Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#24451 Re: Android OS

Post by Qler »

Ma ove gesture su sve prdimahovina za MeeGo OS...
User avatar
Rugafet
Posts: 4679
Joined: 14/12/2015 17:52

#24452 Re: Android OS

Post by Rugafet »

Ma nidje veze ove gesture da se sad to predstavlja kao nesto wow. Sve to i vise dolazi uz Nova Lauuncher npr. sto godina vec ili sa freeme OS, Meego OS i sl.
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#24453 Re: Android OS

Post by zdruzdjo »

spree wrote:Jedna od najboljih igrica za mob ikada trenutno besplatna: https://play.google.com/store/apps/deta ... mentvalley

Kako je loooda igra. Out of the box.
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#24454 Re: Android OS

Post by duffy_duck »

nešto mi se dešava sa mobitelom, inace G4 je mobitel LG G4, i sada pri svakom paljenju telefona izadje poruka, optimiziranje aplikacija je u toku molimo vas da ne vadite bateriju dok ne završi.
Sada mi je to učestalo i dešava se stalno i to me nervira, pitanje za vas da li znate kako to da uklonim, da mi ne izlazi to stalno?
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#24455 Re: Android OS

Post by arnes_king »

duffy_duck wrote:nešto mi se dešava sa mobitelom, inace G4 je mobitel LG G4, i sada pri svakom paljenju telefona izadje poruka, optimiziranje aplikacija je u toku molimo vas da ne vadite bateriju dok ne završi.
Sada mi je to učestalo i dešava se stalno i to me nervira, pitanje za vas da li znate kako to da uklonim, da mi ne izlazi to stalno?
Riješenje = Nemoj restartovati telefon. :P

Riješenje broj 2 = Nemoj se nervirati radi gluposti.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#24456 Re: Android OS

Post by skafiskafsnjak »

arnes_king wrote:
duffy_duck wrote:nešto mi se dešava sa mobitelom, inace G4 je mobitel LG G4, i sada pri svakom paljenju telefona izadje poruka, optimiziranje aplikacija je u toku molimo vas da ne vadite bateriju dok ne završi.
Sada mi je to učestalo i dešava se stalno i to me nervira, pitanje za vas da li znate kako to da uklonim, da mi ne izlazi to stalno?
Riješenje = Nemoj restartovati telefon. :P

Riješenje broj 2 = Nemoj se nervirati radi gluposti.
Rjesenje broj 4 = Hard reset... lakse to nego traziti problem.

Ako ne uspije rjesenje br 4, onda rjesenje br 5 = razbij ga (telefon od 650KM :D ) o zid ...
User avatar
semirsar
Posts: 7540
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#24457 Re: Android OS

Post by semirsar »

skafiskafsnjak wrote:
arnes_king wrote:
duffy_duck wrote:nešto mi se dešava sa mobitelom, inace G4 je mobitel LG G4, i sada pri svakom paljenju telefona izadje poruka, optimiziranje aplikacija je u toku molimo vas da ne vadite bateriju dok ne završi.
Sada mi je to učestalo i dešava se stalno i to me nervira, pitanje za vas da li znate kako to da uklonim, da mi ne izlazi to stalno?
Riješenje = Nemoj restartovati telefon. :P

Riješenje broj 2 = Nemoj se nervirati radi gluposti.
Rjesenje broj 4 = Hard reset... lakse to nego traziti problem.

Ako ne uspije rjesenje br 4, onda rjesenje br 5 = razbij ga (telefon od 650KM :D ) o zid ...
umjesto ovog gore pravo rjesenje No5 = otic majstoru da ugradi dodatnu gigu memorije pa ako ni to ne uspije onda o zid :thumbup:
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#24458 Re: Android OS

Post by Raigor Stonehoof »

semirsar wrote: umjesto ovog gore pravo rjesenje No5 = otic majstoru da ugradi dodatnu gigu memorije pa ako ni to ne uspije onda o zid :thumbup:
Sto ce ic kod majstora kad sam sebi moze downloadovat RAM
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#24459 Re: Android OS

Post by nagibSA »

Valjajul' cemu one dbrand naljepnice, vidim da nisu ni jeftine, 10+5$. Zanima me prvenstveno grip, hocu da skinem case, pa da ovo nalijepim na sapun da manje kliza. Alternativa je slipwraps ali jos skuplja...a? Iskustva?
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#24460 Re: Android OS

Post by diablobih »

nagibSA wrote:Valjajul' cemu one dbrand naljepnice, vidim da nisu ni jeftine, 10+5$. Zanima me prvenstveno grip, hocu da skinem case, pa da ovo nalijepim na sapun da manje kliza. Alternativa je slipwraps ali jos skuplja...a? Iskustva?
Dbrand ti je prejaka stvar. Grip je nesto bolje, jer ne mozes skin porediti sa gripom. Kako god da ti padne telefon, sa gripom mu nece nista biti, a nije k'o obicni case opet.
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#24461 Re: Android OS

Post by duffy_duck »

:?
Raigor Stonehoof wrote:
semirsar wrote: umjesto ovog gore pravo rjesenje No5 = otic majstoru da ugradi dodatnu gigu memorije pa ako ni to ne uspije onda o zid :thumbup:
Sto ce ic kod majstora kad sam sebi moze downloadovat RAM
Gdje ima ta opcija? I kako to da se uradi?.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#24462 Re: Android OS

Post by Raigor Stonehoof »

duffy_duck wrote::?
Raigor Stonehoof wrote:
semirsar wrote: umjesto ovog gore pravo rjesenje No5 = otic majstoru da ugradi dodatnu gigu memorije pa ako ni to ne uspije onda o zid :thumbup:
Sto ce ic kod majstora kad sam sebi moze downloadovat RAM
Gdje ima ta opcija? I kako to da se uradi?.
https://downloadmoreram.com/download.html
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#24463 Re: Android OS

Post by duffy_duck »

User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#24464 Re: Android OS

Post by nagibSA »

diablobih wrote: Dbrand ti je prejaka stvar. Grip je nesto bolje, jer ne mozes skin porediti sa gripom. Kako god da ti padne telefon, sa gripom mu nece nista biti, a nije k'o obicni case opet.
Ma nisam mislio na njihov taj grip case ili sta vec. Vec grip (drzanje u ruci, neklizanje...) posto je klizav tel. Odmah ce biti i zastita bolja cim ne kliza. Mislim ako je s*anje po tom pitanju, da ne narucujem, radi izgleda ne stavljam sigurno.
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#24465 Re: Android OS

Post by diablobih »

nagibSA wrote:
diablobih wrote: Dbrand ti je prejaka stvar. Grip je nesto bolje, jer ne mozes skin porediti sa gripom. Kako god da ti padne telefon, sa gripom mu nece nista biti, a nije k'o obicni case opet.
Ma nisam mislio na njihov taj grip case ili sta vec. Vec grip (drzanje u ruci, neklizanje...) posto je klizav tel. Odmah ce biti i zastita bolja cim ne kliza. Mislim ako je s*anje po tom pitanju, da ne narucujem, radi izgleda ne stavljam sigurno.
Ma nece ti biti klizav vise. A skin nema zastite sam po sebi. Ono ako ti je klizav mob, sigurno ce ti biti lakse ga uhvatiti nego bez njega.
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#24466 Re: Android OS

Post by nagibSA »

diablobih wrote: Ma nece ti biti klizav vise. A skin nema zastite sam po sebi. Ono ako ti je klizav mob, sigurno ce ti biti lakse ga uhvatiti nego bez njega.
Ma i ne treba zastita, samo da 'presvucem' zadnju stranu da nije glatka plastika. Matt ili carbon bi mozda zavrsio posao?

Nije ni jeftino jbt skoro 30KM sa postarinom komad stickera, samo ne znam koji je materijal...

Haba li se brzo , odlijepljuju mozda ivice i to, bilo bi i glupo za ove pare...?!
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#24467 Re: Android OS

Post by diablobih »

nagibSA wrote:
diablobih wrote: Ma nece ti biti klizav vise. A skin nema zastite sam po sebi. Ono ako ti je klizav mob, sigurno ce ti biti lakse ga uhvatiti nego bez njega.
Ma i ne treba zastita, samo da 'presvucem' zadnju stranu da nije glatka plastika. Matt ili carbon bi mozda zavrsio posao?

Nije ni jeftino jbt skoro 30KM sa postarinom komad stickera, samo ne znam koji je materijal...

Haba li se brzo , odlijepljuju mozda ivice i to, bilo bi i glupo za ove pare...?!
Carbon, ili oni dragon ce odraditi posao. Kvalitet je to, nece se odlijepiti tako lahko.
User avatar
semirsar
Posts: 7540
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#24468 Re: Android OS

Post by semirsar »

duffy_duck wrote:
Raigor Stonehoof wrote:
Sto ce ic kod majstora kad sam sebi moze downloadovat RAM
https://downloadmoreram.com/download.html

Ovo ne radi.

nedje si fulo :-)
exampLe.
Posts: 1980
Joined: 26/05/2009 21:30

#24469 Re: Android OS

Post by exampLe. »

Jeste bezobrazni. :lol:
User avatar
semirsar
Posts: 7540
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#24470 Re: Android OS

Post by semirsar »

bas bih volio znati koliko je klikova bilo :mrgreen:
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#24471 Re: Android OS

Post by spree »

semirsar wrote:bas bih volio znati koliko je klikova bilo :mrgreen:
Svaki klik dobijes po gb rama :mrgreen: . Ja nakucao na 20gb, jos kod mene kinez, ne kontam kako njemu na skupom telefonu ne moze :-)
User avatar
TAFKAP
Posts: 10269
Joined: 30/09/2011 07:49

#24472 Re: Android OS

Post by TAFKAP »

bezze ovo, ne piše koliko je dodato, već onako ofrlje... :cry:
User avatar
semirsar
Posts: 7540
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#24473 Re: Android OS

Post by semirsar »

glupost... kako god, ne mere smanjit vec samo dodat... tako je klikaČ na dobitku... uvijek :thumbup:
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#24474 Re: Android OS

Post by nagibSA »

diablobih wrote: Carbon, ili oni dragon ce odraditi posao. Kvalitet je to, nece se odlijepiti tako lahko.
:thumbup:
Vjerovatno cu slipwraps uzeti daju popust izadje manje od 15$ sa postarinom, i to i prednja i zadnja i komplet sa strane naljepnice, mada moze i posebno ko hoce. Kvalitet je isti. Dbrand ne daje nikakve popuste.
Ko voli, more iskoristit' popust...
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#24475 Re: Android OS

Post by valjuga »

duffy_duck wrote:
.

Ovo ne radi.
Kod mene radi,ja evo i komšinici upravo skidam .
Post Reply