Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#19001 Re: Android OS

Post by zateznistub »

zunazu wrote:Apsolutno si u pravu. Korisnici Androida su očit primjer bolesnika koji su dobili jeftine igračke a nafurani da imaju nešto što niko na svijetu nema. Fools. :mrgreen:
Nazvati nekoga bolesnikom samo zato sto koristi uređaj koji pokreće neki OS je u najmanju ruku djetinjasto. Pošto čitam da fališ WP ostani tamo i hvali i dalje, nema niko pravo da ti zamjeri...ali pusti ljude da koriste šta oni žele...
Last edited by zateznistub on 24/11/2015 08:30, edited 1 time in total.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#19002 Re: Android OS

Post by KB9 »

imam lenovo vibe z2 pro i na njemu je ne znam kakva verzija sistema ali radi sve kako treba medjutim doslo mi je da ima neki apdejt a posto mi rekose neki na forumu da nakon nekih apdejta navedena marka mobitela zna imat problema odlucio sam da je ne prihvatim, zadovoljan sam ovim trenutnim, sve ide savrseno

moje pitanje je da li moze bit kakvih posljedica u buducnosti sto nisam odradio taj apdejt i sto ne zelim nikakve apdejte sistema? :-)
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#19003 Re: Android OS

Post by zateznistub »

KB9 wrote:imam lenovo vibe z2 pro i na njemu je ne znam kakva verzija sistema ali radi sve kako treba medjutim doslo mi je da ima neki apdejt a posto mi rekose neki na forumu da nakon nekih apdejta navedena marka mobitela zna imat problema odlucio sam da je ne prihvatim, zadovoljan sam ovim trenutnim, sve ide savrseno

moje pitanje je da li moze bit kakvih posljedica u buducnosti sto nisam odradio taj apdejt i sto ne zelim nikakve apdejte sistema? :-)
Ovo je telefon koji sam ja htio sebi uzeti ali ne bi na stanju, pa sam uzeo idol 3. Esad, da li ces imati kakvih posljedica ako ne uradis update, čisto sumnjam...mada mislim da ne bi trebao imati ni da uradis update....raja svasta pise a da ni u ruku nisu uzeli telefon...
Schlauf2
Posts: 366
Joined: 03/01/2013 21:58

#19004 Re: Android OS

Post by Schlauf2 »

KB9 wrote:imam lenovo vibe z2 pro i na njemu je ne znam kakva verzija sistema ali radi sve kako treba medjutim doslo mi je da ima neki apdejt a posto mi rekose neki na forumu da nakon nekih apdejta navedena marka mobitela zna imat problema odlucio sam da je ne prihvatim, zadovoljan sam ovim trenutnim, sve ide savrseno

moje pitanje je da li moze bit kakvih posljedica u buducnosti sto nisam odradio taj apdejt i sto ne zelim nikakve apdejte sistema? :-)
Ako ti sve ide savrseno onda nemoj ni raditi update. Update radi samo ako ti postojeci sistem ne bude valjao tj. ako bas moras. Neces imati nikakvih posljedica sto nisi odradio update.

Novije ne znaci uvijek bolje a kad se radi o updateima novije vrlo cesto zna znaciti i losije.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#19005 Re: Android OS

Post by KB9 »

hvala vam, ne diram onda nista, mobitel odlicno radi i nek ostane tako :thumbup:
User avatar
Maharadza
Posts: 16721
Joined: 30/01/2013 15:13

#19006 Re: Android OS

Post by Maharadza »

KB9 wrote:hvala vam, ne diram onda nista, mobitel odlicno radi i nek ostane tako :thumbup:
I moja ti je preporuka da ostaneš na verziji koja ti najbolje radi! Naravno, možeš uporedo pratiti iskustva drugih korisnika istog uređaja po forumima koji su uradili update pa na osnovu toga zaključiti da li se isplati odraditi isti! Ali u većini slučajeva tu nema neke velike razlike, osim naravno ako se radi o nadogradnji na skroz novu Android verziju, mada je i tu u većini slučajeva pametnije saburiti i vidjeti kakva su iskustva drugih prije nego se zaletiš! Ovo govorim i iz činjenice da je u većini slučajeva "downgrade" na stariju verziju u većini slučajeva MNOGO složeniji nego update! :wink:
User avatar
konektovan
Posts: 40544
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#19007 Re: Android OS

Post by konektovan »

Pomoc!!!! :mrgreen: Huawei Y6, nov, jos neraspakovan. Da li bateriju mogu odmah staviti u telefon, i koristiti dok se ne potrosi il' je potrebno odmah na punjac staviti i puniti odredjen broj sati?????
User avatar
Sarajevski-Seljak
Posts: 2117
Joined: 14/02/2011 20:27
Location: Accra, Ghana

#19008 Re: Android OS

Post by Sarajevski-Seljak »

konektovan wrote:Pomoc!!!! :mrgreen: Huawei Y6, nov, jos neraspakovan. Da li bateriju mogu odmah staviti u telefon, i koristiti dok se ne potrosi il' je potrebno odmah na punjac staviti i puniti odredjen broj sati?????

Prosla su ta vremena, stavi bateriju u telefon i "udri mujo", kad se isprazni na punjac :thumbup:
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#19009 Re: Android OS

Post by zdruzdjo »

konektovan wrote: Kupljen Y6. :thumbup: Privuklo me najvise 2 GB RAM memorije....
Ja na gsmarena gledao i kazu 1GB.
I na bh telecom-ovoj stranici kazu 2GB.
Sad me zbuni pravo.
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#19010 Re: Android OS

Post by zunazu »

zateznistub wrote:Nazvati nekoga bolesnikom samo zato sto koristi uređaj koji pokreće neki OS je u najmanju ruku djetinjasto.
Bravo. Objasni to ovom klocu @mufa1.
User avatar
konektovan
Posts: 40544
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#19011 Re: Android OS

Post by konektovan »

zdruzdjo wrote:
konektovan wrote: Kupljen Y6. :thumbup: Privuklo me najvise 2 GB RAM memorije....
Ja na gsmarena gledao i kazu 1GB.
I na bh telecom-ovoj stranici kazu 2GB.
Sad me zbuni pravo.
2 GB, tako na njemu cuci, na informacijama o telefonu. :wink: :mrgreen:
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#19012 Re: Android OS

Post by Astrix »

Imam problem sa citanjem .rtf file-a, izvod koji dobivam na mail je u tom formatu i nikako ne uspijevam da ga očitam preko moba. Sve moguće aplikacije sam skidao da ga očita ali ne ide. Imam i Office i Word, Office Suite, zna li iko šta trebam da uradim da mi normalno učita taj izvod...?
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#19014 Re: Android OS

Post by Astrix »

Imam tu aplikaciju i kada god pokrenem fajl ne može ga šifrirati, samo divlji brojevi i slova...
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#19015 Re: Android OS

Post by zdruzdjo »

konektovan wrote: 2 GB, tako na njemu cuci, na informacijama o telefonu. :wink: :mrgreen:
E super. Ja sam i bio zbunjen kad sam ga vidio u ponudi bh telecoma pa otisao pravo na gsmarenu. Sad imam lg bello. Malkice se osjeti nedostatak ram-a ali ne strasno. I bas sam kontao o ovom y6 i vidjeh ovo pa me otjeralo. Sad sam opet otvoren.
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#19016 Re: Android OS

Post by krakatoa »

Astrix wrote:Imam tu aplikaciju i kada god pokrenem fajl ne može ga šifrirati, samo divlji brojevi i slova...
Onda ti je neispravan fajl.
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#19017 Re: Android OS

Post by Astrix »

Ispravan je fajl, to je izvod iz banke koji dobivam, i znam jos neke koji dobivaju od iste banke izvod i sve normalno funkcionise, jedino je kod mene problem sto ne moze da sifrira mail, da li mu fali neki font pack ili nesto, ne znam...
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#19018 Re: Android OS

Post by friskyoreo »

.
Last edited by friskyoreo on 25/11/2015 17:39, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 40544
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#19019 Re: Android OS

Post by konektovan »

zdruzdjo wrote:
konektovan wrote: 2 GB, tako na njemu cuci, na informacijama o telefonu. :wink: :mrgreen:
E super. Ja sam i bio zbunjen kad sam ga vidio u ponudi bh telecoma pa otisao pravo na gsmarenu. Sad imam lg bello. Malkice se osjeti nedostatak ram-a ali ne strasno. I bas sam kontao o ovom y6 i vidjeh ovo pa me otjeralo. Sad sam opet otvoren.

Onako na prvu, uredjaj je lijep al' malo prevíse plastican. Ne skripi nista pod rukom, a generalno, sve funkcionise besprijekorno kad je u pitanju procesor i njegova brzina, koja na papiru ne obecava puno.
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#19020 Re: Android OS

Post by shalla »

Unicredit šalje u .rtf, ni ja ne mogu otvoriti iako imam sve moguće office i wordove :mrgreen:
User avatar
Maharadza
Posts: 16721
Joined: 30/01/2013 15:13

#19021 Re: Android OS

Post by Maharadza »

shalla wrote:Unicredit šalje u .rtf, ni ja ne mogu otvoriti iako imam sve moguće office i wordove :mrgreen:
Probajte ove:

https://play.google.com/store/apps/deta ... ader&hl=hr

https://play.google.com/store/apps/deta ... registered

https://play.google.com/store/apps/deta ... id.amarket

Svaki tvrdi da ima podršku za .rtf format! :mrgreen:

(naravno, "besplatne" verzije ovih paid app-ova vrlo lahko možete dobiti: forum.mobilism u google ukucati, 100% provjeren izvor) :wink:
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#19022 Re: Android OS

Post by sagosen »

Evo vidim konektovan pita za formatiranje baterije, pa baš mi pade na pamet ono što sam doživio nedavno. Naime, slučajno sam bio u jednom mobile shopu i osoba je kupovala telefon (litijum jonska baterija) i radnica ga upozorava kako treba formatirati bateriju, nisam mogao da vjerujem...

Puno zabluda postoji kod nas što se toga tiče, kao što reče već sarajevski seljak, prošla su ta vremena. :D Litijum jonske baterije nisu kao one stare od nikla i nemaju nikakvu potrebu za formatiranjem, isto tako na život litijum jonske baterije ne utiče kad ćeš ga stavit na punjač a kad izvaditi (da izvinete :P )

Edit: Kad sam već kod baterija, Huawei je nedavno predstavio bateriju od 3000 mah koja se za pet minuta napuni 48%, takve baterije će vjerovatno biti budućnost.
User avatar
Maharadza
Posts: 16721
Joined: 30/01/2013 15:13

#19023 Re: Android OS

Post by Maharadza »

IkaIJ wrote:Evo vidim konektovan pita za formatiranje baterije, pa baš mi pade na pamet ono što sam doživio nedavno. Naime, slučajno sam bio u jednom mobile shopu i osoba je kupovala telefon (litijum jonska baterija) i radnica ga upozorava kako treba formatirati bateriju, nisam mogao da vjerujem...

Puno zabluda postoji kod nas što se toga tiče, kao što reče već sarajevski seljak, prošla su ta vremena. :D Litijum jonske baterije nisu kao one stare od nikla i nemaju nikakvu potrebu za formatiranjem, isto tako na život litijum jonske baterije ne utiče kad ćeš ga stavit na punjač a kad izvaditi (da izvinete :P )

Edit: Kad sam već kod baterija, Huawei je nedavno predstavio bateriju od 3000 mah koja se za pet minuta napuni 48%, takve baterije će vjerovatno biti budućnost.




Znači strašno! :shock:

http://www.androidpolice.com/2015/11/13 ... batteries/
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5603
Joined: 12/10/2014 01:12

#19024 Re: Android OS

Post by skupljac_zeljeza »

Maharadza wrote: Znači strašno! :shock:
Negdje pročitah da će biti prilično dugovječnije od ovih sada.

Nego, nađoh još jednu glasinu, a obično se obistine u većem procentu. Samo cijenom ne može pokriti više golf2. :D

Image
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#19025 Re: Android OS

Post by sagosen »

Koji je po vama najbolji midrange "selfie telefon"?
Post Reply