Android TV Box

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#226 Re: Android TV Box

Post by alipasijaner »

START HERE - Pick the Right Kodi Box (updated May 2017) https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=252916
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#227 Re: Android TV Box

Post by Sarajevo1970 »

Rugafet wrote:Pazaruj slobodno, za ono za sto tebi treba stroj je za deset, ima i viska sto bi rekli.
Narucio sam nocas, trebali bi danas da posalju. :)
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#228 Re: Android TV Box

Post by moke_31 »

Sarajevo1970 wrote:
moke_31 wrote:Idi na Nexbox sa 2G rama i 16 giga memorije i rahat si 4-5 godina sigurno. Ja sam ga mislim prvi kupio ovdje na forumu a posle je još raje kupilo i niko se nije žalio, niti prijavljivo neke probleme. Bar za sada :D

Na androidu je 6.0 (možda i Nougat dobije) što je dobar futureproof, posebno za Kodi, ima podršku za 4K, VP9, H265, spominju čak i HDR? (nisam siguran je li samo gimmick za reklamiranje ili stvarno fercera) 5G WiFi, HDMI 2.0, Dolby TrueHD DTS HD. Sa gearbesta imaš i free shipping, evo ti link , mislim da se nećeš zeznuti.

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_414756.html

Izgleda da je i kvalitet sklapanja Nexbox boxova dosta bolji od ostalih brendova, mada zvuči nadrealno kad u Kini spomeneš kvalitet, to ti je obično kakve si sreće da te potrefi dobar primjerak :D
Meni se cini da i ovaj sve to ima + dodatno jos i dualband 2.4G+5G wifi, 32GB umjesto 16GB, mogucnost za veci externi HDD,
gigabit lan port, ekstra USB port, RCA izlaz, metalno kuciste sa LCD ekranom i jos neke druge sitnice. I to sve za samo €3 vise..

Bas citam na drugi forum da ima i update za android marshmallow (6.0). Hajd da ja kupim ovaj pa ce
mo raditi neke testove/benchmark da vidimo koji ce kinez bolji proci? Bas me to sad nesta zanima. :D
Ma i Nexbox ima sve to što ti navodiš, samo sam ja izdvojio neke stvari koje su za budućnost bitne, plus ovaj tvoj ima više ROM-a - 32 gige, a što je meni nebitno jer preko microSD kartice na Androdiu 6.0 možeš proširiti memoriju. Ako ga možeš sigurno nadograditi na Androdi 6.0 onda su to u suštini gotovo isti boxovi samo različitog proizvođača.

Ja sam ti preporučio Nexbox jer se do sada pokazao kao vrlo pouzdan, što ne znači da je Sunvell loš, možda je i bolji :D
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#229 Re: Android TV Box

Post by Sarajevo1970 »

Ma sve je to u 5 deka. Vidim da je cak vec i poslato. :thumbup:
Image
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#230 Re: Android TV Box

Post by rizibizi »

Ima li neko preporuku, prijedlog, ideju gdje bih mogao servisirati chromebox kojem je iscupan HDMI konektor, nema ostecenja samo je konektor ostao u TV (ona suma kontakata je uredno ostala zalemljena za plocu). Moze kontakt ovdje moze poruka svejedno. Hvala.
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#231 Re: Android TV Box

Post by Sarajevo1970 »

rizibizi wrote:Ima li neko preporuku, prijedlog, ideju gdje bih mogao servisirati chromebox kojem je iscupan HDMI konektor, nema ostecenja samo je konektor ostao u TV (ona suma kontakata je uredno ostala zalemljena za plocu). Moze kontakt ovdje moze poruka svejedno. Hvala.
Ja mislim da bi to trebala moci popraviti svaka firmica sto popravljaju TV-ove itd.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#232 Re: Android TV Box

Post by dječak sa šibicama »

Hajmo malo realno, Nvidia Shield, Amazon, Apple, to je preskupo za naseg korisnika osim ako mu nije problem krknuti 500 maraka za uredjaj.

Realno, za nase trziste, uzeti neki Nexbox, Tronsmart, sa S912 procesorom, Mali-T820 grafikom (400 i 450 lagano zastarjevaju) 2 GB rama minimalno, za nekih 60-70 dolara dobije se. Plus carina itd.

Moze se i dosta jeftinije proci ali realno, ne isplati se. Dobijes uredjaj koji se za par mjeseci pocne restartovati, gasiti, lediti, pregrijavati.
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#233 Re: Android TV Box

Post by Sarajevo1970 »

Slazem se 100%.
Mislim, za neki 50$ se moze dosta dobar box kupiti.
Meni je ćisto za tv u spavacu sobu, u primacu vec imam tv sa android pa mi je smijesno dati neke ogromne pare za box koji ce biti spojen na 32" 1080p tv koji kosta samo neki 350km :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#234 Re: Android TV Box

Post by dječak sa šibicama »

Sve ovisi i o tome sta zelis sa uredjajem, ako hoces igrice platis malo vise, ako hoces samo Kodi, Youtube i slicno da imas na tv-u, onda moze i neki jeftiniji.

Ali nikako ne uzimati prejeftino. Primjetiti da na piku ima sve manje i manje, skoro nikako zapravo, onih jeftinih stickova koji su prije dvije tri godine bili dominantni. Raja kupovala, i skontali da je to sranje na baterije.
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#235 Re: Android TV Box

Post by rizibizi »

Sarajevo1970 wrote:
rizibizi wrote:Ima li neko preporuku, prijedlog, ideju gdje bih mogao servisirati chromebox kojem je iscupan HDMI konektor, nema ostecenja samo je konektor ostao u TV (ona suma kontakata je uredno ostala zalemljena za plocu). Moze kontakt ovdje moze poruka svejedno. Hvala.
Ja mislim da bi to trebala moci popraviti svaka firmica sto popravljaju TV-ove itd.
Zvao jedan eminentni servis TV-a i bijele tehnike kaze oni ne popravljaju ono za sta nema dijelova (isto da je osiromaseni uraniji a ne zamjena HDMI konektora za koju treba dobro oko i ista takva lemilica). Nista google u lijevu ruku, telefon u desnu trazi i zovi nema druge. Mislim da je broj aktivnih servisa u gradu tu negdje sa brojem obucarskih i urarskih radnji.
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#236 Re: Android TV Box

Post by Sarajevo1970 »

Ja mislio to obicni standardni HDMI konektor neki, pa reko mogu uzeti bilo koji pa ga "ubaciti".
Kao naprimjer kad sam ja iscupao mini-usb konektor iz zeninog telefona, uzeli neki drugi i zaletovali.

Pogledaj na www.elektronika.ba forum, oni bi mozda znali nekoga sto popravlja takve stvari.
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#237 Re: Android TV Box

Post by rizibizi »

Hvala, pitao, cekam da vidim sta kazu. Jeste obicni standardni 19 pinski muski HDMi konektor od par dolara na ebayu ali ja nemam lemilicu kojom bih to mogao napraviti zato i trazim neki servis a kod nas sve veliki filozofi kad treba posao da se uradi.
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#238 Re: Android TV Box

Post by Sarajevo1970 »

Evo ja ti bas pitao ovdje kod mene u ulici. Covjek ima nakav rtv servis, izšarao prozore sa naljepnicama svi veliki brendova.. Upitam ja njega, kad on poceo komplikovati kao da sam ga pitao da treba mjenjati nesta na space shuttle. "Pa to je sitno kao dlaka". Kazem mu ja "kakva dlaka ba, jednostavno pitam da zaletujes novi hdmi prikljucak na maticnu plocu". Nije hteo posao. Ovdje fakat ljudi kao da i nece da zaradu pare. Nikako mi nije jasno.
User avatar
TAFKAP
Posts: 10309
Joined: 30/09/2011 07:49

#239 Re: Android TV Box

Post by TAFKAP »

Mozda nemaju masineriju za to, garant je SMD reflow lemljenje, to se ne moze nako jednostavno s obicnom lemilicom odraditi.
Ako stavi previsoku temperaturu sprzi neki IC i onda mu valja kupovat novi uredjaj.
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#240 Re: Android TV Box

Post by Sarajevo1970 »

TAFKAP wrote:Mozda nemaju masineriju za to, garant je SMD reflow lemljenje, to se ne moze nako jednostavno s obicnom lemilicom odraditi.
Ako stavi previsoku temperaturu sprzi neki IC i onda mu valja kupovat novi uredjaj.
Ma popisam mu se ja na servis (RTV servis "dvojka", Dobrinja) njegov kad nemoze ove proste stvari popraviti. :lol:
SMD reflow station ima vec kupiti od neki 100KM, pa nezivimo vise u 70-ih godina sto se tice te tehnike valjda..
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#241 Re: Android TV Box

Post by diablobih »

Imas na kosevskom brdu, fiko se zove lik, sve ce da uradi :D Ako i on ne zna, vjerovatno ce ti reci ko zna...

ulica: Nusreta Sisica Dede
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#242 Re: Android TV Box

Post by MTV »

Sarajevo1970 wrote:Evo ja ti bas pitao ovdje kod mene u ulici. Covjek ima nakav rtv servis, izšarao prozore sa naljepnicama svi veliki brendova.. Upitam ja njega, kad on poceo komplikovati kao da sam ga pitao da treba mjenjati nesta na space shuttle. "Pa to je sitno kao dlaka". Kazem mu ja "kakva dlaka ba, jednostavno pitam da zaletujes novi hdmi prikljucak na maticnu plocu". Nije hteo posao. Ovdje fakat ljudi kao da i nece da zaradu pare. Nikako mi nije jasno.
Nadovazao bi se na ovo boldirano ako dozvolis.
Te pojave sad najvise ima na piku npr od topBest profila uzeo sam HDMI spliter a osoba iza tog profila je saban na ntu. Nikad vise nista od njega. Pitas ga nesto on preko kurca odgovara, dok sam dobio podatak gdje da se nadjemo i u koliko mogao sam sam otici u kinu napravit ga i vratiti. Najjace je bilo ja sam tu i tu i od tada do tada kad tebi odgovara i ja napisem u toliko i toliko (u njegovom vremenskom roku) kaze nemogu tad sam na dzumi. Sto govori onda da moze u to vrijeme a onda kaze da nemoze jel sam trebao bacati grah, gledat u kasike kad gospodinu odgovara. Kad je dosao glumi nekog biznismena, prije bi rekao da je cuvao ovce na obliznjem brdu (inace je sa El Ilidze), pozivi ovo ono, ne zna reci dobar dan ili nesto drugo vec samo evo ga provjeri jel sve tu i samo ode. Valjda je vazno reci da je on bio na dzumi a sto se ne zna ponasati i sto je stoka to nije vazno... Da se ogradim nista protiv dzume vjere ove one ali protiv onih koji se ne znaju ponasati imam svasta.

Dok sam prije ovog od jedan drugog covjeka uzeo micro sd karticu, covjek dosao autom pored Bosmala (u blizini zivim) on prvi pruzio ruku, rekao dobar dan, kaze provjeri ako zelis i na kraju kaze dovidjenja sretno. Ili jedan momak sto su mu trebale pare a prodavao je nesto spustio mi je jos cijenu samo da proda, dosao do Merkura na Otoci (isto moja blizina) kultura kao gospon sa autom.

Odsad kad nesto pitam a odgovara se preko kurca vise nisam ni zainteresiram mislim se jebi se zar ti cilj nije da zaradis. Nevjerovatno kakve sve stoke ima u gradu.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#243 Re: Android TV Box

Post by dječak sa šibicama »

diablobih wrote:Imas na kosevskom brdu, fiko se zove lik, sve ce da uradi :D Ako i on ne zna, vjerovatno ce ti reci ko zna...

ulica: Nusreta Sisica Dede
:thumbup: sto jest jest, Fiko sastavlja/rastavlja i rovere za Mars :D ako on ne zna, onda niko ne zna.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#244 Re: Android TV Box

Post by dječak sa šibicama »

Sarajevo1970 wrote:Evo ja ti bas pitao ovdje kod mene u ulici. Covjek ima nakav rtv servis, izšarao prozore sa naljepnicama svi veliki brendova.. Upitam ja njega, kad on poceo komplikovati kao da sam ga pitao da treba mjenjati nesta na space shuttle. "Pa to je sitno kao dlaka". Kazem mu ja "kakva dlaka ba, jednostavno pitam da zaletujes novi hdmi prikljucak na maticnu plocu". Nije hteo posao. Ovdje fakat ljudi kao da i nece da zaradu pare. Nikako mi nije jasno.
Nisam siguran da ti moze rijesiti bas taj konkretan problem, ali preporucio bih ti Ervina sa Pika, frajer se razumije u ove uredjaje nema spora. Znam da ih servisira, a ti ga pitaj za konkretan problem koji imas.

Imas pp sa brojem telefona.
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#245 Re: Android TV Box

Post by Sarajevo1970 »

dječak sa šibicama wrote:
Sarajevo1970 wrote:Evo ja ti bas pitao ovdje kod mene u ulici. Covjek ima nakav rtv servis, izšarao prozore sa naljepnicama svi veliki brendova.. Upitam ja njega, kad on poceo komplikovati kao da sam ga pitao da treba mjenjati nesta na space shuttle. "Pa to je sitno kao dlaka". Kazem mu ja "kakva dlaka ba, jednostavno pitam da zaletujes novi hdmi prikljucak na maticnu plocu". Nije hteo posao. Ovdje fakat ljudi kao da i nece da zaradu pare. Nikako mi nije jasno.
Nisam siguran da ti moze rijesiti bas taj konkretan problem, ali preporucio bih ti Ervina sa Pika, frajer se razumije u ove uredjaje nema spora. Znam da ih servisira, a ti ga pitaj za konkretan problem koji imas.

Imas pp sa brojem telefona.
Netreba meni druze, nego ja pitao za rizibizi. Njemu se pokvarilo.
Moj box jos nije stigao postom ;)
dejang93
Posts: 100
Joined: 31/10/2012 15:22

#246 Re: Android TV Box

Post by dejang93 »

Pozdrav svima, imam u planu nabavku TV Box-a pa me zanimaju nekakve vaše preporuke. Box ću koristiti prvenstveno za Kodi, još neke 2 aplikacije za gledanje tv kanala i YouTube. Mogao bih izdvojiti do nekih 60KM, evo na fejsu sam našao ovaj u BiH ali nešto mislim da za ove pare vrlo vjerovatno mogu puno bolji naručiti iz kine. Dajte neke preporuke, savjete...

Evo link TV box-a u BiH sa facebook stranice:
https://www.facebook.com/IQmobile.ba/ph ... =3&theater

I da, bitno mi je da ima ugrađen WiFi :D
Slutim Konje
Posts: 138
Joined: 25/06/2017 19:18

#247 Re: Android TV Box

Post by Slutim Konje »

200 ‘Pirate’ Media Player Sellers Shut Down After EU Court Ruling

https://torrentfreak.com/200-pirate-med ... ng-170630/

Pa taj KODI će ubrzo bit ugašen.

https://torrentfreak.com/fact-threatens ... ns-170628/
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#248 Re: Android TV Box

Post by dječak sa šibicama »

dejang93 wrote:Pozdrav svima, imam u planu nabavku TV Box-a pa me zanimaju nekakve vaše preporuke. Box ću koristiti prvenstveno za Kodi, još neke 2 aplikacije za gledanje tv kanala i YouTube. Mogao bih izdvojiti do nekih 60KM, evo na fejsu sam našao ovaj u BiH ali nešto mislim da za ove pare vrlo vjerovatno mogu puno bolji naručiti iz kine. Dajte neke preporuke, savjete...

Evo link TV box-a u BiH sa facebook stranice:
https://www.facebook.com/IQmobile.ba/ph ... =3&theater

I da, bitno mi je da ima ugrađen WiFi :D
Za 60 km ne mozes puno bolji dobiti.

Ali racunaj da ti jeftini uredjaji nemaju nikakvu podrsku, vizavi apdejta, a i kvalitet je upitan.
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#249 Re: Android TV Box

Post by jarobot »

Slutim Konje wrote:200 ‘Pirate’ Media Player Sellers Shut Down After EU Court Ruling

https://torrentfreak.com/200-pirate-med ... ng-170630/

Pa taj KODI će ubrzo bit ugašen.

https://torrentfreak.com/fact-threatens ... ns-170628/
Zašto bi kodi kao multimedijalni plejer bio ugašen.Ustvari ti uopšte nemaš poima šta je kodi
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#250 Re: Android TV Box

Post by dječak sa šibicama »

Torrent freak kao "skidajte torrente, manite se Kodija ljudi" :D

Daj ba ljudi, Kodi se po vama gasi vec par godina, a program zivi sa sve addonima vec 15 godina.

Manite suplje, kad i ako sve rikne, onda pametujte. I ne postoje nikakve "prodavnice sa boxevima" vec se isti iskljucivo narucuju online, iz Chinalanda.
Post Reply