Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#24401 Re: Android OS

Post by Quaresma »

ja napisem post pa ga izbrisem, a dileja dosad 100 profila napravio
Kapri
Posts: 832
Joined: 20/11/2011 12:14

#24402 Re: Android OS

Post by Kapri »

neki android poput mate 10 pro ili rang nizi.Samo da nije samsung.DrUGArica trazi bitna dobra kamera,i jak zvuk naravno dobra baterija.Mozda nokia 8=?
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#24403 Re: Android OS

Post by supercali »

Kapri wrote:neki android poput mate 10 pro ili rang nizi.Samo da nije samsung.DrUGArica trazi bitna dobra kamera,i jak zvuk naravno dobra baterija.Mozda nokia 8=?
Kakva je drugarica?
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#24404 Re: Android OS

Post by strongmen »

Kapri wrote:neki android poput mate 10 pro ili rang nizi.Samo da nije samsung.DrUGArica trazi bitna dobra kamera,i jak zvuk naravno dobra baterija.Mozda nokia 8=?
htc 10
lična preporuka, nov platio 6 stoja prije 3 mjeseca
kamere vrhunske, prvi koji je imao OS na selfie kameri !
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#24405 Re: Android OS

Post by diablobih »

strongmen wrote:
Kapri wrote:neki android poput mate 10 pro ili rang nizi.Samo da nije samsung.DrUGArica trazi bitna dobra kamera,i jak zvuk naravno dobra baterija.Mozda nokia 8=?
htc 10
lična preporuka, nov platio 6 stoja prije 3 mjeseca
kamere vrhunske, prvi koji je imao OS na selfie kameri !
Staro, kakva je to glupa preporuka.
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#24406 Re: Android OS

Post by Quaresma »

mnogo dobra, za razliku od ovog gore sto je preporucivao lg g4 :lol:
exampLe.
Posts: 1983
Joined: 26/05/2009 21:30

#24407 Re: Android OS

Post by exampLe. »

Uzmi S3 Neo, ‘nas kakav je fontele. :lol:
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#24408 Re: Android OS

Post by diablobih »

Quaresma wrote:mnogo dobra, za razliku od ovog gore sto je preporucivao lg g4 :lol:
A dobro, ali opet sta je poenta kod ovakvih preporuka hahah :D Ono sto gore preporuciti izgleda.
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#24409 Re: Android OS

Post by spree »

Nema teme za aplikacije pa haj da postavim ovdje: https://play.google.com/store/apps/deta ... t.sarajevo
Bila 3,99$ sad besplatna par dana.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#24410 Re: Android OS

Post by Dr Kova »

Quaresma wrote:mnogo dobra, za razliku od ovog gore sto je preporucivao lg g4 :lol:

:lol: :lol:
exampLe. wrote:Uzmi S3 Neo, ‘nas kakav je fontele. :lol:
:lol: :lol: :lol:

oplaka' :sax:
InaravnoDzej
Posts: 137
Joined: 10/06/2011 15:21

#24411 Re: Android OS

Post by InaravnoDzej »

imam samsung j5 2017 ... i od pocetka mi se javlja problem ,prvih dana mi se iz cista mira prikaze na ekranu "nije uspjelo ponovno pokretanje". Kontam sam da sam slucajno nesto diraao pa se to pojavio, medjutim nakon nekoliko dana telefon se poceo gasiti nakon punjenja , dakle napunim ga , on se nakon nekih pola sata - sat ugasi. Upalim ga jedino uz tipke za hard reset dok je prikljucen na punjac, nakon cega se pojavi plavi ekran i pokazuje kao da je potreban "system update" . Sad me zanima da li je greska na sistem , softveru .. ili nesto drugo?
Sarlo Akrobata
Posts: 504
Joined: 09/05/2017 15:02

#24412 Re: Android OS

Post by Sarlo Akrobata »

InaravnoDzej wrote:imam samsung j5 2017 ... i od pocetka mi se javlja problem ,prvih dana mi se iz cista mira prikaze na ekranu "nije uspjelo ponovno pokretanje". Kontam sam da sam slucajno nesto diraao pa se to pojavio, medjutim nakon nekoliko dana telefon se poceo gasiti nakon punjenja , dakle napunim ga , on se nakon nekih pola sata - sat ugasi. Upalim ga jedino uz tipke za hard reset dok je prikljucen na punjac, nakon cega se pojavi plavi ekran i pokazuje kao da je potreban "system update" . Sad me zanima da li je greska na sistem , softveru .. ili nesto drugo?
Zvuci kao softverska greska, skini Odin i sa https://www.sammobile.com/firmwares/, skines po modelu svoj firmware i flesaj.

Ako ti je tel pod garancijom, nemoj ovo raditi!


EDIT:

edys
Posts: 686
Joined: 18/06/2013 13:04

#24413 Re: Android OS

Post by edys »

Mislim da nece izgubiti garanciju ako fleshuje oficijelni firmware
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#24414 Re: Android OS

Post by arnes_king »

Sarlo Akrobata wrote:
InaravnoDzej wrote:imam samsung j5 2017 ... i od pocetka mi se javlja problem ,prvih dana mi se iz cista mira prikaze na ekranu "nije uspjelo ponovno pokretanje". Kontam sam da sam slucajno nesto diraao pa se to pojavio, medjutim nakon nekoliko dana telefon se poceo gasiti nakon punjenja , dakle napunim ga , on se nakon nekih pola sata - sat ugasi. Upalim ga jedino uz tipke za hard reset dok je prikljucen na punjac, nakon cega se pojavi plavi ekran i pokazuje kao da je potreban "system update" . Sad me zanima da li je greska na sistem , softveru .. ili nesto drugo?
Zvuci kao softverska greska, skini Odin i sa https://www.sammobile.com/firmwares/, skines po modelu svoj firmware i flesaj.

Ako ti je tel pod garancijom, nemoj ovo raditi!


EDIT:

Zasto pod garancijom da ne radi? Garancija se ne gubi kada se preko odina uradi flash zvanicnog softvera i knox ostaje 0x0. Samo kada se flashuje custom recovery tad se desi okidanje knox-a. A i to opet zavisi, ja sam dva puta telefon koji je na custom rom-u nosio pod garancijom na popravku, nikada nisam imao problema, iako ih mogu praviti jer sam zvanicno izgubio garanciju.
Sarlo Akrobata
Posts: 504
Joined: 09/05/2017 15:02

#24415 Re: Android OS

Post by Sarlo Akrobata »

Fakat ?

Ja sam mislio da broji svaki flash :)
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#24416 Re: Android OS

Post by arnes_king »

Ne broji, samo custom recovery, jer ti je on potreban da bi bilo sta drugo radio na sistemu, ili root direktno ako flashujes ali mislim da i za to treba prvo TWRP.

Zvanicni firmware sa Sammobile ili nekog drugog izvora, flashovan ODIN-om, ne utice ni na knox ni na garanciju.
Sarlo Akrobata
Posts: 504
Joined: 09/05/2017 15:02

#24417 Re: Android OS

Post by Sarlo Akrobata »

arnes_king wrote:Ne broji, samo custom recovery, jer ti je on potreban da bi bilo sta drugo radio na sistemu, ili root direktno ako flashujes ali mislim da i za to treba prvo TWRP.

Zvanicni firmware sa Sammobile ili nekog drugog izvora, flashovan ODIN-om, ne utice ni na knox ni na garanciju.

:thumbup:
InaravnoDzej
Posts: 137
Joined: 10/06/2011 15:21

#24418 Re: Android OS

Post by InaravnoDzej »

jest pod garancijom i planiram odnijeti na servis ... samo mi se neda cekat na opravak dugo ... I ako mi moze ko objasnit zasto se ovo desilo? (zasto bas meni :D)
InaravnoDzej
Posts: 137
Joined: 10/06/2011 15:21

#24419 Re: Android OS

Post by InaravnoDzej »

arnes_king wrote:
Sarlo Akrobata wrote:
InaravnoDzej wrote:imam samsung j5 2017 ... i od pocetka mi se javlja problem ,prvih dana mi se iz cista mira prikaze na ekranu "nije uspjelo ponovno pokretanje". Kontam sam da sam slucajno nesto diraao pa se to pojavio, medjutim nakon nekoliko dana telefon se poceo gasiti nakon punjenja , dakle napunim ga , on se nakon nekih pola sata - sat ugasi. Upalim ga jedino uz tipke za hard reset dok je prikljucen na punjac, nakon cega se pojavi plavi ekran i pokazuje kao da je potreban "system update" . Sad me zanima da li je greska na sistem , softveru .. ili nesto drugo?
Zvuci kao softverska greska, skini Odin i sa https://www.sammobile.com/firmwares/, skines po modelu svoj firmware i flesaj.

Ako ti je tel pod garancijom, nemoj ovo raditi!


EDIT:

Zasto pod garancijom da ne radi? Garancija se ne gubi kada se preko odina uradi flash zvanicnog softvera i knox ostaje 0x0. Samo kada se flashuje custom recovery tad se desi okidanje knox-a. A i to opet zavisi, ja sam dva puta telefon koji je na custom rom-u nosio pod garancijom na popravku, nikada nisam imao problema, iako ih mogu praviti jer sam zvanicno izgubio garanciju.
jest pod garancijom i planiram odnijeti na servis ... samo mi se neda cekat na opravak dugo ... I ako mi moze ko objasnit zasto se ovo desilo? (zasto bas meni :D)
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#24420 Re: Android OS

Post by arnes_king »

InaravnoDzej wrote:jest pod garancijom i planiram odnijeti na servis ... samo mi se neda cekat na opravak dugo ... I ako mi moze ko objasnit zasto se ovo desilo? (zasto bas meni :D)
Moze biti softverski, ali ne vjerujem, ne moras se tako patiti, odes u postavke uredjaja i vidis ima li azuriranja. A ja bih ti ipak preporucio, nakon tog azuriranja odmah nosi na servis, ne bi se smjelo to desavati.
InaravnoDzej
Posts: 137
Joined: 10/06/2011 15:21

#24421 Re: Android OS

Post by InaravnoDzej »

arnes_king wrote:
InaravnoDzej wrote:jest pod garancijom i planiram odnijeti na servis ... samo mi se neda cekat na opravak dugo ... I ako mi moze ko objasnit zasto se ovo desilo? (zasto bas meni :D)
Moze biti softverski, ali ne vjerujem, ne moras se tako patiti, odes u postavke uredjaja i vidis ima li azuriranja. A ja bih ti ipak preporucio, nakon tog azuriranja odmah nosi na servis, ne bi se smjelo to desavati.
to sam odmah na pocetku probao ne pokazuje da postoji dostupno azuriranje (nikakvo novo) ... a i na smart switch ne pokazuje da ima ista ..Ajd valjda to obave na servisu kako treba . a zivo me zanima uzrok , jer znam dvoje osobe sa istim telefonom koje nemaju nikakvih problema :S
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#24422 Re: Android OS

Post by zdruzdjo »

InaravnoDzej wrote:......... a zivo me zanima uzrok , jer znam dvoje osobe sa istim telefonom koje nemaju nikakvih problema :S
Provjeri ujutro kad se probudis da li ima nekih vlaznih fleka po telefonu. Ako ima onda zaviri pod krevet. Samo obavezno neki zastitni vizir na facu. Ja sumnjam na gremline. A znaju biti veoma ljuti.
http://mysteriousuniverse.org/2015/07/t ... s-of-wwii/
InaravnoDzej
Posts: 137
Joined: 10/06/2011 15:21

#24423 Re: Android OS

Post by InaravnoDzej »

zdruzdjo wrote:
InaravnoDzej wrote:......... a zivo me zanima uzrok , jer znam dvoje osobe sa istim telefonom koje nemaju nikakvih problema :S
Provjeri ujutro kad se probudis da li ima nekih vlaznih fleka po telefonu. Ako ima onda zaviri pod krevet. Samo obavezno neki zastitni vizir na facu. Ja sumnjam na gremline. A znaju biti veoma ljuti.
http://mysteriousuniverse.org/2015/07/t ... s-of-wwii/
Hvala ti brate , da tebe nije ostao bih u zabludi ... :-D nisam znao za njihovo postojanje :lol: :lol:
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#24424 Re: Android OS

Post by zdruzdjo »

InaravnoDzej wrote: Hvala ti brate , da tebe nije ostao bih u zabludi ... :-D nisam znao za njihovo postojanje :lol: :lol:
Ma nema na cemu. Tu smo da pomazemo jedni drugima.
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#24425 Re: Android OS

Post by djama »

Neko iskustva sa Google pixel 2 xl ?

Kupljen Google pixel 2 xl , ali dosao bez instalirano sistema (vrlo vrlo rijetka greska) koju je google priznao u novembru.
Kad se upali pise da nema instaliranog systema.
Sad me interesuje da li se moze instalirati na njega sistem ili se mora vratiti na zamjenu.
Post Reply