Android TV Box

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#251 Re: Android TV Box

Post by Sarajevo1970 »

Ma puca meni k* za kodi, i da sutra nestane biti ce 100 alternativa. Ali mislim iskreno da ce u buducnost kodi postati nesto kao napster nekad. Pretvoriti ce ga da se samo moze legalne stream-ove gledati. I to ce biti smrg kodiju kao sto je nekad bio napsteru.

Ja licno i nemam potrebe za kidi ili slicno. Sa danasnjim internet brzinama slikem film u HD sa torrenta za koji minut i gledam. To je to. Ima dosta dobri torrent klienta za android a i eksterni hddovi ili usbstick nisu vise nesta skupe ako box nema dovoljno prostora za sacuvanje filmova i serija.
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#252 Re: Android TV Box

Post by Sarajevo1970 »

Sarajevo1970 wrote:Ma sve je to u 5 deka. Vidim da je cak vec i poslato. :thumbup:
Image
Ja fakat i zaboravio na ovo, stiglo vec prije nekih 12~13 dana.
Nisam nit imao vremena da otpakujem, bas cu veceras probati. :thumbup:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#253 Re: Android TV Box

Post by dječak sa šibicama »

Jedno pitanje, laik sam u tome.

Imam tv box, on performansama bez problema vrti sve moguce igrice, 3D i slicno... kupio SBOX gamepad, onaj blutut-povezivanje klasicni

Image

pitanje, kako ja sa njim mogu igrati android igrice na boxu, i koje mogu igrati, i kako :D

Trazio sam igrice koje su navodno kompatibilne sa gamepadom, ali pola njih se ne moze igrati gamepedom... postoji li neki drugi nacin, emulator ili nesto, bilo sta. Instalirao Asfalt Extreme Rally, 1,3 gige igra odvaljuje grafikom, ne moze se igrati pomocu gamepada. Zapravo sto sam ja do sada isprobao nekih 20 igrica, dvije mogu igrati putem gamepda.

E sada, ili sam ja glup, ili postoji 10 igrica sve ukupno koje se mogu igrati pomocu gamepada.
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#254 Re: Android TV Box

Post by Pitarrr82 »

Jel Nexbox A95X jos uvijek neki vrh?
moke_31
Posts: 1877
Joined: 18/05/2011 14:54

#255 Re: Android TV Box

Post by moke_31 »

Pitarrr82 wrote:Jel Nexbox A95X jos uvijek neki vrh?
Što se tiče boxova sa 905 čipom, mislim da jeste, plus nije skup, dolazi sa Marshmallowom i imao je već par nadogradnji. Dakle, ne trebaš se bojati da će brzo zastariti.
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#256 Re: Android TV Box

Post by Pitarrr82 »

moke_31 wrote:
Pitarrr82 wrote:Jel Nexbox A95X jos uvijek neki vrh?
Što se tiče boxova sa 905 čipom, mislim da jeste, plus nije skup, dolazi sa Marshmallowom i imao je već par nadogradnji. Dakle, ne trebaš se bojati da će brzo zastariti.

Hvala :thumbup:
SundanceKid
Posts: 1377
Joined: 26/01/2008 23:38

#257 Re: Android TV Box

Post by SundanceKid »

Pozdrav raja,

Mozel neko reci gdje je najbolje/najjeftinije kupiti nexbox a95x 2/16, imal iko nekog dilera da je u Sarajevu?

Vidim da nema bas puno opcija ni na piku, pa ako imate neki savjet gdje kupiti bilo bi super.


Pozzz :)
moke_31
Posts: 1877
Joined: 18/05/2011 14:54

#258 Re: Android TV Box

Post by moke_31 »

SundanceKid wrote:Pozdrav raja,

Mozel neko reci gdje je najbolje/najjeftinije kupiti nexbox a95x 2/16, imal iko nekog dilera da je u Sarajevu?

Vidim da nema bas puno opcija ni na piku, pa ako imate neki savjet gdje kupiti bilo bi super.


Pozzz :)
Na gearbestu ti je najjeftinije kupiti, jedino što ćeš morati pričekati 2-3 sedmice.

Evo ti link http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_414756.html
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#259 Re: Android TV Box

Post by alipasijaner »

Sarajevo1970 wrote:Ma puca meni k* za kodi, i da sutra nestane biti ce 100 alternativa. Ali mislim iskreno da ce u buducnost kodi postati nesto kao napster nekad. Pretvoriti ce ga da se samo moze legalne stream-ove gledati. I to ce biti smrg kodiju kao sto je nekad bio napsteru.

Ja licno i nemam potrebe za kidi ili slicno. Sa danasnjim internet brzinama slikem film u HD sa torrenta za koji minut i gledam. To je to. Ima dosta dobri torrent klienta za android a i eksterni hddovi ili usbstick nisu vise nesta skupe ako box nema dovoljno prostora za sacuvanje filmova i serija.
Sam Kodi kao Kodi je nula, najobicniji media centar kojih ima na desetine, ono sto ga cini mocnim su add-onsi i svjedoci smo da se Kodi razvija prema naprijed. Filmskoj industriji puca penis za Kodi koji je benigan i nista drugo do opet ponavljam najobicniji Media centar koji omogucava instalaciju raznoraznih add ons-a, a fakt je to da filmska industrija godinama pokusava da ubije torente i sve ostale vidove p2p-a pred namam je predstava vjecne igre macke i misa, i tu smo da svjedocimo 'ko ce pobijediti i hoce li uopste uspjeti.
User avatar
TAFKAP
Posts: 10269
Joined: 30/09/2011 07:49

#261 Re: Android TV Box

Post by TAFKAP »

Kakav je ovo procesor S905W , u čemu se razlikuje od S905X?
kazo
Posts: 1513
Joined: 08/03/2012 19:57

#262 Re: Android TV Box

Post by kazo »

Evo jedan kratki opis za Xiaomi MI 4K Ultra HD TV box, ukoliko se neko odluci za kupovinu unutar linka imate i kod za dodatni popust.
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#263 Re: Android TV Box

Post by irac300 »

Ovo na papiru djeluje odlično, cijena još bolja. Samo treba malo pričekati da se vidi kakav će se u praksi pokazati, šta kažu korisnici i kakva će mu podrška biti.
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#264 Re: Android TV Box

Post by Pitarrr82 »

TAFKAP wrote:Kakav je ovo procesor S905W , u čemu se razlikuje od S905X?

Cini mi se da je razlika samo u 4K@30fps a S905X 4K@60fps, znaci nesto samo 4K userima a smanjeno je samo da se priblize Rockchip RK3229 uredjajima s cijenom... Neka me neko ispravi ako grijesim :D
SundanceKid
Posts: 1377
Joined: 26/01/2008 23:38

#265 Re: Android TV Box

Post by SundanceKid »

Ja sam u zadnje vrijeme probao 2 boxa, jedan sa 2GB RAMa i S905X Quad-core procesorom, i drugi sa 3GB RAMa i S912 Octa-Core procesorom. Razlika je zaista ogromna, drugi je dvostruko brzi i fluidniji. Ovaj prvi sa slabijim karakteristikama je bio poprilicna patnja, ulazak u aplikacije nije bio instant, uvijek neki lag, neko stopanje i slicno, ocekivao sam puno vise od novog uredjaja tih karakteristika. Drugi je opet sasvim druga stvar, radi brzo, fluidno, slika je puno bolja, sve skupa ono sto sam ocekivao.

Zato svima koji kupuju ovakve uredjeje prvi put savjetujem da ipak dodaju nesto vise novca i kupe hardverski jaci uredjaj, jer sa ovim slabijim i nizeg cjenovnog ranga - samo se covjek iznervira, bezveze da pare i na kraju odustane.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#266 Re: Android TV Box

Post by dječak sa šibicama »

SundanceKid wrote:Ja sam u zadnje vrijeme probao 2 boxa, jedan sa 2GB RAMa i S905X Quad-core procesorom, i drugi sa 3GB RAMa i S912 Octa-Core procesorom. Razlika je zaista ogromna, drugi je dvostruko brzi i fluidniji. Ovaj prvi sa slabijim karakteristikama je bio poprilicna patnja, ulazak u aplikacije nije bio instant, uvijek neki lag, neko stopanje i slicno, ocekivao sam puno vise od novog uredjaja tih karakteristika. Drugi je opet sasvim druga stvar, radi brzo, fluidno, slika je puno bolja, sve skupa ono sto sam ocekivao.

Zato svima koji kupuju ovakve uredjeje prvi put savjetujem da ipak dodaju nesto vise novca i kupe hardverski jaci uredjaj, jer sa ovim slabijim i nizeg cjenovnog ranga - samo se covjek iznervira, bezveze da pare i na kraju odustane.
Ja sam nakon par pokusaja da nadjem za mene zadovoljavajuci uredjaj sa 905 procesorom i drzi nedaj rezultata, na kraju odlucio uzeti Tronsmartov Vega S 96.
Grafika fantasticna, aplikacije otvara brzo, igrice lete jedino jos niko da mi odgovori na gore postavljeno pitanje za SBOX :D eto da ne ureknem radi zaista ko zmaj... jedini problem koji postoji je neka vrsta nekompatibilnosti s912 procesora i Kodija, ponekad se dogodi da je slika tamna, mracna. Mora se cistiti cache, "rusiti" Kodi odnosno ugasiti ga i pokrenuti ponovo, da bi se svjetlost normalizovala. Ovaj problem je globalno poznat, koliko sam guglao, neki bug je u pitanju i uglavnom ocekuje se da naredni Kodi ima rjesenje za to.

Uglavnom potpisujem, bolje odvojiti jos koju marku i kupiti kvalitetan uredjaj, ovi srednjeg ranga da ne govorim o onima nizeg ranga, to se ledi non stop, gasi, stopa, posebno na ovim vrucinama ili kad pokrene jacu aplikaciju ili igricu.
User avatar
DeVucko
Posts: 7
Joined: 03/12/2015 20:50

#267 Re: Android TV Box

Post by DeVucko »

Koji TV box je trenutno best buy do 150KM?
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#268 Re: Android TV Box

Post by irac300 »

DeVucko wrote:Koji TV box je trenutno best buy do 150KM?
Nexbox A95X sa S905X chipsetom.
relevantan
Posts: 777
Joined: 08/10/2011 22:30

#269 Re: Android TV Box

Post by relevantan »

DeVucko wrote:Koji TV box je trenutno best buy do 150KM?
https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607542.html

Za 67,20 eura (+ besplatna dostava) dobijaš:

CPU: Amlogic S912 - 2.0GHz Octa Core
GPU: ARM Mali-T820MP3
RAM: 3GB RAM DDR4
ROM: 32G ROM (Extended Capacity: 64G )
System: Android 7.1
WiFi: 2,4 Ghz + 5 Ghz
Lan: Gigabit

Ja da nemam android box, definitivno bi ovaj uzeo.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#270 Re: Android TV Box

Post by dječak sa šibicama »

relevantan wrote:
DeVucko wrote:Koji TV box je trenutno best buy do 150KM?
https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607542.html

Za 67,20 eura (+ besplatna dostava) dobijaš:

CPU: Amlogic S912 - 2.0GHz Octa Core
GPU: ARM Mali-T820MP3
RAM: 3GB RAM DDR4
ROM: 32G ROM (Extended Capacity: 64G )
System: Android 7.1
WiFi: 2,4 Ghz + 5 Ghz
Lan: Gigabit

Ja da nemam android box, definitivno bi ovaj uzeo.
Sa carinom i ostalim porezima i p materinama, izadje on skoro na 200 km.
Ali je dobar plus brend, sto je jako bitno u vezi podrske.

Ova grafika DDR4 je zmaj, ali ona realno na tv boxovima ne znaci puno, osim za igrice. Za Kodi i slicne stvari, nepotrebna jer i slabija ddr3 radi sve sto treba.
Last edited by dječak sa šibicama on 24/08/2017 22:56, edited 1 time in total.
User avatar
semirsar
Posts: 7540
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#271 Re: Android TV Box

Post by semirsar »

dječak sa šibicama wrote:
relevantan wrote:
DeVucko wrote:Koji TV box je trenutno best buy do 150KM?
https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607542.html

Za 67,20 eura (+ besplatna dostava) dobijaš:

CPU: Amlogic S912 - 2.0GHz Octa Core
GPU: ARM Mali-T820MP3
RAM: 3GB RAM DDR4
ROM: 32G ROM (Extended Capacity: 64G )
System: Android 7.1
WiFi: 2,4 Ghz + 5 Ghz
Lan: Gigabit

Ja da nemam android box, definitivno bi ovaj uzeo.
Sa carinom i ostalim porezima i p materinama, izadje on skoro na 200 km.
Ali je dobar plus brend, sto je jako bitno u vezi podrske.
imas ih i na piku od 200, 220 vec nariktan sa svim adonima ili vec po zelji, stvar dogovora sa prodavacem
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#272 Re: Android TV Box

Post by dječak sa šibicama »

semirsar wrote: imas ih i na piku od 200, 220 vec nariktan sa svim adonima ili vec po zelji, stvar dogovora sa prodavacem
Ima PIK svoje prednosti, ljudi to ne kuze jer ne znaju. Naravno, samo je bitno da je prodavac posten koliko toliko.

Kad uzimas preko PIKa, on uzima proviziju ali daje ti gotov provjeren uredjaj. Kad narucujes on line, to je uvijek kocka, rizik. Kinezi nikakvu kontrolu kvalitete nemaju, samo za sami uredjaj i to povrsno. Imam poznanika koji se bavi prepordajom, tvrdi a i sam sam se uvjerio jer sam vidio kod njega gomilu neispravnih kablova, punjaca, daljinskih, i samih uredjaja.. tvrdi da su neispravni dijelovi ili sam uredjaj dosta cesta pojava.
Ja uzeo od njega mini onaj, narucio u toj turi meni se cini 5 komada, 4 rade odlicno ali moj peti crko za mjesec dana. Zapravo od pocetka je bio falican, na kraju riknuo RAM. Morao ga vracati u Kinu.
relevantan
Posts: 777
Joined: 08/10/2011 22:30

#273 Re: Android TV Box

Post by relevantan »

Pa nema ih vala na PIK-u sa ovakvim specifikacijama + da su "nariktani" za ove pare. Meni je recimo zbog kućne mreže vrlo bitno da ima dual WiFi i gigabitni Lan.

Što se tiče carine i poreza, ja sam ih nekoliko kupio sebi i jaranima i bili su preko stoje, a plaćao sam samo 3,5 marke poštaru koji donese na vrata. Fazon je što ti ove ljudine sa Gearbest-a dadnu svoj digitalni pdf račun na kojem stoji maksimalno 20$ :D Kada to (u slučaju eventualnog upita) profaksaš levatima na poštanskoj carini, samo čuješ lagani uzdah sa druge strane uz riječi "u redu je, donijet će poštar". A to je tako jednostavan pdf račun koji možeš editovati kako hoćeš i bukvalno spravu u kutiji istih dimenzija od 1000$ spustiti na 20$ i levati bi popušili foru jer tamo pojma nemaju o čemu se radi.

Ja im još kažem dajte mi e-mail da vam pošaljem pdf, kaže ma nešto nam ne rade mailovi hajd ti to faksom :lol: A kada tako štur i jednostavan dokument izađe na njihov stari fax u 200x100 rezoluciji gdje oni jedva i cifru vide - teferiču nikad kraja :mrgreen:
User avatar
fortaleza
Posts: 5559
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#274 Re: Android TV Box

Post by fortaleza »

relevantan wrote:Pa nema ih vala na PIK-u sa ovakvim specifikacijama + da su "nariktani" za ove pare. Meni je recimo zbog kućne mreže vrlo bitno da ima dual WiFi i gigabitni Lan.

Što se tiče carine i poreza, ja sam ih nekoliko kupio sebi i jaranima i bili su preko stoje, a plaćao sam samo 3,5 marke poštaru koji donese na vrata. Fazon je što ti ove ljudine sa Gearbest-a dadnu svoj digitalni pdf račun na kojem stoji maksimalno 20$ :D Kada to (u slučaju eventualnog upita) profaksaš levatima na poštanskoj carini, samo čuješ lagani uzdah sa druge strane uz riječi "u redu je, donijet će poštar". A to je tako jednostavan pdf račun koji možeš editovati kako hoćeš i bukvalno spravu u kutiji istih dimenzija od 1000$ spustiti na 20$ i levati bi popušili foru jer tamo pojma nemaju o čemu se radi.

Ja im još kažem dajte mi e-mail da vam pošaljem pdf, kaže ma nešto nam ne rade mailovi hajd ti to faksom :lol: A kada tako štur i jednostavan dokument izađe na njihov stari fax u 200x100 rezoluciji gdje oni jedva i cifru vide - teferiču nikad kraja :mrgreen:
Kako ide to sa 20 dolarčića, naručivao sam s Gearbest-a, a nisam skontao caku. xD
tigar777
Posts: 240
Joined: 24/07/2015 18:25

#275 Re: Android TV Box

Post by tigar777 »

Dajte mi savjet kupujem Box do 70 km sluzit ce samo za iptv ,terarium,mobdro i tak to.Nista mi spec ne treba.Sredina neka ,moze i polovan ali do 70 km.
Post Reply