Anti EU i anti-USA narativ

The BEN10
Posts: 7579
Joined: 19/09/2011 09:03

#51 Re: Anti EU i anti-USA narativ

Post by The BEN10 »

Skijaš wrote: 24/04/2024 14:44
The BEN10 wrote: 24/04/2024 07:20
Skijaš wrote: 23/04/2024 18:14

Sistem nije funkcionalan i stranci trebaju nastaviti sa intervencijama kojim bi taj sistem ucinilo funkcionalnijim. Ili ti zadnjih dvadeset godina (u toku kojih su se svi politicari dobro obogatili) vidis kao period funkcionalnosti ?
Slažem se.
E sada, kako očekivati "intervencije stranaca" (gdje je realno Amerika najodlučnija) ako se konstantno gura anti-USA narativ od strane pro-bosanskih snaga. U tome prednjači SDA, te jedan dio vjerskog miljea.
To je zanemarivi dio problema, Sarajevo ne odbacuje intervencionizam Zapada zbog bliskosti sa Istokom nego zbog istog tog razloga koji je i tebi bitan, necete kao konflikt s Dodikom. Politicari koji sebe predstavljaju kao patriote otvoreno brane Dodika od sankcija i opiru se nametanju rjesenja od strane OHR-a, a toga imas i u medijima, na ovom forumu.

Ti si sam pokrenuo ovu temu ne zato sto zelis da se Dodika konacno pritisne kako treba (jer kao zaboga, necemo konflikte s Dodikom) nego da popljujes SDA. Takav uskostranacki pristup je prisutan u svemu, po pitanju Dodika, po pitanju Elektroprivrede, po pitanja imenovanja sudija u Ustavni sud .... ljudima je generalno vise bitno hoce li se zajebati suparnicku stranku u Sarajevu nego koliko taj potez steti ili pomaze drzavi.
Nisi u stanju intelektualno dobaciti dalje od jeftinog ad hominem napada u stilu SDFA botova? :roll:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23369
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#52 Re: Anti EU i anti-USA narativ

Post by Sanjarko »

Samo kod nas ima glođanje ovoliko između nas pro-BiH snaga @Skijaš.
User avatar
Skijaš
Posts: 12707
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#53 Re: Anti EU i anti-USA narativ

Post by Skijaš »

The BEN10 wrote: 25/04/2024 07:45
Skijaš wrote: 24/04/2024 14:44
The BEN10 wrote: 24/04/2024 07:20

Slažem se.
E sada, kako očekivati "intervencije stranaca" (gdje je realno Amerika najodlučnija) ako se konstantno gura anti-USA narativ od strane pro-bosanskih snaga. U tome prednjači SDA, te jedan dio vjerskog miljea.
To je zanemarivi dio problema, Sarajevo ne odbacuje intervencionizam Zapada zbog bliskosti sa Istokom nego zbog istog tog razloga koji je i tebi bitan, necete kao konflikt s Dodikom. Politicari koji sebe predstavljaju kao patriote otvoreno brane Dodika od sankcija i opiru se nametanju rjesenja od strane OHR-a, a toga imas i u medijima, na ovom forumu.

Ti si sam pokrenuo ovu temu ne zato sto zelis da se Dodika konacno pritisne kako treba (jer kao zaboga, necemo konflikte s Dodikom) nego da popljujes SDA. Takav uskostranacki pristup je prisutan u svemu, po pitanju Dodika, po pitanju Elektroprivrede, po pitanja imenovanja sudija u Ustavni sud .... ljudima je generalno vise bitno hoce li se zajebati suparnicku stranku u Sarajevu nego koliko taj potez steti ili pomaze drzavi.
Nisi u stanju intelektualno dobaciti dalje od jeftinog ad hominem napada u stilu SDFA botova? :roll:
Ako je iko protiv licnih napada, to sam ja. Jesu li ovo tvoje rijeci :

"Aha, znači konflikti da Dodikom, koji nastoji prikazati BiH kao nefunckionalnu, su rješenje?"

... i ako jesu, a jesu, tvoj stav je da ne treba ulaziti u konflikt sa Dodikom. Je li tako ? A ako odbijas reci da je Dodik problem, sta uopste pokusavas ?

Poceti temu na kojoj ce se pljuvati Komsica i SDA ? Jer njih spominjes u prvom komentaru.
The BEN10
Posts: 7579
Joined: 19/09/2011 09:03

#54 Re: Anti EU i anti-USA narativ

Post by The BEN10 »

Skijaš wrote: 25/04/2024 14:22
The BEN10 wrote: 25/04/2024 07:45
Skijaš wrote: 24/04/2024 14:44 To je zanemarivi dio problema, Sarajevo ne odbacuje intervencionizam Zapada zbog bliskosti sa Istokom nego zbog istog tog razloga koji je i tebi bitan, necete kao konflikt s Dodikom. Politicari koji sebe predstavljaju kao patriote otvoreno brane Dodika od sankcija i opiru se nametanju rjesenja od strane OHR-a, a toga imas i u medijima, na ovom forumu.

Ti si sam pokrenuo ovu temu ne zato sto zelis da se Dodika konacno pritisne kako treba (jer kao zaboga, necemo konflikte s Dodikom) nego da popljujes SDA. Takav uskostranacki pristup je prisutan u svemu, po pitanju Dodika, po pitanju Elektroprivrede, po pitanja imenovanja sudija u Ustavni sud .... ljudima je generalno vise bitno hoce li se zajebati suparnicku stranku u Sarajevu nego koliko taj potez steti ili pomaze drzavi.
Nisi u stanju intelektualno dobaciti dalje od jeftinog ad hominem napada u stilu SDFA botova? :roll:
Ako je iko protiv licnih napada, to sam ja. Jesu li ovo tvoje rijeci :

"Aha, znači konflikti da Dodikom, koji nastoji prikazati BiH kao nefunckionalnu, su rješenje?"

... i ako jesu, a jesu, tvoj stav je da ne treba ulaziti u konflikt sa Dodikom. Je li tako ? A ako odbijas reci da je Dodik problem, sta uopste pokusavas ?

Poceti temu na kojoj ce se pljuvati Komsica i SDA ? Jer njih spominjes u prvom komentaru.
Ne kažem da ne treba u konflikte sa Dodikom. Treba, ali tako da imaju efekat.

Naravno da treba "pljuvati" kako ti kažeš na SDA i DF - od konstantnih prozivanja "hambasada" do otvorenih najava koketiranja sa Rusima i Kinezima megafona zvanične politike SDA, maloljetnog delikventa Harisa Zahiragića.

https://hms.ba/zahiragic-okrenut-cemo-s ... ni-srbima/
“Ukoliko međunarodna zajednica nastavi na ovakav način tretirati političku volju bošnjačkog naroda, ja ću se osobno potruditi i pobrinuti da bošnjački narod u svijetu počne tražiti nove prijatelje”, izjavio je Zahiragić gostujući na Face televiziji.

Na pitanje koje prijateljei, Zahiragić je odgovorio: “Razne, i Kineze i Ruse. Možemo mi i sa Srbijom praviti bolje odnose jer očito s Hrvatskom nismo u stanju napraviti ih. Zašto Bošnjaci i Srbi ne bi pokušali napraviti neku potpuno novu politiku?”. On je zatim kazao da se radi o njegovom osobnom stavu.
Hendrix
Posts: 4125
Joined: 27/02/2004 00:00

#55 Re: Anti EU i anti-USA narativ

Post by Hendrix »

Pa kakvi su degeni napravili bi od nas evropske Cecene. Nacija koja je ginula protiv rusa danas s njima. To su te prodane dushe ala SDA mafija.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23369
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#56 Re: Anti EU i anti-USA narativ

Post by Sanjarko »

Hendrix wrote: 26/04/2024 10:36 Pa kakvi su degeni napravili bi od nas evropske Cecene. Nacija koja je ginula protiv rusa danas s njima. To su te prodane dushe ala SDA mafija.
Madzari, Srbi, Hrvati, nastavi niz, svi cekaju rasplet i na koju ce se stranu okrenuti ti suncokreti, cak i prizeljkuju pobjedu vecina njih po komentarima Rusa, ali mi Europski Ceceni kako nas ti nazva ni blizu toga nismo, podjeljeni smo po svemu skoro i imamo animoziteta jedni prema drugima pravo. :zzzz:
User avatar
Truba
Posts: 81934
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#57 Re: Anti EU i anti-USA narativ

Post by Truba »

Hendrix wrote: 26/04/2024 10:36 Pa kakvi su degeni napravili bi od nas evropske Cecene. Nacija koja je ginula protiv rusa danas s njima. To su te prodane dushe ala SDA mafija.
hoće srbe iz bih u NATO da im ga šukaju
ali slave kad pogine hrvatski vojnik u misiji u afganistanu

:D
User avatar
konektovan
Posts: 40749
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#58 Re: Anti EU i anti-USA narativ

Post by konektovan »

Pises gluposti truba.
User avatar
Skijaš
Posts: 12707
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#59 Re: Anti EU i anti-USA narativ

Post by Skijaš »

The BEN10 wrote: 26/04/2024 07:57
Skijaš wrote: 25/04/2024 14:22
The BEN10 wrote: 25/04/2024 07:45

Nisi u stanju intelektualno dobaciti dalje od jeftinog ad hominem napada u stilu SDFA botova? :roll:
Ako je iko protiv licnih napada, to sam ja. Jesu li ovo tvoje rijeci :

"Aha, znači konflikti da Dodikom, koji nastoji prikazati BiH kao nefunckionalnu, su rješenje?"

... i ako jesu, a jesu, tvoj stav je da ne treba ulaziti u konflikt sa Dodikom. Je li tako ? A ako odbijas reci da je Dodik problem, sta uopste pokusavas ?

Poceti temu na kojoj ce se pljuvati Komsica i SDA ? Jer njih spominjes u prvom komentaru.
Ne kažem da ne treba u konflikte sa Dodikom. Treba, ali tako da imaju efekat.
Kolega, ti si konflikt sa Dodikom predstavio kao nesto sto njemu odgovara jer on tako kao predstavlja BiH kao nefunkcionalnu. Sad tvrdis da se ipak moze uci u konflikt sa njim ? Odluci se.

A za Zahiragica se slazemo, cak mislim da sam to zadriglo tele kritikovao na ovom forumu vise nego ti.
The BEN10
Posts: 7579
Joined: 19/09/2011 09:03

#60 Re: Anti EU i anti-USA narativ

Post by The BEN10 »

Skijaš wrote: 26/04/2024 14:47
The BEN10 wrote: 26/04/2024 07:57
Skijaš wrote: 25/04/2024 14:22 Ako je iko protiv licnih napada, to sam ja. Jesu li ovo tvoje rijeci :

"Aha, znači konflikti da Dodikom, koji nastoji prikazati BiH kao nefunckionalnu, su rješenje?"

... i ako jesu, a jesu, tvoj stav je da ne treba ulaziti u konflikt sa Dodikom. Je li tako ? A ako odbijas reci da je Dodik problem, sta uopste pokusavas ?

Poceti temu na kojoj ce se pljuvati Komsica i SDA ? Jer njih spominjes u prvom komentaru.
Ne kažem da ne treba u konflikte sa Dodikom. Treba, ali tako da imaju efekat.
Kolega, ti si konflikt sa Dodikom predstavio kao nesto sto njemu odgovara jer on tako kao predstavlja BiH kao nefunkcionalnu. Sad tvrdis da se ipak moze uci u konflikt sa njim ? Odluci se.

A za Zahiragica se slazemo, cak mislim da sam to zadriglo tele kritikovao na forumu vise nego ti.
Ma ne želim uopšte upadati u zamke čangrizavog forumaša koji u startu portretira druge kako se njemu sviđa i stavlja ih u defanzivni položaj. Stoga, skini mi se, malo si naporan iskreno.

Naravno da Dodiku svaki konflikt odgovara.
Jesam za konflikt koji ima smisla. A ako se već ulazi u neki sukob s njim onda treba pripremiti teren tako da imaš alate da ili zadržiš neutralnu poziciju ili napraviš progres (ka članstvu u EU, NATO-u itd): bilo da je to neki vid razmjene "potpis za potpis" (nema imenovanja dok ne dobijemo budžet i sl) ili u krajnjoj mjeri pritiska međunarodnih institucija (MMF, VP itd). Ovo drugo ne možeš imati bez izuzetno jake diplomatske aktivnosti sa Zapadom, konstantnog lobiranja i sastančenja.

Čisto nadlajavanje bez ikakvih konkretnih rezultata, kao što se radilo svih prethodnih godina, nema smisla. Komšić je koliko puta prijetio "udaranja po prstima". Koje mu je pokriće bilo za te prijetnje!? Koliko je imao sastanaka sa stranim državnicima i ambasadorima?

Ne samo da nisu pripremili teren za konflikte sa Dodikom, već su pokrenuli hajku protiv stranih diplomata (da se razumijemo, tu ima smeća).
DonieBrasco
Posts: 15660
Joined: 31/08/2016 16:09

#61 Re: Anti EU i anti-USA narativ

Post by DonieBrasco »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/da-li-j ... /240423098

Po koji se put gura da je Trojka kontra EU i USA, sta su to prepustili Covicu i Dodiu ?
User avatar
Skijaš
Posts: 12707
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#62 Re: Anti EU i anti-USA narativ

Post by Skijaš »

The BEN10 wrote: 26/04/2024 15:02.... ili u krajnjoj mjeri pritiska međunarodnih institucija (MMF, VP itd). Ovo drugo ne možeš imati bez izuzetno jake diplomatske aktivnosti sa Zapadom, konstantnog lobiranja i sastančenja.
Bravo, odlicno, svaka cast. Kako se u taj koncept uklapa prica o Dodiku sa kojim je moguc dogovor ? Je li Dodik pragmatican partner ili protivnik i sovinista? Ne moze se ici ka rjesenju na ta dva kontradiktorna kolosjeka, to strancima djeluje pomalo sizofreno.
il dottore
Posts: 1482
Joined: 12/04/2014 20:35

#63 Re: Anti EU i anti-USA narativ

Post by il dottore »

DonieBrasco wrote: 26/04/2024 15:04 https://www.klix.ba/vijesti/bih/da-li-j ... /240423098

Po koji se put gura da je Trojka kontra EU i USA, sta su to prepustili Covicu i Dodiu ?
Guraju sdfa teletabisi i njihovi novinarski kerovi
Hendrix
Posts: 4125
Joined: 27/02/2004 00:00

#64 Re: Anti EU i anti-USA narativ

Post by Hendrix »

Sanjarko wrote: 26/04/2024 11:21
Hendrix wrote: 26/04/2024 10:36 Pa kakvi su degeni napravili bi od nas evropske Cecene. Nacija koja je ginula protiv rusa danas s njima. To su te prodane dushe ala SDA mafija.
Madzari, Srbi, Hrvati, nastavi niz, svi cekaju rasplet i na koju ce se stranu okrenuti ti suncokreti, cak i prizeljkuju pobjedu vecina njih po komentarima Rusa, ali mi Europski Ceceni kako nas ti nazva ni blizu toga nismo, podjeljeni smo po svemu skoro i imamo animoziteta jedni prema drugima pravo. :zzzz:
Nisam ja nazvo sve nas evropskim cecenima ali degeni poput Zahiragica bi nas rado odveli na taj put da im to znaci ostanak na vlasti. Ne vjerujem ni da vecina Cecena vole ruse al Kadirov im je vlast i ko te pita.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23369
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#65 Re: Anti EU i anti-USA narativ

Post by Sanjarko »

Hendrix wrote: 27/04/2024 00:09
Sanjarko wrote: 26/04/2024 11:21
Hendrix wrote: 26/04/2024 10:36 Pa kakvi su degeni napravili bi od nas evropske Cecene. Nacija koja je ginula protiv rusa danas s njima. To su te prodane dushe ala SDA mafija.
Madzari, Srbi, Hrvati, nastavi niz, svi cekaju rasplet i na koju ce se stranu okrenuti ti suncokreti, cak i prizeljkuju pobjedu vecina njih po komentarima Rusa, ali mi Europski Ceceni kako nas ti nazva ni blizu toga nismo, podjeljeni smo po svemu skoro i imamo animoziteta jedni prema drugima pravo. :zzzz:
Nisam ja nazvo sve nas evropskim cecenima ali degeni poput Zahiragica bi nas rado odveli na taj put da im to znaci ostanak na vlasti. Ne vjerujem ni da vecina Cecena vole ruse al Kadirov im je vlast i ko te pita.
Pa ako bi tokom preslagivanja odnosa se moralo ići s drugima i mi bi se kao i pobrojani svi kao suncokreti okrenuli prema Rusima itd.

Ovo je treći svjetski rat samo preko proksija ili drugi hladni rat isto preko proksija koji se vode.

Ne vjerujem da bi došlo do toga da se mi moramo okrenuti prema Rusima itd, ali nikad se ne zna.

Dobro reče neki dan Drašković u jutarnjem programu da se ponovo dijeli svijet na dva dijela i da ovo stanje i podjela može da potraje decenijama.

Dijeli se na tzv Zapad, i nazvat ću ga Istočni blok ili Istočnjački blok gdje su Rusija, Kina i Iran glavne države.

Što tzv Zapad, pa pisao sam da je taj tzv Zapad širi pojam od samog Zapada i NATO saveza jer tu ulazi i Australija, Novi Zeland i još neke države i mjesta.

Politika je takva nažalost. UN kao organizacija je mrtva. Dobila srčani ili moždani kod nas u BiH metaforički govoreći tokom rata 90-tih godina, a definitivno umrla 2000-tih godina, nakon napada 9/11 i napada na Irak pod lažnim izgovorom da ima WMD, sad se čeka ili sahrana UN-a ili uskrsnuće te organizacije u neku bolju organizovanu istog naziva ili sličnog itd.
Post Reply