Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Dzontra_Volta
Posts: 6494
Joined: 20/01/2011 11:10

#24076 Re: Android OS

Post by Dzontra_Volta »

diablobih wrote:Pritisni mark all as read, voli messenger da sere, i kad procitas poruku, ono ostane kao da nisi procitao, pa moras jedno 20 puta pritisnuti, tako da ti je lakse mark all as read.
Nemam to "mark all as read", koristim Lite Messenger.
Ali sam to označio na desktop verziji, ali mi se ovo i dalje pojavljuje na mobitelu.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#24077 Re: Android OS

Post by diablobih »

Onda pokusaj sign out, ako ni to ne upali, izbrisi data u aplikaciji, ako ni to ne upali onda skini neku zamjenu i za facebook app.
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#24078 Re: Android OS

Post by suad-sarajevo »

Imao sam isti problem. Ništa nećeš promijeniti dok ne instaliraš pravi FB messenger.
Dzontra_Volta
Posts: 6494
Joined: 20/01/2011 11:10

#24079 Re: Android OS

Post by Dzontra_Volta »

diablobih wrote:Onda pokusaj sign out, ako ni to ne upali, izbrisi data u aplikaciji, ako ni to ne upali onda skini neku zamjenu i za facebook app.
Uradio sam log out i clear data i zasad ne prikazuje da ima nepročitanih poruka. Tnx
Edit: ipak se ponovo pojavilo.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#24080 Re: Android OS

Post by diablobih »

suad-sarajevo wrote:Imao sam isti problem. Ništa nećeš promijeniti dok ne instaliraš pravi FB messenger.
Pa pravi je messenger, samo lite verzija, problem je u facebook aplikaciji. Ja isto imam messenger lite, i nemam tih problema, ali znalo se desavati dok sam imao obje pune verzije.

Ma izdrzi, valjda rijese u nekom updateu, ako ne mozes da gledas, skini, fella, metal itd, kao zamjenu.
User avatar
hp_user
Posts: 249
Joined: 16/09/2017 20:13
Location: https://razg.net

#24081 Re: Android OS

Post by hp_user »

Mozda imas zahtjev za poruku. Provjeri zahtjeve, historiju i arhivu poruka da li ima neprocitanih.
User avatar
basicm
Posts: 10480
Joined: 16/01/2012 21:38

#24082 Re: Android OS

Post by basicm »

Novi sam u ovome, pa mi nakon iphone neke stvari fale. Mogu li imati sve pozive u phone aplikaciji, viber i whatsapp, da idu preko ove? Drugo, viber i whatsapp pozivi zvone ali se ekran ne pali. Trece, aplikacija za notes i reminders. Cetvrto, mogu li sprijeciti automatsko spremanje medija u galeriju ali da ih vidim u razgovorima?
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#24083 Re: Android OS

Post by mufa1 »

Prvo, da mozda napises koji je telefon u pitanju.. Ovo za pozive, mozda u nekoj third party aplikaciji, u ovoj standardnoj ne. A mogu mislit na sta liči taj buckuris..
Ekran se uredno pali kad primas poziv na viber ili WhatsApp, mozda ti kakva folija pravi probleme..
Sta mislis da ukucaš notes ili reminders u play store?
Sta mislis da odes malo u settings u tim aplikacijama gdje neces da ti se spremaju mediji..
User avatar
basicm
Posts: 10480
Joined: 16/01/2012 21:38

#24084 Re: Android OS

Post by basicm »

Hvala sto si pisao, ali mogao si i da ne uradis to. Naravno da sam pogledao settingse, nema te opcije koliko vidim. Ekran se sad pali, morao sam ugasiti edge led notifikaciju. Ovo ostalo izgleda ne moze...
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#24085 Re: Android OS

Post by Mega Man X »

Za notes i reminders, ili instaliraj Google Keep ili nisi provjerio sve što ti telefon ima.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#24086 Re: Android OS

Post by Better Man »

basicm wrote:Hvala sto si pisao, ali mogao si i da ne uradis to. Naravno da sam pogledao settingse, nema te opcije koliko vidim. Ekran se sad pali, morao sam ugasiti edge led notifikaciju. Ovo ostalo izgleda ne moze...
Malo bolje pogledaj i postavke Vibera i WhatsAppa, jer imaju opcije da se automatski ne spremaju datoteke, tj. slike, video zapisi, odnosno isključiš tu opciju.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#24087 Re: Android OS

Post by O'zone »

diablobih wrote:
suad-sarajevo wrote:Imao sam isti problem. Ništa nećeš promijeniti dok ne instaliraš pravi FB messenger.
Pa pravi je messenger, samo lite verzija, problem je u facebook aplikaciji. Ja isto imam messenger lite, i nemam tih problema, ali znalo se desavati dok sam imao obje pune verzije.

Ma izdrzi, valjda rijese u nekom updateu, ako ne mozes da gledas, skini, fella, metal itd, kao zamjenu.
Koliko su lakše lite verzije od punih?
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#24088 Re: Android OS

Post by beni-bu-man »

O'zone wrote: Koliko su lakše lite verzije od punih?
U prosjeku oko 20 grama :lol:
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#24089 Re: Android OS

Post by perfect_guy »

O'zone wrote:
diablobih wrote:
suad-sarajevo wrote:Imao sam isti problem. Ništa nećeš promijeniti dok ne instaliraš pravi FB messenger.
Pa pravi je messenger, samo lite verzija, problem je u facebook aplikaciji. Ja isto imam messenger lite, i nemam tih problema, ali znalo se desavati dok sam imao obje pune verzije.

Ma izdrzi, valjda rijese u nekom updateu, ako ne mozes da gledas, skini, fella, metal itd, kao zamjenu.
Koliko su lakše lite verzije od punih?
Lite aplikacija uzima 5 MB memorije. Kroz poruke unutar aplikacije se normalno možeš dopisivati, tako da je upitno da li je messenger u toj varijanti neophodan
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#24090 Re: Android OS

Post by O'zone »

perfect_guy wrote:
O'zone wrote: Koliko su lakše lite verzije od punih?
Lite aplikacija uzima 5 MB memorije. Kroz poruke unutar aplikacije se normalno možeš dopisivati, tako da je upitno da li je messenger u toj varijanti neophodan
:thumbup: Hvala
beni-bu-man wrote:
O'zone wrote: Koliko su lakše lite verzije od punih?
U prosjeku oko 20 grama :lol:
:P
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#24091 Re: Android OS

Post by beni-bu-man »

O'zone wrote:
beni-bu-man wrote:
O'zone wrote: Koliko su lakše lite verzije od punih?
U prosjeku oko 20 grama :lol:
:P
Malo šale ( Moderatora zajebavati ) nije na odmet :mrgreen:
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#24092 Re: Android OS

Post by diablobih »

O'zone wrote:
diablobih wrote:
suad-sarajevo wrote:Imao sam isti problem. Ništa nećeš promijeniti dok ne instaliraš pravi FB messenger.
Pa pravi je messenger, samo lite verzija, problem je u facebook aplikaciji. Ja isto imam messenger lite, i nemam tih problema, ali znalo se desavati dok sam imao obje pune verzije.

Ma izdrzi, valjda rijese u nekom updateu, ako ne mozes da gledas, skini, fella, metal itd, kao zamjenu.
Koliko su lakše lite verzije od punih?
Nakon evo nekog vremena, popenje se na 20 MB, kad to usporedis sa 100+ MB, i ubijanjem baterije "velikog" messengera, znas sta trebas skinuti.

Mislim da nikome ne treba na messengeru one story nake, kurcevi palcevi kada udjes u njega, jedino eto sto nema jeste balon sto iskace kada ti neko pise, ali sasvim ti normalno dolazi notifikacija tako da nema problema.
User avatar
ferratilis
Posts: 7280
Joined: 25/11/2013 16:48

#24093 Re: Android OS

Post by ferratilis »

Pokusavam instalirati Spotify koristeci Tunnelbear VPN, ali kad se logujem preko Chromea i otvorim Google Play stranicu za instalaciju detektuje da sam u Bosni :? Ista metoda radi na Windowsu, ali na Androidu ne. Ima li neko prijedlog? Hvala.
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#24094 Re: Android OS

Post by suad-sarajevo »

https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=en

Instaliraj ovu aplikaciju na svoj android. Pokreni je i uključi da si u United States.

Image

Zatim je minimiziraj i pokreni Spotify aplikaciju na mobu.
User avatar
ferratilis
Posts: 7280
Joined: 25/11/2013 16:48

#24095 Re: Android OS

Post by ferratilis »

Hvala na savjetu, ali opet isto :( Spotify is not available in your country.
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#24096 Re: Android OS

Post by suad-sarajevo »

Koja ti je verzija Spotify-a? Ja ovako radim ima i godina, dvije. Negdje možda griješiš. Probaj pobrisati cache.

Image

Image
User avatar
ferratilis
Posts: 7280
Joined: 25/11/2013 16:48

#24097 Re: Android OS

Post by ferratilis »

Nemam uopce Spotify, tek pokusavam instalirati, ali izgleda necu moci :)
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#24098 Re: Android OS

Post by suad-sarajevo »

https://www.dropbox.com/s/a726ppv3sau2f ... d.apk?dl=0

Skini ovu verziju i instaliraj ali prije pokretanja Spotify-a, pokreni onaj VPN Master.

Naravno, moraš uključiti opciju instaliranja sa nepoznatih izvora, "unknown sources".
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#24099 Re: Android OS

Post by supercali »

Pa nadji Spotify aplikaciju onda mimo stora
User avatar
ferratilis
Posts: 7280
Joined: 25/11/2013 16:48

#24100 Re: Android OS

Post by ferratilis »

suad-sarajevo wrote:https://www.dropbox.com/s/a726ppv3sau2f ... d.apk?dl=0

Skini ovu verziju i instaliraj ali prije pokretanja Spotify-a, pokreni onaj VPN Master.

Naravno, moraš uključiti opciju instaliranja sa nepoznatih izvora, "unknown sources".
Uspio sam. Thanks :thumbup:
Post Reply