Anime

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1619
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#976 Re: Anime

Post by Ultraviolent »

Zar je ziv kissanime?
Nekako sam i prestao gledati anime kako je pao prije par godina, tu mi je bila cijela watchlista
Sad ne znam ni sta sam gledao ni sta trebam pogledati ni dokle sam stigao sa nekoliko njih koje sam pratio :roll:
User avatar
qlface
Posts: 305
Joined: 04/04/2013 09:38

#977 Re: Anime

Post by qlface »

Poznanica me nagovorila da gledam Baki Hanma nedavno, mogu reći da je prilično ok. Bilo je potrebno par epizoda da se naviknem na onaj stil prebildanih likova sa licima žena, ali kada akcija počne to ode iz glave.

AOT malo sere sa ovim čekanjem zadnje epizode, ali opet znam šta će se desiti iz mange tako da je više stvar želje za kompletiranjem oba medija.

Monster sam gledao prve dvije epizode i bio mi je jako traljavo urađen, ali ga svi oko mene hvale pa ću se natjerati.
User avatar
Nepenthe11
Posts: 894
Joined: 10/10/2020 18:59

#978 Re: Anime

Post by Nepenthe11 »

Joj evo Monster na 60., ma neopisivo, uh. Svaka scena, svaka riječ je genijalna.
Koje traljavo, ovo je definicija remek-djela. Prvih par ti ništa posebno ne govori i onda odjednom najradije ne bi da nikad stane.

Moj doktore Tenma.

Šteta što ovo masa ljudi propušta što je anime valjda.

I mnogi navedeni ovdje, ne mogu se dovoljno nahvaliti prosto

Baki Henma sam čuo, ocjena me odbija. A i mnogi drugi su prije na listi
BTW gdje gledate ocjene za anime? Ja na IMDB, no nije mi baš realističan ponekada. Ili je?
Cregan
Posts: 435
Joined: 15/05/2016 13:51

#979 Re: Anime

Post by Cregan »

Je li neko gledao Made in Abyss? Za mene najbolji anime ikad napravljen.
User avatar
Peacean
Posts: 2694
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#980 Re: Anime

Post by Peacean »

Cregan wrote: 18/09/2023 13:18 Je li neko gledao Made in Abyss? Za mene najbolji anime ikad napravljen.
Odličan. Kad se samo sjetim da sam ga na početku izbjegavao jer mi izgledao djetinjast :lol:
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4437
Joined: 01/05/2010 19:03

#981 Re: Anime

Post by Digla_da_kreci »

Skupljam hrabrost da pogledam Grave of the Fireflies.
https://www.imdb.com/title/tt0095327/?ref_=wl_li_tt
Samprotivsviju
Posts: 6411
Joined: 03/12/2011 13:10

#982 Re: Anime

Post by Samprotivsviju »

Evo da se i ja upisem..
Manje vise sve sto je napisano je ok

Sta sam gledao par shonena u posljeenjih nekoliko mjeseci
- Demon slayer (nedvano zavrsena 4ta sezona, super anima, ponekad malo kridz pogotovo glavni lik koji je ono pre savrseno i bez mane dobar)
- Chainsaw man ( vrlo neobican, zavrsena je tek 1 sezona, i dalje mnogo toga nepoznanica i visi u zraku)
- Jujutsu Kaisen ( e ovo je mozda i najbolja anima koju sam gledao zadnjih par godina, barem dosad, jer pratim i mangu, koja je dosta ispred serije pa mi se trenutno ne svidjaju neke odluke autora, ali vidjeti cemo kako ce se razviti...uglavnom topla preporuka svakome ko voli borbu zla i dobra, supermoci, borilacke vjestine, serija je jako nepredvidljiva moze citava epizoda proci u kul i opuszenoj atmosferi da bi zadnjih par minuta bila klaona..)
User avatar
Nepenthe11
Posts: 894
Joined: 10/10/2020 18:59

#983 Re: Anime

Post by Nepenthe11 »

Samprotivsviju wrote: 22/09/2023 08:40 Evo da se i ja upisem..
Manje vise sve sto je napisano je ok

Sta sam gledao par shonena u posljeenjih nekoliko mjeseci
- Demon slayer (nedvano zavrsena 4ta sezona, super anima, ponekad malo kridz pogotovo glavni lik koji je ono pre savrseno i bez mane dobar)
- Chainsaw man ( vrlo neobican, zavrsena je tek 1 sezona, i dalje mnogo toga nepoznanica i visi u zraku)
- Jujutsu Kaisen ( e ovo je mozda i najbolja anima koju sam gledao zadnjih par godina, barem dosad, jer pratim i mangu, koja je dosta ispred serije pa mi se trenutno ne svidjaju neke odluke autora, ali vidjeti cemo kako ce se razviti...uglavnom topla preporuka svakome ko voli borbu zla i dobra, supermoci, borilacke vjestine, serija je jako nepredvidljiva moze citava epizoda proci u kul i opuszenoj atmosferi da bi zadnjih par minuta bila klaona..)
Na listi je sve neko vrijeme i u skorije vrijeme ide na gledanje. Chainsaw man sam odustao, nije mi se svidjelo iz početka. Mislim da treba da se zaluafa, rano sam garant odusto.

Pogledao HELL'S PARADISE

10/10

Pa jebote ko je ovo napiso da riječ kažem. Ne znam na kakvim drogama ti ovo padne na pamet. Iz početka sam mislio da ga prekinem, srećom nisam, prepreprepredobar eto :D :D :D

Sljedeći Berserk pa ovaj Jujutsu po preporuci kolege.
Samprotivsviju
Posts: 6411
Joined: 03/12/2011 13:10

#984 Re: Anime

Post by Samprotivsviju »

Nepenthe11 wrote: 21/10/2023 07:06
Samprotivsviju wrote: 22/09/2023 08:40 Evo da se i ja upisem..
Manje vise sve sto je napisano je ok

Sta sam gledao par shonena u posljeenjih nekoliko mjeseci
- Demon slayer (nedvano zavrsena 4ta sezona, super anima, ponekad malo kridz pogotovo glavni lik koji je ono pre savrseno i bez mane dobar)
- Chainsaw man ( vrlo neobican, zavrsena je tek 1 sezona, i dalje mnogo toga nepoznanica i visi u zraku)
- Jujutsu Kaisen ( e ovo je mozda i najbolja anima koju sam gledao zadnjih par godina, barem dosad, jer pratim i mangu, koja je dosta ispred serije pa mi se trenutno ne svidjaju neke odluke autora, ali vidjeti cemo kako ce se razviti...uglavnom topla preporuka svakome ko voli borbu zla i dobra, supermoci, borilacke vjestine, serija je jako nepredvidljiva moze citava epizoda proci u kul i opuszenoj atmosferi da bi zadnjih par minuta bila klaona..)
Na listi je sve neko vrijeme i u skorije vrijeme ide na gledanje. Chainsaw man sam odustao, nije mi se svidjelo iz početka. Mislim da treba da se zaluafa, rano sam garant odusto.

Pogledao HELL'S PARADISE

10/10

Pa jebote ko je ovo napiso da riječ kažem. Ne znam na kakvim drogama ti ovo padne na pamet. Iz početka sam mislio da ga prekinem, srećom nisam, prepreprepredobar eto :D :D :D

Sljedeći Berserk pa ovaj Jujutsu po preporuci kolege.
Dobar je Hells Paradise, Gabimaru :-D

Demon slayer ima elemenata slicnih sa Hells Paradise, cak Demon Slayer je daleko jedna najpopularnijih anima u japanu...malo je glavni lik drugaciji (npr Gabimaru je vec na pocetku vjest borac, Tanyiro uci i napreduje od 0 kroz serije i sezone)ali dosta slicnosti, katane shinobi obicni smrtnici protiv nadprirodnog :) pogledaj svidjet ce ti se.

Pa jest, Chainsawman je neobican citav svijet, ali generalno dobra anima pogotovo meni 2ga polovina sezone.

Meni se na primjer Mob psycho 100 nije svidio, iako ga mnogi hvale..nekako mi djeciji ali pregledao sam sve 3 sezone
User avatar
Nepenthe11
Posts: 894
Joined: 10/10/2020 18:59

#985 Re: Anime

Post by Nepenthe11 »

Image

Gledo neko već, čitam same hvalospjeve??
User avatar
Peacean
Posts: 2694
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#986 Re: Anime

Post by Peacean »

Ja juče odgledao prvu epizodu, odlično izgleda.
User avatar
W0rM
Posts: 2389
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#987 Re: Anime

Post by W0rM »

Nepenthe11 wrote: 23/08/2023 01:20 Joj evo Monster na 60., ma neopisivo, uh. Svaka scena, svaka riječ je genijalna.
Koje traljavo, ovo je definicija remek-djela. Prvih par ti ništa posebno ne govori i onda odjednom najradije ne bi da nikad stane.

Moj doktore Tenma.

Šteta što ovo masa ljudi propušta što je anime valjda.

I mnogi navedeni ovdje, ne mogu se dovoljno nahvaliti prosto

Baki Henma sam čuo, ocjena me odbija. A i mnogi drugi su prije na listi
BTW gdje gledate ocjene za anime? Ja na IMDB, no nije mi baš realističan ponekada. Ili je?
Da temu podignem malo. Dosao sam s Monsterom do neke 20e epizode... Helem slowburning. Nikako da se nakanim da nastavim, a mozda hocu nakon sto sam ovo tvoje procitao :D Sinoc zavrsih Attack on Titan... Sta reci, koju posluku porati? Kome? Slatko - slan okus ostavi... Zadovoljan sam krajem na neki nacin... Genralni utisak 8,5 od 10. Prica i nacin na koji je ispricano, efekti, animacija... Sigurno medju top 10 animea sto sam gledao.
User avatar
Nepenthe11
Posts: 894
Joined: 10/10/2020 18:59

#988 Re: Anime

Post by Nepenthe11 »

W0rM wrote: 22/11/2023 11:08
Nepenthe11 wrote: 23/08/2023 01:20 Joj evo Monster na 60., ma neopisivo, uh. Svaka scena, svaka riječ je genijalna.
Koje traljavo, ovo je definicija remek-djela. Prvih par ti ništa posebno ne govori i onda odjednom najradije ne bi da nikad stane.

Moj doktore Tenma.

Šteta što ovo masa ljudi propušta što je anime valjda.

I mnogi navedeni ovdje, ne mogu se dovoljno nahvaliti prosto

Baki Henma sam čuo, ocjena me odbija. A i mnogi drugi su prije na listi
BTW gdje gledate ocjene za anime? Ja na IMDB, no nije mi baš realističan ponekada. Ili je?
Da temu podignem malo. Dosao sam s Monsterom do neke 20e epizode... Helem slowburning. Nikako da se nakanim da nastavim, a mozda hocu nakon sto sam ovo tvoje procitao :D Sinoc zavrsih Attack on Titan... Sta reci, koju posluku porati? Kome? Slatko - slan okus ostavi... Zadovoljan sam krajem na neki nacin... Genralni utisak 8,5 od 10. Prica i nacin na koji je ispricano, efekti, animacija... Sigurno medju top 10 animea sto sam gledao.
Ojha



Monster... ja ne patim je li sporo ili brzo ide. Više mi je smetalo što ima nekih kao fillera dosta. Hmmm, ne znam šta preferiraš, takav je nekakav.

I ono glavno po meni, samo za one koje su gledali:
Spoiler
Show
Ne sviđa mi se kraj, anticlimatic je. Nije loš, samo je takav. Nakon onakve pompe i pumpanja letdown
ATTACK ON TITAN... E jbg, meni je 10/10, ma 11/10. Sve ocjene ispod su mi traženje dlake u jajetu. Je bittersweet, dosta mi je sjebano bilo gledat zadnje dvije, tužno baš.

Evo kreno sam gledat Jujutsu Kaisen. Djelovalo mi je dosta teen iz početka, no znao sam da će biti bolje i da nije samo to naravno.
Ne mogu prestat gledat sad, klasika :lol: :lol: :lol:
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#989 Re: Anime

Post by Averus »

Gledam Attack on Titan, poceo drugi dio final sezone.
Posto dugo nisam gledao nista od Anime-a, odlucio da pogledam nesto sto je zavrsilo, a nema pedeset hiljada epizoda.

Moram reci da mi je AoT odlican do sad. Nijedne jedine filler epizode. Svaka razvija ili plot, ili likove, ili opcu pricu. Galerija likova je odlicna, a ima taj GoT efekat sto nikad ne znas hoce li ti neki drag lik zaplatiti ili nece.
Dobra stvar je pratim na TV Showtime koliko sam pogledao, pa ima u komentarima dosta objasnjenja i dodatnih informacija iz mange, pa upotpunim znanje o nekim stvarima.
Toliko mi se svidio AoT, da je prvi anime za koji sam pogledao i one specials epizode (OAD, jel se tako zovu?)
Sad za sad i moja ocjena 10/10.

Svidja mi se i to sto nema previše one klasicne anime over the top dreke i vriske.
User avatar
pici
Posts: 43598
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#990 Re: Anime

Post by pici »

Trenutno pratim drugu sezonu Bastard!! Heavy Metal, Dark Fantasy. Nije za ispod 18 godina, puna je scena nasilja i sexa. Uglavnom anime za odrasle.


https://www.imdb.com/title/tt17736234/


User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#991 Re: Anime

Post by Averus »

A jel dobra prica? :D
User avatar
pici
Posts: 43598
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#992 Re: Anime

Post by pici »

Averus wrote: 28/11/2023 10:08 A jel dobra prica? :D
Ma ono standardno, legenda carobnjak koji pojeba sve zivo i oko njega likovi koji bi da budu ko on. Uglavnom ok je, anime berserk je po meni puno jaci.
User avatar
pici
Posts: 43598
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#993 Re: Anime

Post by pici »

Darh Wader wrote: 25/09/2019 17:53 Image

Odličan.
A to sam gledao davno i to par puta, odlicna filmska prica, likovi itd. Preporuka.
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#994 Re: Anime

Post by Averus »

Oj @pici gdje nadje ovaj Bastard!! :lol:

Za 5 epizoda nije jedna pametna rijec progovorena :lol:
Glupost, svaka epizoda ista prica, al haj zabavno je, pomalo i smijesno. Ovo kao neka parodija na Anime tropes valjda?
Last edited by Averus on 30/11/2023 19:02, edited 1 time in total.
User avatar
Peacean
Posts: 2694
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#995 Re: Anime

Post by Peacean »

Bastard ne Berserk :D . Evo od mene preporuke za Kingdom.
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#996 Re: Anime

Post by Averus »

Peacean wrote: 30/11/2023 18:59 Bastard ne Berserk :D . Evo od mene preporuke za Kingdom.
Ispravio :D
Ali moram dodati da je u Bastardu muzika vrh :D
User avatar
pici
Posts: 43598
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#997 Re: Anime

Post by pici »

Averus wrote: 30/11/2023 18:56 Oj @pici gdje nadje ovaj Bastard!! :lol:

Za 5 epizoda nije jedna pametna rijec progovorena :lol:
Glupost, svaka epizoda ista prica, al haj zabavno je, pomalo i smijesno. Ovo kao neka parodija na Anime tropes valjda?
Bitno je da ima sisa i gujica... evo zate jos jedna preporuka :mrgreen:



Odjgedao prvu sezonu, uglavnom prica je borba izmedju bogova i ljudskih heroja i antiheroja u areni.
User avatar
pici
Posts: 43598
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#998 Re: Anime

Post by pici »



Ovaj isto nije lose. Moze se pogledat, nejma sisa i gujica.
User avatar
pici
Posts: 43598
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#999 Re: Anime

Post by pici »

Evo jos jedan anime i od mene dosta za sada.

User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#1000 Re: Anime

Post by Averus »

Ma de ba :lol:
Dok završim AOT, moguće da ću neku best of listu pogledati, pa naći sljedeći materijal :D
Do tad, imam još serija za gledanje, ne mora biti anime sad stalno
Post Reply