Antivirus program

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
typeOnegative
Posts: 4851
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#351 Re: Antivirus program

Post by typeOnegative »

sedma_7 wrote:jel bolje kupiti antivirus, tj platit regularno za njega, ili koristiti neku besplatnu verziju npr avast?

De ako moze koji savjet, totalni sam laik po pitanju toga.

u zadnje vrijeme, comp mi je totalno poludio, otvara neke stranice koje ne zelim, ne mogu normalno otvoriti neku stranicu da je ne prebaci na neku lijevu - reklamu itd.

intalirala sam add blockere, cccleaner, i evo sad instaliram avast, ali ne znam da li je to dovoljno.

koristim chrome.
potpisujem za ovo sve sto je kolega iznad rekao , nakotilo se tu svakakve gamadi izgleda ,najbolje dignut ponovo windows . jedino sto mi pada na pamet da probas je da instaliras malwarebytes i uradis full scan sistema . Poprilicno je mocan alat , bas sam nedavno imao komp na remontu sa slicnim problemom (nakon otvaranja chromea otvarao je cetiri pet nekih lijevih tabova i stranica ) i uspio sam "iscupati " napast sa njim . Ak to ne upali nema druge nego nova instalacija . sretno
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#352 Re: Antivirus program

Post by iz Mostara »

Avast Premier i nema problema :D

Image
User avatar
typeOnegative
Posts: 4851
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#353 Re: Antivirus program

Post by typeOnegative »

Kako mi je avast nekad davno propustio crva koji mi nabi pedesetku prekoračenja na adsl - u ja im više ne vjerujem.. Kaspersky IS sa ebay za šest baksa, ne može bolje :)
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#354 Re: Antivirus program

Post by avaks »

A dobar je avast ali ne ovaj krekovani ruski :lol:
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#355 Re: Antivirus program

Post by iz Mostara »

avaks wrote:A dobar je avast ali ne ovaj krekovani ruski :lol:
Nije krekovan originalan je sa licencom, developerski, najjači su mi ovi što na prvu sve pišu :D

Kontaš daje lik savjete Avastu kako da pruže bolju zaštitu i podjeli licence nekolicini saradnika koji isti testiraju, tako sam dobio ovaj.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#356 Re: Antivirus program

Post by avaks »

Đesi developer nisam te prepozno' :lol:
Lijepo je davati savjete, i ja to radim ali ne naplatim često jbg 8-)
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#357 Re: Antivirus program

Post by iz Mostara »

avaks wrote:Đesi developer nisam te prepozno' :lol:
Lijepo je davati savjete, i ja to radim ali ne naplatim često jbg 8-)
Jebaji ga nema svako magistarski i fakultete :D
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#358 Re: Antivirus program

Post by avaks »

A imam što je najgore a palamudim po forumu samo :lol:
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#359 Re: Antivirus program

Post by iz Mostara »

avaks wrote:A imam što je najgore a palamudim po forumu samo :lol:
Umjesto da si koristan negdje drugo, a palamudiš u slobodno vrijeme!
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#360 Re: Antivirus program

Post by avaks »

A pomognem i ovdje tu i tamo :D
Kako god, licencirani IS je dobra stvar pa bilo da se snađeš za licencu (te developerske) ili kupiš ako ugrabiš na kakvom popustu a za sve ostalo bilo kakav besplatan + malwarebytes i udri :mrgreen:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#361 Re: Antivirus program

Post by Sanjarko »

Pandakonda wrote:Zasto ljudi ne vole ovaj 360 antivirus ? :-)
Cito sam da je dobar pravo. Trebam ga probat umjesto pande.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#362 Re: Antivirus program

Post by Sanjarko »

sedma_7 wrote:jel bolje kupiti antivirus, tj platit regularno za njega, ili koristiti neku besplatnu verziju npr avast?

De ako moze koji savjet, totalni sam laik po pitanju toga.

u zadnje vrijeme, comp mi je totalno poludio, otvara neke stranice koje ne zelim, ne mogu normalno otvoriti neku stranicu da je ne prebaci na neku lijevu - reklamu itd.

intalirala sam add blockere, cccleaner, i evo sad instaliram avast, ali ne znam da li je to dovoljno.

koristim chrome.
To je meni bilo nedavno na mozili. Nesto ti se instaliralo a da ne znas. Probaj klik na properties [osobine] i pod exe ima iza mozda toga ako je to u pitanju da ti se stranica i dodatak na to isntalirao. Ako ima samo iza exe i navodnika exe' i sve iza toga obrisi. Ako ima i ako je uopste to problem.

______________________________________________________________________________________________________

Ne preporucujem iObit. Instaliro ga da radi notifikacija jer mi je nesto ostalo i sa njim se instaliralo svasta nesto bez znanja. Jer kod mene je High kontrast bijela slova, crna pozadina radi floatera.

Umal mi nije skrsilo komp. Izgubio nesto podataka. Ne znam nazalost sta. Neke linkove pinovane sto sam htjeo pretraziti i jos nesto mozda. Mozda cak i od dokumenata nesto.

Ono za korisnika ste upravu. Da je on najbolji AV. Ali jbg ja ne mogu takav da budem jer sam naivan i jos manican.

Jbg okolina uticala da budem takav a i sam na sebe sam uticao. Govorili mi ne budi paranoican, kome si ti bitan da tebe spijunira.

Ono ko da nema hakera, botova i softvera hakerskih, Cije, Fsbea itd.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#363 Re: Antivirus program

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote: Ne preporucujem iObit. Instaliro ga da radi notifikacija jer mi je nesto ostalo i sa njim se instaliralo svasta nesto bez znanja. Jer kod mene je High kontrast bijela slova, crna pozadina radi floatera.

Umal mi nije skrsilo komp. Izgubio nesto podataka. Ne znam nazalost sta. Neke linkove pinovane sto sam htjeo pretraziti i jos nesto mozda. Mozda cak i od dokumenata nesto.
Radio je on dure sve, ali raste Ram zauzetost na njegovom nekom sistem care i kada naraste puf, uspori se ekran. Mislim cak i zamrzne i zacrni se.

Jbg ja duduk sto se IT tice. Fukara sta cu.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#364 Re: Antivirus program

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:
Pandakonda wrote:Zasto ljudi ne vole ovaj 360 antivirus ? :-)
Cito sam da je dobar pravo. Trebam ga probat umjesto pande.
Zaboravio sam napisat. Zato sto su Kinezi mislim ko i clean master.
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#365 Re: Antivirus program

Post by diablobih »

Vecina programa ti instalira dodatke, tako da gledas sta ti se instalira, iobit je normala kompanija. Samo se treba gledati sta govori pri instalaciji. Taj system care samo pomocu ccleanera ukines u startup i zavrsis.
User avatar
Truba
Posts: 81197
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#366 Re: Antivirus program

Post by Truba »

ja koristim i onaj watch out dog :D koji pita zelis li nesto promijeniti
ili ako se samo mijenja

mali program koristan
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#367 Re: Antivirus program

Post by Sanjarko »

diablobih wrote:Vecina programa ti instalira dodatke, tako da gledas sta ti se instalira, iobit je normala kompanija. Samo se treba gledati sta govori pri instalaciji. Taj system care samo pomocu ccleanera ukines u startup i zavrsis.
Ma znam ali ne mogu da vidim. Kod mene je visoki kontrast bijela slova pa se nista ne vidi. Jer imam problem sa vidom. Evo klix je kod mene sav crn sa bijelim slovima. Mogu radit kakve hocu kombinacije. Sa kontrast temama i sa jos jednim dobrim adonom.

Sad ne znam, mozda mi je sa vidom od tog crnila sve gore. Sve vise floatera imam, progresira mi ta bolest. A opet mozda i nije. Uglavnom bolje mi u crno gledat manje vidim floatere.

C cistac imam instaliran ali nisam ga koristio jer nisam ni znao kako i bojao se da mi nesto ne obrise sto mi treba. Evo sad ga malo po malo koristim i ucim na njemu. Jbg ne znam puno oko kompjuetera i to. Tehnoloski nepismen. Da ne znam koliko toliko Engleski ne bi znao nista.

iObit mozda valja kompanija ali svasta mi je instaliralo, i pogledo sam mislim da je preko 2 sto Mb Ram memorije sve njegovo zauzelo ko Mozila mozda, cak i vise.

Deinstaliro sam iObit skroz. Sad je bolje sa kompom. Ima Ram memorije komp solidno ali stvarno kako sam iObit instaliro jos je pokvareniji bio. I sad je pokvaren. Skoro 3 godine vec na pokvarenom kompu radim, surfam itd.

Cuo sam da je ovaj 3 sto 6 deset sekjuriti dobar. Nije los ni klin master na starim mobovima, ni bateri doktor.

Stvarno pomaze im. Meni doslo preinstalirano sve. Istina imam neka greska u klin masteru na mom telefonu, samo mu memorija raste stalno a ne mogu ga deinstalirat jer nije rutovan telefon, ali i dalje radi.

Kad memorija naraste, samo pritisnem brisi data podatke i to je to.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#368 Re: Antivirus program

Post by Sanjarko »

Black swan wrote:ja koristim i onaj watch out dog :D koji pita zelis li nesto promijeniti
ili ako se samo mijenja

mali program koristan
Ma dobro su rekli. Korisnik je najbolja Av zastita. Ali ja jbg sta cu takav sam, kakav sam, lakovjeran i nekad manican a znam klikat svasta. Cak i ad bloker i pop up bloker nekad iskljucim. Neke strane to i traze.

Jbg da sam negdje ne nekoj poziciji bio bi sigurnosni rizik samo takav. Morali bi agenata zaposliti da me samo sprijece da nesto ne sj_bem.

A fukara pa ne mogu ni kupit neki program, a duduk da ganjam neke programe i kljuceve za njih. A bas nisam ni dobro da bi to radio, ganjo kljuceve.

Ja evo ni ofisa nemam, uopste. A potreba mi je. Probo gugl dokumenta ali traze na njemu adoni svakava dopustenja neka. Jos ni ne znam ga koristit.

Jbg nepismen. Kad su se po svijetu furali kompovi ovdje je bila hiperinflacija i rat. Poslije kokuzluk i do dana danasnjeg. Jos nam u skolama kad smo dobili kompove na kraju osnovne skole skoro ih nisu dali ni ukljuciti.

Jbg nafaka taka.
User avatar
TAFKAP
Posts: 10270
Joined: 30/09/2011 07:49

#369 Re: Antivirus program

Post by TAFKAP »

Vizionar 1985 wrote:
Black swan wrote:ja koristim i onaj watch out dog :D koji pita zelis li nesto promijeniti
ili ako se samo mijenja

mali program koristan
Ma dobro su rekli. Korisnik je najbolja Av zastita. Ali ja jbg sta cu takav sam, kakav sam, lakovjeran i nekad manican a znam klikat svasta. Cak i ad bloker i pop up bloker nekad iskljucim. Neke strane to i traze.

Jbg da sam negdje ne nekoj poziciji bio bi sigurnosni rizik samo takav. Morali bi agenata zaposliti da me samo sprijece da nesto ne sj_bem.

A fukara pa ne mogu ni kupit neki program, a duduk da ganjam neke programe i kljuceve za njih. A bas nisam ni dobro da bi to radio, ganjo kljuceve.

Ja evo ni ofisa nemam, uopste. A potreba mi je. Probo gugl dokumenta ali traze na njemu adoni svakava dopustenja neka. Jos ni ne znam ga koristit.

Jbg nepismen. Kad su se po svijetu furali kompovi ovdje je bila hiperinflacija i rat. Poslije kokuzluk i do dana danasnjeg. Jos nam u skolama kad smo dobili kompove na kraju osnovne skole skoro ih nisu dali ni ukljuciti.

Jbg nafaka taka.
LINUX + OPEN/LIBRE OFFICE, pa klikaj dok se boje ne rastope :mrgreen:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#370 Re: Antivirus program

Post by Sanjarko »

TAFKAP wrote:
LINUX + OPEN/LIBRE OFFICE, pa klikaj dok se boje ne rastope :mrgreen:
Ma znam, ali ne mogu ni to. Nemam wifi. Imam samo preko stika net. Slabo se krecem pa nemam kod koga ni skinut linux. Kupit para za njega nemam, a mislim da ovaj net sa stika samo na windowsu radi. Nisam siguran.

Konto ili linux, ili chrome OS ili android.

Cito neki dan, dual but da moze i windows sa ili linuksom ili androidom. :mrgreen:

Kako sam procito intel sad izbacio dual but ovo. Windows i android. :mrgreen:

Taman bi mi doslo. Ali nema ko da mi nastima ovo. Ja ne znam niti imam uslova da ovo odradim i kad bi znao.

Htjeo sam libre ofis i na windowsu probat ako moze. Ali nikako da se nakanim, jer jbg nisam dobro. Tako je to sa depresijom, ako je imam uopste a mislim da je imam. I to biopolar mozda.
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#371 Re: Antivirus program

Post by diablobih »

Samo da znas clean master i battery ti saveri ti samo odmazu mobitelu, brisi kako znas, e tek onda ce ti prodisati i mobitel. Jedino sto trebas jeste da brises cache memoriju, ako nemas puno rama na mobu, mozes install i task killer. Clean master i battery saver, vise odmazu nego sto pomazu, a pomazu samo kod brisanja cache memorije i to task killer, a ostalo ti oni sami pune ram i usporavaju telefon.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#372 Re: Antivirus program

Post by Sanjarko »

diablobih wrote:Samo da znas clean master i battery ti saveri ti samo odmazu mobitelu, brisi kako znas, e tek onda ce ti prodisati i mobitel. Jedino sto trebas jeste da brises cache memoriju, ako nemas puno rama na mobu, mozes install i task killer. Clean master i battery saver, vise odmazu nego sto pomazu, a pomazu samo kod brisanja cache memorije i to task killer, a ostalo ti oni sami pune ram i usporavaju telefon.
Ma ne mogu ih obrisat, nije telefon rutovan. Dosli instalirani tvornicki. Ne znam da li pomazu ili odmazu. Dok nisam doktora koristio krace mi baterija trajala. Za cistaca ne znam. Ne djeluje usporen mobitel. Slab je nema Ram i Rom memorije puno ali meni opet dobro. Nisam zahtjevan nesto puno inace ni u cemu pa ni kao korisnik.

A pomaze mi i cistac. Snima sta sam radio na mobu, tako da imam rezervu sta sam sve radio koju brisem svaki dan. Ne bi bas i radi toga ga ostranio. Dampster nesto ne radi dobro. Snimi izbrisano nesto ali nesto ne snimi. Dok cistac sve snimi sta sam obrisao.

PS. Cistac [Clean Master] a doktor moze se pretpostavit.

Pozdrav.
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#374 Re: Antivirus program

Post by Mega Man X »

TAFKAP wrote: LINUX + OPEN/LIBRE OFFICE, pa klikaj dok se boje ne rastope :mrgreen:
Linux je dobar sve do momenta kad moraš uradit full reinstall distro-a zato što si neku sitnicu u Terminalu zahebo. Normalno, GNU/Linux je ekstra kao desktop OS, ali težak pogotovo za mnoge koji koriste Windows godinama.
5korpus
Posts: 1184
Joined: 24/07/2015 14:45

#375 Re: Antivirus program

Post by 5korpus »

Ljudi pomozite dok nisam laptop zapalio.
Cim se upali CPU usage skoci na 100%, otvara u Iexploreru po 5 tabova sam svakih 10sec.
Postoji li rjesenje ikako da ne instaliram sistem?
HVala
Post Reply