Anime

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#426 Re: Anime

Post by Zatamnjena stakla »

Je l' čita ko Mangu od OP?
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#427 Re: Anime

Post by Gandalf »

naravno
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#428 Re: Anime

Post by staradis »

Godinama već odlična

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#429 Re: Anime

Post by Zatamnjena stakla »

Evo sve nešto kontam.
OP je tek na pola, valja još 5-6 godina gledati :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#430 Re: Anime

Post by Truba »

počeo sam

final fantasy unlimited

izgleda bezveze možda odustam malo mi je neozbiljno
vidjet ćemo
onda idu

Inuyasha
Bible black :gunjastajl: :run: :lala:
Mononoke-hime
Trinity blood
Yukikaze
Bleach 1.sezona 1-20
Patlabaor
Gungrave (gledao???) 1-26
Avatar - The Last Airbender
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#431 Re: Anime

Post by travar »

Trenutno pratim:
Shingeki no Kyojin (Attack on Titan) - beton, 'nuff said
Gin no saji (Silver spoon) - čisto jer je malo lakši anime od ovih "fajterskih"
Fairy Tail - klasični "without my friends, i'm nothing" anime, dobar za ubiti višak vremena

Još uvijek iščekujem nastavak Bleach-a

Preporučujem *Boku no Pico :lol:
Last edited by travar on 25/09/2013 08:26, edited 1 time in total.
User avatar
DanteX
Posts: 1088
Joined: 14/09/2009 23:26

#432 Re: Anime

Post by DanteX »

travar wrote:Trenutno pratim:
Shingeki no Kyojin (Attack on Titan) - beton, 'nuff said
Gin no saji (Silver spoon) - čisto jer je malo lakši anime od ovih "fajterskih"
Fairy Tail - klasični "without my friends, i'm nothing" anime, dobar za ubiti višak vremena

Još uvijek iščekujem nastavak Bleach-a

Preporučujem Bocu no Pico :lol:

Me preporučuj ljudima Boku no Pico :run:
User avatar
Obskurni
Posts: 795
Joined: 17/10/2011 09:19

#433 Re: Anime

Post by Obskurni »

Jao Boku no Pico :lol:
Bulvaj
Posts: 103
Joined: 21/04/2011 18:56

#434 Re: Anime

Post by Bulvaj »

Hajime No Ippo

Image


Vrh, jedan od najboljih anima koje sam pogledao. Jedva čekam novu sezonu, preporuka svima.
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#435 Re: Anime

Post by travar »

DanteX wrote:
Me preporučuj ljudima Boku no Pico :run:
:evil:
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#436 Re: Anime

Post by Truba »

odustah od final fantasy unlimited

prešao na

Inuyasha

pa ćemo vidjeti
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#437 Re: Anime

Post by Truba »

nije loša prva epizoda... crtež i radnja ok
može se pratiti
nije scenarist bio na ludim gljivama :lol:
User avatar
Obskurni
Posts: 795
Joined: 17/10/2011 09:19

#438 Re: Anime

Post by Obskurni »

Attack on Titan prava senzacija ove godine :izet:
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#439 Re: Anime

Post by Gandalf »

Image

Dobar i Anime, mada mi je manga još i bolja.
dragonz
Posts: 1787
Joined: 20/09/2008 13:12

#440 Re: Anime

Post by dragonz »

Mangu sam završio ali mi se anime nije nešto svidio, a u posljednju godinu dana čitam dragon ball multiverse(par frikova orginalne mange radi mangu u svojoj režiji).
User avatar
DanteX
Posts: 1088
Joined: 14/09/2009 23:26

#441 Re: Anime

Post by DanteX »

dragonz wrote:Mangu sam završio ali mi se anime nije nešto svidio, a u posljednju godinu dana čitam dragon ball multiverse(par frikova orginalne mange radi mangu u svojoj režiji).

Je li to ona DBZ manga, gdje se održava turnir u svemiru i pojavljuju se DBZ likovi iz paralelnih dimenzija?
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#442 Re: Anime

Post by Gandalf »

Naruto manga je na samom kraju, mada mene u posljednje vrijeme One Piece manga još i više interesuje, trenutno mi je OP na prvom mjestu.
lajkujMe
Posts: 12254
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#443 Re: Anime

Post by lajkujMe »

Da idemo po redu :D

Naruto mangu vec godinama citam, anime sam gledao i prije toga i bio mi je vrh dok nisam nasao mangu od naruta. Onda sam se ohladio od animea pa i nisam pratio kao prije, ali sam evo opet poceo zadnjih 5-6 epizoda da detaljnije pratim.

One Piece.... sta reci, prije mnogo mnogo godina sam pratio anime pa prestao nakon sto je prestalo emitovanje na RTLII :D , uglavnom godine prosle ja se ohladio, i igrom slucaja reko hajde da opet pogledam kad vrh :D krenuo od kraja sky island ark dosao do kraja i sad mi pravo dugo cekati 7 dana za 1 epizodu koju iscekujem pravo :)
Mangu sam pokusao citati ali toliko je detalja u mangi da me glava boli :(

Shingeki no kojin valjda sam napisao kako treba :) vrh anime pratim ga pazljivo, odlicna prica, odlicna animacija sve ekstra.
Mangu sam pokusao citati ali nije mi se svidjeo nacin crtanja a i nisam bas nasao sve dijelove tako da sam odustao.
Jedina smetnja ovome je sto sam procitao da manga izlazi samo jednom mjesecno, i da je anime prekinut prije koju sedmicu jer je ponestalo materijala. Nisu ni odlucili krenuti u novu sezonu a i ako budu nove epizode nece izaci minimalno jos 1 godinu jer treba mangi dugo vremena da napreduje.
dragonz
Posts: 1787
Joined: 20/09/2008 13:12

#444 Re: Anime

Post by dragonz »

DanteX wrote:
dragonz wrote:Mangu sam završio ali mi se anime nije nešto svidio, a u posljednju godinu dana čitam dragon ball multiverse(par frikova orginalne mange radi mangu u svojoj režiji).

Je li to ona DBZ manga, gdje se održava turnir u svemiru i pojavljuju se DBZ likovi iz paralelnih dimenzija?

Jeste. http://www.dragonball-multiverse.com/en/accueil.html
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#445 Re: Anime

Post by Gandalf »

lajkujMe wrote:

One Piece.... sta reci, prije mnogo mnogo godina sam pratio anime pa prestao nakon sto je prestalo emitovanje na RTLII :D , uglavnom godine prosle ja se ohladio, i igrom slucaja reko hajde da opet pogledam kad vrh :D krenuo od kraja sky island ark dosao do kraja i sad mi pravo dugo cekati 7 dana za 1 epizodu koju iscekujem pravo :)
Mangu sam pokusao citati ali toliko je detalja u mangi da me glava boli :(
Jesi li vidio zadnju epizodu OP-a :?: Koji je kralj onaj Trafalgar Law - i u mangi dobija sve više na važnosti, čini mi se da će postati glavni saveznik Straw Hatsa, uprkos svim onim bitnim likovima koji su im do sada pomogli, prije Trafalgarove pojave
lajkujMe
Posts: 12254
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#446 Re: Anime

Post by lajkujMe »

Pa da ti poptuno iskreno kazem, onaj moj pokusaj citanja mange je poceo od dogadja prije dvije epizode do najnovijeg releasa, znam njegove motive :D U pravu si ipak ja mislim da ce biti vazan saveznik straw hatsa.
Iako kazu da im je glavni cilj pobjeda protiv kaido'a cisto sumljam da ce to odmah moci uraditi, ne vjerujem da su luffy i co dovoljno jaki za to, ali garant ce sjebati sistem u OP koji je dosad bio stabilan.
tagomago
Posts: 550
Joined: 10/09/2012 19:38

#447 Re: Anime

Post by tagomago »

hajte mi molim vas :mrgreen: preporučitepar finih (sa ne tako velikim brojem ep, do 20 mi je prihvatljivo), triler & misterija, arigatou
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#448 Re: Anime

Post by BAN___KAI »

Meni su ovi novi anime-i bas Fuj , pogotovo one djecije face i nekakva baby romantika , bas FUJ.

Bas sam pregledao One Piece anime i svu mangu i jeste pravo dobra serija, naravno nije me toliko privuklo kao Naruto, Bleach. Nekako bas mi karakteri nisu toliko privlacni kao u nekim drugim serijama poput Hajime no Ippo i Berserk.

Hajime NO ippo i Berserk su toliko fenomenalni da sam kontao upisati Boks i uraditi tetovazu ali ipak para se nema xD

Ovaj takodjer novi Dragonball movi je predobar , animacija je perfektna i najvise volim borbu sa dobrom japanskom muzikom .
Mozem pregledati ove anime , koji jesu relativno kratki.

Code Geass
Death Note
Gurren Lagan
Gantz
history's strongest disciple kenichi
lajkujMe
Posts: 12254
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#449 Re: Anime

Post by lajkujMe »

BAN___KAI wrote:Meni su ovi novi anime-i bas Fuj , pogotovo one djecije face i nekakva baby romantika , bas FUJ.
Ovaj takodjer novi Dragonball movi je predobar , animacija je perfektna i najvise volim borbu sa dobrom japanskom muzikom .
Animacija Dragon ball Z battle of gods je zaista super ali me prica nije fascinirala :( a ni borbe nisu ono sto su nekada bile kad se samo sjetim bitke protiv Freezera ili Cella e to su bile bitke :)
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#450 Re: Anime

Post by BAN___KAI »

lajkujMe wrote:
BAN___KAI wrote:Meni su ovi novi anime-i bas Fuj , pogotovo one djecije face i nekakva baby romantika , bas FUJ.
Ovaj takodjer novi Dragonball movi je predobar , animacija je perfektna i najvise volim borbu sa dobrom japanskom muzikom .
Animacija Dragon ball Z battle of gods je zaista super ali me prica nije fascinirala :( a ni borbe nisu ono sto su nekada bile kad se samo sjetim bitke protiv Freezera ili Cella e to su bile bitke :)
Pa bas , meni je ta prica bila kao da je namijenjena za djecu ispod 10 godina ili cak napisana od djece.

Cuj ako se drziz za ruku sa 5 dobrih ljudi postajes saiyan BOG lol
Post Reply