Android TV Box

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
The BEN10
Posts: 7558
Joined: 19/09/2011 09:03

#51 Re: Android TV Box

Post by The BEN10 »

Moram još jednom da se zahvalim kolegi joyjoy - po njegovoj preporuci, ali i uz višednevno istraživanje ovog tv boxa, odlučio sam da ga kupim. Kod mene je oko mjesec dana i mogu reći da sam prezadovoljan. Jednostavno sve leti, KODI perfektan, YT, browsanje, livestream (sopcast, acestream player). Fantazija.
Trenutno istražujem koji gamepad kupiti pa da raspalim koju igricu na njemu.
Sve preporuke što se mene tiče.
Ah da, ako se neko odluči kupiti, neka uzme tracking number (TN) i izabrati Nl poštu. ;-)
vrapcic
Posts: 243
Joined: 20/07/2011 16:53

#52 Re: Android TV Box

Post by vrapcic »

Vidim vi sve to kupujete online. ima li se kupiti neki pristojan Andorid TV box u Sarajevu? Imate li neke preporuke? Prvenstveno za gledanje tv- serije filmovi itd.
User avatar
mousstapha
Posts: 4178
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#53 Re: Android TV Box

Post by mousstapha »

kazo
Posts: 1513
Joined: 08/03/2012 19:57

#54 Re: Android TV Box

Post by kazo »

The BEN10 wrote:
Moram još jednom da se zahvalim kolegi joyjoy - po njegovoj preporuci, ali i uz višednevno istraživanje ovog tv boxa, odlučio sam da ga kupim. Kod mene je oko mjesec dana i mogu reći da sam prezadovoljan. Jednostavno sve leti, KODI perfektan, YT, browsanje, livestream (sopcast, acestream player). Fantazija.
Trenutno istražujem koji gamepad kupiti pa da raspalim koju igricu na njemu.
Sve preporuke što se mene tiče.
Ah da, ako se neko odluči kupiti, neka uzme tracking number (TN) i izabrati Nl poštu. ;-)
Za koliko ti je stiglo, je li mozda nesto brze ide sa NL postom ?
User avatar
TAFKAP
Posts: 10270
Joined: 30/09/2011 07:49

#55 Re: Android TV Box

Post by TAFKAP »

-pratim-
The BEN10
Posts: 7558
Joined: 19/09/2011 09:03

#56 Re: Android TV Box

Post by The BEN10 »

kazo wrote:Za koliko ti je stiglo, je li mozda nesto brze ide sa NL postom ?
3 hefte, otprilike. S tim da je od toga na carini bilo heftu.
User avatar
pepeljara
Posts: 6553
Joined: 22/08/2003 00:00

#57 Re: Android TV Box

Post by pepeljara »

The BEN10 wrote:
Moram još jednom da se zahvalim kolegi joyjoy - po njegovoj preporuci, ali i uz višednevno istraživanje ovog tv boxa, odlučio sam da ga kupim. Kod mene je oko mjesec dana i mogu reći da sam prezadovoljan. Jednostavno sve leti, KODI perfektan, YT, browsanje, livestream (sopcast, acestream player). Fantazija.
Trenutno istražujem koji gamepad kupiti pa da raspalim koju igricu na njemu.
Sve preporuke što se mene tiče.
Ah da, ako se neko odluči kupiti, neka uzme tracking number (TN) i izabrati Nl poštu. ;-)
ja narucio 18.juna NL posta, i jos mi nije doslo...
Pisao sam im ne znam sta dalje...
The BEN10
Posts: 7558
Joined: 19/09/2011 09:03

#58 Re: Android TV Box

Post by The BEN10 »

pepeljara wrote:
The BEN10 wrote:Moram još jednom da se zahvalim kolegi joyjoy - po njegovoj preporuci, ali i uz višednevno istraživanje ovog tv boxa, odlučio sam da ga kupim. Kod mene je oko mjesec dana i mogu reći da sam prezadovoljan. Jednostavno sve leti, KODI perfektan, YT, browsanje, livestream (sopcast, acestream player). Fantazija.
Trenutno istražujem koji gamepad kupiti pa da raspalim koju igricu na njemu.
Sve preporuke što se mene tiče.
Ah da, ako se neko odluči kupiti, neka uzme tracking number (TN) i izabrati Nl poštu. ;-)
ja narucio 18.juna NL posta, i jos mi nije doslo...
Pisao sam im ne znam sta dalje...
Ako imaš TN onda vidiš gdje je zapelo.
User avatar
pepeljara
Posts: 6553
Joined: 22/08/2003 00:00

#59 Re: Android TV Box

Post by pepeljara »

Ima alli samo kad je dispatched.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
User avatar
Radar71
Posts: 7276
Joined: 21/07/2010 15:43

#60 Re: Android TV Box

Post by Radar71 »

gasite li vi box na shut down?
moke_31
Posts: 1877
Joined: 18/05/2011 14:54

#61 Re: Android TV Box

Post by moke_31 »

Valja li ovaj box čemu, cijena djeluje privlačno:

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_414756.html

I može li se bilo koji bežični miš koristiti sa android boxom, android 5.1 ili 6.0, ili treba neki poseban?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#62 Re: Android TV Box

Post by channel10 »

Kakav ima novi uredjaj koji u sebi ima kodi aplikaciju ili to moze imati svaki android tv box (novi sam pa ne zamjerite :) ) ? Kosta oko 60 dolara.

edit: evo vidim da i ovaj sa ovog gore linka ima kodi.
moke_31
Posts: 1877
Joined: 18/05/2011 14:54

#63 Re: Android TV Box

Post by moke_31 »

channel10 wrote:Kakav ima novi uredjaj koji u sebi ima kodi aplikaciju ili to moze imati svaki android tv box (novi sam pa ne zamjerite :) ) ? Kosta oko 60 dolara.

edit: evo vidim da i ovaj sa ovog gore linka ima kodi.
Svi android boxovi mogu imati Kodi na sebi kao i android televizori.
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#64 Re: Android TV Box

Post by irac300 »

channel10 wrote:Kakav ima novi uredjaj koji u sebi ima kodi aplikaciju ili to moze imati svaki android tv box (novi sam pa ne zamjerite :) ) ? Kosta oko 60 dolara.

edit: evo vidim da i ovaj sa ovog gore linka ima kodi.
Nemoj da te nasankaju na tu foru. Android box je kao i telefon sa androidom, svaku aplikaciju skineš putem google playa, pa tako i Kodi.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#65 Re: Android TV Box

Post by channel10 »

Mislio sam kupiti sebi ovaj uredjaj, ali sam jos uvijek slabo informisan. Koristio bih ga najvise za gledanje iptv-a, ali ne znam sta se uopste moze gledati preko njega i koliko je to stabilno. Ima li neko neki link gdje se mogu pogledati kanali koji su dostupni putem aplikacija sa android tv box-a i koliko su ti kanali da tako kazem "sigurni", odnosno recimo koliko dana u mjesecu se mogu/ne mogu gledati i od cega to zavisi?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#66 Re: Android TV Box

Post by channel10 »

Laki Je Nervozan wrote:
channel10 wrote:Mislio sam kupiti sebi ovaj uredjaj, ali sam jos uvijek slabo informisan. Koristio bih ga najvise za gledanje iptv-a, ali ne znam sta se uopste moze gledati preko njega i koliko je to stabilno. Ima li neko neki link gdje se mogu pogledati kanali koji su dostupni putem aplikacija sa android tv box-a i koliko su ti kanali da tako kazem "sigurni", odnosno recimo koliko dana u mjesecu se mogu/ne mogu gledati i od cega to zavisi?
imaš preinstalirane boxove oni su skuplji http://www.androidtv.ie/product/m8s-plus-64bit/ što se tiče gledanja programa i ostalog zavisi, mada nebi trebao imati problema jer samo ga uključiš i piči, ja sam ovo davno izgustirao sad na android boxove gledam ko obično smeće, usput evo to su original boxovi http://www.androidtv.ie/shop/
Zar se moze izgustirati :D ? Nasao si nesto bolje ili ?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#67 Re: Android TV Box

Post by channel10 »

Laki Je Nervozan wrote:imam ovaj telemah premium paket ne znam šta mi više treba, ima pickbox, HBO GO, HBO OD, AXN CLUB, uskoro i cinestar premiere idu, SK ima sav sport što me interesuje tako da sam android boxove prevazišao, a što se tiče ima li bolje naravno da ima, Nvidia Shield https://shield.nvidia.com/android-tv imaš i windowsov PIPO ali opet kažem lično mi nije potreba.
I ja razmisljam da li da na ovaj drugi tv prijavim telemachov mali resiver gdje bih imao iste kanale sa prvog tv-a (tri grande) ili da uzmem neki android box pa gledam uz sportklubove i arene, sky, novu tv itd. Mislim da je bolje ovo drugo, mada je dosta skuplje. Jedino me zanima stabilnost "otvorenosti" kanala jer ne bih da ovo kupim i hocu nesto gledati, a kanal ne radi. Zato sam pitao koliko je to sve stabilno i sigurno.
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#68 Re: RE: Re: Android TV Box

Post by jarobot »

Laki Je Nervozan wrote:imam ovaj telemah premium paket ne znam šta mi više treba, ima pickbox, HBO GO, HBO OD, AXN CLUB, uskoro i cinestar premiere idu, SK ima sav sport što me interesuje tako da sam android boxove prevazišao, a što se tiče ima li bolje naravno da ima, Nvidia Shield https://shield.nvidia.com/android-tv imaš i windowsov PIPO ali opet kažem lično mi nije potreba.
Čuj android boxove prevazišao a stavljaš link od nvidia android boxa.

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
User avatar
semirsar
Posts: 7540
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#69 Re: Android TV Box

Post by semirsar »

moke_31 wrote:Valja li ovaj box čemu, cijena djeluje privlačno:

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_414756.html

I može li se bilo koji bežični miš koristiti sa android boxom, android 5.1 ili 6.0, ili treba neki poseban?
Ovi na linku su malo je rec odusevljeni sa tim hepekom, a usput spominju i te miseve i tastature
http://www.racunalo.com/nexbox-a95x-and ... le-cijene/
User avatar
semirsar
Posts: 7540
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#70 Re: Android TV Box

Post by semirsar »

Laki Je Nervozan wrote:pita čovjek šta ima bolje, ostavio link za bolje.
ma jesil to ti, jopet... :mrgreen:
User avatar
semirsar
Posts: 7540
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#71 Re: Android TV Box

Post by semirsar »

nista, nista... ucinilo mi se, sad ce afan :mrgreen:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#72 Re: Android TV Box

Post by channel10 »

Moze li se ovo cudo spojiti na tv guzonju :D ? Ono cincevima ili necim drugim (samo ne hdmi kablom)?
User avatar
semirsar
Posts: 7540
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#73 Re: Android TV Box

Post by semirsar »

channel10 wrote:Moze li se ovo cudo spojiti na tv guzonju :D ? Ono cincevima ili necim drugim (samo ne hdmi kablom)?
samo uz nakav konvertor, sorry, zaboravih koji... :mrgreen:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#74 Re: Android TV Box

Post by channel10 »

Hajde ako se neko sjeti koji, neka ovdje postavi link ako nije problem pa da to sve kupim :D .

edit: usput da pitam koliko bih mogao ocekivati dadzbina drzavi?
User avatar
MTV
Posts: 14318
Joined: 21/08/2013 19:39

#75 Re: Android TV Box

Post by MTV »

channel10 wrote:Moze li se ovo cudo spojiti na tv guzonju :D ? Ono cincevima ili necim drugim (samo ne hdmi kablom)?
AV kabl (Audio video) sa jedne strane koji uturis u android box (izgleda kao 3,5 prikljucak za slusalice na mobitelu) a sa druge strane zice su one tri boje (cinc). Uz neke boxove dodje taj kabl.
Izgleda vako
https://www.google.ba/search?q=av+kabel ... e2qyShM%3A
Post Reply