Antivirus program

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
dzemaludin007
Posts: 668
Joined: 20/06/2014 17:00
Location: I. Sarajevo

#276 Re: Antivirus program

Post by dzemaludin007 »

Slabo da ima neki free AV, a da nema nekih reklama na njemu, kao i opcija za prelazak na Pro verziju. Pa i free verzije nekog softwarea je ustvari osakacena komercijalna verzija. :) Oni ne prave posebno free AV, vec prave jedan software koji limitiraju, i imamo Free AV, AV Pro i AV IS. :)
Uglavnom cilj im je da imaju vise korisnika pa bilo kakvih, sebi dizu popularnost.

Ma sve je reklama. Pa i te bespaltne AV bez komercijalne verzije, da bi skinuo moras da odes na njihovu stranicu. Naravno da im to nije jedini izvor zarade. Kad imas veliki broj korisnika (bilo legalnih bilo nelegalnih), mnogi su culi za tebe kao pouzdanog i dobrog partnera, pa ti se otvara sansa da ucestvujes u raznim drugim stvarima. Pa i Google nista ne prodaje, pa je pun ka brod. Isto kao i teniseri, zarade od sponzora, reklamiranja, kao i od turnira. :)
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#277 Re: Antivirus program

Post by Paul F. »

Google zarađuje na reklamama koliko ja znam. E sad uzeti AV koji roka reklame ja ne bih. Ako ništa drugo, te reklame usporavaju kompjuter. Radije bih bio bez AVa. Na ebayu Bitdefender tri trogodišnje licence košta 10-15 eura. Kaspersky 3 jednogodišnje licence 20 eura.
User avatar
dzemaludin007
Posts: 668
Joined: 20/06/2014 17:00
Location: I. Sarajevo

#278 Re: Antivirus program

Post by dzemaludin007 »

Paul F. wrote:Google zarađuje na reklamama koliko ja znam. E sad uzeti AV koji roka reklame ja ne bih. Ako ništa drugo, te reklame usporavaju kompjuter. Radije bih bio bez AVa. Na ebayu Bitdefender tri trogodišnje licence košta 10-15 eura. Kaspersky 3 jednogodišnje licence 20 eura.
Sta bre usporava? Nista ti tu ne usporava, samo nemoj nikakve dodatne toolbarove i software koje nude uz instalaciju oznaciti, prije da to usorava nego reklama (banner i sl.) unutar programa. Za to je dobar program Unchecky on to sam uradi, ukoliko se zaboravi. Ako hoces nezahtjevan AV onda Panda Free Antivirusi sam ga koristim. Radi u Cloudu (tako da zahtjeva internet za potpunu funkcionalnost), opterecuje komp koliko i player za pustanje muzike :D Nista ti vise ne treba.
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#279 Re: Antivirus program

Post by Teufik »

Paul F. wrote:Google zarađuje na reklamama koliko ja znam. E sad uzeti AV koji roka reklame ja ne bih. Ako ništa drugo, te reklame usporavaju kompjuter. Radije bih bio bez AVa. Na ebayu Bitdefender tri trogodišnje licence košta 10-15 eura. Kaspersky 3 jednogodišnje licence 20 eura.
Ne kupuj. Pun qrac Bitdefender giveawaya. Na 6 mjeseci ili na godinu. Malo guglaj.
Plus, pazi kad sa ebaya uzimas licence za AV. Znaju zahebat. I pazi, Kaspersky zna biti regijski ogranicen sa licencama. Moze se uzet licenca koju neces moci aktivirati jer je za drugo trziste.
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#280 Re: Antivirus program

Post by Paul F. »

Teufik wrote: Malo guglaj.
Ti malo čitaj ranije postove na ovoj temi.
Teufik wrote: Plus, pazi kad sa ebaya uzimas licence za AV. Znaju zahebat. I pazi, Kaspersky zna biti regijski ogranicen sa licencama. Moze se uzet licenca koju neces moci aktivirati jer je za drugo trziste.
Nedavno sam tamo kupio i Kaperski i BD. Sa tim licencama sam se registrovao na njihovim sajtovima bez problema. Na ebayu imaš mogućnost vraćanja ako ne radi. Treba naravno provjeriti tu opciju prije kupovine. Ako uzmeš besplatnu licencu onda valja trpiti iskakalice koje te pozivaju da kupiš. Krajem decembra sam kupio tri trogodišnje licence BD za deset eura.
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#281 Re: Antivirus program

Post by Teufik »

Paul F. wrote:
Teufik wrote: Malo guglaj.
Ti malo čitaj ranije postove na ovoj temi.
Teufik wrote: Plus, pazi kad sa ebaya uzimas licence za AV. Znaju zahebat. I pazi, Kaspersky zna biti regijski ogranicen sa licencama. Moze se uzet licenca koju neces moci aktivirati jer je za drugo trziste.
Nedavno sam tamo kupio i Kaperski i BD. Sa tim licencama sam se registrovao na njihovim sajtovima bez problema. Na ebayu imaš mogućnost vraćanja ako ne radi. Treba naravno provjeriti tu opciju prije kupovine. Ako uzmeš besplatnu licencu onda valja trpiti iskakalice koje te pozivaju da kupiš. Krajem decembra sam kupio tri trogodišnje licence BD za deset eura.

Ne brini ti, citam redovno. Ja samo upozoravam da se neko ne nasuce pa da ne naleti i da se ne oklizne. A ko hoce da kupi, bujrum.
Nema nikakvih iskakalica sto se tice Bitdefendera. Ne koristis besplatnu verziju antivirusa, nego punu verziju samo sto licencu dobijes dzaba na 6 mjeseci ili godinu. Za ljude koji ne mogu ili nece da plate, odlican izbor po mom misljenju.

Primjer:
http://www.bitdefender.com/media/html/s ... ws-ts2015/
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#282 Re: Antivirus program

Post by Paul F. »

Biće da je mali nesporazum u pitanju. :D Nisam znao za te ruske zone. Hvala na informaciji. U RSu bi onda trebalo da fercera. :D
I ja, kao i ti smatram da na ovakvim temama treba da doprinosimo na način da i drugi dobiju korisne informacije. Živio. :thumbup:
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#283 Re: Antivirus program

Post by Teufik »

Zivio i ti meni :thumbup:

Naravno da treba da jedni drugima olaksavamo i da sirimo saznanja. Ja sam nekoliko puta na ovoj i slicnim temama postavljao legalne linkove za raju da dodje do nekog antivirusnog rjesenja besplatno. Kupovao sam i ja licence ali zadnjih par godina sam napustio tu praksu iz razloga sto pratim ta zbivanja te na raznim forumima uvijek ima besplatna podjela licenci za najbolje antiviruse, a i same AV kuce redovno daju giveawaye tako da se bez nekog troska i sasvim legalno moze doci do toga.

Pitanje je samo sta kome stima na PC-u. Probati par dana i pokupit licencu i biti rahat jedno vrijeme.
Kada god sta nadjem, podijelit cu to ovdje.
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#284 Re: Antivirus program

Post by taureg71 »

ne znam sto filozofiramo te ovaj te onaj...jasno je bolan svima ako citate forume strane

zakon je 360 total security, a uz to je besplatan ...China rules...

vrhunski AV , probajte
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#285 Re: Antivirus program

Post by Teufik »

^^

E nek si nam rekao :lol:
User avatar
howdy
Posts: 3545
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#286 Re: Antivirus program

Post by howdy »

taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#287 Re: Antivirus program

Post by taureg71 »

Teufik wrote:^^

E nek si nam rekao :lol:
zasto podcjenjivacki zvucis kolega forumas ??? rekao naravno...imas nesto antiprotiv ??? :mrgreen:
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#288 Re: Antivirus program

Post by Qler »

Ja upravo deinstalirao defendera sa kompa. Istekla licenca od 6 mjeseci, ona free i mrsko mi traziti sad. Mozda ovih dana ako se nakanim nesto potrazim :)
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#289 Re: Antivirus program

Post by Paul F. »

taureg71 wrote:ne znam sto filozofiramo te ovaj te onaj...jasno je bolan svima ako citate forume strane
Pardon. Žao mi je što smo te nasikirali. Zamolićemo administraciju da zatvori forum i organizuje tečaj stranih jezika za sve forumaše kojima je potreban. :lol:
taureg71 wrote:zakon je 360 total security, a uz to je besplatan ...China rules...
vrhunski AV , probajte
Drago mi je da su kinezi barem u nečemu napredniji od ostalih, osim u jeftinoći.
Ne bi bilo loše, ako se nećeš opet nasikirati, da nam daš više detalja o tom 360.
Usporava li kompjuter ? Jede li krekove ? Ima li reklama ?
Ja u ponedjeljak upisujem tečaj kineskog jezika. :D
Last edited by Paul F. on 08/02/2015 00:51, edited 1 time in total.
gidra
Posts: 3570
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#290 Re: Antivirus program

Post by gidra »

Hvala za ovo :thumbup:

374 dana trial, ekstra, miran godinu sa AVG internet security koji je ujedno pravo dobar antivirus za kucnu upotrebu :)
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#291 Re: Antivirus program

Post by Teufik »

taureg71 wrote:
Teufik wrote:^^

E nek si nam rekao :lol:
zasto podcjenjivacki zvucis kolega forumas ??? rekao naravno...imas nesto antiprotiv ??? :mrgreen:
Nista licno protiv tebe i tvog komentara. Ziv i zdrav bio. Samo znam da nema najboljeg. Zato mi je smijesno.
Sve je to subjektivno.
Pozdrav.
User avatar
dzemaludin007
Posts: 668
Joined: 20/06/2014 17:00
Location: I. Sarajevo

#292 Re: Antivirus program

Post by dzemaludin007 »

Jesu li nove verzije Kaspersky-og bas postale nezahtjevne ili jos uvijek je prisutno drljanje. NIsam ga koristio godinama, a vidim po nakim ko fol testovima po netu da ga ocjenjuju kao dobar za performanse. Meni je to prvo sto je bitno za jedan AV, a Kasperskog ne poznajem bas kao takvog :D
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#293 Re: Antivirus program

Post by gnjev »

Po svim recenzijama avast je antivirus koji uzima najmanje resursa . Od besplatnih verzija avast ima najbolju .
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#294 Re: Antivirus program

Post by Paul F. »

dzemaludin007 wrote:Jesu li nove verzije Kaspersky-og bas postale nezahtjevne ili jos uvijek je prisutno drljanje. NIsam ga koristio godinama, a vidim po nakim ko fol testovima po netu da ga ocjenjuju kao dobar za performanse. Meni je to prvo sto je bitno za jedan AV, a Kasperskog ne poznajem bas kao takvog :D
Najjednostavnija verzija, K antivirus ne usporava. Ažurira se više puta dnevno i u tim trenucima usporava sistem. Verzija internet Security konstantno usporava.
User avatar
dzemaludin007
Posts: 668
Joined: 20/06/2014 17:00
Location: I. Sarajevo

#295 Re: Antivirus program

Post by dzemaludin007 »

Neka hvala onda, nisu nista ni promjenili, ostajem vjeran Pandi, a jos free. :izet:
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#296 Re: Antivirus program

Post by Qler »

Ja sa 12GB RAM-a ne osjetim AV :)
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#297 Re: Antivirus program

Post by Teufik »

dzemaludin007 wrote:Jesu li nove verzije Kaspersky-og bas postale nezahtjevne ili jos uvijek je prisutno drljanje. NIsam ga koristio godinama, a vidim po nakim ko fol testovima po netu da ga ocjenjuju kao dobar za performanse. Meni je to prvo sto je bitno za jedan AV, a Kasperskog ne poznajem bas kao takvog :D
Iz licnog iskustva. Kaspersky AV je super. Meni nikad nije bio laksi u posljednje 3-4 godine. Kaspersky Internet Security nisam koristio pa ne mogu tvrditi. Inace, ne volim internet securitije. Uvijek koristim cisti antivirus.
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#298 Re: Antivirus program

Post by Teufik »

Qler wrote:Ja sa 12GB RAM-a ne osjetim AV :)
RAM u sutini nema veze sa tezinom antivirusa osim ako imas 1 GB ili 512 MB. Ako zacepi procesor ili hard disk tad se osjeti ta tezina.
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#299 Re: Antivirus program

Post by Qler »

SSD i x6 CPU su tu da poguraju :)
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#300 Re: Antivirus program

Post by Teufik »

Qler wrote:SSD i x6 CPU su tu da poguraju :)

:thumbup: Svaka cast.
Post Reply