Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#24576 Re: Android OS

Post by nagibSA »

Od imenice plak, pridjev plačeni. Joj dileja i ti i tvoje rasprave vise. :izet: :lol:

Tesko bez root-a nazalost.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#24577 Re: Android OS

Post by diablobih »

E jbg i ti, nema veze root s tim, kad nema placene verzije, vec samo jedna, koja je besplatna sa reklamama, to lik govori. Nevazno, nema ti pomoci, ili koristi tu, ili koristi bolju neku bez reklama.
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#24578 Re: Android OS

Post by nagibSA »

diablobih wrote:E jbg i ti, nema veze root s tim, kad nema placene verzije, vec samo jedna, koja je besplatna sa reklamama, to lik govori. Nevazno, nema ti pomoci, ili koristi tu, ili koristi bolju neku bez reklama.
Govorim o blokiranju reklama, ne o plaČenim verzijama. :izet: :D
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#24579 Re: Android OS

Post by emric »

Užasno agresivne reklame na Androidu su najbolji pokazatelj koliko je Google seljačka firma.

Ili naplati ili daj besplatno, jebo ti reklama mater.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#24580 Re: Android OS

Post by diablobih »

nagibSA wrote:
diablobih wrote:E jbg i ti, nema veze root s tim, kad nema placene verzije, vec samo jedna, koja je besplatna sa reklamama, to lik govori. Nevazno, nema ti pomoci, ili koristi tu, ili koristi bolju neku bez reklama.
Govorim o blokiranju reklama, ne o plaČenim verzijama. :izet: :D
Mislis k'o neki adblocker, ali nevazno koju aplikaciju/igru imas na mobitelu? Reci taj magisk servis ili koji je vec?
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#24581 Re: Android OS

Post by nagibSA »

diablobih wrote: Mislis k'o neki adblocker, ali nevazno koju aplikaciju/igru imas na mobitelu? Reci taj magisk servis ili koji je vec?
Isti princip kao i na racunaru (hosts). Nevazno je koja app jer blokira ads. Nije magisk, ne koristim bugoviti magisk, mada ima modul i za njega mislim. Cudi me da nemas Adaway s' obzirom da je jedan od par MUST HAVE apps na droidu.

Adaway uradi sve za tebe, preusmjerava adrese na localhost, i sto je dobra stvar mozes i manuelno dodavati sve sto hoces na blacklist/whitelist.
https://f-droid.org/packages/org.adaway/
emric wrote:Užasno agresivne reklame na Androidu su najbolji pokazatelj koliko je Google seljačka firma.

Ili naplati ili daj besplatno, jebo ti reklama mater.
Jbg brate obicno bude Pro ili Donate verzija. Zive od reklama sta da se radi. Ili root-uj ili trpi...

Imam 20-30 kupljenih app-ova i jos toliko free i nema reklama. :-D
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#24582 Re: Android OS

Post by diablobih »

Bas cu da vidim, steta sto sam uzeo mobitel sa prejakim OTA updateima, i realno bas mi se mrsko na njemu peglati svaki put stavljati novi.
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#24583 Re: Android OS

Post by nagibSA »

Jeste malo nezgodno zbog OTA-e, ne znam koji su uslovi za OTA. Da li mora biti samo nedirnuta system particija ili... k'o kad nikad nisam nista drugo koristio osim G telefona. Ima i opcija restore, da vrati stari (cisti) hosts.

Custom ROM-ovi imaju podrsku za init.d, tako da scripta vrati stari hosts (backup prije flash-a), pa se ni ne mora peglati posle svakog update-a.

Kod mene je apsolutna automatika na telefonu, bez da i o cemu razmisljam.

99% naroda rootuje tel zbog Adawaya. Ne bih mogao zivjeti bez root-a na telu, svakako, za mene poluupotrebljiv telefon.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#24584 Re: Android OS

Post by diablobih »

Ma jednostavno nece primati OTA update, pa moras pratiti kada ubace sta novo i onda sam raditi. Tako da kada zavrsi mobitel s tim, a primat ce ih jos dugo, onda i skoro pa nema potrebe.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#24585 Re: Android OS

Post by Njanjavi »

Tell je neki Acer, android 4.4.2 malo malo stane mi google play, i nece da radi dok ne resetujem govno na fabricke postavke.
Sta da radim oca mu jbm, izludi me govno usrano :(
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#24586 Re: Android OS

Post by diablobih »

Njanjavi wrote:Tell je neki Acer, android 4.4.2 malo malo stane mi google play, i nece da radi dok ne resetujem govno na fabricke postavke.
Sta da radim oca mu jbm, izludi me govno usrano :(
Pokusaj sa rootom, jedino tako ga ja mislim mozes spasiti.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#24587 Re: Android OS

Post by Njanjavi »

Ma neam komp da ga rootam a i da imam to mi je visha matematika :(
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#24588 Re: Android OS

Post by diablobih »

Njanjavi wrote:Ma neam komp da ga rootam a i da imam to mi je visha matematika :(
Neka ti neko drugi odradi to i nabaci neke stvarcice koje su must have.
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#24589 Re: Android OS

Post by nagibSA »

Njanjavi wrote:Tell je neki Acer, android 4.4.2 malo malo stane mi google play, i nece da radi dok ne resetujem govno na fabricke postavke.
Sta da radim oca mu jbm, izludi me govno usrano :(
E jesi opisao problem svaka cast. :thumbup:
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#24590 Re: Android OS

Post by Njanjavi »

Sta da opisem covjece vise, izadje notifikacija google play stoped working i to je to.
Nece da udje u njega.
Brisao catche, brisao data, brisao catche iz recovery, brisao racun pa dodao opet, nece pa nece.
I kad mu opalim fabricki reset iz recovery, bude ok petnestak dana i opet isti klinac :?
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#24591 Re: Android OS

Post by nagibSA »

Mozda update Google Playa pravi problem, probaj uninstall za pocetak. Posle naci nacin da ne radi update ako je to razlog.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#24592 Re: Android OS

Post by Njanjavi »

Svaka čast majstore, evo ga radi nakon sto izbrisah google play updejte :)
Hvala!
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#24593 Re: Android OS

Post by nagibSA »

Moras blokirati Update onda, disable-ovati adekvatan service od GPlaya jer ce se opet sam updateovati. Imas onaj Service Disabler app, mislim da radi na tom starijem androidu.

Nema ga vise na Playu, nadji negdje jbg, free je svakako, mala app.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#24594 Re: Android OS

Post by Njanjavi »

Sam se updejtovao al radi i dalje.
Ma joj star android pa je isto pemzic, malo malo neki klinac jebe.
Sad ne radi messenger poslije updejta :lol:
Jebat mu mater, trpicu dok novi ne uzmem :-)
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#24595 Re: Android OS

Post by zdruzdjo »

Potrebne su mi dvije stvari. Ali ne da mi neko kaze "potrazi na google play" nego da je koristio i da zna da radi.

Prvo: klasicna telefonska sekretarica:"ovdje rambova telefonska centrala poruku kazi poslije zvucnoga signala"

Drugo: dobar gps tracker koji ide live. Znam da ide u sprezi sa gprs-om.
Znaci kcerka je u pitanju i vrijeme je da pocne ici u skolu sama pa bih volio da je jedan period popratim na putu do skole.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#24596 Re: Android OS

Post by semirsar »

Njanjavi wrote:Sam se updejtovao al radi i dalje.
Ma joj star android pa je isto pemzic, malo malo neki klinac jebe.
Sad ne radi messenger poslije updejta :lol:
Jebat mu mater, trpicu dok novi ne uzmem :-)
Nista to ne znaci, nanovo sam aktivirao HTC Desire sa 2.2.1, u pocetku nista nisam mogao dok ne skontah da potrazim starije verzije apk, nasao, skinuo, instalirao, pokrenuo i iskljucio u svakoj apk update, i evo ga sasvim normalno radi, tacno je da nejma sve ove najnovije kerefeke, ali za standardnu upotrebu sve radi bez trzanja. :thumbup:
Najvaznije je iskljucit update na svakoj apk.
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#24597 Re: Android OS

Post by strongmen »

nema su ta šta isključivat update
aplikacija će se ažurirat samo do one verzije koju podržava data verzija androida
tako da noviju verziju neke aplikacije ne možeś ažurirat sve i da hoćeš
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#24598 Re: Android OS

Post by spree »

Oj dileja ti uvijek moras biti najpametniji :roll: . Covjece update aplikacije ce traziti vise resursa pa ce usporavati mob. tj, biti preteska za stariji mob. Samo isključiti update i to je to.
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#24599 Re: Android OS

Post by nagibSA »

Dileja k'o da ti je dusevna hrana neko hejtovanje i rasprava. Ne upoznao jos takvog! :D


Ja koristim, ima vec integrisan, Googleov Find my device. Nije GPS tracker, ali se moze vidjeti u svakom trenutku gdje je telefon. Cim to Google napravi nemam sta dalje tragati. :D

Prvo pitanje mislim ne postoji, ni jedna app to ne radi, niti je moguce. To je klasicna govorna posta i zavisi samo od operatera. :)
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#24600 Re: Android OS

Post by semirsar »

Image
strongmen wrote:nema su ta šta isključivat update
aplikacija će se ažurirat samo do one verzije koju podržava data verzija androida
tako da noviju verziju neke aplikacije ne možeś ažurirat sve i da hoćeš
....................................................................................................................Image


fakat ovo i nije za drugog komentara :skoljka: :mrgreen:
Post Reply