego ovo greska do XP. Ali zato sam ga samo prikljucio na laptop gdje ga bez ikakvog softweara prepoznao, ali, imao i ovdje ali, sva moja muzika oko 30GB je na glavnom kompjuteru, i sad dumam kako da prebacim sa jednog na drugog. Previse sam lijen da przim jedan po jedan DVD, a mreza me nesto je..., tj. nekad davno sam pravio mrezu pomocu mreznih kartica izmedu ta dva kabla(DA SE ZNA POKUSAO SAM ADSL DA PODIJELIM NA DVA PC, I AKO PARAGRAF DVA UGOVORA SA BIHNETOM TO STRIKTNO NEDOZVOLJAVA :D ), ukratko kabl mi je vise puta pukao i na kraju sam sve to u helac bacio, ja se sjecam da sam poslije toga vise puta cacako oko tih mreznih postavki, tako da sada stara lokalna mreza koju sam pavio ne radi. Kupio sam novi kabl ali opet nesto zapinje, jer kad pokusam novu home made network da napravim zakocimi negdje na polovini wizarda, odmah poslije sto izaberem o kojoj vrsti PC se radi, sa konekciom na internet ili ne. Imateli savjeta?! Mozeli se ako nabavim one usb wirless i prikljucim na glavni kompjuter mogu li preko toga i wirless kartice u laptpu da napravim mrezu. Jer ako zovnem ovog covjeka koji mi je pravio mrezu njegov univerzalni odgovor je "Windoews je defektan treba ga opet instalirati ima puno bugova" to mu je odgovor za sve i opali me 60KM. :?
User avatar
beco
Posts: 3469
Joined: 25/08/2004 14:22

#36

Post by beco »

E ovako da se malo updatujem. Sprava je dosla i mogu reci da je super, ALi, uvijek mora biti ali. Instaliram ja citav softwear na svoj glavni kompjuter, ali kad prikljucim zen, xp ga ne prepoznaje , tj. prepoznajega samo kao mtp portable device. Onda sam jedno 7 dana proveo citajuci creative sajtove da vidim imali rjesenjai sve neki fixovi za windows ali nece da ga prepozna. Sad ce svi reci creative smece, nije nego ovo greska do XP. Ali zato sam ga samo prikljucio na laptop gdje ga bez ikakvog softweara prepoznao, ali, imao i ovdje ali, sva moja muzika oko 30GB je na glavnom kompjuteru, i sad dumam kako da prebacim sa jednog na drugog. Previse sam lijen da przim jedan po jedan DVD, a mreza me nesto je..., tj. nekad davno sam pravio mrezu pomocu mreznih kartica izmedu ta dva kabla(DA SE ZNA POKUSAO SAM ADSL DA PODIJELIM NA DVA PC, I AKO PARAGRAF DVA UGOVORA SA BIHNETOM TO STRIKTNO NEDOZVOLJAVA :D ), ukratko kabl mi je vise puta pukao i na kraju sam sve to u helac bacio, ja se sjecam da sam poslije toga vise puta cacako oko tih mreznih postavki, tako da sada stara lokalna mreza koju sam pavio ne radi. Kupio sam novi kabl ali opet nesto zapinje, jer kad pokusam novu home made network da napravim zakocimi negdje na polovini wizarda, odmah poslije sto izaberem o kojoj vrsti PC se radi, sa konekciom na internet ili ne. Imateli savjeta?! Mozeli se ako nabavim one usb wirless i prikljucim na glavni kompjuter mogu li preko toga i wirless kartice u laptpu da napravim mrezu. Jer ako zovnem ovog covjeka koji mi je pravio mrezu njegov univerzalni odgovor je "Windoews je defektan treba ga opet instalirati ima puno bugova" to mu je odgovor za sve i opali me 60KM. :?
mirzoni
Posts: 38
Joined: 10/04/2002 00:00

#37

Post by mirzoni »

@beco:

idi na community sajt epizenter, koji je posvecen creative playerima. odande furaj na forum.
Odmah na vrhu imas diskusije o softwaru za razne playere.
U drugoj podgrupi diskusija, na vrhu su ti diskusije o Zen Vision:M playeru. Tu ces naci sve, ama bas sve info o playeru, mogucnostima, extra software-u i slicno.

Tu je i ZV:M forum na http://www.anythingbutipod.com, takodje izvrstan izvor.

Na ta dva foruma se da naci sve sto ti je potrebno za ZV:M, tako da na kraju creative sajt i prestane bit interesantan.. :)

Ostale linkove... pogledaj moje del.icio.us stranice s bookmarkovanim ZV:M linkovima, ima tu svega.. od online shopova sa skinovima i istalim accessoriesima do stranica s wallpaperima za player.

Obavezno googlaj, vidi i skini player mediamonkey, to je najjaci opensource softwerski player, izmedju ostalog kompatibilan i sa ZV:M i sa iPodima..
Uz razne plugine i skripte, omogucava ti pametne playliste, auto sinhronizovanje, scrobbling i sl. Detalje ces nac na forum stranicama sajta.

Kad sinhronizujes svojih 30 giga s oba pcja na player, onda mozes koristit zvm kao portable disk-usb i prebacit fajlove s pcja na ZVM i obratno.

sretno!
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#38

Post by zemo_online »

ima li iko informacija o novom iPhoneu sa 16gb memorije,znaci sve u jednom,jer ovo gore su samo mp3 playeri?
mirzoni
Posts: 38
Joined: 10/04/2002 00:00

#39 Re: iPod 5G 30G vs. Zen Vision:M 30G

Post by mirzoni »

@Vedran:
Šeha wrote:Drug argument, jesi li ti probao staviti najkvalitetniji MP3 na IPod i nije ti poslo za rukom?

Ako jesi i tvrdis da nisi uspio ja cu ti odmah reci da lazes.

Imam Ipod od njihove prve generacije i apsolutno svaki podrzava MP3 u svakom obliku. Znaci jos jednom: svaki Ipod podrzava MP3 u bilo kojem obliku.
Ako probas taj isti najkvalitetniji mp3 sa tvog iPoda slusati na najlosijem tranzistorskom radiju, hoce li on i dalje zvucati najkvalitetnije? Ako on ne bude zvucao jednako kvalitetno kao na tvom playeru, znaci li to da ti lazes, Vedrane? Jer taj isti tranzistor moze vrtiti taj mp3, bas kao i iPod - preko FM transmittera.

Dakle, poenta je u KVALITETI zvuka.

A ono:
Šeha wrote:ja cu ti odmah reci da lazes
je tvoje ogledalo. Realno, sasvim nepotrebno.
User avatar
Haris033
Posts: 3889
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#40

Post by Haris033 »

Kupio sam iPod (30 gb video) prije nesto vise od godinu i nije mi zao svakog potrosenog feninga!!!

Dizajn, kvalitet zvuka i slike, jednostavnost rukovanja,mogucnost prikazivanja filmova, slika (with slide show) i video klipova, beskonacan broj "playlist-a", kapacitet tvrdog diska (od 30 do 160 gb), slikovni prikaz svakog izvodjaca u toku reprodukcije pjesme, odlicne slusalice, dugotrajnost baterije (10 sati neprekidnog slusanja) i punjene preko racunara te na obicnu uticnicu, prikaza svega sto je na njemu preko TV-a...

Dodatni paketi opreme kao npr. silikonska futrola koja iPod cini jos ljepsim i izdrzljivijim na udare (plava, crna, roza...), fm transmitersi, daljinski upravljaci, kvalitetni zvucnici (Bose), i jos mnogo, mnogo toga...

Uz njega sam dobio i adapter-kasetu s kojom svu svoju muziku imam uz sve prilike, od slusanja muzike u autu (gdje se ipod pokazao naboljim rjesenjem a gdje sam isti prikopcao na najobicniji kasetofon a preko kojega dobijam odlican kvalitet zvuka a i nemam straha od obijanja auta i kradje) pa i bilo gdje da se nadjem (od vikendica, raznih kucnih derneka, party-a po restoranima-kompatibilan sa "Winampom").

Moze se koristiti kao USB stick za prenos podataka, ma, ne znam ni sam vise sta ovo cudo od tehnike sve moze...

Preporucujem svima koji su "ludi" za multimediom, da obavezno (ako su u mogucnosti) priuste sebi po jedan iPod, a ja preporucujem min. ovaj od 30 gb, jer je, ono, bas taman sa prostorom, mada sam ga ja vec skroz napunio pa imam u planu uzeti onaj od 160 gb i u njemu prebaciti svu svoju muziku koju posjedujem... :)
mirzoni
Posts: 38
Joined: 10/04/2002 00:00

#41

Post by mirzoni »

@shega
sorry za koristenje osobnog imena, nick rules. do mene je. :sad:

@zoom66:
moj dobri mirzoni, sheha ipak profesionaln koristi svoje ochi i ushi u svakodnevnom poslu i kao takav je daleko mjerodavniji od tebe kad je u pitanju kvalitet slike & zvuka...:D
vrlo hrabra izjava od zoom66. je li promisljena?
sta je to u svakodnevnom poslu mjerodavno u pitanju slike i zvuka? da niko vise ne koristi ochi i ushi u poslu? u poslu??
volim ove shto znanje pokupe iz bug-a i slichnih shkraboizdanja a bez osobnog uvida u spravice...:D:D:D
opet, zoom66, otkud ta potreba za ponizavanjem. cinjenica je da ti ne mozes imat pojma odakle ko kupi znanje. a tek to uzimanje slobode da etiketiras druge?

Bug? koji bug... sta bug? :?
navedi mi c-net, tomshardware, pcworld, pcmag, audiophile, what? hifi, hifi-choice i sl. lupi me referencama iz digital audio magazina/sajta, a ne bug-om. kakav bug...

o osobnom uvidu u spravice:
vidi, posjedovao sam iPod 5g 30gb i imao sam priliku slusati i porediti ga s ZV:M, Zune, iAudio, iRiver, Philips, Sony itd. top hdd mediaplayerima.
iPod sam zamijenio za ZV:M iz razloga audio kvalitete

pazi,
image, status stilske ikone, hype, iTunes kompatibilnost, apple-brand, pozicija br1 na trzistu su nekima dovoljni razlozi za iPod. cijenim.

nijanse koje ja cijenim nisu na strani iPoda vec ZV:M, toliko.
to je daleko od dovoljnog razloga da nastavljamo s diskusijom koji player je bolji, jer je to realno subjektivno misljenje.

poenta je da je beco kupio ZV:M, a ne iPod i treba cijenit covjekov izbor.
:)

peace
mirzoni
Posts: 38
Joined: 10/04/2002 00:00

#42

Post by mirzoni »

@zoom66:
no fkrs
"neka cvijeta tisuchu cvjetova" (johnny) :)
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#43

Post by xon_sa »

Haris033 wrote:Kupio sam iPod (30 gb video) prije nesto vise od godinu i nije mi zao svakog potrosenog feninga!!!

Dizajn, kvalitet zvuka i slike, jednostavnost rukovanja,mogucnost prikazivanja filmova, slika (with slide show) i video klipova, beskonacan broj "playlist-a", kapacitet tvrdog diska (od 30 do 160 gb), slikovni prikaz svakog izvodjaca u toku reprodukcije pjesme, odlicne slusalice, dugotrajnost baterije (10 sati neprekidnog slusanja) i punjene preko racunara te na obicnu uticnicu, prikaza svega sto je na njemu preko TV-a...
:lol: :lol: :lol:

Moj walkman iz 80tih je imao duze trajanje baterije :D
User avatar
Haris033
Posts: 3889
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#44

Post by Haris033 »

xon_sa wrote:
Haris033 wrote:Kupio sam iPod (30 gb video) prije nesto vise od godinu i nije mi zao svakog potrosenog feninga!!!

Dizajn, kvalitet zvuka i slike, jednostavnost rukovanja,mogucnost prikazivanja filmova, slika (with slide show) i video klipova, beskonacan broj "playlist-a", kapacitet tvrdog diska (od 30 do 160 gb), slikovni prikaz svakog izvodjaca u toku reprodukcije pjesme, odlicne slusalice, dugotrajnost baterije (10 sati neprekidnog slusanja) i punjene preko racunara te na obicnu uticnicu, prikaza svega sto je na njemu preko TV-a...
:lol: :lol: :lol:

Moj walkman iz 80tih je imao duze trajanje baterije :D
DA! Ali, da li je taj tvj "walkman" iz 80-tih imao 2,5" LCD display u boji visoke rezolucije??? :-D
User avatar
Haris033
Posts: 3889
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#45

Post by Haris033 »

iPod touch, with 8GB i 16GB models starting at $299,



Image
Post Reply