Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#18376 Re: Android OS

Post by Muuky »

KvaziExpert wrote:Aaa, malo si pobrkao termine, sad ide restore, ili vracanje snimljenog backupa. Kojim alatom si radio, kakvu poruku javlja, treba malo vise podataka za odgovor
Samo ovaj fabricki cloud ,nisam nikakvu aplikaciju skidao .. eh tu sad kad udjem trazi mi ID ?? A pre neg sto cu uraditi factory upisao sam email
User avatar
Sarajevski-Seljak
Posts: 2117
Joined: 14/02/2011 20:27
Location: Accra, Ghana

#18377 Re: Android OS

Post by Sarajevski-Seljak »

Muuky wrote:
KvaziExpert wrote:Aaa, malo si pobrkao termine, sad ide restore, ili vracanje snimljenog backupa. Kojim alatom si radio, kakvu poruku javlja, treba malo vise podataka za odgovor
Samo ovaj fabricki cloud ,nisam nikakvu aplikaciju skidao .. eh tu sad kad udjem trazi mi ID ?? A pre neg sto cu uraditi factory upisao sam email

Pa prijavi se preko tog maila koji si upisao, imas i opciju "forgot password", ako si zaboravio koju sifru si upisao.
User avatar
Maharadza
Posts: 16720
Joined: 30/01/2013 15:13

#18378 Re: Android OS

Post by Maharadza »

I Blackberry konačno "došao tobe":

Image

Image

Image

Image

http://www.androidauthority.com/blackbe ... es-638396/
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#18379 Re: Android OS

Post by quarterback »

dobro im ovo izgleda, nedostaje mi tastatura jos od Image
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5602
Joined: 12/10/2014 01:12

#18380 Re: Android OS

Post by skupljac_zeljeza »

Maharadza wrote:I Blackberry konačno "došao tobe":
Malinu je do sada uglavnom gušio OS koji je imao skromnu podršku aplikacijama. Uz najpraktičniju fizičku tastaturu koju ne mogu zamijeniti ove na displejima i solidnu platformu, moguće je da prodiše.
User avatar
Maharadza
Posts: 16720
Joined: 30/01/2013 15:13

#18381 Re: Android OS

Post by Maharadza »

skupljac_zeljeza wrote:
Maharadza wrote:I Blackberry konačno "došao tobe":
Malinu je do sada uglavnom gušio OS koji je imao skromnu podršku aplikacijama. Uz najpraktičniju fizičku tastaturu koju ne mogu zamijeniti ove na displejima i solidnu platformu, moguće je da prodiše.
Još da su dodali olovku i neke opcije koje ima Note5, mislim da bi isti itekako mogli ugroziti. I za N5 je Samsung predstavio nekakvu fizičku tastaturu ali je moraš osvojeno nosati sa sobom tako da je ova 'integrisana' kod bb-a bolje riješenje, pogotovu za biznismene i one koji često pišu mejlove i sl.
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#18382 Re: Android OS

Post by shalla »

Maharadza wrote:
skupljac_zeljeza wrote:
Maharadza wrote:I Blackberry konačno "došao tobe":
Malinu je do sada uglavnom gušio OS koji je imao skromnu podršku aplikacijama. Uz najpraktičniju fizičku tastaturu koju ne mogu zamijeniti ove na displejima i solidnu platformu, moguće je da prodiše.
Još da su dodali olovku i neke opcije koje ima Note5, mislim da bi isti itekako mogli ugroziti. I za N5 je Samsung predstavio nekakvu fizičku tastaturu ali je moraš osvojeno nosati sa sobom tako da je ova 'integrisana' kod bb-a bolje riješenje, pogotovu za biznismene i one koji često pišu mejlove i sl.
Iskreno, ne znam zašto ikome treba tastatura pored "swype" opcije ili kako se već zove :mrgreen:
Ja sam se toliko uštelio sa tim da više ne znam otipkati poruku kako treba jer prsti samo klize preko virtuelne tastature...
User avatar
Maharadza
Posts: 16720
Joined: 30/01/2013 15:13

#18383 Re: Android OS

Post by Maharadza »

shalla wrote:
Maharadza wrote:
skupljac_zeljeza wrote:
Malinu je do sada uglavnom gušio OS koji je imao skromnu podršku aplikacijama. Uz najpraktičniju fizičku tastaturu koju ne mogu zamijeniti ove na displejima i solidnu platformu, moguće je da prodiše.
Još da su dodali olovku i neke opcije koje ima Note5, mislim da bi isti itekako mogli ugroziti. I za N5 je Samsung predstavio nekakvu fizičku tastaturu ali je moraš osvojeno nosati sa sobom tako da je ova 'integrisana' kod bb-a bolje riješenje, pogotovu za biznismene i one koji često pišu mejlove i sl.
Iskreno, ne znam zašto ikome treba tastatura pored "swype" opcije ili kako se već zove :mrgreen:
Ja sam se toliko uštelio sa tim da više ne znam otipkati poruku kako treba jer prsti samo klize preko virtuelne tastature...
I ja sam se davnih dana 'navukao' na swype (trenutno koristim swiftkey) ali vjerujem kako je i dalje najbrže tipkanje moguće upravo sa fizičke tastatute jer upravo imaš 'feedback' u svakom momentu i znaš gdje si trenutno i koja slova ti prsti kucaju bez da gledaš na tastaturu, jednostavno fizičke tipke imaju svoju draž i iskreno ne vjerujem da će ikada nestati. :thumbup:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#18384 Re: Android OS

Post by zateznistub »

Fizička je Tito, sve ove virtualne nisu ni do koljena!

Svak cast onome ko se snađe sa swife načinom...meeni niđe veze...
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5602
Joined: 12/10/2014 01:12

#18385 Re: Android OS

Post by skupljac_zeljeza »

Pokušao je iPhone da ubaci fizičku Typo tipkovnicu, ali je izgubio na sudu od BlackBerrija, pa je onda išao na Typo 2.

Image

Samsung je napravio nekakv sličan dodatak, ali u odnosu na BlackBerry je kao kineska igračka. Kvari totalno uređaj. Kažem kao neko ko već dvije godine koristi Samsung.

Image

BlackBerry mora malo poraditi na kvaliteti kamere i što kaže Maharadža da ubace i olovku sa evo već Androidom i sa već solidnom izradom i kvalitetom mogao bi da bude korak ispred vodećih. Površina tastature se ponaša kao i touchpad na laptopu.

User avatar
Maharadza
Posts: 16720
Joined: 30/01/2013 15:13

#18386 Re: Android OS

Post by Maharadza »


Display 5.2-inch 1080p display
Processor Qualcomm Snapdragon 810
RAM 3 GB
Storage 32GB with microSD
Waterproofing IP65 / IP68, capless USB
Network LTE (4G), LTE Cat6, UMTS HSPA+ (3G), GSM GPRS/EDGE,
Connectivity Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1, NFC, A-GPS / Glonass, USB 2.0
Camera
Main cam: 23MP cam with Exmor RS sensor, fast autofocus, 4K video capture and output, 23mm wide-angle G Lens, 5x clear image, HDR, ISO 12800 photo / 4000 vide, Steadyshot tech
Front: 5MP

Software Android 5.1 Lollipop with Sony UI
Battery 2900 mAh
Dimensions 146mm x 72mm x 7.3mm, 154 grams
Autonomija baterije = 2 dana! :izet:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#18387 Re: Android OS

Post by quarterback »

Maharadza wrote:Autonomija baterije = 2 dana! :izet:
meni to normala i jos se mobitel javlja i na hi galaxy i ok google :lol:
User avatar
Oligarh
Posts: 874
Joined: 05/06/2010 13:23

#18388 Re: Android OS

Post by Oligarh »

Maharadza wrote:
Display 5.2-inch 1080p display
Processor Qualcomm Snapdragon 810
RAM 3 GB
Storage 32GB with microSD
Waterproofing IP65 / IP68, capless USB
Network LTE (4G), LTE Cat6, UMTS HSPA+ (3G), GSM GPRS/EDGE,
Connectivity Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1, NFC, A-GPS / Glonass, USB 2.0
Camera
Main cam: 23MP cam with Exmor RS sensor, fast autofocus, 4K video capture and output, 23mm wide-angle G Lens, 5x clear image, HDR, ISO 12800 photo / 4000 vide, Steadyshot tech
Front: 5MP

Software Android 5.1 Lollipop with Sony UI
Battery 2900 mAh
Dimensions 146mm x 72mm x 7.3mm, 154 grams
Autonomija baterije = 2 dana! :izet:
I uvijek možeš jaja ispeći na zadnjoj strani na 810 :-D Doduše, možeš ga hladiti u bokalu vode, jer je IP 65/68, samo pazi da su ti zatvoreni poklopci. Ali su se bar urazumili sa FHD ekranom, ali imaju zato Z5 Premium sa 4K na 5,7" :-) Na 810 soc mogu i uštipci da legnu :mrgreen: Još aluminijum odozada, uhhh
User avatar
rovac13
Posts: 5152
Joined: 08/12/2013 16:17

#18389 Re: Android OS

Post by rovac13 »

POsto niko nije uspio odgonetnuti zasto kineski note3 sam skida aplikacije bez pitanja njegovog vlasnika.......iako na tom sra... od telefona uopce nije registrovan nikakav racun ni gmail ni bilo kakav drugi.....iako su sve aplikacije tipa play store i sve sto lici na to blokirane tako da ne rade uopce........a taj ludi telefon i dalje svaki dan skida sa interneta i uredno reda ikone po displayu........

Zna li neko kako da se uradi root.......ili da se stavi novi rom.......il ista vec.......ili ko se time bavi da se njemu odnese ovo sra.......cini mi se da se jos samo s tim moze pokusati........drug je nosio u telefoniju taj mob i nisu mu nista znali reci o tome.........samo uradili reset.......a telefon onda jos gore poceo skidat.....sve nanovo :D
User avatar
Oligarh
Posts: 874
Joined: 05/06/2010 13:23

#18390 Re: Android OS

Post by Oligarh »

rovac13 wrote:POsto niko nije uspio odgonetnuti zasto kineski note3 sam skida aplikacije bez pitanja njegovog vlasnika.......iako na tom sra... od telefona uopce nije registrovan nikakav racun ni gmail ni bilo kakav drugi.....iako su sve aplikacije tipa play store i sve sto lici na to blokirane tako da ne rade uopce........a taj ludi telefon i dalje svaki dan skida sa interneta i uredno reda ikone po displayu........

Zna li neko kako da se uradi root.......ili da se stavi novi rom.......il ista vec.......ili ko se time bavi da se njemu odnese ovo sra.......cini mi se da se jos samo s tim moze pokusati........drug je nosio u telefoniju taj mob i nisu mu nista znali reci o tome.........samo uradili reset.......a telefon onda jos gore poceo skidat.....sve nanovo :D

Koji kineski Note 3? Neka kopija?
User avatar
Maharadza
Posts: 16720
Joined: 30/01/2013 15:13

#18391 Re: Android OS

Post by Maharadza »

rovac13 wrote:POsto niko nije uspio odgonetnuti zasto kineski note3 sam skida aplikacije bez pitanja njegovog vlasnika.......iako na tom sra... od telefona uopce nije registrovan nikakav racun ni gmail ni bilo kakav drugi.....iako su sve aplikacije tipa play store i sve sto lici na to blokirane tako da ne rade uopce........a taj ludi telefon i dalje svaki dan skida sa interneta i uredno reda ikone po displayu........

Zna li neko kako da se uradi root.......ili da se stavi novi rom.......il ista vec.......ili ko se time bavi da se njemu odnese ovo sra.......cini mi se da se jos samo s tim moze pokusati........drug je nosio u telefoniju taj mob i nisu mu nista znali reci o tome.........samo uradili reset.......a telefon onda jos gore poceo skidat.....sve nanovo :D
Poenta: ne uzimaj no-name kinezera makar ga dobio na poklon (ovdje naravno ne mislim na HUAWEI, OPPO, ZTE itd.), pošto ti ni servis ne može pomoći niti ćeš na XDA naći nekoga ko se je potrudio da uradi root za isti i sl. ;-)
User avatar
Oligarh
Posts: 874
Joined: 05/06/2010 13:23

#18392 Re: Android OS

Post by Oligarh »

Maharadza wrote:
rovac13 wrote:POsto niko nije uspio odgonetnuti zasto kineski note3 sam skida aplikacije bez pitanja njegovog vlasnika.......iako na tom sra... od telefona uopce nije registrovan nikakav racun ni gmail ni bilo kakav drugi.....iako su sve aplikacije tipa play store i sve sto lici na to blokirane tako da ne rade uopce........a taj ludi telefon i dalje svaki dan skida sa interneta i uredno reda ikone po displayu........

Zna li neko kako da se uradi root.......ili da se stavi novi rom.......il ista vec.......ili ko se time bavi da se njemu odnese ovo sra.......cini mi se da se jos samo s tim moze pokusati........drug je nosio u telefoniju taj mob i nisu mu nista znali reci o tome.........samo uradili reset.......a telefon onda jos gore poceo skidat.....sve nanovo :D
Poenta: ne uzimaj no-name kinezera makar ga dobio na poklon (ovdje naravno ne mislim na HUAWEI, OPPO, ZTE itd.), pošto ti ni servis ne može pomoći niti ćeš na XDA naći nekoga ko se je potrudio da uradi root za isti i sl. ;-)
Upravo tako. Niko ne zna šta je ispod "hooda" na tom telefonu. Pa vidio sam kopije po Piku, iPhone6 sa nekavom Javom koja simulira Android sa iOS temom. Samo jedno može biti iole sigurno, a to je da je neki MTK cipset unutra. Koji kernel, baseband korist, a shodno tome sta instalirati na njega nakon ruta, niko to ne može, pa čak ni na XDA znati.
User avatar
rovac13
Posts: 5152
Joined: 08/12/2013 16:17

#18393 Re: Android OS

Post by rovac13 »

Ja to nebi nikad kupio.......posto sam vidio kakvo je sr.........ali tip to ima.......i pati se.......ikone se radjaju dok pijemo kafu........nepoznati izvori se sami aktiviraju dzaba sto iskljuci.......iskljucim sinhronizaciju ona za minut opet ukljuci........strasno.......ne moze ga ni prodat ovako...........zar ne postoji nacin.......uradit nesto da prestane skidat aplikacije........na moru mu 2gb nisu mogla bit ni 10 dana.
User avatar
Oligarh
Posts: 874
Joined: 05/06/2010 13:23

#18394 Re: Android OS

Post by Oligarh »

rovac13 wrote:Ja to nebi nikad kupio.......posto sam vidio kakvo je sr.........ali tip to ima.......i pati se.......ikone se radjaju dok pijemo kafu........nepoznati izvori se sami aktiviraju dzaba sto iskljuci.......iskljucim sinhronizaciju ona za minut opet ukljuci........strasno.......ne moze ga ni prodat ovako...........zar ne postoji nacin.......uradit nesto da prestane skidat aplikacije........na moru mu 2gb nisu mogla bit ni 10 dana.
ako je anroid uradi hard reset i brisanje dalvik cache

https://www.youtube.com/watch?v=LhSGyN5BGNE

Uradi sve ko Hindus na ovom klipu i to bi trebalo pomoći.
zippoo87
Posts: 15540
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#18395 Re: Android OS

Post by zippoo87 »

rovac13 wrote:POsto niko nije uspio odgonetnuti zasto kineski note3 sam skida aplikacije bez pitanja njegovog vlasnika.......iako na tom sra... od telefona uopce nije registrovan nikakav racun ni gmail ni bilo kakav drugi.....iako su sve aplikacije tipa play store i sve sto lici na to blokirane tako da ne rade uopce........a taj ludi telefon i dalje svaki dan skida sa interneta i uredno reda ikone po displayu........

Zna li neko kako da se uradi root.......ili da se stavi novi rom.......il ista vec.......ili ko se time bavi da se njemu odnese ovo sra.......cini mi se da se jos samo s tim moze pokusati........drug je nosio u telefoniju taj mob i nisu mu nista znali reci o tome.........samo uradili reset.......a telefon onda jos gore poceo skidat.....sve nanovo :D
ma to njega NSA prati...neka ga baci pod kamiJon :D
User avatar
Maharadza
Posts: 16720
Joined: 30/01/2013 15:13

#18396 Re: Android OS

Post by Maharadza »



LETI! :izet: :izet:
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#18397 Re: Android OS

Post by Evelinda »

Ja sam svoj lgg2 juce zamjenila za Huawi p8.Koja zvjerka nije cudo sto je toliko skupa.Da se recimo zove Samsung ili Iphone bio bi preko hiljade.Strava telefon
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#18398 Re: Android OS

Post by Evelinda »

Imam jos jedno pitanje.Naime skinula sam par aplikacija koje podrzavaju onu 3 u jedan tipkovnicu(da 3 puta kliknes do slova c) i instaliraju se.Medju skinutim alikacijama imaju ali samo se mogu deinstalirati i nigdje mi ne pokazuje kako da je postavim za glavnu.Na lgg2 je moglo
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#18399 Re: Android OS

Post by Evelinda »

Fazon je sto sam gledala i ima samo hrvatska tipkovnica i huawei tipkovnica
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#18400 Re: Android OS

Post by supercali »

predji ti na nokiu 5610 ili slicno
Post Reply