Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
zdruzdjo
Posts: 5223
Joined: 16/08/2009 00:27

#23751 Re: Android OS

Post by zdruzdjo »

Mega Man X wrote:
dugonja wrote:To je zajebancija
Lakše je uradit hard reset, valjda će to pobrisat internu memoriju i vratit stanje na početno
Možeš uradit hard reset, ali opet ostadoše bloatware aplikacije koje uzimaju prostor na internoj memoriji.
O tome i pricam. Nije uvijek najlaksa opcija iskljuciti i ukljuciti produzni kabl ako je potrosac koji ide na isti u losem stanju.
Pogotovo sto velika vecina tih bloatware aplikacijica stoji dignuta u memoriji i srce resurse.
Da ne pricamo sto je na xda more rom-ova koji su "ocisceni" od tog smeca.

Koji je phone u pitanju.
dugonja
Posts: 272
Joined: 23/06/2017 23:15

#23752 Re: Android OS

Post by dugonja »

U pitanju je samsung s8530i iz 2011
sa 158 MB interne
E kolko će bit raspoloživo poslije hard reseta, pitanje je sad
zdruzdjo
Posts: 5223
Joined: 16/08/2009 00:27

#23753 Re: Android OS

Post by zdruzdjo »

dugonja wrote:U pitanju je samsung s8530i iz 2011
sa 158 MB interne
E kolko će bit raspoloživo poslije hard reseta, pitanje je sad
Nakon hard reseta malo.
Evo ja cu ti nabrojati.
Ne znam koliko se razumijes.
Sroka se kompletan tel. Nadjes neki rom. Po mogucnosti CyanogenMod dignes ga i na njega instaliras najmanji paket google app jer su isti s godinama strasno narasli i opterecuju sistem.
Izbrises ako ima kakvih fekalija i onda instaliras najstarije ali funkcionalne aplikacije koje ti trebaju. Prebacis ih na karticu da im to bude primarno mjesto.
Obavezno slike da idu na karticu. I s vremena na vrijeme ocistiti media folder od viber-a.

Obavezno ugasiti auto update na svemu.
Mislim da svaki telefon moze posluziti dugo sa takvom postavkom.
Neki dan sam vidio kod kolege sa posla LG gw620. Funkcionalan
Moj prvi android telefon.
dugonja
Posts: 272
Joined: 23/06/2017 23:15

#23754 Re: Android OS

Post by dugonja »

Nagugla na netu u potrazi za temom za ovaj mob da se nešto može postić ukucavanjem coda *#9900#
zdruzdjo
Posts: 5223
Joined: 16/08/2009 00:27

#23755 Re: Android OS

Post by zdruzdjo »

Raja help pod hitno.

Ocajno mi treba Skype
Imam HONOR 8
instaliram i sve je super.
Medjutim cim izadjem iz same aplikacije vise nisam "online" na skype i ne zvoni kad me neko zove. tek kad upalim skype izlete mi poruke i missed call.
Stavio sam skype na protected app u postavkama ali on i dalje ne pali ni display, niti zvoni kad neko zove, niti izbacuje poruke.
Nesto sigurno fulam ali ne znam sta.
POMOC
User avatar
escobar__
Posts: 8890
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#23756 Re: Android OS

Post by escobar__ »

Sinoć stigla nadogradnja Android 7.0 na Xperia XA uređaj (kupljen u Telekomu) i od sinoć problemi sa signalom, odnosno svako malo se izgubi pa ponovo pojavi (kao da vadiš i vraćaš SIM karticu nazad).

Primjetio sam da nekad kad signal dođe blokira onaj SIM app (BH Mobile, sa nekim opcijama tamo), te neće da učitava Call settings (caller ID, poziv na čekanju i sl.), pa pretpostavljam da ima veze ili sa SIM karticom ili sa utorom ali mi opet nije jasno kako je sve radilo na 6.0?

Da probam sa zamjenom kartice prije nego im uređaj vratim (u garanciji je još uvijek)?
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#23757 Re: Android OS

Post by zateznistub »

escobar__ wrote:Sinoć stigla nadogradnja Android 7.0 na Xperia XA uređaj (kupljen u Telekomu) i od sinoć problemi sa signalom, odnosno svako malo se izgubi pa ponovo pojavi (kao da vadiš i vraćaš SIM karticu nazad).

Primjetio sam da nekad kad signal dođe blokira onaj SIM app (BH Mobile, sa nekim opcijama tamo), te neće da učitava Call settings (caller ID, poziv na čekanju i sl.), pa pretpostavljam da ima veze ili sa SIM karticom ili sa utorom ali mi opet nije jasno kako je sve radilo na 6.0?

Da probam sa zamjenom kartice prije nego im uređaj vratim (u garanciji je još uvijek)?
Isti slučaj, samo sto je kod mene vraćen sa servisa sa instaliranom sedmicom konto da šta nije do sim kartice... :-)
brazzo19
Posts: 3168
Joined: 25/09/2008 13:43

#23758 Re: Android OS

Post by brazzo19 »

raja nikako ne mogu da skontam kako da uradim log out sa skype.a na androidu ova nova verzija skype.a sto se nedavno azurirala promjenili su kompletan interface ne mogu da se snadjem nema sta nisam pritiskao i nisam uspio da nadjem opciju log out :D
User avatar
south
Posts: 496
Joined: 21/12/2013 19:33

#23759 Re: Android OS

Post by south »

imam problem sa G5 tj. desava mi se ponekad da se ugasi mob kada je ukljucena bljeskalica prilikom slikanja :sad:
zna li neko sta bi mogao biti problem
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2526
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#23760 Re: Android OS

Post by Del_Boy1 »

brazzo19 wrote:raja nikako ne mogu da skontam kako da uradim log out sa skype.a na androidu ova nova verzija skype.a sto se nedavno azurirala promjenili su kompletan interface ne mogu da se snadjem nema sta nisam pritiskao i nisam uspio da nadjem opciju log out :D
Nađi aplikacije u postavkama uređaja, pa izaberi skype i obriši podatke za njega, trebalo bi da te odjavi. :D
brazzo19
Posts: 3168
Joined: 25/09/2008 13:43

#23761 Re: Android OS

Post by brazzo19 »

Del_Boy1 wrote:
brazzo19 wrote:raja nikako ne mogu da skontam kako da uradim log out sa skype.a na androidu ova nova verzija skype.a sto se nedavno azurirala promjenili su kompletan interface ne mogu da se snadjem nema sta nisam pritiskao i nisam uspio da nadjem opciju log out :D
Nađi aplikacije u postavkama uređaja, pa izaberi skype i obriši podatke za njega, trebalo bi da te odjavi. :D
Znam to :D ali nije to rijesenje, nije moguce da nema na aplikaciji "log out" opcija ? :D :-)
User avatar
escobar__
Posts: 8890
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#23762 Re: Android OS

Post by escobar__ »

brazzo19 wrote:
Del_Boy1 wrote:
brazzo19 wrote:raja nikako ne mogu da skontam kako da uradim log out sa skype.a na androidu ova nova verzija skype.a sto se nedavno azurirala promjenili su kompletan interface ne mogu da se snadjem nema sta nisam pritiskao i nisam uspio da nadjem opciju log out :D
Nađi aplikacije u postavkama uređaja, pa izaberi skype i obriši podatke za njega, trebalo bi da te odjavi. :D
Znam to :D ali nije to rijesenje, nije moguce da nema na aplikaciji "log out" opcija ? :D :-)
Naravno da postoji.

Prvo na svoju sličicu (u vrhu ekrana), zatim Settings (onaj "vijak" u gornjem desnom uglu) i u dnu postavki imaš Sign Out, crvenim slovima.
Nefs-i Mulhima
Posts: 605
Joined: 07/01/2013 23:18

#23763 Re: Android OS

Post by Nefs-i Mulhima »

zdruzdjo wrote:Raja help pod hitno.

Ocajno mi treba Skype
Imam HONOR 8
instaliram i sve je super.
Medjutim cim izadjem iz same aplikacije vise nisam "online" na skype i ne zvoni kad me neko zove. tek kad upalim skype izlete mi poruke i missed call.
Stavio sam skype na protected app u postavkama ali on i dalje ne pali ni display, niti zvoni kad neko zove, niti izbacuje poruke.
Nesto sigurno fulam ali ne znam sta.
POMOC


Idi u security aplikaciju (pretpostavka da ima instalirana jer je kinez) i omoguci pozadinski proces za skype.
User avatar
Paulaner
Posts: 271
Joined: 04/01/2014 21:23

#23764 Re: Android OS

Post by Paulaner »

Kako se iskljuci opcija "last seen" na viberu?

Edit: nasao sam :mrgreen:
nj0be
Posts: 107
Joined: 18/04/2009 22:20

#23765 Re: Android OS

Post by nj0be »

LG G5 , problem sa novijom opcijom na viberu, ovi kratki klipovi koji se mogu slati, nikako ne moze da se promjeni na prednju kameru, samo se moze slati snimano zadnjom, zna li neko kako to promjeniti?
User avatar
shalla
Posts: 9331
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#23766 Re: Android OS

Post by shalla »

Zna li neko jel s8 duos varijanta nešto bugovita?
Skeptičan sam po pitanju tih duos izvedbi pravo a imam dobru ponudu za njega?
macchiato
Posts: 613
Joined: 31/05/2013 21:39

#23767 Re: Android OS

Post by macchiato »

za ove koje se poznaju u mobitele, je li bolji moto z ili moto z play? :oops:


ovaj moto z play je značajno jeftiniji, a po recenzijama izgleda da uopšte nema nikakve značajne razlike između ta dva modela što bi opravdalo taj raspon u cijeni, zbog čega me sve to buni jer ne znam koji model da izaberem.
zbog čega je moto z u prednosti na play?


ja inače nisam nešto zahtjevna po pitanju mobitela, 95% vremena kuckam po internetu i igricama :skoljka:
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#23768 Re: Android OS

Post by diablobih »

macchiato wrote:za ove koje se poznaju u mobitele, je li bolji moto z ili moto z play? :oops:


ovaj moto z play je značajno jeftiniji, a po recenzijama izgleda da uopšte nema nikakve značajne razlike između ta dva modela što bi opravdalo taj raspon u cijeni, zbog čega me sve to buni jer ne znam koji model da izaberem.
zbog čega je moto z u prednosti na play?


ja inače nisam nešto zahtjevna po pitanju mobitela, 95% vremena kuckam po internetu i igricama :skoljka:
Kako ne vidis ? Moto z ima bolji procesor, vise rama, bolju kameru, bolju zastitu ekrana, malo slabiju bateriju, ali vjerujem da slicno izdrze, bas zbog tog procesora.
User avatar
Quaresma
Posts: 6702
Joined: 19/07/2010 16:37

#23769 Re: Android OS

Post by Quaresma »

shalla wrote:Zna li neko jel s8 duos varijanta nešto bugovita?
Skeptičan sam po pitanju tih duos izvedbi pravo a imam dobru ponudu za njega?
ne bi trebalo da bude problema, jedino sto bi mozda eventualno duze cekao na neke vece nadogradnje
User avatar
luminator
Posts: 305
Joined: 26/10/2013 19:42

#23770 Re: Android OS

Post by luminator »

macchiato wrote:za ove koje se poznaju u mobitele, je li bolji moto z ili moto z play? :oops:


ovaj moto z play je značajno jeftiniji, a po recenzijama izgleda da uopšte nema nikakve značajne razlike između ta dva modela što bi opravdalo taj raspon u cijeni, zbog čega me sve to buni jer ne znam koji model da izaberem.
zbog čega je moto z u prednosti na play?


ja inače nisam nešto zahtjevna po pitanju mobitela, 95% vremena kuckam po internetu i igricama :skoljka:
Ja sam kupio moto z play, a zahtjevniji sam od tebe i mogu reći sve najbolje o toj mašini. Ako nisi zahtjevan korisnik, kao što kažeš da nisi, onda ti netreba jači procesor niti više rama što nudi moto z.

Uostalom, imaš nekoliko kvalitetnih recenzija čak i na našem jeziku.
macchiato
Posts: 613
Joined: 31/05/2013 21:39

#23771 Re: Android OS

Post by macchiato »

pa baš zato sam i pitala, jasno mi je da je klasični moto z uopšteno govoreći nešto bolji mobitel jer nije džabe tolika cjenovna razlika, ali te neke njegove prednosti u odnosu na z play su sitnice koje meni ne predstavljaju neku razliku, a cijena je recimo daleko povoljnija.


čitala sam recenzije i pozitivne su za oba modela, ono bez ikakvih negativnosti i loših strana, što mi sad smeta jer ne znam šta odlučiti. :D
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#23772 Re: Android OS

Post by diablobih »

Vjeruj da su daleko vece prednosti moto z na odnosu na play, ali eto.
User avatar
luminator
Posts: 305
Joined: 26/10/2013 19:42

#23773 Re: Android OS

Post by luminator »

macchiato wrote:pa baš zato sam i pitala, jasno mi je da je klasični moto z uopšteno govoreći nešto bolji mobitel jer nije džabe tolika cjenovna razlika, ali te neke njegove prednosti u odnosu na z play su sitnice koje meni ne predstavljaju neku razliku, a cijena je recimo daleko povoljnija.


čitala sam recenzije i pozitivne su za oba modela, ono bez ikakvih negativnosti i loših strana, što mi sad smeta jer ne znam šta odlučiti. :D
Niko nemože osporit činjenicu da je moto z bolja mašina. Ali samo ti znaš da li ti je potrebena takva snaga.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23358
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#23774 Re: Android OS

Post by Sanjarko »

Pitanje ako resetujem telefon na tvornicko, hoce li se izbrisati APN, i broj centra za poruke itd. Samo me zanima da znam, ako se odlucim da to uradim, pa da zapisem APN, itd.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#23775 Re: Android OS

Post by Raigor Stonehoof »

Vizionar 1985 wrote:Pitanje ako resetujem telefon na tvornicko, hoce li se izbrisati APN, i broj centra za poruke itd. Samo me zanima da znam, ako se odlucim da to uradim, pa da zapisem APN, itd.
nece
Post Reply