Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5608
Joined: 12/10/2014 01:12

#18301 Re: Android OS

Post by skupljac_zeljeza »

Maharadza wrote:Oficijelno je, Android M = Marshmallow, oznaka 6.0! :thumbup:
Gledam ovu tabelu. Šta misliš da li će pustiti i za Note 4?

Image
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#18302 Re: Android OS

Post by Quaresma »

Maharadza wrote:Oficijelno je, Android M = Marshmallow, oznaka 6.0! :thumbup:

Image

ili Marshall Eriksen za neke :-D
skupljac_zeljeza wrote:
Gledam ovu tabelu. Šta misliš da li će pustiti i za Note 4?
zasto ne bi pustili ?
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#18303 Re: Android OS

Post by Dr Kova »

Evo ispada da Note 5 ima bolju bateriju od Notea 4 iako je manjeg kapaciteta, ali sačekaćemo još rewiev-eve

http://www.phonearena.com/news/Galaxy-N ... ry_id72735
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#18304 Re: Android OS

Post by quarterback »

:mrgreen:
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5608
Joined: 12/10/2014 01:12

#18305 Re: Android OS

Post by skupljac_zeljeza »

Quaresma wrote:
skupljac_zeljeza wrote:
Gledam ovu tabelu. Šta misliš da li će pustiti i za Note 4?
zasto ne bi pustili ?
Hardverski može i najavljivano najdalje za kraj jula 5.1 i nema još pa da to ne bude kao glasine oko Note 5. Samsungu kao da Evropa nije prioritet.

EDIT: Navodno hoće do kraja ove godine.

List of Samsung devices that will get Official Android M updates:
- Samsung Galaxy Note 5
- Samsung Galaxy S6 Edge+
- Samsung Galaxy S6
- Samsung Galaxy S6 Duos
- Samsung Galaxy S6 Edge
- Samsung Galaxy Note 4
- Samsung Galaxy Note 4 Duos
- Samsung Galaxy Note Edge
- Samsung Galaxy ALPHA
- Samsung Galaxy Tab A

http://www.youmobile.org/blogs/entry/Li ... f-the-Year

https://www.androidpit.com/android-m-phone-update-news
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#18306 Re: Android OS

Post by burekodsira »

nije za eUropsko trziste predvidjen Note5
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#18307 Re: Android OS

Post by Dr Kova »

burekodsira wrote:nije za eUropsko trziste predvidjen Note5
jeste, ali će forsirati Edge + u EU, Note 5 stiže tek početkom 2016...
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#18308 Re: Android OS

Post by Quaresma »

ma šupci hoće da proguraju edge +, jer ne vidim ni jedan drugi logičan izgovor što su izostavili note5 za evropu, eto oni kazu da europljani slabo koriste s pen. a vamo u afganistanu, libiji, maroku note 5 ce biti dostupan u prodaju
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5608
Joined: 12/10/2014 01:12

#18309 Re: Android OS

Post by skupljac_zeljeza »

Quaresma wrote:ma šupci hoće da proguraju edge +, jer ne vidim ni jedan drugi logičan izgovor što su izostavili note5 za evropu, eto oni kazu da europljani slabo koriste s pen. a vamo u afganistanu, libiji, maroku note 5 ce biti dostupan u prodaju
Ma i ovaj edge + su toliko stanjili da edge više nema smisla. Skoro kao i da je ravan displej. Samsung već ima slično opciju na modelima koji nisu edge.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#18310 Re: Android OS

Post by Maharadza »

skupljac_zeljeza wrote:
Quaresma wrote:ma šupci hoće da proguraju edge +, jer ne vidim ni jedan drugi logičan izgovor što su izostavili note5 za evropu, eto oni kazu da europljani slabo koriste s pen. a vamo u afganistanu, libiji, maroku note 5 ce biti dostupan u prodaju
Ma i ovaj edge + su toliko stanjili da edge više nema smisla. Skoro kao i da je ravan displej. Samsung već ima slično opciju na modelima koji nisu edge.
Ne kontam kako neko može koristiti onaj edge uopšte, držao ga u ruci kako u radnji tako i od havera jednog koji ga je uzeo, pa ne znaš šta je gore, što su ivice sa strane tanke i "oštre" (barem u mojoj ruci takav osjećaj dok sam ga držao) ili što se upravo radi edge ekrana na mjestu savijanja stvore one "ćize" sa strana ekrana od okolne svjetlosti pa totalno ružno izgleda, ne možeš normalno gledati u ekran osim baš u zatamnjenom okruženju! Možda se može i navići na to ali meni totalno glupo za tako skup uređaj, čista šminka ništa drugo! :-)
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5608
Joined: 12/10/2014 01:12

#18311 Re: Android OS

Post by skupljac_zeljeza »

Maharadza wrote:
skupljac_zeljeza wrote:
Quaresma wrote:ma šupci hoće da proguraju edge +, jer ne vidim ni jedan drugi logičan izgovor što su izostavili note5 za evropu, eto oni kazu da europljani slabo koriste s pen. a vamo u afganistanu, libiji, maroku note 5 ce biti dostupan u prodaju
Ma i ovaj edge + su toliko stanjili da edge više nema smisla. Skoro kao i da je ravan displej. Samsung već ima slično opciju na modelima koji nisu edge.
Ne kontam kako neko može koristiti onaj edge uopšte, držao ga u ruci kako u radnji tako i od havera jednog koji ga je uzeo, pa ne znaš šta je gore, što su ivice sa strane tanke i "oštre" (barem u mojoj ruci takav osjećaj dok sam ga držao) ili što se upravo radi edge ekrana na mjestu savijanja stvore one "ćize" sa strana ekrana od okolne svjetlosti pa totalno ružno izgleda, ne možeš normalno gledati u ekran osim baš u zatamnjenom okruženju! Možda se može i navići na to ali meni totalno glupo za tako skup uređaj, čista šminka ništa drugo! :-)
I moj rođak negdje nabavio prije par dana i ja ga držao u ruci i baš ne sjeda na dlan zbog oštrih ivica. Hem i onaj metal hladan i melja se. Izgleda da su se potrošili u idejama i samo da bi bila inovacija ispadne lošije. Unutra već poznato Lizalo. Ne možeš normalno nekome ni pozavidjeti. :mrgreen:
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#18312 Re: Android OS

Post by Quaresma »

mene je prošlo kada sam ganjao neke fency stvari na telefonima, recimo debljina uredjaja vise mi ne igra ulogu uopšte, sad da ganjam nešto tanko, lijepo za oko nema šanse

funkcionalnost mi je na prvom mjestu, kad bi se više proizvodjaci aktivirali pa da prave bolju konkurenicju galaxyevom noteu, dalje, zivim za dan kada ce neko poceti zrtvovati debljinu uredjaja zbog baterije, da konacno neko kaze, e dosta je, od sad pravimo telefone s vecim baterijama

volio bih isto kad bi se usporio izlazak flagshipa bar na godinu i pol, a ne godinu ili cak manje

meni je za wp taman, recimo lumia 930 je i danas dobra kupovina, a uredjaj je star dvije godine, i sad kad izadje novi flagship bice vise novina i vise razloga da se predje na isti.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#18313 Re: Android OS

Post by Dr Kova »

@Quaresma, u pravu si :thumbup:

Samo funkcionalnost, yebo izgled i šminkeraj.. Lumia 930 mi je uvijek bila predobar telefon, baš me zanima nasljednik iste. Sigurno će biti stroj s predobrim dizajnom, kamerom i Win10. Moglo bi se i o tome razmisliti
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#18314 Re: Android OS

Post by Raigor Stonehoof »

funkcionalnost i telefon sa windowsima :? :D ne ide bas u istu recenicu :-D
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#18315 Re: Android OS

Post by Dr Kova »

Raigor Stonehoof wrote:funkcionalnost i telefon sa windowsima :? :D ne ide bas u istu recenicu :-D
Funkcionalnost u opštem smislu, da ne patim od šminke i sl :mrgreen:
A Lumia 930 mi je drama, iako uvijek koristim android
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#18316 Re: Android OS

Post by Qler »

Raigor Stonehoof wrote:funkcionalnost i telefon sa windowsima :? :D ne ide bas u istu recenicu :-D
Jah, kao sto stabilnost i andorid ne idu u istu recenicu... pa skontaj koje verzije su tacne...
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#18317 Re: Android OS

Post by Raigor Stonehoof »

Image

ako je tebi ovo funkcionalno, onda jebiga, svaka cast. meni je nidje veze.
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#18318 Re: Android OS

Post by Qler »

Meni jeste, jer na prvi pogled imam sve informacije, i sve mi je dostupno na jedan klik. Ako nisi koristio, onda ne znas. Puno mi je prakticnije od widgeta, i shortcut-a na androidu. Imam oba, koristim oba, i vjeruj mi da ne WP-u na onaj prvi pogled puno vise informacija dobijem, bez i da podignem telefon. Jebi ga, mozda tebi nema smisla, ali kad ti slozis start kako tebi odgovara, vidis koliko je ovo prakticno

Image
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5608
Joined: 12/10/2014 01:12

#18319 Re: Android OS

Post by skupljac_zeljeza »

Da ubacim i ovo u komparaciju. Kakva su iskustva s ovim OS-om? Kažu da mu je slaba podrška sa aplikacijama, loša kamera u odnosu na Note 4, sporo radi internet u odnosu na iPhone 6, ali sve ostalo navodno za 10.

Image
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#18320 Re: Android OS

Post by Qler »

Pravo kratko sam cackao onaj Z10 mislim, sa ovim novim BB OS-om, furaju malo na meego sa swipe, OS je djelovao fluidno i bez stekanja (telefon je doduse bio haman nov) znam da ga je vlasnik prodao jer je ta podrska za apk bila losa i kamera mu nije neka pljacka. Sto se tice brzine interneta, nije imao zamjerki...
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#18321 Re: Android OS

Post by Quaresma »

Qler wrote:Meni jeste, jer na prvi pogled imam sve informacije, i sve mi je dostupno na jedan klik. Ako nisi koristio, onda ne znas. Puno mi je prakticnije od widgeta, i shortcut-a na androidu. Imam oba, koristim oba, i vjeruj mi da ne WP-u na onaj prvi pogled puno vise informacija dobijem, bez i da podignem telefon. Jebi ga, mozda tebi nema smisla, ali kad ti slozis start kako tebi odgovara, vidis koliko je ovo prakticno
ne kontam zasto neki i dalje koriste instagram beta umjesto 6tag koji je u svakom pogledu bolji od instagram bete koja nije apdejtovana haman dvije godine
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#18322 Re: Android OS

Post by Qler »

Ako ces iskreno, nemam pojma :) imam i 6tag, ali toliko slabo koristim da mi je svejedno :)
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#18323 Re: Android OS

Post by Maharadza »

Qler wrote:
Raigor Stonehoof wrote:funkcionalnost i telefon sa windowsima :? :D ne ide bas u istu recenicu :-D
Jah, kao sto stabilnost i andorid ne idu u istu recenicu... pa skontaj koje verzije su tacne...
Još jedna zabluda i glupost koja je davno "poništena":

http://www.phonearena.com/news/Android- ... .1_id54459

Aktuelno:

http://www.techtimes.com/articles/32936 ... report.htm

Znači taman da ovo nije istina i da je ista stabilnost Androida i balkona, opet dovoljno dobro jer znamo da se balkon vrlo rijetko ruši upravo radi njegove ograničenosti a Android je ipak istinski multitasking OS pa je ovo u neku ruku golem uspjeh vrijedan respecta što je ovako stabilan! :wink:
User avatar
Oligarh
Posts: 874
Joined: 05/06/2010 13:23

#18324 Re: Android OS

Post by Oligarh »

.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#18325 Re: Android OS

Post by Maharadza »



https://play.google.com/store/apps/deta ... obal&hl=hr

Odličan app za TOTALNU kontrolu kao i drastično smanjenje kompletnog data saobraćaja, bilo preko wifi ili 3G! :thumbup:
Post Reply