Android TV Box

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
pepeljara
Posts: 6564
Joined: 22/08/2003 00:00

#201 Re: Android TV Box

Post by pepeljara »

Iscitao sam, ali kontam da je ulaganje u nesto sto ce biti sutra primarno sto je danas 905x chip, opet nisam siguran zato i postavljam na forum upit.
Sta je najboplje, jer kako gledam po netu kod svakog testa nesto drugacije, kao da je reklama placena :D
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#202 Re: Android TV Box

Post by nightvision »

Moje misljenje, ako uzimas box radi kodija valjda bi trebao vjerovao ljudima koji su strucnjaci po tom pitanju. Zar nije bolje uzeti nesto sto je sada provjereno i sto ce raditi narednih nekoliko godina nego nesto s cim ces se patiti hoce-nece raditi a samo zato da se mozes tjesiti kako si uzeo "stroj" i "zadnji krik tehnike". Neki od provjerenih 905x boxeva koji imaju dobru podrsku sada se mogu nabaviti po pristupacnim cijenama. Bolje je uzeti brand 905X box nego 912x koji haman pa nema buducnosti.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4473
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#203 Re: Android TV Box

Post by VladaFBiH »

nightvision wrote:
pepeljara wrote:raja kakav je ovaj model ?

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/ ... tml?wid=21
Oficijelni kodi forum kaze:
Buggiest Android Kodi Box getting about is: Sad

- 99% of AMLogic S912 boxes running Android Marshmallow 6.0, like the Beelink GT1 as an example. Don't get hoodwinked by clever marketing and Tech specs people. Its been awarded a D by our very own @hdmkv. A D for Do Not Bother!
There is NO stable LibreELEC Kodi releases for AML S912 devices either.

All dirt cheap, unsupported AMLogic boxes with Android Marshmallow 6.0 are rubbish at the moment for semi-serious Android Kodi use. If proper bug busting Firmware updates do not come from the seller (virtually always the case) then expect broken Kodi Passthrough Audio (especially DTS) and Video features. AML S912's have colorspace issues. The included Infra Red only remotes are always terrible.
These cheap Android devices are strictly DIY only.
Eto ti malo iznad link, procitaj ako ti nije mrsko.
fyi

izašla je gomila update-a za ovaj box koji sada radi dobro i skoro ništa od navedenih problema više ne postoji a u slučaju da imaš neki problem sa KODI-em imaš "SPMC by SemperPax" - fork of XBMC media center
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#204 Re: Android TV Box

Post by nightvision »

VladaFBiH wrote:fyi

izašla je gomila update-a za ovaj box koji sada radi dobro i skoro ništa od navedenih problema više ne postoji a u slučaju da imaš neki problem sa KODI-em imaš "SPMC by SemperPax" - fork of XBMC media center
Meni bi konkretno bilo dovoljno to sto je oficijelni kodi forum uzeo ovaj box za primjer kao "failure". Ali svakom njegovo. :wink:
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4473
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#205 Re: Android TV Box

Post by VladaFBiH »

nightvision wrote:
VladaFBiH wrote:fyi

izašla je gomila update-a za ovaj box koji sada radi dobro i skoro ništa od navedenih problema više ne postoji a u slučaju da imaš neki problem sa KODI-em imaš "SPMC by SemperPax" - fork of XBMC media center
Meni bi konkretno bilo dovoljno to sto je oficijelni kodi forum uzeo ovaj box za primjer kao "failure". Ali svakom njegovo. :wink:
da uzeo ga je u 10 mjesecu 2016 kada je rađen review i tada zaista nije radio kako treba + duga je prica oko amlogic-a i zasto s912 chipset "ne valja"... zato imaš SPMC ako nešto ne radi kako treba (razvija ga Koying bivši "Team-Kodi Developer" koji je upravo bo zadužen za dio sa amlogic-om )
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#206 Re: Android TV Box

Post by dječak sa šibicama »

Ko god uzima tv box zbog Kodija, neka ne uzima sa 912 procesorom, on je odlican za igre ali od par dilera tih uredjaja sam cuo da im se mnogi zale kako doticni procesor ima problem sa Kodijem.

Tako sam cuo, ne mora mi niko vjerovati.

A moje iskustvo, novi box mi je Mini m8s, ima 905 procesor ali ima problem sa Kodijem ako je nakrcan addonima. Zato koristim ove alternativne FTPM i slicno, na Kodi 17 imam samo Exodus.
U cemu je problem, niko jos nije otkrio, a svi navedeni dileri kazu da je slucaj tj problem cesta pojava kod ovog tipa uredjaja. Mislim na mini m8s sa 2 GB rama.

Vec sam pisao na drugoj temi, provjeravao sam ga na najtezim igricama, asfalt i beach bugy racing, 3D igrice koje su najbolje za testioranje uredjaja. Nista njega bolje ne moze testirati od tih igrica. Radi ko zmaj, dakle nije problem. Ima pentacore GPU, dovoljno da odradi posao.
Ali iz nekog razloga, Kodi 17 ne radi 100% dobro.

Naravno, do sada je jasno da je zapravo problem do Kodija 17 jer previse uredjaja i komponenti ima problem sa njim da bi to bilo samo slucajno, sad se ceka taj Kodi 18 (u sustini, apgrejd 17-ke) na kojem se svi nadaju da ce postojeci bagovi sa 17-ke biti rijeseni.
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#207 Re: Android TV Box

Post by brazzo19 »

U mene je ovaj model :

Model: Mini M8S
Type: TV Box
GPU: Mali-450
System: Android 5.1
CPU: Amlogic S905
Core: Quad Core
RAM: 2G
ROM: 8G
Max. Extended Capacity: 32G
Color: Black

Na igrice nisam testirao ali sto se tice youtube interneta moja tv aplikacije sve ide glatko, kodi 16 je isao glatko bez ikakvih problema sa nekih 15.ak addona natovarenih na njemu dok recimo kako sam instalirao kod v17.1 krypton imam problema tako sto kad recimo gledam fim i pritisnem pauzu odem u wc ili tako nesto par minuta kad hocu da pritisnem play jednostavno kodi ne reaguje ni na jednu tipku pa moram na daljinskom izaci na pocetnu stranicu od boxa i ponovo pokrenuti kodi ... to je sto sam do sad uspio vidjeti da je problem sve ostalo radi ok ....
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#208 Re: Android TV Box

Post by dječak sa šibicama »

Dobro, svaki box ce se tu i tamo zalediti, to je neminovno. Restart majka i furas dalje.

Mislim, da ne misle ljudi da je pokvaren ako zaledi :D pregrije se.

Ipak to Kinezi prave, ne da ih potcjenjujem vec kod njih ta proizvodnja je klasicna manufaktura, sjedi njih nekoliko oko stola i sastavljaju komponente. Nema tu ni neke kontrole kvalitete (navodno nikakve ali ne smijem tvrditi), ako imas srece da tvoj box sastavlja ujutro dobro je, ako ga sastavlja na kraju radnog vremena :D lako se desi da je hladjenje lose ili nesto slicno, "zalijepio" ga da sto prije ode kuci :D
Ammarzinho
Posts: 272
Joined: 23/08/2012 14:44

#209 Re: Android TV Box

Post by Ammarzinho »

Planiram uzimati box ovih dana, jel' Nexbox a95x i dalje najbolja mid-range opcija ?? :-D
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#210 Re: Android TV Box

Post by milann1971 »

Ammarzinho wrote:Planiram uzimati box ovih dana, jel' Nexbox a95x i dalje najbolja mid-range opcija ?? :-D
mozes i Beelink mini MXIII II odlicaaan..obavezno uzmi i bezicnu tastaturu jer originalni daljinci nisu nesto, a kosta 9 USD
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#211 Re: Android TV Box

Post by brazzo19 »

milann1971 wrote:
Ammarzinho wrote:Planiram uzimati box ovih dana, jel' Nexbox a95x i dalje najbolja mid-range opcija ?? :-D
mozes i Beelink mini MXIII II odlicaaan..obavezno uzmi i bezicnu tastaturu jer originalni daljinci nisu nesto, a kosta 9 USD
Moze i neki airmouse da ima kombinaciju daljinskog sa misem i tastature ? :D
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#212 Re: Android TV Box

Post by milann1971 »

na tom sam i mislio ...
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#213 Re: Android TV Box

Post by brazzo19 »

Moze li neko provjerit addone exodusa i specto forka kad otvorim recimo new movies i people waching na dosta onih filmova nema "slicica" od filma to mi se pocelo desavat zadnja dva dana, obicno je bilo od svakog filma kao mini slicica i poster i ispod pise naziv filma, sada na dosta filmova nema slike o kojem se filmu radi ?
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#214 Re: Android TV Box

Post by brazzo19 »

Evo recimo specto fork kad otvorim na people watching i na new movies ???
ImageImage
Ammarzinho
Posts: 272
Joined: 23/08/2012 14:44

#215 Re: Android TV Box

Post by Ammarzinho »

Zahvaljujem na preporukama :-D Interesuje me samo jos da li i ovaj Nexbox i Beelink podrzavaju Dolby na Kodiju ?
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#216 Re: Android TV Box

Post by milann1971 »

da li je realno da je ovako losija slika na Beelink Mini MX III ?? gledam kodi preko njega , pa bollja slika kodi na kompu kad gledam...i nikako mi ne moze cijela slika stati u ekran, sve sto je pri vrhu ekrana polovicno vidim...
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#217 Re: Android TV Box

Post by zdruzdjo »

..
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#218 Re: Android TV Box

Post by moke_31 »

milann1971 wrote:da li je realno da je ovako losija slika na Beelink Mini MX III ?? gledam kodi preko njega , pa bollja slika kodi na kompu kad gledam...i nikako mi ne moze cijela slika stati u ekran, sve sto je pri vrhu ekrana polovicno vidim...
Pokušaj u video postavkama Kodija naštimati način rendanja slike, ono bilinear, bicubic ili nešto drugo.
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#219 Re: Android TV Box

Post by zdruzdjo »

Pozdrav.
Malo sam iscitao temu pa da priupitam.
Ok vidim sta bi bilo najoptimalnije kupiti. Mislim ulozeno-dobijeno.
A ima li kod nas kupiti negdje neki od uredjaja. Onako u radnjama. Ili olx. Jos kad bi bila neka garancija.....
Ne mili mi se cekati na dostavu, carine,......
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#220 Re: Android TV Box

Post by Sarajevo1970 »

Sta vi mislite o ovome za casual gledanje HD (ne 4K) filmova, internet browsing i igranje igrica?

2.0GHz,4x/Mali-450 GPU, 5x/WiFi 2.4+5.0/BT4.0/2GB/32GB
http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_414775.html
Image

u kombinaciji sa ovaj airmouse

TZ MX3, LED backlight, 2.4Ghz, 3-Gyro + 3-Gsensor
http://www.gearbest.com/air-mouse/pp_63 ... ip=1742867
Image

A za igrice inace vec imam ovaj Mocute 050 gamepad, koji je neki dan stigao.
http://www.gearbest.com/game-controller ... ip=1721008
Image
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#221 Re: Android TV Box

Post by milann1971 »

los uredjaj, gadjaj premium brand uredjaje
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#222 Re: Android TV Box

Post by Sarajevo1970 »

Zar ima premium brendova ovih android boxova? Ja fakat mislio to sve iz kine i jedni drugi kopijiraju samo sto
neki dodaju nesta extra funkcija/memorije u skuplji boxova. Zar kod ovih boxova nije najbitnije CPU/GPU/GB's ?

Sta bi ti preporucio za $50 ?
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#223 Re: Android TV Box

Post by moke_31 »

Idi na Nexbox sa 2G rama i 16 giga memorije i rahat si 4-5 godina sigurno. Ja sam ga mislim prvi kupio ovdje na forumu a posle je još raje kupilo i niko se nije žalio, niti prijavljivo neke probleme. Bar za sada :D

Na androidu je 6.0 (možda i Nougat dobije) što je dobar futureproof, posebno za Kodi, ima podršku za 4K, VP9, H265, spominju čak i HDR? (nisam siguran je li samo gimmick za reklamiranje ili stvarno fercera) 5G WiFi, HDMI 2.0, Dolby TrueHD DTS HD. Sa gearbesta imaš i free shipping, evo ti link , mislim da se nećeš zeznuti.

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_414756.html

Izgleda da je i kvalitet sklapanja Nexbox boxova dosta bolji od ostalih brendova, mada zvuči nadrealno kad u Kini spomeneš kvalitet, to ti je obično kakve si sreće da te potrefi dobar primjerak :D
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#224 Re: Android TV Box

Post by Sarajevo1970 »

moke_31 wrote:Idi na Nexbox sa 2G rama i 16 giga memorije i rahat si 4-5 godina sigurno. Ja sam ga mislim prvi kupio ovdje na forumu a posle je još raje kupilo i niko se nije žalio, niti prijavljivo neke probleme. Bar za sada :D

Na androidu je 6.0 (možda i Nougat dobije) što je dobar futureproof, posebno za Kodi, ima podršku za 4K, VP9, H265, spominju čak i HDR? (nisam siguran je li samo gimmick za reklamiranje ili stvarno fercera) 5G WiFi, HDMI 2.0, Dolby TrueHD DTS HD. Sa gearbesta imaš i free shipping, evo ti link , mislim da se nećeš zeznuti.

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_414756.html

Izgleda da je i kvalitet sklapanja Nexbox boxova dosta bolji od ostalih brendova, mada zvuči nadrealno kad u Kini spomeneš kvalitet, to ti je obično kakve si sreće da te potrefi dobar primjerak :D
Meni se cini da i ovaj sve to ima + dodatno jos i dualband 2.4G+5G wifi, 32GB umjesto 16GB, mogucnost za veci externi HDD,
gigabit lan port, ekstra USB port, RCA izlaz, metalno kuciste sa LCD ekranom i jos neke druge sitnice. I to sve za samo €3 vise..

Bas citam na drugi forum da ima i update za android marshmallow (6.0). Hajd da ja kupim ovaj pa ce
mo raditi neke testove/benchmark da vidimo koji ce kinez bolji proci? Bas me to sad nesta zanima. :D
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#225 Re: Android TV Box

Post by Rugafet »

Pazaruj slobodno, za ono za sto tebi treba stroj je za deset, ima i viska sto bi rekli.
Post Reply