Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#23676 Re: Android OS

Post by Averus »

zdruzdjo wrote: OooooooOOooooOOoo

Dobro dosao u klub.
jeli dual-sim ili single.
Update slobodno sacekaj. na forumima praaaavo puno raje kaze da je battery life bolji sa MM.
I obavezno ali obavezno zastite nabaci. bilo sta. toliko je klizav da nekad jednostavno prepadne.

Hvala, telefon je zvijer! Već sam zaljubljen :D
Uzeo u Fontele (ispoštovali me ljudi, samo tako), dobio uz njega providnu silikonsku zaštitu koja je bolja nego ijedna koju sam gledao na ebay-u isl. Lijepo štiti, ne pravi prostor za prašinu, a boja i dalje skoro ista kao kad je gologuz telefon!

Već mi je kad sam ga izvadio iz kutije počeo kliziti po potpuno ravnom stolu, pa sam odmah nakon ubacivanja SIM kartice, navukao "kondom" - što je sigurno, sigurno je :D
Tek nakon toga sam ga prvi put upalio i mogu ti reći da mi je ovaj EMUI od svih android UI-a možda i najbolji koji sam do sad vidio. Pošto je danas bajram, ići ću rodbini da ih trollam sa daljinskim od TV-a :lol:

Što se tiče Update-a, ovaj zadnji koji je izašao je navodno sve sredio u vezi sa baterijom, pa ću odraditi nekad ovih dana. Prvo hoću makar 10 dana da uživam u stock iskustvu, a onda ide update + nova launcher + moje aplikacije i zajebancije :izet:

Što se tiče tvog pitanja za brzi punjač, moraš uzeti original Huawei. Nekako su uspjeli napraviti da samo na njemu radi. Raspitaj se, možda ti i na redditu i hardwarebase-u mogu preporučiti odakle da ga naručiš :)
Na hihonor store-u je oko $12, ali mislim da ne isporučuju u BiH :oops:
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#23677 Re: Android OS

Post by zdruzdjo »

Averus wrote: ......:
Pratim na xda o update-u.
Tako kazu za bateriju ali nista cvrsto raja ne tvrde. Jos vidim da na xda prave patch-eve na nougat. Nesto za nfc za bt.
Onako da budem iskren, sve sto nudi update na ovom telefonu, mi nije vrijedno opterecivanja telefona sa nougat-om. Fakat besprijekorno radi sa mm tako da sad za sad ne vjerujem da cu raditi update. But time will tell....

Sto se tice punjaca fakat nevjerovatno dobar potez. Sa poslovne strane. Cak i kad nagodis napone i amperazu opet nece da okine fast charge. Kako li su to uspjeli nije mi jasno. Vjerovatno kroz sam usb-c kabal pusta jos svasta nesto tako da okine tu opciju.
ug_lee
Posts: 331
Joined: 10/01/2015 20:06

#23678 Re: Android OS

Post by ug_lee »

Opet kartice..

Snimao sam sa dronom, svi snimci se spašavaju na SD karticu. Medjutim kada karticu ubacim u fon, čujemo zvuk i izbaci dole piše "video nije podržan" šta sad čovjek da mu radi?
hhaarree
Posts: 3972
Joined: 14/03/2013 23:04

#23679 Re: Android OS

Post by hhaarree »

Vjerovatno format videa nije podrzan. Pokusaj instalirati ovaj player pa probaj: https://play.google.com/store/apps/deta ... .vlc&hl=en
Ako nece ni tako onda probaj prebaciti na PC pa vidi tako, i reci nam koji je tacno format videa
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#23680 Re: Android OS

Post by zdruzdjo »

ug_lee wrote:Opet kartice..

Snimao sam sa dronom, svi snimci se spašavaju na SD karticu. Medjutim kada karticu ubacim u fon, čujemo zvuk i izbaci dole piše "video nije podržan" šta sad čovjek da mu radi?
Pa koji format fura dron pobogu si, kadtelwfon nece da ocita. Jednom mi se desilo samo da mi mx nije htio ocitati video sa net-a.
Nevjerovatno.
Ma VLC ako ne ocita onda nece nista.
Jocker80
Posts: 1
Joined: 20/06/2017 19:12

#23681 Re: Android OS

Post by Jocker80 »

Pozdrav svima imam jedno pitanje imam samsung J5 i u njemu je baterija katastrofa,dali se isplati kupovati power bank i kakva su vasa iskustva,na PIK-u ima dosta izbora ali nisam siguran sta kupiti.
Ovaj mi se ne cini los https://www.olx.ba/artikal/24637872/fri ... mahiphone/
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#23682 Re: Android OS

Post by zdruzdjo »

Jocker80 wrote:Pozdrav svima imam jedno pitanje imam samsung J5 i u njemu je baterija katastrofa,dali se isplati kupovati power bank i kakva su vasa iskustva,na PIK-u ima dosta izbora ali nisam siguran sta kupiti.
Ovaj mi se ne cini los https://www.olx.ba/artikal/24637872/fri ... mahiphone/
Rijetki su ti powerbank-ovi koji bas kvalitetno PUNE. Sve je to neko sitno kiseljenje tek toliko da ne umre baterija ili da ga ostavis iz ruku par sati pa da napuni.
Pogotovo kad vidim da kao na ovom linku "preporucuju" da se koristi mali kabl koji dodje uz njega. Znaci odmah mi se alarm pali da je struja punjenja tu skroz mrlj cim bi mu dobrom punjenju smetalo metar kabla.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#23683 Re: Android OS

Post by Better Man »

Jedno pitanje. Putem smart switch aplikacije sam prebacio sve podatke i aplikacije sa Samsung Galaxy S6 na S8. Povezao ih USB kablom i tako to uradio. Kad sam to uradio sve mi je na novom telefonu bilo podeđeno da nisam morao ništa štimati izuzev par sitnica. Danas upalim stari telefon i hajde da izbrišem iz njegove galerije slike, jer su se prebacile na novi, a i imam mušteriju koja ga želi kupiti. Telefon nisam vratio na tvorničke postavke. To ću uraditi prije nego ga dadnem ovoj mušteriji što ga želi kupiti. Izbrišem ja slike i ugasim ga. Kad otvorim galeriju na novom i sve slike koje nisam uslikao sa novim telefonom su se izbrisale, a i na starom sam primjetio da se nalaze slike koje sam slikao novim. Nije me panika uhvatila, jer sve fotografije imam sačuvane u aplikaciji fotografije. Odem u galeriju i postavke i vidim opciju smeće i kliknem na nju kad tu se nalaze sve te izbrisane fotografije i ja ih vratim na telefon. Kad kliknem na neku od tih fotografija i kliknem da je izbrišem piše mi da će jedna stavka aplikacije Samsung cloud biti premještena u smeće navedene aplikacije. Očito su sve te fotografije bile sigurnosno kopirane u Samsung cloud. No kad bi kliknuo da izbrišem neku sliku koja je snimljena novim telefonom pisalo bi da će fotografija biti izbrisana, a ne kao kod prethodnog primjera. U čemu je kvaka i zašto je to tako? Zašto mi je kad sam u starom telefonu izbrisao u galeriji slike izbrisalo i u galeriji novog telefona i zašto mi stari telefon prikazivao slike iz uslikane novim? I kad mušterija bude došla po telefon i budem ga resetovao na tvorničke postavke da li ću šta time poremetiti na novom, tj. da li će mi se svi podaci izbrisati i šta bi onda trebao da uradim da se to ne desi?
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#23684 Re: Android OS

Post by klixo »

:shock: jbt koja brzina htc 11ke...puno brzi od samsonje , jedino je display mnogo bolji u s8 ,ali vjerujem i baterija dosta kraca negu u htc 11ke.

S8 vs htc 11
https://youtu.be/xmKvDk6l8Ek
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#23685 Re: Android OS

Post by insomnia78 »

Je l se moze onom samsung cloudu pristupiti sa iphonea
Hocu da se kotarisem telefona i mrsko mi sad prebacivati slike, im bog te pito kolko giga pa kontak posto su vec uploadovane tamo da ih samo pobrisem sa ovog telefona
User avatar
Quaresma
Posts: 6698
Joined: 19/07/2010 16:37

#23686 Re: Android OS

Post by Quaresma »

sony xperia z3+/z4 stara dvije godine dobila update na 7.1.1 :izet:
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5618
Joined: 12/10/2014 01:12

#23687 Re: Android OS

Post by skupljac_zeljeza »

Quaresma wrote:sony xperia z3+/z4 stara dvije godine dobila update na 7.1.1 :izet:
Pošteno od Sonija, a ne kao Samsung.
Slutim Konje
Posts: 138
Joined: 25/06/2017 19:18

#23688 Re: Android OS

Post by Slutim Konje »

skupljac_zeljeza wrote:
Quaresma wrote:sony xperia z3+/z4 stara dvije godine dobila update na 7.1.1 :izet:
Pošteno od Sonija, a ne kao Samsung.
Nije ni LG G4 dobio Nougat, nije ni LG v10, najavljuju tek na jesen ako ikako dobiju taj update!
tigar777
Posts: 240
Joined: 24/07/2015 18:25

#23689 Re: Android OS

Post by tigar777 »

Imam z1 xperiu i belaj sa facebook i instagram applikaciom, kad je instaliram radi malo i onda samo stane,sljedece pokretanje samo se pali gadi blinka,mobitel stane,grije se i na kraju zamrzne skroz,radio hard restart ali nista sve isto,je li do fb ili mog uredjaja,ali vidim da ih se jos zali,pa ako moze kakav prijedlog sta uciniti.pozz
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#23690 Re: Android OS

Post by Sanjarko »

tigar777 wrote:Imam z1 xperiu i belaj sa facebook i instagram applikaciom, kad je instaliram radi malo i onda samo stane,sljedece pokretanje samo se pali gadi blinka,mobitel stane,grije se i na kraju zamrzne skroz,radio hard restart ali nista sve isto,je li do fb ili mog uredjaja,ali vidim da ih se jos zali,pa ako moze kakav prijedlog sta uciniti.pozz
Probaj lite.
dugonja
Posts: 272
Joined: 23/06/2017 23:15

#23691 Re: Android OS

Post by dugonja »

šta se dešava sa ovim google playom u zadnje vrijeme
kad god updateujem redovno instalirane apkikacije uvjek skine i neki glupi virus koji srećom antivirusni difoltni program detektuje i obriše
User avatar
Quaresma
Posts: 6698
Joined: 19/07/2010 16:37

#23692 Re: Android OS

Post by Quaresma »

to si ti nagrajso.

kod mene nema problema, ima sad neki novi feature u listi aplikacija za koje je dostupan update, mozes odmah vidjeti direktno changelog

zgodna stvarčica

Image
User avatar
newklear
Posts: 1384
Joined: 10/12/2009 15:59

#23693 Re: Android OS

Post by newklear »

Nadam se da nisam fulio temu... Koristim Google Chrome pa me zanima koji je način blokiranja reklama koje iskaču? Kako sam shvatio ne mogu koristiti dodatke za Chrome kao na računaru? Može li se išta posebno instalirati?
T-pain
Posts: 420
Joined: 20/05/2008 16:39

#23694 Re: Android OS

Post by T-pain »

Zna li neko kad bi trebo Nougat izaci za Galaxy s7 edge evropska verzija?
Komsija mi s7 edge ali us version i dobio je update prije par mjeseci, dok za ovu evropsku verziju nema nista...
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#23695 Re: Android OS

Post by zdruzdjo »

Ne kontam ba ljudi
Imas monstrum od telefona a drzis ga pod katancom. Zvizdi sve na njemu.
Pa uradi root i osobodi puni potencijal. Update radis bez da cekas kad ce se ko smilovati da pusti, brises bloatware, koristis full vpn mode, titanium backup.....
U tome je sva car android-a. Isto da imas ferari a stavis na njega gume koje mogu samo do 120km/h
exampLe.
Posts: 1984
Joined: 26/05/2009 21:30

#23696 Re: Android OS

Post by exampLe. »

zdruzdjo wrote:Ne kontam ba ljudi
Imas monstrum od telefona a drzis ga pod katancom. Zvizdi sve na njemu.
Pa uradi root i osobodi puni potencijal. Update radis bez da cekas kad ce se ko smilovati da pusti, brises bloatware, koristis full vpn mode, titanium backup.....
U tome je sva car android-a. Isto da imas ferari a stavis na njega gume koje mogu samo do 120km/h
Jes’, i popusis garanciju. :D
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#23697 Re: Android OS

Post by Better Man »

Koliko vrijedi S6 u tip top stanju?
Slutim Konje
Posts: 138
Joined: 25/06/2017 19:18

#23698 Re: Android OS

Post by Slutim Konje »

Better Man wrote:Koliko vrijedi S6 u tip top stanju?
2 stoje
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#23699 Re: Android OS

Post by Better Man »

Slutim Konje wrote:
Better Man wrote:Koliko vrijedi S6 u tip top stanju?
2 stoje
Pretjera ga Ti debelo. Premalo je to.
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#23700 Re: Android OS

Post by zdruzdjo »

exampLe. wrote:....Jes’, i popusis garanciju. :D
Jos ako imas garancijukao sto ti dadnu u digital-city, univerzalno....i sl. mozes svakako shupxxx sa njom obrisati.
Svaki telefon koji sam imao sa android-om mi je bio sa root-om. jednostavno ne vidim svrhu od android-a a da nema root.
Eto konkretno update-ovanje definitivno naj naj opcija kad imas root.
a da ne pricamo o twrp-u i backup-u njegovom. znaci legao update, ne svidja ti se ili ne radi kako treba.....klik i eto ga downgrade.
Nema garancije koja ce ti reci aaaaa ne valja nam ova verzija androida na tvom telefonu pa cemo ti ga downgrade-ovati free of charge.
A btw postoji i unroot i lock bootloader na kraju krajeva.
Post Reply