Android TV Box

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#76 Re: Android TV Box

Post by channel10 »

Jel to ovaj?

Image

Ako jeste, da idem odmah traziti po netu?! Ima li ovaj android box ovaj AV ulaz?

EDIT: Evo vidim da ima. Znaci samo nabaviti ovaj kabl (na jednoj strani AV, a na drugoj cincevi) i vozi misko :D ?!

Evo nesto sam nasao, samo mi previse jeftino

http://www.ebay.com/itm/Jack-to-3-RCA-A ... SwAPlXh5It

Ima li neki "jaci" spoj od ovog AV-cinc?
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#77 Re: Android TV Box

Post by moke_31 »

semirsar wrote:
moke_31 wrote:Valja li ovaj box čemu, cijena djeluje privlačno:

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_414756.html

I može li se bilo koji bežični miš koristiti sa android boxom, android 5.1 ili 6.0, ili treba neki poseban?
Ovi na linku su malo je rec odusevljeni sa tim hepekom, a usput spominju i te miseve i tastature
http://www.racunalo.com/nexbox-a95x-and ... le-cijene/
Dobra recenzija, hvala semire. DakleN, box je izgleda super, plus solidna cijena. Nisam danas imao puno vremena vrtiti po netu pa sam postavio pitanje ovdje. Reko možda ga je neko već kupio pa da kaže iz prve ruke. Sve recenzije na gearbestu su bile pozitivne, doduše malo ih je bilo pa nisam baš bio previše siguran, specifikacije esktra a cijena mala. Odmah šuhva proradi, a gdje su nedostaci :D

Danas sam ga odmah naručio, nisam mogo čekati odgovore na temi ovdje, za 40,99 $ i neki bežični miš od 3-4 dolara.

A crnjak u svemu tome je što sam ga kupio za komšiju iz ulaza :evil: Jbt da sam sebi kupovo vrtio bih po netu danima i opet potrefio neku trulju sa x mana :-) :-)
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#78 Re: Android TV Box

Post by MTV »

channel10 wrote:Jel to ovaj?

Image

Ako jeste, da idem odmah traziti po netu?! Ima li ovaj android box ovaj AV ulaz?

EDIT: Evo vidim da ima. Znaci samo nabaviti ovaj kabl (na jednoj strani AV, a na drugoj cincevi) i vozi misko :D ?!

Evo nesto sam nasao, samo mi previse jeftino

http://www.ebay.com/itm/Jack-to-3-RCA-A ... SwAPlXh5It

Ima li neki "jaci" spoj od ovog AV-cinc?
Jeste.

Da nabavis taj AV,cinc kabl i vozaj. Uz neke android boksove dodje taj kabl kao i HDMI kabl.

Kod nas je koliko me sjecanje sluzi oko 5 KM kabl. To je stara tehnika, danas sve ide preko HDMI pa je ove kablove pregazilo vrijeme kao i stare guzonje od TV-a.

Nebrigaj za stare guzonje od TV ne postoji jaci spoj, imas jos AV-Skart. Zavisi koje prikljucke ti ima TV.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#79 Re: Android TV Box

Post by channel10 »

Maloprije sam narucio uredjaj sa ovog gore linka po cijeni od 46 dolara. Narucio sam i onaj AV kabl sa cincevima pa cemo vidjeti na sta ce to sve izaci :).

Sta mislite hoce li ici na carinu i da li je neko kupovao sa ove stranice? Kad bih ga mogao ocekivati na adresi?
Sehro
Posts: 1765
Joined: 25/09/2008 14:46

#80 Re: Android TV Box

Post by Sehro »

moke_31 wrote:
semirsar wrote:
moke_31 wrote:Valja li ovaj box čemu, cijena djeluje privlačno:

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_414756.html

I može li se bilo koji bežični miš koristiti sa android boxom, android 5.1 ili 6.0, ili treba neki poseban?
Ovi na linku su malo je rec odusevljeni sa tim hepekom, a usput spominju i te miseve i tastature
http://www.racunalo.com/nexbox-a95x-and ... le-cijene/
Dobra recenzija, hvala semire. DakleN, box je izgleda super, plus solidna cijena. Nisam danas imao puno vremena vrtiti po netu pa sam postavio pitanje ovdje. Reko možda ga je neko već kupio pa da kaže iz prve ruke. Sve recenzije na gearbestu su bile pozitivne, doduše malo ih je bilo pa nisam baš bio previše siguran, specifikacije esktra a cijena mala. Odmah šuhva proradi, a gdje su nedostaci :D

Danas sam ga odmah naručio, nisam mogo čekati odgovore na temi ovdje, za 40,99 $ i neki bežični miš od 3-4 dolara.

A crnjak u svemu tome je što sam ga kupio za komšiju iz ulaza :evil: Jbt da sam sebi kupovo vrtio bih po netu danima i opet potrefio neku trulju sa x mana :-) :-)
Da imam paypal sad bih ga naručio :-?
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#81 Re: Android TV Box

Post by semirsar »

Sehro wrote: Da imam paypal sad bih ga naručio :-?
http://www.olx.ba/pretraga?trazilica=A9 ... oid+TV+Box
nisam zagled'o nit' pregled'o, vid' ti jel' to to :mrgreen:
Sehro
Posts: 1765
Joined: 25/09/2008 14:46

#82 Re: Android TV Box

Post by Sehro »

semirsar wrote:
Sehro wrote: Da imam paypal sad bih ga naručio :-?
http://www.olx.ba/pretraga?trazilica=A9 ... oid+TV+Box
nisam zagled'o nit' pregled'o, vid' ti jel' to to :mrgreen:
:thumbup:, mislim da ću u ovaj koj dan izvaditi visa electron karticu u Raifeisen banci, onda paypal, onda box naručujem :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#83 Re: Android TV Box

Post by channel10 »

Obilazite ovu gore stranicu( geekbuying.com). Narucio sam i platio uredjaj 31.08., a jos uvijek nisam dobio tracking number. Vjerovatno jos nisu ni poslali jer im pise da je shipping 2-7 radnih dana :run: .
Jos uvijek mi pise sljedece:
Order Date: 8/31/2016
Order Status: Payment Confirmed(Processing) :-)
User avatar
pepeljara
Posts: 6566
Joined: 22/08/2003 00:00

#84 Re: Android TV Box

Post by pepeljara »

Meni sa geeka doslo uredno

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#85 Re: Android TV Box

Post by channel10 »

pepeljara wrote:Meni sa geeka doslo uredno

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Nadam se da ce i meni, ali da prodje deset dana od narudžbe i da jos nisu poslali artikal?!
User avatar
pepeljara
Posts: 6566
Joined: 22/08/2003 00:00

#86 Re: Android TV Box

Post by pepeljara »

Ni meni nije pisalo ni nakon sto sam dobio hahah tako da..

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#87 Re: Android TV Box

Post by channel10 »

pepeljara wrote:Ni meni nije pisalo ni nakon sto sam dobio hahah tako da..

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Znaci da gatam i klanjam pet vakata :mrgreen:

Gluho bilo :mrgreen:
lokalni_razdjevicar
Posts: 675
Joined: 06/02/2013 10:33

#88 Re: Android TV Box

Post by lokalni_razdjevicar »

The BEN10 wrote:
Moram još jednom da se zahvalim kolegi joyjoy - po njegovoj preporuci, ali i uz višednevno istraživanje ovog tv boxa, odlučio sam da ga kupim. Kod mene je oko mjesec dana i mogu reći da sam prezadovoljan. Jednostavno sve leti, KODI perfektan, YT, browsanje, livestream (sopcast, acestream player). Fantazija.
Trenutno istražujem koji gamepad kupiti pa da raspalim koju igricu na njemu.
Sve preporuke što se mene tiče.
Ah da, ako se neko odluči kupiti, neka uzme tracking number (TN) i izabrati Nl poštu. ;-)
Ima li se ovo igdje u BiH kupiti?
The BEN10
Posts: 7575
Joined: 19/09/2011 09:03

#90 Re: Android TV Box

Post by The BEN10 »

lokalni_razdjevicar wrote:
The BEN10 wrote:Moram još jednom da se zahvalim kolegi joyjoy - po njegovoj preporuci, ali i uz višednevno istraživanje ovog tv boxa, odlučio sam da ga kupim. Kod mene je oko mjesec dana i mogu reći da sam prezadovoljan. Jednostavno sve leti, KODI perfektan, YT, browsanje, livestream (sopcast, acestream player). Fantazija.
Trenutno istražujem koji gamepad kupiti pa da raspalim koju igricu na njemu.
Sve preporuke što se mene tiče.
Ah da, ako se neko odluči kupiti, neka uzme tracking number (TN) i izabrati Nl poštu. ;-)
Ima li se ovo igdje u BiH kupiti?
Naruči bolan online, gearbest je zaista pouzdan. Platiš preko paypala i novac možeš vratii ukoliko ti ne stigne box, a meni je uglavnom sve do sada stizalo. Uštedit ćeš pare čak i ako ti carine proizvod
User avatar
joyjoy
Posts: 285
Joined: 19/11/2009 20:28

#91 Re: Android TV Box

Post by joyjoy »

lokalni_razdjevicar wrote:
The BEN10 wrote:
Moram još jednom da se zahvalim kolegi joyjoy - po njegovoj preporuci, ali i uz višednevno istraživanje ovog tv boxa, odlučio sam da ga kupim. Kod mene je oko mjesec dana i mogu reći da sam prezadovoljan. Jednostavno sve leti, KODI perfektan, YT, browsanje, livestream (sopcast, acestream player). Fantazija.
Trenutno istražujem koji gamepad kupiti pa da raspalim koju igricu na njemu.
Sve preporuke što se mene tiče.
Ah da, ako se neko odluči kupiti, neka uzme tracking number (TN) i izabrati Nl poštu. ;-)
Ima li se ovo igdje u BiH kupiti?
Pa vjerovatno na piku , garant , duplo ili više skuplje , ako ti se da čekati (manje od mjesec dana je meni došlo) kupiš ma gearbest ili banggood, gdje je povoljnije i to je to. Nisam platio carinu. :thumbup:
User avatar
Tsubasa
Posts: 215
Joined: 12/07/2005 23:52

#92 Re: Android TV Box

Post by Tsubasa »

Meni na boxu nestao play store nakon update-a. Imal kakvih sansi vratit ga?
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#93 Re: Android TV Box

Post by moke_31 »

Danas podigao na pošti NEXBOX A95X TV Box Quad core Amlogic S905X, bežčni miš i OTG USB od 64 gige. Sve koštalo blizu 100 maraka (54, nešto dolara). Nisam platio ništa, ni onih 3,5 marke, a ni carinu. Na pakovanju bila naljepnica sa mojom adresom i drugim podacima, težina i vrijednost pošiljke da je 15 EUR!? Da li je to razlog što nisu carinili ne znam, ja prilikom narudžebe nisam ništa naveo da napišu, ni poklon ni neku posebnu cijenu pošiljke. Kontam ako kažem da napišu poklon namjerno će otvoriti. Uglavnom ekstra prošao :D

Još da dodam da je ovaj android box beton. Puno bolje iskustvo nego na sony android Tv-u, plus je na marshmallowu. Probao malo 4k na youtubu i slika je fantazija i razlika u kvaliteti je očita iako mi je tv samo full HD. Zanimljivo je da su bukvalno svi najpoznatiji repositoriji bili predinstalirani, odnosno one koje ja koristim (osim yugoteke :D ). Dakle samo instalirao addone koji mi trebaju.

Na daljinskom ima posebno dugme za Live tv za aplikaciju koja dolazi predinstalirana na boxu, vjerovatno od proizvođača i nije loša stvar, mogu se gledati sportovi, filmovi i sl. po regijama svijeta. Čini mi se također da je google play store puna verzija i acestream/sopcast sam instalirao preko stora normala bez da sam morao skidati apk fajlove na USB i onda ih instalirati, kao recimo na TV-u. Možda je to karakteristika svih boxova, pa je do mene :D Uglavnonm još jedna prednost u odnosu na TV. Sve u svemu, box je za 10 i preporuka od mene ako neko bude kupovao box.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#94 Re: Android TV Box

Post by semirsar »

User avatar
TAFKAP
Posts: 10309
Joined: 30/09/2011 07:49

#95 Re: Android TV Box

Post by TAFKAP »

poskupa stvarčica...

- procesor: Quad Core 1,5 GHz
- grafika: ARM Mali-450MP6
- memorija: DDR 1GB, Flash 16GB
- operativni sistem: Android 4.4 Kit Kat
- mreža: Wi-Fi b/g/n, Ethernet, Bluetooth 4.0 LE
- priključci: USB 2.0, Ethernet, microSD, HDMI 1.4
- pohrana podataka: FAT32, NTFS, HFS, (up to 3TB hard disk)
- video formati: AVI, FLV, M4V, MKV, MOV, MP4, MPG, WMV
- audio formati: MP3, FLAC, OGG
- formati slika: BMP, GIF, JPG, PNG
- formati podnaslova: MI,SRT

Ovi boxovi su isto kao i ovo gore, uz to da ne samo da su jeftiniji, nego imaju 2GB RAMa, Android 5/6, sa kojim se može ySD-Kartica koristiti kao interna memorija, imaju root i može se preko PlayStore-a instalirat sve.
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#96 Re: Android TV Box

Post by moke_31 »

TAFKAP wrote:poskupa stvarčica...

- procesor: Quad Core 1,5 GHz
- grafika: ARM Mali-450MP6
- memorija: DDR 1GB, Flash 16GB
- operativni sistem: Android 4.4 Kit Kat
- mreža: Wi-Fi b/g/n, Ethernet, Bluetooth 4.0 LE
- priključci: USB 2.0, Ethernet, microSD, HDMI 1.4
- pohrana podataka: FAT32, NTFS, HFS, (up to 3TB hard disk)
- video formati: AVI, FLV, M4V, MKV, MOV, MP4, MPG, WMV
- audio formati: MP3, FLAC, OGG
- formati slika: BMP, GIF, JPG, PNG
- formati podnaslova: MI,SRT

Ovi boxovi su isto kao i ovo gore, uz to da ne samo da su jeftiniji, nego imaju 2GB RAMa, Android 5/6, sa kojim se može ySD-Kartica koristiti kao interna memorija, imaju root i može se preko PlayStore-a instalirat sve.
Upravo tako. Isto sam htio napisati. Preskupo, plus karakteristike slabije od svih androdi boxova.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#97 Re: Android TV Box

Post by channel10 »

moke_31 wrote:
TAFKAP wrote:poskupa stvarčica...

- procesor: Quad Core 1,5 GHz
- grafika: ARM Mali-450MP6
- memorija: DDR 1GB, Flash 16GB
- operativni sistem: Android 4.4 Kit Kat
- mreža: Wi-Fi b/g/n, Ethernet, Bluetooth 4.0 LE
- priključci: USB 2.0, Ethernet, microSD, HDMI 1.4
- pohrana podataka: FAT32, NTFS, HFS, (up to 3TB hard disk)
- video formati: AVI, FLV, M4V, MKV, MOV, MP4, MPG, WMV
- audio formati: MP3, FLAC, OGG
- formati slika: BMP, GIF, JPG, PNG
- formati podnaslova: MI,SRT

Ovi boxovi su isto kao i ovo gore, uz to da ne samo da su jeftiniji, nego imaju 2GB RAMa, Android 5/6, sa kojim se može ySD-Kartica koristiti kao interna memorija, imaju root i može se preko PlayStore-a instalirat sve.
Upravo tako. Isto sam htio napisati. Preskupo, plus karakteristike slabije od svih androdi boxova.
Kako radi TV BOX? Kakvih kanala ima? Mislim na sportske, domace (exyu) i filmske sa domacim titlom?
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#98 Re: Android TV Box

Post by semirsar »

moke_31 wrote:
TAFKAP wrote:poskupa stvarčica...

- procesor: Quad Core 1,5 GHz
- grafika: ARM Mali-450MP6
- memorija: DDR 1GB, Flash 16GB
- operativni sistem: Android 4.4 Kit Kat
- mreža: Wi-Fi b/g/n, Ethernet, Bluetooth 4.0 LE
- priključci: USB 2.0, Ethernet, microSD, HDMI 1.4
- pohrana podataka: FAT32, NTFS, HFS, (up to 3TB hard disk)
- video formati: AVI, FLV, M4V, MKV, MOV, MP4, MPG, WMV
- audio formati: MP3, FLAC, OGG
- formati slika: BMP, GIF, JPG, PNG
- formati podnaslova: MI,SRT

Ovi boxovi su isto kao i ovo gore, uz to da ne samo da su jeftiniji, nego imaju 2GB RAMa, Android 5/6, sa kojim se može ySD-Kartica koristiti kao interna memorija, imaju root i može se preko PlayStore-a instalirat sve.
Upravo tako. Isto sam htio napisati. Preskupo, plus karakteristike slabije od svih androdi boxova.
Vidim sad cijene u Cro, koliko je to u kineza? Mene sad zasad boxovi ne zanimaju, a poslije... vidjecemo, :mrgreen:
User avatar
TAFKAP
Posts: 10309
Joined: 30/09/2011 07:49

#99 Re: Android TV Box

Post by TAFKAP »

channel10 wrote: Kako radi TV BOX? Kakvih kanala ima? Mislim na sportske, domace (exyu) i filmske sa domacim titlom?
Najjednostavnije objašnjenje je da su to mini računari sa ARM procesorima, koji imaju instaliran Android operativni sistem.

Eh sad se na tim računarima može instalirati aplikacija KODI, biviši XBMC projekat, pomoću koje se mogu gledati filmovi/slušati muzika sa lokalnog HDD, sa lokalne mreže, ili pak streamovi iz interneta.

U samom KODIju imaju add-ons, pomoću kojih se mogu pratiti streamovi domaćih i stranih TV stranica, sportskih kanala, etc.
Kako, gdje i šta u vezi toga u gore postavljenom linku na ovom forumu.

Ako sam nešto zaboravio/pogriješio nek me isprave ostali forumaši.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#100 Re: Android TV Box

Post by channel10 »

Mislio sam na moketa i njegov Android box koji mu je stigao neki dan :). I ja sam isti naručio pa ne mogu dočekati da stigne. Zato sam ga pitao za info u vezi tv kanala jer sam ga najviše zbog toga i naručio :).
Tebi hvala na odgovoru :thumbup:
Post Reply