Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#24151 Re: Android OS

Post by Quaresma »

mufa1 wrote:
A sta predstavlja ova tabela uopste?? To sto je neko nakliko na nekoj stranici, ne znači da je isto toliko i prodatih telefona.. A složili se ili ne, prodaja je jedino mjerilo kolilo je neki telefon ili proizvodjac popularan.. Ova tabela je glupost čista..
a ko je spomenuo prodaju?

gsm arena je i napravila statistiku vezanu za potreznju uredjaja prosle godine na njihovoj stranici. svakako je njihova stranica baza sto se tiče specifikacija za telefone, stranica na kojoj mozes naci sve odjednom na jednom mjestu i to jako jednostavno izvedeno.
i svakako ovaj podatak govori da je nokia i dalje u igri, valjda je vazno da i dalje imas potencijalne kupce, a i spomenuo sam taj marketing gdje hmd ima mali budzet, tako da se nokije ne bombarduju kroz reklame koliko samsung i apple recimo.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23283
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#24152 Re: Android OS

Post by Sanjarko »

nagibSA wrote:
1. Koristi neki drugi Launcher kao Nova i sl.
2. Koristi neku app kao Googleov Datally, neki Firewall i sl. mada mora biti vec ugradjeno Data Usage.
Hvala probam sve. Uglavnom ovaj smartwake nije los. Mozda da su stavili na 2 ili 3 dodira po izboru. Ima i ostalo na njemu, strelice i tako to. Inverzije boja nisu nesto uglavnom, ali kontrest teksta mozda nije los, ali nisam ga bas ni isprobao. Polako cu caprkati pa valjda nastimam nesto. Ali stvarno velika razlika izmedzu Cica Mace i ovog Nugata. Neko objasnio na internetu pa rekao Cica Maca da je kao Win 7 a Nugat kao Cener. :lol:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23283
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#24153 Re: Android OS

Post by Sanjarko »

Nokija je brend. Ostala ljudima u pamcenju pa mozda zato. Ali skupa kao i Samsung. Ne znam ni jedan bolji malo brend a da je onako kako da kazem jeftiniji. Bas me zanima po brendovima kakav je poredak u kineskih brendova i ovih sto nisu kineski brendovi.

Recimo top 10 kineskih i top 10 nekineskih.
User avatar
kokikol
Posts: 507
Joined: 03/04/2016 19:36

#24154 Re: Android OS

Post by kokikol »

Vizionar 1985 wrote:Nokija je brend. Ostala ljudima u pamcenju pa mozda zato. Ali skupa kao i Samsung. Ne znam ni jedan bolji malo brend a da je onako kako da kazem jeftiniji. Bas me zanima po brendovima kakav je poredak u kineskih brendova i ovih sto nisu kineski brendovi.

Recimo top 10 kineskih i top 10 nekineskih.
nije tačno da je Nokia sadašnja sa cijenama ko samsung
User avatar
kokikol
Posts: 507
Joined: 03/04/2016 19:36

#24155 Re: Android OS

Post by kokikol »

Vizionar 1985 wrote:Nokija je brend. Ostala ljudima u pamcenju pa mozda zato. Ali skupa kao i Samsung. Ne znam ni jedan bolji malo brend a da je onako kako da kazem jeftiniji. Bas me zanima po brendovima kakav je poredak u kineskih brendova i ovih sto nisu kineski brendovi.

Recimo top 10 kineskih i top 10 nekineskih.
nije uopšte tačno da nokia košta kao samsung pogledaj malo cijene
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#24156 Re: Android OS

Post by mufa1 »

Quaresma wrote:
mufa1 wrote:
A sta predstavlja ova tabela uopste?? To sto je neko nakliko na nekoj stranici, ne znači da je isto toliko i prodatih telefona.. A složili se ili ne, prodaja je jedino mjerilo kolilo je neki telefon ili proizvodjac popularan.. Ova tabela je glupost čista..
a ko je spomenuo prodaju?

gsm arena je i napravila statistiku vezanu za potreznju uredjaja prosle godine na njihovoj stranici. svakako je njihova stranica baza sto se tiče specifikacija za telefone, stranica na kojoj mozes naci sve odjednom na jednom mjestu i to jako jednostavno izvedeno.
i svakako ovaj podatak govori da je nokia i dalje u igri, valjda je vazno da i dalje imas potencijalne kupce, a i spomenuo sam taj marketing gdje hmd ima mali budzet, tako da se nokije ne bombarduju kroz reklame koliko samsung i apple recimo.
Pa to ti i ja govorim, to sto neko pogleda specifikacije, ne znaci da ce kupiti taj isti telefon.. Evo ja prvi sam pogledao spec tog flagshipa, osmice cini mi se, i vidio da apsolutno nista ne nudi sto bi mu opravdalo toliku cijenu.. Jos kad sam ga u ruke uzeo, ma snijesno. Malo bolji kinez (ne bolji od OnePlus) a cijenom se drzi rame uz rame sa samsungom.. Evo recimo trenutno je jeftiniji za 40-tak eura od s8. Pa koja bi to budala uzela??
I da, nije istina da im je budžet za marketing 1 KM, pa svugdje mi iskacu reklame za nokiju, i u novinama, online da ne pricam, cak sam i bilboard vidio...
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#24157 Re: Android OS

Post by Quaresma »

gdje iskacu? ja rijetko gdje vidim reklamu za nokiju, a i ako je vidim, ili je neka fan stranica spomene, ili neki stari nokijaš

recimo one plus 5 je najpopularniji kod youtubera pored s8, note 7 i iphonea.


ni htc nema neki aman marketing.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23283
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#24158 Re: Android OS

Post by Sanjarko »

kokikol wrote:
Vizionar 1985 wrote:Nokija je brend. Ostala ljudima u pamcenju pa mozda zato. Ali skupa kao i Samsung. Ne znam ni jedan bolji malo brend a da je onako kako da kazem jeftiniji. Bas me zanima po brendovima kakav je poredak u kineskih brendova i ovih sto nisu kineski brendovi.

Recimo top 10 kineskih i top 10 nekineskih.
nije uopšte tačno da nokia košta kao samsung pogledaj malo cijene
Pa ne pratim ja tehniku bas puno iako pokusavam ali mi se cinilo par puta kada sam procitao da je cjenovno bila kao samsung. Ne znam je li, meni se cinilo da jest. Ali stvarno bi bilo zanimljivo da se vidi negdje poredak brendova, kineskih i nekineskih po kvaliteti i slicno.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#24159 Re: Android OS

Post by MOSALJOZE »

Prikljucim da se puni hoce nece nece hoce,i sad nikako nece.
Prikljucim drugi samsungov punjac ista stvar,prikljucim platonov punjac puni ali samo kabl za punjenje brzo nema sanse.
Prikljucim treci samsungov punjac ma ni da se javi.
Kontao sam da je do kabla,kupio nov.
Neka logika mi kaze da je do usb porta,ili?
Galaxy s7 :-)
Edit evo prikljucio sam svoj punjac i hoce da puni ali samo ako stavim mob u odredjenu poziciju.
Glavno pitanje je podliježe li ovo sluzbenoj garanciji?Kontam odnijeti u agram,pa da znam.
Sarlo Akrobata
Posts: 504
Joined: 09/05/2017 15:02

#24160 Re: Android OS

Post by Sarlo Akrobata »

MOSALJOZE wrote:Prikljucim da se puni hoce nece nece hoce,i sad nikako nece.
Prikljucim drugi samsungov punjac ista stvar,prikljucim platonov punjac puni ali samo kabl za punjenje brzo nema sanse.
Prikljucim treci samsungov punjac ma ni da se javi.
Kontao sam da je do kabla,kupio nov.
Neka logika mi kaze da je do usb porta,ili?
Galaxy s7 :-)
Edit evo prikljucio sam svoj punjac i hoce da puni ali samo ako stavim mob u odredjenu poziciju.
Glavno pitanje je podliježe li ovo sluzbenoj garanciji?Kontam odnijeti u agram,pa da znam.
Trebalo bi da podljeze, odnesi svakako i ako moras platiti bolje ti je nego po ovim piljarama da ti useru telefon.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#24161 Re: Android OS

Post by MOSALJOZE »

Sarlo Akrobata wrote:
MOSALJOZE wrote:Prikljucim da se puni hoce nece nece hoce,i sad nikako nece.
Prikljucim drugi samsungov punjac ista stvar,prikljucim platonov punjac puni ali samo kabl za punjenje brzo nema sanse.
Prikljucim treci samsungov punjac ma ni da se javi.
Kontao sam da je do kabla,kupio nov.
Neka logika mi kaze da je do usb porta,ili?
Galaxy s7 :-)
Edit evo prikljucio sam svoj punjac i hoce da puni ali samo ako stavim mob u odredjenu poziciju.
Glavno pitanje je podliježe li ovo sluzbenoj garanciji?Kontam odnijeti u agram,pa da znam.
Trebalo bi da podljeze, odnesi svakako i ako moras platiti bolje ti je nego po ovim piljarama da ti useru telefon.
Uzeo sad orignalni samsungov i puni.Ipak je do punjača.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#24162 Re: Android OS

Post by kokuz_sa »

Tebi otisao konektor punjenja
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#24163 Re: Android OS

Post by kokuz_sa »

Sarlo Akrobata wrote:
MOSALJOZE wrote:Prikljucim da se puni hoce nece nece hoce,i sad nikako nece.
Prikljucim drugi samsungov punjac ista stvar,prikljucim platonov punjac puni ali samo kabl za punjenje brzo nema sanse.
Prikljucim treci samsungov punjac ma ni da se javi.
Kontao sam da je do kabla,kupio nov.
Neka logika mi kaze da je do usb porta,ili?
Galaxy s7 :-)
Edit evo prikljucio sam svoj punjac i hoce da puni ali samo ako stavim mob u odredjenu poziciju.
Glavno pitanje je podliježe li ovo sluzbenoj garanciji?Kontam odnijeti u agram,pa da znam.
Trebalo bi da podljeze, odnesi svakako i ako moras platiti bolje ti je nego po ovim piljarama da ti useru telefon.
Ako je konektor u pitanju to ne ide pod garanciju..punio telefon i tipkao i otisao konektor..

Po cemu je to agramov servis bolji od "piljara" servisa..

Nije nuklearna medicina zamjeniti neki pokvareni dio na mobu...90% djelova dolazi na fletu..rastavis tel..iskopcas flet..stavis novi i sve radi..
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#24164 Re: Android OS

Post by skafiskafsnjak »

Meni se sjebo konektor na s6 edge, priznali mi u Agramu i zamjenili
Adrian1946
Posts: 336
Joined: 05/01/2018 20:16

#24165 Re: Android OS

Post by Adrian1946 »

imam sigurno probleme sa LG G4 MOBITELOM, naime nekad u danu mi se dogodi da 4 5 puta wifi se izbrise odnosno nestane mreza sama od sebe a na modemu ima, i na mom,drugom telefonu je uredno, malo,mi to smeta jer LG G4 upravo koristim sto ima jaku Wifi Karticu i sto,moze izvuc puno jake brzine. Zanima me razlog ovog sto sam naveo?
Top
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#24166 Re: Android OS

Post by diablobih »

Adrian1946 wrote:imam sigurno probleme sa LG G4 MOBITELOM, naime nekad u danu mi se dogodi da 4 5 puta wifi se izbrise odnosno nestane mreza sama od sebe a na modemu ima, i na mom,drugom telefonu je uredno, malo,mi to smeta jer LG G4 upravo koristim sto ima jaku Wifi Karticu i sto,moze izvuc puno jake brzine. Zanima me razlog ovog sto sam naveo?
Top
To je problem na LGevima, nekada se samo malo kartica treba pritegnuti i to je to, ako ne znas sam otvoriti mob i uraditi to, onda odnesi u servis neki, 10-15 minuta posla. A moze i biti da polahko prestaje raditi, pa ce se morati zamjeniti, jedno je od to dvoje.
Adrian1946
Posts: 336
Joined: 05/01/2018 20:16

#24167 Re: Android OS

Post by Adrian1946 »

diablobih wrote:
Adrian1946 wrote:imam sigurno probleme sa LG G4 MOBITELOM, naime nekad u danu mi se dogodi da 4 5 puta wifi se izbrise odnosno nestane mreza sama od sebe a na modemu ima, i na mom,drugom telefonu je uredno, malo,mi to smeta jer LG G4 upravo koristim sto ima jaku Wifi Karticu i sto,moze izvuc puno jake brzine. Zanima me razlog ovog sto sam naveo?
Top
To je problem na LGevima, nekada se samo malo kartica treba pritegnuti i to je to, ako ne znas sam otvoriti mob i uraditi to, onda odnesi u servis neki, 10-15 minuta posla. A moze i biti da polahko prestaje raditi, pa ce se morati zamjeniti, jedno je od to dvoje.

Da li ce mi naplatiti zamjenu, da li je moguce da bude do njih ?
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#24168 Re: Android OS

Post by diablobih »

Pa pretpostavljam da nemas garanciju, jer je stariji model. Ne znam stvarno koliko bi to kostalo.
Adrian1946
Posts: 336
Joined: 05/01/2018 20:16

#24169 Re: Android OS

Post by Adrian1946 »

diablobih wrote:Pa pretpostavljam da nemas garanciju, jer je stariji model. Ne znam stvarno koliko bi to kostalo.

Znam,momka inace telefon sam uzeo u Digital Cityu na Otoci i znam momka mozda bi mogao i besplatno to da uradi.
Dzontra_Volta
Posts: 6494
Joined: 20/01/2011 11:10

#24170 Re: Android OS

Post by Dzontra_Volta »

diablobih wrote:Pa pretpostavljam da nemas garanciju, jer je stariji model. Ne znam stvarno koliko bi to kostalo.
Moja žena ima LG G4 i još je pod garancijom. Nije baš toliko star taj model.
User avatar
kokikol
Posts: 507
Joined: 03/04/2016 19:36

#24171 Re: Android OS

Post by kokikol »

ništa g4 prije ili kasnije strada matična ploča upada u bootloop
Last edited by kokikol on 07/01/2018 19:46, edited 1 time in total.
Dzontra_Volta
Posts: 6494
Joined: 20/01/2011 11:10

#24172 Re: Android OS

Post by Dzontra_Volta »

kokikol wrote:ništa g4 prije ili kasnije strada matična ploča uoada u bootloop
Kod mene se to desilo cca godinu i jedan mjesec od kupovine. Da je nabavljen u "piljari" mogao bih se slikati, a ovako sve promijenjeno pod garancijom.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#24173 Re: Android OS

Post by diablobih »

Dzontra_Volta wrote:
diablobih wrote:Pa pretpostavljam da nemas garanciju, jer je stariji model. Ne znam stvarno koliko bi to kostalo.
Moja žena ima LG G4 i još je pod garancijom. Nije baš toliko star taj model.
Ili je pred kraj, ili je kupljen u piljari, gdje samo mislis da imas garanciju.
Dzontra_Volta
Posts: 6494
Joined: 20/01/2011 11:10

#24174 Re: Android OS

Post by Dzontra_Volta »

diablobih wrote:
Dzontra_Volta wrote:
diablobih wrote:Pa pretpostavljam da nemas garanciju, jer je stariji model. Ne znam stvarno koliko bi to kostalo.
Moja žena ima LG G4 i još je pod garancijom. Nije baš toliko star taj model.
Ili je pred kraj, ili je kupljen u piljari, gdje samo mislis da imas garanciju.
Uzet preko telecom operatera u aprilu 2015. a o garanciji možeš pročitati u mom prethodnom postu na ovoj temi.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23283
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#24175 Re: Android OS

Post by Sanjarko »

nagibSA wrote:
1. Koristi neki drugi Launcher kao Nova i sl.
2. Koristi neku app kao Googleov Datally, neki Firewall i sl. mada mora biti vec ugradjeno Data Usage.
Radi ovo. Hvala Nagibe. +1. :thumbup:

A sada imam neki drugi problem. Bekap mi od kitkata pa sada ikonice od kitkata izgledom i kalendar se ne vidi. Tj. datum i dan na njegovoj ikoni se ne vidi. Moze li se ovo nekako otkloniti. Vratit na tvornicko telefon ili nesto slicno i da ne radim bekap sa starog mobitela odmah ili nikako. Trazio na pleju i ima neki kalendar sa vidzetom ali mu je taj vidzet prevelik a kad se smanji ne vidi se nista.

Znaci da li da vracam na tvornicko telefon pa sve ispocetka bez bekapa jer nemam bas skoro inace nista puno mislim na njemu. A ja jb-ga tako imam mozda poremecaj paznje pa nemogu nekako drugacije. Ono sat sa datumom i slicno.
Post Reply