Antena Sarajevo!

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

mp1900
Posts: 10
Joined: 04/02/2013 20:40

#26 Re: Antena Sarajevo!

Post by mp1900 »

Evo linka do teme koju sam nedavno otvorio - radio stanice koje hvatate u svom mjestu. Pa postavite.
http://www.klix.ba/forum/popis-radio-st ... 09103.html




Što se tiče sarajevske antene, na dobrom je putu da postane kao i ona zagrebačka. O D R O N
!!! :run:
User avatar
karanana
Posts: 47265
Joined: 26/02/2004 00:00

#27 Re: Antena Sarajevo!

Post by karanana »

bezveze stanica. cuj ogranicili na 80te i 90te i to neke lijeve pjesme.
mislim da je rsg dobar potez napravio. u sustini prije par godina dobili novu frekvenciju, prodali ovima staru i sada furaju na novoj frekvenciji 104,3.
Verocious
Posts: 1613
Joined: 28/06/2012 23:47

#28 Re: Antena Sarajevo!

Post by Verocious »

Koliko vidim furaju se na VH1 classics sa izborom muzike ali na samo 50-ak pjesama koje se vrte non stop. Ako je vec furka prema VH1c onda barem prosirite izbor pjesama, koji moe biti pa skoro neogranicen.

Druga stvar, strasno me nervira ono non-stop ponavnjanje "samo NAAAAJveci hitovi" :-) i onaj ustogljeno pederski glas spikera :roll:
User avatar
chelo
Posts: 657
Joined: 13/02/2010 18:47
Location: Sarajevo

#29 Re: Antena Sarajevo!

Post by chelo »

Anksiona Sarajevo me uzme kad cujem one prerecorded telefonske razgovore koje puste ko da su uzivo i onda jos govore "mhm mhm, da, da" da zvuci ubjedljivije. ODRON. Ne znaju reci "dobro jutro, jesi se naspavala? nisam. a zamisli kad su japanci ustali" a da ne procitaju. ODRON. AVALANCHE SARAJEVO.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#30 Re: Antena Sarajevo!

Post by Amazonka27 »

u kancelariji nam svirucka radio...nas je 6 i eto tako...slusali radio M i onda je počeo da šušti...i naletiše na Antenu :/ ja vise ne mogu da podnesem NAAAAAAAJVEĆE HITOVE...ne mogu da pofatam ni ko su izvođači samo znam da frajer svaki dan 6 puta refreniše u-uuuu-u-uuu i neka treba----a-a-a-je.
Utaknem slušalice u uši i ograničim se bezvoljno na komunikaciju jer me muzika na Anteni maltretira. Mogu sve žanrove muzike da podnesem, neke više neke manje...pjesma bude i prođe - ali ljudi ovo je silovanje! ne razumijem zašto ovako rade... Mislim...volim ja Metallicu ali je ne vrtim 6x dnevno svaki dan i tako nekoliko mjeseci...da to radim - očekivala bi od prijatelja da me odvedu psihijatru.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#31 Re: Antena Sarajevo!

Post by StupskaBitanga »

a kada voditeljica zavrišti dobaaaaaarrrr daaaaaaan meni mrak padne na oči
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#32 Re: Antena Sarajevo!

Post by Amazonka27 »

StupskaBitanga wrote:a kada voditeljica zavrišti dobaaaaaarrrr daaaaaaan meni mrak padne na oči
ENČiKiNe MiNuuuuttTeee...nije ni njemu mane

a veDOOda je posebna prića
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#33 Re: Antena Sarajevo!

Post by StupskaBitanga »

šaćajbajtarević kako već
User avatar
dulekrele
Posts: 3846
Joined: 10/04/2014 18:25

#34 Re: Antena Sarajevo!

Post by dulekrele »

Amazonka27 wrote:u kancelariji nam svirucka radio...nas je 6 i eto tako...slusali radio M i onda je počeo da šušti...i naletiše na Antenu :/ ja vise ne mogu da podnesem NAAAAAAAJVEĆE HITOVE...ne mogu da pofatam ni ko su izvođači samo znam da frajer svaki dan 6 puta refreniše u-uuuu-u-uuu i neka treba----a-a-a-je.
Utaknem slušalice u uši i ograničim se bezvoljno na komunikaciju jer me muzika na Anteni maltretira. Mogu sve žanrove muzike da podnesem, neke više neke manje...pjesma bude i prođe - ali ljudi ovo je silovanje! ne razumijem zašto ovako rade... Mislim...volim ja Metallicu ali je ne vrtim 6x dnevno svaki dan i tako nekoliko mjeseci...da to radim - očekivala bi od prijatelja da me odvedu psihijatru.
naprave muzicke blokove i pustaju ih svaki dan pa skoro u isto vrijeme...muzicki izbor je neogranicen, a oni vrte non stop isto...amaterizam

:lol: :lol: :lol: a emčika je posebna prića.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#35 Re: Antena Sarajevo!

Post by Skyfox »

ja sam prije Antenu stalno slusao i kuci i u autu... na poslu se ne mozemo dogovoriti pa nista i ne slusamo :D ali onda su stvarno postali dosadni...

Sad samo YT!!!
mir5
Posts: 147
Joined: 23/10/2015 12:56
Location: pa vi stvarno niste normalni ovaj Željo sve će jebati

#36 Re: Antena Sarajevo!

Post by mir5 »

Amazonka27 wrote:
StupskaBitanga wrote:a kada voditeljica zavrišti dobaaaaaarrrr daaaaaaan meni mrak padne na oči
ENČiKiNe MiNuuuuttTeee...nije ni njemu mane

a veDOOda je posebna prića

šta očekujete od "ekipe" u sastavu Osmanagić, Cocalić, i Čolaković?

:lol:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#37 Re: Antena Sarajevo!

Post by vjesticanametli »

StupskaBitanga wrote:šaćajbajtarević kako već
badada :lol:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#38 Re: Antena Sarajevo!

Post by Thorgerson »

JO SOM VEDODO ŠOĆORBAJTOREVIĆ
elk
Posts: 2806
Joined: 14/08/2006 12:03

#39 Re: Antena Sarajevo!

Post by elk »

A sinejla :D pa doooobar dan :D meni je najgore sto ponavljaju istu ziku...
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#40 Re: Antena Sarajevo!

Post by Amazonka27 »

Hvala ekipi sa/iz Antene Sarajevo koja cita ovaj forum pa su ubacili dvije nove pjesme a izbacili one ljetne naajvece hitove :D
Super su mi ove Antenine zvjezdivce koje zavijaju zbog karti za koncert :D hahahaha, zamisli da su medijski pokrovitelj Rammstein koncerta i da na ovaj nacin dijele karte :D

sto bi rek'o dr. Arsla - Mi smo ba prisiljeni da ovo slusamo :D
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#41 Re: Antena Sarajevo!

Post by Nero Histrion »

Thorgerson wrote:JO SOM VEDODO ŠOĆORBAJTOREVIĆ
Malo ste ga vala svi pretjerali s Vedadom. Jeste cura prije malo vukla na vedoda, ali se popravila i sasvim pristojno zvuci.

Ona Sinela ima odlican glas, pravi spikerski, pa na bht ima ih nekoliko - valjda su vec u godinama ili ne znaju bolje, ali frfljaju pravo. A nekad je TVSA bila rasadnik dobrih spikera.

Odje sve go ekspert, :roll: pa sta vam je ljudi, bas sam skuzio da i Antena i rsg imaju prilicno solidnu dikciju, nema onog gutanja vokala tipa ul'ca, cur'ca, ili ovih bisera - pre'sjednik, pre'sjednistvo. Slusam nedavno na AJB, koju inace cijenim i redovno pratim, neki sto im tamo citaju priloga (ne govorim o voditeljima, nego novinarima-reporterima ), pa ono je katastrofa ... od boje glasova do dikcije, al' eto, to ja AJB, pa ko biva sve tamo valja, a satraste se krtikujucu Antenu i RSG i druge.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#42 Re: Antena Sarajevo!

Post by Amazonka27 »

Pa sta je tebi? Niko ne kritikuje dikciju i nego njihov program...niti je dikcija ta koja ce zadrzati ljude na odabranoj frekvenciji...
Imas ljude kojim u glasu prepoznas da su zajebanti i oni su ti koji prave zabavne dzinglove...previse izvjestaceni/ustogljeni glas koji pokusava biti duhovit zvuci malo jezivo i iritirajuce. Za Vedadu je bolje da snimi novu najavu za vijesti jer ako je i korigovala ao-snimak je ostao isti.

Vedada sa tom govornom "falinkom" u stara vremena ne bi mogla prici mikrofonu dok to ne koriguje, isto kao sto sarajlije imaju problem sa mekanim izgovaranjem čćšž i nosaju mjesecima pluto cep medju zubima pa tek onda u eter.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#43 Re: Antena Sarajevo!

Post by vjesticanametli »

Amazonka27 wrote:Hvala ekipi sa/iz Antene Sarajevo koja cita ovaj forum pa su ubacili dvije nove pjesme a izbacili one ljetne naajvece hitove :D
Super su mi ove Antenine zvjezdivce koje zavijaju zbog karti za koncert :D hahahaha, zamisli da su medijski pokrovitelj Rammstein koncerta i da na ovaj nacin dijele karte :D

sto bi rek'o dr. Arsla - Mi smo ba prisiljeni da ovo slusamo :D
zamisli ih kako pjevaju bueck dich ramtamtamtam hahahhaha..... il bila je ona adela pa je izgovarala svoje ime adeela kao ona helooooo sto pjeva.....
User avatar
mayab
Posts: 27202
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#44 Re: Antena Sarajevo!

Post by mayab »

Antena je stanica koju "okrenem" povremeno, i max se zadrzim pola sata, ne mogu se zamisliti da ih stalno slušam, za mene je izbor muzike previse sladunjav
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#45 Re: Antena Sarajevo!

Post by Thorgerson »

Nero Histrion wrote:
Thorgerson wrote:JO SOM VEDODO ŠOĆORBAJTOREVIĆ
Malo ste ga vala svi pretjerali s Vedadom. Jeste cura prije malo vukla na vedoda, ali se popravila i sasvim pristojno zvuci.

Ona Sinela ima odlican glas, pravi spikerski, pa na bht ima ih nekoliko - valjda su vec u godinama ili ne znaju bolje, ali frfljaju pravo. A nekad je TVSA bila rasadnik dobrih spikera.

Odje sve go ekspert, :roll: pa sta vam je ljudi, bas sam skuzio da i Antena i rsg imaju prilicno solidnu dikciju, nema onog gutanja vokala tipa ul'ca, cur'ca, ili ovih bisera - pre'sjednik, pre'sjednistvo. Slusam nedavno na AJB, koju inace cijenim i redovno pratim, neki sto im tamo citaju priloga (ne govorim o voditeljima, nego novinarima-reporterima ), pa ono je katastrofa ... od boje glasova do dikcije, al' eto, to ja AJB, pa ko biva sve tamo valja, a satraste se krtikujucu Antenu i RSG i druge.
opusti se ba...antenu slusao jedno vrijeme, onda su postali dosadni...

rsg, antena 90% istih pjesavam se vrti, pozli mi vise...mislim ono ne znam ko im vodi politiku, ali danas kad mozes za 5 minuta snimiti na stick 1000 razlicitih pjesama, ti na radiju vrtis 100-ak jednih te istih... :run:

onda barem neka naprave kakvu emisiju, zezanciju, jutarnji show, poslijepodnevni ili nesto tako...pa da imam nekog razloga da ih slusam kad idem/vracam se s posla.

i ako mi ima ista gore kad mi kaze neku najavu, saznat cete o tome za 15 minuta...ja automatski prebacim stanicu, ma idi se u qrac..il mi reci odmah il mi nemoj ni govorit...ionako preko googla mogu na semaforu nac o cemu se radi, al jok jebi me u mozak u jutarnjim satima...to je inace praksa ovima na rsgu...i ona emisija kugla i onaj ujutro...pa sta je ono tito dragi, :? :-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66258
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#46 Re: Antena Sarajevo!

Post by _BataZiv_0809 »

Bice da sve te stanice kopiraju jedna drugu.

Dugo vremena sam slusao Antenu Zagreb i fakat koncept je vrlo slican, gotovo isti.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66258
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#47 Re: Antena Sarajevo!

Post by _BataZiv_0809 »

karanana wrote:bezveze stanica. cuj ogranicili na 80te i 90te i to neke lijeve pjesme.
mislim da je rsg dobar potez napravio. u sustini prije par godina dobili novu frekvenciju, prodali ovima staru i sada furaju na novoj frekvenciji 104,3.
Ima onaj jedan fin pichich radi na Anteni, plavusa, ne znam kako se zove.
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#48 Re: Antena Sarajevo!

Post by zomri »

Antena je formatirana u top 40 radio stanicu. To otprilike znači da se puštaju samo aktuelni hitovi i ponešto starije pop konfekcije - u osnovi pjesme koje velikoj većini ljudi neće smetati. Da li će im se sviđati to je već drugo pitanje :D

Ciljna publika takvom formatu su ljudi koji radio slušaju max 2-3 sata dnevno: ljudi u prevozu sa posla i inače, domaćice koje upale radio dok čiste kuću i slično.

Ko god pokušava to slušati cijeli dan...moje saučešće :D :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18715
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#49 Re: Antena Sarajevo!

Post by SmokingMan »

"Samo najveći hitovi"...prečesto i preiritatno,da ne spominjem još njihove novnastale karciongene "rođendanske pjesme"....Hej....
Post Reply