Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#24526 Re: Android OS

Post by valjuga »

Ljudi,imal kakva haplikacija da prati kad se telefon otključa PIN-om i da uslika npr,a kad se otključa otiskom prsta da ne reaguje tj.da ne slika, recimo?
Dzontra_Volta
Posts: 6457
Joined: 20/01/2011 11:10

#24527 Re: Android OS

Post by Dzontra_Volta »

valjuga wrote:Ljudi,imal kakva haplikacija da prati kad se telefon otključa PIN-om i da uslika npr,a kad se otključa otiskom prsta da ne reaguje tj.da ne slika, recimo?
Je l' to hoćeš ženu da upratiš kad ti čačka po telefonu? :D
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#24528 Re: Android OS

Post by valjuga »

Dzontra_Volta wrote:
valjuga wrote:Ljudi,imal kakva haplikacija da prati kad se telefon otključa PIN-om i da uslika npr,a kad se otključa otiskom prsta da ne reaguje tj.da ne slika, recimo?
Je l' to hoćeš ženu da upratiš kad ti čačka po telefonu? :D
Ma jok,za jarana pitam :lol:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#24529 Re: Android OS

Post by skafiskafsnjak »

User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#24530 Re: Android OS

Post by nagibSA »

zdruzdjo wrote:Veliki upit. Vezano je za telefon.
Imam umezeno u kuci par uredjaja(racunara). Znaci svi vide svoje share foldere. Samo na jednom racunaru ne mogu pristupiti sa telefona. Sa drugih racunara u mrezi mogu. Sa bilo kojeg telefona ne mogu.
Je l' preko SMB protokola pristupas. Pretpostavljam da si omogucio Guestu ili korisniku pristup na racunaru. App na droidu moraju podrzavati SMB 2 ako imas Windows 10 koji po defaultu ne podrzava. SMB 1.0 se mora naknadno omoguciti u Windows featuresu.

Ja koristim Solid Explorer i on podrzava SMB 2. Mada koristim i FTP cesce kad sam na racunaru, a preko telefona SMB.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#24531 Re: Android OS

Post by sheilak »

skafiskafsnjak wrote:LG G6 - BHT garancija (539 KM)
https://www.olx.ba/artikal/30263286/lg- ... 19mjeseci/

:D
A zadnja? :) (r)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#24532 Re: Android OS

Post by skafiskafsnjak »

sheilak wrote:
skafiskafsnjak wrote:LG G6 - BHT garancija (539 KM)
https://www.olx.ba/artikal/30263286/lg- ... 19mjeseci/

:D
A zadnja? :) (r)
sha vam je to r
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#24534 Re: Android OS

Post by arnes_king »

Imam S9+ i nemam taj problem, nadam se da ce i ostati tako. Da li ima negdje vise informacija, koji firmware je kod ljudi koji imaju bug?

Nesto mi cudno da na XDA forumu niko o tome ne pise, a tamo ljudi nadju probleme koje niko drugi ne nadje :D niti mi bilo ko od poznanika sa s8/s9 ima problem. Sigurno odredjena regija samo zahvacena.

EDIT: Nasao sam temu na XDA, al i tu link od vijesti jos ne vidim nikoga da pise da mu se desilo.

sa linka iznad:

"In one account, Reddit user Rubsumlotion claimed his Samsung Galaxy S9+ sent his “entire photo gallery over text” to his girlfriend.

Other users have since reported similar issues, but no cause has been found.
"

I opet zalim ove IPhone korisnike, jedva cekaju da vide na nekom drugom tel gresku pa da se pocnu radovati :D
exampLe.
Posts: 1980
Joined: 26/05/2009 21:30

#24535 Re: Android OS

Post by exampLe. »

http://www.foxnews.com/tech/2018/07/05/ ... -pics.html

Tu imas par linkova gdje se ljudi zale na problem. :D
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#24536 Re: Android OS

Post by valjuga »

valjuga wrote:Ljudi,imal kakva haplikacija da prati kad se telefon otključa PIN-om i da uslika npr,a kad se otključa otiskom prsta da ne reaguje tj.da ne slika, recimo?
Allo znal neko,draga braćo i sestre.
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#24537 Re: Android OS

Post by shape of despair »

Imam telefon sa androidom 7 (ako to išta znači). Da li se telefon usporava ako snimim recimo 20 aplikacija koje otvaram samo povremeno. Da li one iako ih recimo dnevno provjeravam samo 2-3 puta rade ipak nešto u pozadini. Ako rade moze li se to ograniciti da su potpuno neaktivne kada ih ne koristim
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#24538 Re: Android OS

Post by arnes_king »

shape of despair wrote:Imam telefon sa androidom 7 (ako to išta znači). Da li se telefon usporava ako snimim recimo 20 aplikacija koje otvaram samo povremeno. Da li one iako ih recimo dnevno provjeravam samo 2-3 puta rade ipak nešto u pozadini. Ako rade moze li se to ograniciti da su potpuno neaktivne kada ih ne koristim
Da, rade u pozadini, i da moze se ograniciti ili iskljuciti, ali napisi prvo koji je tel pa ce ti neko tacno objasniti kako.
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#24539 Re: Android OS

Post by shape of despair »

Samsung J5 2017
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#24540 Re: Android OS

Post by arnes_king »

shape of despair wrote:Samsung J5 2017
Pogledaj da li imas u postavkama baterije da li imas opciju aplikacije u stanju mirovanja. Ako imas, udji tu i ubaci sve aplikacije koje imas.

A imas i drugo rijesenje koje ima na svakom androidu. Ali za to prvo moras otkljucati postavke programera. Da bi to uradio idi u postavke, pa o telefonu, pa nadji verziju softvera onda broj podverzije. Na taj broj klikci uzastopno i pocet ce ti odbrojavati, kada dovoljan broj puta pritisnes vratis se nazad u postavke i tu imas novi meni pod nazivom "Postavke programera" ili "Developer options".

U tim postavkama imas opciju da ogranicis pozadinske procese na 0, tako da svaka aplikacija cim je napustis brise se iz rama.

Ja ti to ne bih preporucio jer ce ti mob biti dosta sporiji i sigurno vuci vise baterije jer svaki put mora ponovo pokretati aplikacije, a plus ne vjerujem da ces dobijati obavijestenja. Nemoj to da te puno zamara, jer za to sluzi ram, za zadrzavanje aplikacija u pozadini, a ako ga zafali sistem automatski gasi po potrebi.
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#24541 Re: Android OS

Post by shape of despair »

arnes_king wrote:
shape of despair wrote:Samsung J5 2017
Pogledaj da li imas u postavkama baterije da li imas opciju aplikacije u stanju mirovanja. Ako imas, udji tu i ubaci sve aplikacije koje imas.

A imas i drugo rijesenje koje ima na svakom androidu. Ali za to prvo moras otkljucati postavke programera. Da bi to uradio idi u postavke, pa o telefonu, pa nadji verziju softvera onda broj podverzije. Na taj broj klikci uzastopno i pocet ce ti odbrojavati, kada dovoljan broj puta pritisnes vratis se nazad u postavke i tu imas novi meni pod nazivom "Postavke programera" ili "Developer options".

U tim postavkama imas opciju da ogranicis pozadinske procese na 0, tako da svaka aplikacija cim je napustis brise se iz rama.

Ja ti to ne bih preporucio jer ce ti mob biti dosta sporiji i sigurno vuci vise baterije jer svaki put mora ponovo pokretati aplikacije, a plus ne vjerujem da ces dobijati obavijestenja. Nemoj to da te puno zamara, jer za to sluzi ram, za zadrzavanje aplikacija u pozadini, a ako ga zafali sistem automatski gasi po potrebi.
E hvala.
Imam u bateriji opciju always sleeping apps i tamo ubacim koje hocu aplikacije da nisu aktivne u pozadini
User avatar
l33t
Posts: 4325
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#24542 Re: Android OS

Post by l33t »

najsigurnija stranica za crackane apk fajlove?
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#24543 Re: Android OS

Post by Maharadza »

l33t wrote:najsigurnija stranica za crackane apk fajlove?
https://forum.mobilism.org

Otkad sam na androidu (2009) znam za nju i nikada niti jedan problem sa apk/obb/data fajlovima! :thumbup:

Imaju i svoj app koji preporučujem; https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=399&t=214777 :thumbup:
User avatar
l33t
Posts: 4325
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#24544 Re: Android OS

Post by l33t »

Maharadza wrote:
l33t wrote:najsigurnija stranica za crackane apk fajlove?
https://forum.mobilism.org

Otkad sam na androidu (2009) znam za nju i nikada niti jedan problem sa apk/obb/data fajlovima! :thumbup:

Imaju i svoj app koji preporučujem; https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=399&t=214777 :thumbup:
thankS :D
User avatar
hopi
Posts: 5631
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#24545 Re: Android OS

Post by hopi »

ima li iko problem sa youtube
ne mogu više preskočiti video tj. ne mogu na traci pritisnuti gdje hoću da video gledam, klikam ne može, probao restart telefona i update apliakcije ali nije pomoglo, video ide ok ali nema preskakanja

ne bi me čudilo da su se sjetili da ovo počnu naplaćivati
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#24546 Re: Android OS

Post by arnes_king »

hopi wrote:ima li iko problem sa youtube
ne mogu više preskočiti video tj. ne mogu na traci pritisnuti gdje hoću da video gledam, klikam ne može, probao restart telefona i update apliakcije ali nije pomoglo, video ide ok ali nema preskakanja

ne bi me čudilo da su se sjetili da ovo počnu naplaćivati
I ja sam primjetio, cudilo me. Ali mozes tako sto onaj krugic dokle je doslo pomjeris naprijed ili nazad.
User avatar
hopi
Posts: 5631
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#24547 Re: Android OS

Post by hopi »

evo probao, može tako, haj valjda je ovo neki bug pa ga isprave
User avatar
Quaresma
Posts: 6659
Joined: 19/07/2010 16:37

#24548 Re: Android OS

Post by Quaresma »

nije valjda da su to izbacili, tako je kod iOSa duze vrijeme, i to je baš ono što ja lično stalno koristim.

Probajte Vanced You Tube, modana verzija youtubea a i imate dark mode.

ja koristim neko vrijeme, super stabilna aplikacija, inace mi je official youtube pravio probleme, znalo se desiti da zamrzne video i moram gasiti pa paliti aplikaciju, kod ovog sve dere bez problema, uz to dark mode ekstra, tacno te tjera da jos vise koristis yt :D

https://forum.xda-developers.com/androi ... n-t3758757
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#24549 Re: Android OS

Post by diablobih »

Da niste bolesni malo? Sve radi kao i prije, 2 put desno premota 10 sec, dole traku mozes motati gdje hoces.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#24550 Re: Android OS

Post by arnes_king »

Zna li ko gdje je najsigurnije i koliko kosta da se zamijeni zadnje staklo na galaxy s6 edge?

Mogao bih to i sam uraditi ali ne znam kakvog su kvaliteta stakla sa ebaya?
Post Reply