Apple ID i Bosna

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Elaol
Posts: 332
Joined: 21/07/2013 15:33
Location: Tel'Aran'Rhiod

#1 Apple ID i Bosna

Post by Elaol »

Da li mi neko ko ima Ipad/Iphone moze reci kako da stavim Bosnu kao zemlju u kojoj boravim na Ipadu? Trazi mi zemlju porijekla i nikako ne mogu da nadjem Bosnu. Sada sam stavio da sam iz Hrvatske, ali nije mi to OK, jer zelim da kupim jednu aplikaciju, a ne mogu da dodam karticu iz Bosne kad "zivim" u Hrvatskoj. Moze mi neko pomoci?
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#2 Re: Apple ID i Bosna

Post by hakazvaka »

Nema pomoci, jos uvijek :(
Elaol
Posts: 332
Joined: 21/07/2013 15:33
Location: Tel'Aran'Rhiod

#3 Re: Apple ID i Bosna

Post by Elaol »

Da li je neko uspio kupiti aplikaciju preko App Store-a i kako?
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#4 Re: Apple ID i Bosna

Post by hakazvaka »

Ja sam registrovao US account i kupujem Gift cardove
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#5 Re: Apple ID i Bosna

Post by Capsicum »

Stani malo. Jel se to fakat ne moze u BiH kupiti aplikacija na app store?
Forsaken
Posts: 826
Joined: 11/02/2005 10:51

#6 Re: Apple ID i Bosna

Post by Forsaken »

Capsicum wrote:Stani malo. Jel se to fakat ne moze u BiH kupiti aplikacija na app store?
Nemre, nije nikad ni moglo a nece ni moci u skorijoj buducnosti barem. Ukratko, mi smo neozbiljno i neinteresantno trziste za Apple. Tako da kao korisnik apple proizvoda si hendikepiran osim ako ne koristis VPN i ides preko US accounta ili neki slican drugi hack :)
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#7 Re: Apple ID i Bosna

Post by Pirija »

davno sam kupovao sa nasom kreditom na hrvatskom store-u ne znam moze li jos uvijek
US store i ebay gift card FTW
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#8 Re: Apple ID i Bosna

Post by hakazvaka »

Moze se nasom karticom kupovati na Hrvatskom store-u... i gift cardovima mozes kupovati bilo sta na US store... mislim ja koristim regularno preko US accounta vec jedno 4 godine, ali jbg bilo bi bolje da ne zivimo u ovakvoj rupi :D :D :D
Kola
Posts: 12
Joined: 11/08/2011 10:44

#9 Re: Apple ID i Bosna

Post by Kola »

Ako jos uvijek postoji opcija (a postojala je do nedavno), moze se i preko paypala kupovati, radi debitna kartica visa electron od Raiffeisen Banke.

U postavkama accounta stoji opcija placanja paypal.
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#11 Re: Apple ID i Bosna

Post by Pirija »

nemoze paypal na US store-u to sam vec probao a imam raiffeizen karticu
Elaol
Posts: 332
Joined: 21/07/2013 15:33
Location: Tel'Aran'Rhiod

#12 Re: Apple ID i Bosna

Post by Elaol »

hakazvaka wrote:Moze se nasom karticom kupovati na Hrvatskom store-u... i gift cardovima mozes kupovati bilo sta na US store... mislim ja koristim regularno preko US accounta vec jedno 4 godine, ali jbg bilo bi bolje da ne zivimo u ovakvoj rupi :D :D :D
OK, tri pitanja, posto imam IPad tek mjesec dana, nisam jos pohvatao sve konce.
1. Kako znam ciji mi je store? Regovan sam na IPadu kao da sam iz Hrvatske. I kako prebaciti sa Hrvatskog Store-a na Americki i obrnuto?
2. Kako kupovati nasom karticom preko Hrvatskog store-a? Kad registrujem karticu u Itunes & App Store settings, sta da kucam u Billing Address?
3. Kako funkcionise to sa gift cardsima? Vidim sad na Ebay-u $13 kosta $10 gift card.
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#13 Re: Apple ID i Bosna

Post by Android Knego »

Elaol wrote:
hakazvaka wrote:Moze se nasom karticom kupovati na Hrvatskom store-u... i gift cardovima mozes kupovati bilo sta na US store... mislim ja koristim regularno preko US accounta vec jedno 4 godine, ali jbg bilo bi bolje da ne zivimo u ovakvoj rupi :D :D :D
OK, tri pitanja, posto imam IPad tek mjesec dana, nisam jos pohvatao sve konce.
1. Kako znam ciji mi je store? Regovan sam na IPadu kao da sam iz Hrvatske. I kako prebaciti sa Hrvatskog Store-a na Americki i obrnuto?
2. Kako kupovati nasom karticom preko Hrvatskog store-a? Kad registrujem karticu u Itunes & App Store settings, sta da kucam u Billing Address?
3. Kako funkcionise to sa gift cardsima? Vidim sad na Ebay-u $13 kosta $10 gift card.
da se i ja prijavim u red za cekanje na ove odgovore... :D
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#14 Re: Apple ID i Bosna

Post by Haris033 »

Ima li kakav odgovor na gore postavljena pitanja?
dzenanalic22
Posts: 832
Joined: 28/08/2017 16:30

#15 Re: Apple ID i Bosna

Post by dzenanalic22 »

Haris033 wrote:Ima li kakav odgovor na gore postavljena pitanja?
Evo:

1. Koji region/država ti je postavljena možeš provjeriti tako što odeš u settings (postavke), zatim klikneš na svoj iCloud (svoje ime) na vrhu, onda iCloud pa Payment/Region. Tu možeš i mijenjati državu.

2. Sa Bosanskom karticom se možeš prijaviti na hrvatski iTunes (App Store) tako da ukucaš podatke sa svoje kartice a adresa i poštanski broj neka budu hrvatski, npr. Krapinska 20, 10000 Zagreb. I broj mobitela može biti bosanski, samo kao pozivni stavi 387.

3. Kada kupiš gift card onda pod Payment Method upišeš kod sa gift carda a adresu neku američku i neki važeći američki poštanski broj.
Post Reply