Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#18026 Re: Android OS

Post by shandrprcSA »

friskyoreo wrote:
shandrprcSA wrote:app za pracenje 3G prometa, preporuka?
Ja koristim ovaj:

https://play.google.com/store/apps/deta ... ndroid.mdm

Solidan je, nije puno komplikovan za postaviti kao druge aplikacije koje sam pokusao koristiti, ne zauzima puno ram-a i nije smor za bateriju. Imas i gore u notifikaciji koliko si utrosio na wifi koliko na 3g, naravno i to se moze iskljuciti ako smeta.
ovaj sam jutros i nabacio i dobar je :D
User avatar
Maharadza
Posts: 16724
Joined: 30/01/2013 15:13

#18027 Re: Android OS

Post by Maharadza »

Zahvaljujem, odlična alternativa drugoj sličnoj aplikaciji, sada samo još odabrati koju ostaviti kao notification:

Image

:mrgreen:

Inače app izgleda nije moguće naći na mobilnom playstore nego samo preko PC-a otvoriti ovaj link gore i tako instalirati na uređaj! :thumbup:
User avatar
Vsvp
Posts: 431
Joined: 13/06/2013 00:46

#18028 Re: Android OS

Post by Vsvp »

Mozete li mi preporuciti neki mobitel shop koji kupuje malo starije telefone .
Hocu da se riješim Nexusa4 a nemam zivaca po piku citati razne zamjene i gluposti .
Hvala .
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#18029 Re: Android OS

Post by agent_zero »

Vsvp wrote:Mozete li mi preporuciti neki mobitel shop koji kupuje malo starije telefone .
Hocu da se riješim Nexusa4 a nemam zivaca po piku citati razne zamjene i gluposti .
Hvala .
Imaš lika na piku otkupljuje mobitele. Profil se zove nešto "manutdinho", tako nekako.
cyber1921
Posts: 192
Joined: 16/01/2015 19:12

#18030 Re: Android OS

Post by cyber1921 »

Ne znam da li sam na pravom mjestu, ali bih volio da mi preporucite neki android mobitel do 350KM
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#18031 Re: Android OS

Post by agent_zero »

cyber1921 wrote:Ne znam da li sam na pravom mjestu, ali bih volio da mi preporucite neki android mobitel do 350KM
Tu imaš izbora finog izbora, lg g2 mini, lg g3s, lg spirit, xperia m2, galaxy s3 neo, htc desire 610, huawei ascend p6...
User avatar
ja nisam ja
Posts: 1023
Joined: 03/06/2014 09:30
Location: Genije iz Kenije

#18032 Re: Android OS

Post by ja nisam ja »

Naime kako da na galaxy s3 namjestim da mi kontakti na telefonu imaju sliku?Naravno bez da ih skidam.Da uvezu nekako.Stavila sam sync sa fb ali mi je uvezalo sve kontakte koje imam na fb no nemam njihove brojeve.Zelim samo da uveze one koji imaju brojeve
User avatar
ja nisam ja
Posts: 1023
Joined: 03/06/2014 09:30
Location: Genije iz Kenije

#18033 Re: Android OS

Post by ja nisam ja »

Stavljen je ali opet ne pokazuje sliku
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#18034 Re: Android OS

Post by Qler »

Hajte hakeri :) kako da na alcatelu promijenim nacin otklucavanja, da nije da kliznem citav wallpaper sa lijeva na desno, nego nesto ala LG ili samsung... plus, kako promijeniti nacin javljanja, po mogucnosti da samo pritisnem da ne povlacim nista... telefon bi trebalo da je rootan, pobrisao sam bruku aplikacija koje dodju sa njim, bez problema...
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#18035 Re: Android OS

Post by mufa1 »

A da se mozda javis alkatelu sa zahtjevima i zeljama, pa mozda oni ubace vise opcija za lock screen u neki od sledecih modela... Posto ocito je da je prekomplikovano za tebe ukucat u play store lockscreen i sam vidjet sta ti pase...
User avatar
Maharadza
Posts: 16724
Joined: 30/01/2013 15:13

#18036 Re: Android OS

Post by Maharadza »

mufa1 wrote:A da se mozda javis alkatelu sa zahtjevima i zeljama, pa mozda oni ubace vise opcija za lock screen u neki od sledecih modela... Posto ocito je da je prekomplikovano za tebe ukucat u play store lockscreen i sam vidjet sta ti pase...
Pošto je MS fanboy, neka proba ovaj locker:

https://play.google.com/store/apps/deta ... osoft.next

Dosta dobar! :thumbup:

A za drugi zahtjev samo u playstore ukuca "caller screen" i biraj! 8)
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#18037 Re: Android OS

Post by Qler »

Probao sam ja vec par ovih lockscreena ali nekako djeluju jeftino, ono moram ugasiti fabrički pa da ovaj ide preko njega... A za javljanje ovo nisam tražio iskreno nisam znao da ima....
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#18038 Re: Android OS

Post by Qler »

Bez zajebancije, koji bi mi lockscreen i ovaj za javljanje preporucili. Ne trebaju mi widgeti, dodatci, samo da se otkljuca po povlacenjem u bilo koju stranu kao lg ili samsung... I da se javlja na dodir ne na povlacenje... Ako ima preporuka bio bih zahvalan.
User avatar
Maharadza
Posts: 16724
Joined: 30/01/2013 15:13

#18039 Re: Android OS

Post by Maharadza »

Qler wrote:Probao sam ja vec par ovih lockscreena ali nekako djeluju jeftino, ono moram ugasiti fabrički pa da ovaj ide preko njega... A za javljanje ovo nisam tražio iskreno nisam znao da ima....
Šta je to "jeftino" u tome da ukineš prethodni "default"-ni app za određenu operaciju i zamijeniš ga novim?! :roll:

Inače na iOS-u i wp-u to nije "jeftino" jer NE POSTOJI! :P
Qler wrote:Bez zajebancije, koji bi mi lockscreen i ovaj za javljanje preporucili. Ne trebaju mi widgeti, dodatci, samo da se otkljuca po povlacenjem u bilo koju stranu kao lg ili samsung... I da se javlja na dodir ne na povlacenje... Ako ima preporuka bio bih zahvalan.
A ja sam ti bez zahebancije predložio playstore i ukucaj "call screen" i izaberi, evo ih par onako na prvu:

https://play.google.com/store/apps/deta ... owveld.ucs
https://play.google.com/store/apps/deta ... usincallui
https://play.google.com/store/apps/deta ... reen.trial
https://play.google.com/store/apps/deta ... llerscreen

Full lista: https://play.google.com/store/search?q= ... een&c=apps

Biraj! 8-)
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#18040 Re: Android OS

Post by Qler »

Ima i na wp-u da mijenjas lockscreen, nego jednostavno ftino jer nekako ne zijeni defaultni kao npr launcher, nego je aplikacija preko defaultnog.... Tako mi djeluje... Probat cu next...
User avatar
Maharadza
Posts: 16724
Joined: 30/01/2013 15:13

#18041 Re: Android OS

Post by Maharadza »

Qler wrote:Ima i na wp-u da mijenjas lockscreen, nego jednostavno ftino jer nekako ne zijeni defaultni kao npr launcher, nego je aplikacija preko defaultnog.... Tako mi djeluje... Probat cu next...
I lockscreen je zaseban app u odnosu na trenutni launcher koji koristiš, zato možeš i kombinovati lockscreen/launcher kako hoćeš! ;-)
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#18042 Re: Android OS

Post by Qler »

Evo sad sam snimio Next, izgleda dobar. Nisi ti skontao mene mislim. Znam ja kako to sve radi, nego sam ja, mislim na Alcatel Hero, snimio ovako neki lockscreen, ali fazon je bio sto ga nisi mogao staviti kao ono default (ala browser, arhiver, player...) nego je bio jednostavno kao layer preko sistemskog. Npr. ako ostavim u opcijama swipe to unlock, kad zakljucam i otkljucam, taj locker ono povucem da otkljucam, a ono me doceka defaultni... to je bio problem. Ovo sad izgleda radi kako treba. Sad jos da nadjem ovaj za javljanje bit ce milina. Hebe me sto sam ljevak, i onda mi sve naopako na ovom telefonu, nikako ne odgovara ljevacima....
User avatar
Maharadza
Posts: 16724
Joined: 30/01/2013 15:13

#18043 Re: Android OS

Post by Maharadza »

Qler wrote:Evo sad sam snimio Next, izgleda dobar. Nisi ti skontao mene mislim. Znam ja kako to sve radi, nego sam ja, mislim na Alcatel Hero, snimio ovako neki lockscreen, ali fazon je bio sto ga nisi mogao staviti kao ono default (ala browser, arhiver, player...) nego je bio jednostavno kao layer preko sistemskog. Npr. ako ostavim u opcijama swipe to unlock, kad zakljucam i otkljucam, taj locker ono povucem da otkljucam, a ono me doceka defaultni... to je bio problem. Ovo sad izgleda radi kako treba. Sad jos da nadjem ovaj za javljanje bit ce milina. Hebe me sto sam ljevak, i onda mi sve naopako na ovom telefonu, nikako ne odgovara ljevacima....
Ako je iole dobar locker treba imati opciju da automatski ukine trenutni lock screen ili barem tebi da opciju da njega izabereš kao default-ni! Inače, next locker odličan! :thumbup:
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#18044 Re: Android OS

Post by Qler »

Ja odavno koristim Nova launcher i kako mijenjam andoride, samo radim restore postavki i milina. Za minutu gotovo. Ali me ovo otkljucavanje sa lijeva na desno kao ljevaka nervira :) ali ovaj locker je dobar. Uzeo sam sad Alcatel Idol X+ (octa core, 2GB RAM-a) i hocu njega malo duze da zadrzim, pa reko da sredim ove sitnice. I sta sam sad saznao (trazio sam nema rjesenja) nema mogucnosti da sa store-a izbrisem stare telefone (ima ih jedno 10-15) koje sam registrovao... imam sad listu od HTC Legend-a do Note 4 :) tamo... i ovaj asus caller mi je super, ali ne znam zasto, nije kompatibilan sa ovim alcatelom, ne mogu ga snimiti... probat cu ovu kopiju iphone-a...

edit:

evo i ovaj next, ostavio ga minutu i kad ga otkljucam doceka me alcatelov lockscrren... ugasio sam ga sad u podesavanjima, valjda ce raditi kako treba sve...
User avatar
ja nisam ja
Posts: 1023
Joined: 03/06/2014 09:30
Location: Genije iz Kenije

#18045 Re: Android OS

Post by ja nisam ja »

Koja je najbolja aplikacija za navigaciju ?
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#18046 Re: Android OS

Post by boshniak »

ja nisam ja wrote:Koja je najbolja aplikacija za navigaciju ?
Igo Primo
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#18047 Re: Android OS

Post by friskyoreo »

Qler wrote:
edit:

evo i ovaj next, ostavio ga minutu i kad ga otkljucam doceka me alcatelov lockscrren... ugasio sam ga sad u podesavanjima, valjda ce raditi kako treba sve...
Samo idi u postavke i izaberi screen lock: none. A ovaj svoj sto si instalirao, on ce raditi svoj posao normalno.
User avatar
Maharadza
Posts: 16724
Joined: 30/01/2013 15:13

#18048 Re: Android OS

Post by Maharadza »

friskyoreo wrote:
Qler wrote:
edit:

evo i ovaj next, ostavio ga minutu i kad ga otkljucam doceka me alcatelov lockscrren... ugasio sam ga sad u podesavanjima, valjda ce raditi kako treba sve...
Samo idi u postavke i izaberi screen lock: none. A ovaj svoj sto si instalirao, on ce raditi svoj posao normalno.
Ako ni to ne pomogne instaliraj ovo:

https://play.google.com/store/apps/deta ... lock&hl=hr

I trebalo bi skroz ukinuti glavni lock screen, a ima i svoj widget pa ga pališ/gasiš po potrebi! :thumbup:
User avatar
ja nisam ja
Posts: 1023
Joined: 03/06/2014 09:30
Location: Genije iz Kenije

#18049 Re: Android OS

Post by ja nisam ja »

Igo primo instaliran ali cu ga brisati,Ne znam uopste kako staviti pocetnu tacku i adresu
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#18050 Re: Android OS

Post by quarterback »

boshniak wrote:
ja nisam ja wrote:Koja je najbolja aplikacija za navigaciju ?
Igo Primo
sad si otvorio vrata pakla / dzehenema

:evil:
Post Reply