Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
probook
Posts: 4594
Joined: 13/10/2013 22:38

#17176 Re: Android OS

Post by probook »

Jesi li probao Here navigaciju. Nema 'ebavanja oko mapa, rezolucije ovog onog, sve iz programa radis i besplatna je
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31539
Joined: 16/04/2011 18:46

#17177 Re: Android OS

Post by skafiskafsnjak »

Imam vec na mob. Najbolje je sto skines mape pa korisis offline. Ali eto, nekada nisu detaljne kao iGo pa volim da imam dvoje opcije :)
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#17178 Re: Android OS

Post by quarterback »

skafiskafsnjak wrote:Imam vec na mob. Najbolje je sto skines mape pa korisis offline. Ali eto, nekada nisu detaljne kao iGo pa volim da imam dvoje opcije :)
ako ti ne gori posaljem ti za koji dan
User avatar
drinkoholic
Posts: 36
Joined: 12/03/2014 09:25

#17179 Re: Android OS

Post by drinkoholic »

Evo izgleda Samsung konačno došao pameti i počeo slušati korisnike :thumbup:
Sve više se radujem ovom S6 :izet:

http://www.smartphonehrvatska.com/2015/ ... -ne-treba/
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#17180 Re: Android OS

Post by Maharadza »

drinkoholic wrote:Evo izgleda Samsung konačno došao pameti i počeo slušati korisnike :thumbup:
Sve više se radujem ovom S6 :izet:

http://www.smartphonehrvatska.com/2015/ ... -ne-treba/
Rano su se sjetili...ali bolje ikad nego nikad! :mrgreen:

Inače, izgleda da će LG i sa G4 ostati pri plastici, ali će i dalje furati izmjenjivu bateriju i microSD slot?! :thumbup:

Image

http://www.androidauthority.com/report- ... ic-596211/
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#17181 Re: Android OS

Post by supercali »

skafiskafsnjak wrote:Koje mape koristite za iGo navigaciju ?
Moze neki link :)
Pa koristis zadnje moguce i ja preferiram navteq umjesto teleatlas
User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#17182 Re: Android OS

Post by Quaresma »

samo da ostane ista rezolucija, iovako 2k je previše

ista rezolucija, jača baterija > phone of the year
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#17183 Re: Android OS

Post by quarterback »

kako napraviti da se pojedini wav fajlovi ne prikazuju u playerima, npr sound alerts of igo-a kada pokrenem npr default music app su mi prvi na play listi, ok mogu ih izbjeci ako podesim da se pleja album ili folder ali ako spojim slusalice i krene automatski sviranje opet pocne da mi svira te alerte

da se izbjegne skeniranje slika od galerija app postoji nomedia.apk medjutim cini se da ne radi kod muzika

hvala
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#17184 Re: Android OS

Post by Maharadza »

quarterback wrote:kako napraviti da se pojedini wav fajlovi ne prikazuju u playerima, npr sound alerts of igo-a kada pokrenem npr default music app su mi prvi na play listi, ok mogu ih izbjeci ako podesim da se pleja album ili folder ali ako spojim slusalice i krene automatski sviranje opet pocne da mi svira te alerte

da se izbjegne skeniranje slika od galerija app postoji nomedia.apk medjutim cini se da ne radi kod muzika

hvala
Izbjegneš tako što koristiš npr poweramp player (ili neki drugi) i pod settings - folders & library - music folders, označiti foldere sa muzikom koje želiš dodati u library, dok će sve ostale ignorisati. ;)
Quaresma wrote:samo da ostane ista rezolucija, iovako 2k je previše

ista rezolucija, jača baterija > phone of the year
Slažem se, a to su već izgleda skontali ako pogledaš novi g flex 2 gdje su zadržali 1080p rezu a ubacili jači hardver (u odnosu na G3), što je po meni odlično, mada iskreno nema velike nade da će G4 imati manju rezoluciju od G3,ipak će i 2k vremenom postati 'mainstream' kao što je i 1080p.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#17185 Re: Android OS

Post by supercali »

quarterback wrote:kako napraviti da se pojedini wav fajlovi ne prikazuju u playerima, npr sound alerts of igo-a kada pokrenem npr default music app su mi prvi na play listi, ok mogu ih izbjeci ako podesim da se pleja album ili folder ali ako spojim slusalice i krene automatski sviranje opet pocne da mi svira te alerte

da se izbjegne skeniranje slika od galerija app postoji nomedia.apk medjutim cini se da ne radi kod muzika

hvala
Stavis da ti skenira samo duze od pola minute recimo ili minut jer svi ti sound traju po par sekundi
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#17186 Re: Android OS

Post by quarterback »

hvala momci, nisam nasao ovo da kazem playeru da skenira samo duze pjesme u ovom audio playeru koji dodje sa androidom 4.4.2 tako da cu vjerovatno morati instalirati neki drugi malo pametniji player :)

hvala :thumbup:
Rob_Atl
Posts: 5333
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#17187 Re: Android OS

Post by Rob_Atl »

Poceli su da reklamiraju S6 ovdje u americi , ali pise coming soon , sad kad ce ne znam. Vidim da 10 aprila pustaju u UK i Indiji , cuj Indiji jebla ih indija. Ne mogu da docekam vise poludi sa ovom tricom :D
User avatar
MeanMachine
Posts: 1175
Joined: 09/03/2011 20:47

#17188 Re: Android OS

Post by MeanMachine »

quarterback wrote:hvala momci, nisam nasao ovo da kazem playeru da skenira samo duze pjesme u ovom audio playeru koji dodje sa androidom 4.4.2 tako da cu vjerovatno morati instalirati neki drugi malo pametniji player :)

hvala :thumbup:
Što se tiče music player-a moje iskustvo je takvo da su Poweramp i N7 Music Player defintivno najbolje aplikacije za tu namjenu (prije svega Poweramp). Obzirom da se ove dvije aplikacije plaćaju u Play Store-u kome to ne odgovara ima i neke besplatne opcije poput Music Player : Rocket Player ili MixZing Music Player (tu bih opet prednost u odabiru dao Rocket Playeru koji nudi i "in-app purchase" ali mislim da je besplatna verzija sasvim dovoljna).

Za stock player koji nema puno opcija neki su koristili "rezervno" rješenje za izbacivanje tih manjih audio file-ova iz playliste. Prvo se na PC-u napravi file u notepadu u kojem piše ".nomedia" ili nešto slično tome (ne sjećam se toga baš najbolje, ali tu je uvijek Mr.Google da pomogne oko rješenja). Zatim se taj file ubaci u svaki folder na telefonu u kojem se nalaze audio file-ovi koje ne želiš da imaš u playlisti (npr. tonovi zvona i notifikacija). Nakon reboota ovi file-ovi se više ne bi trebali pojavljivati u music playeru telefona. Problem je, međutim, što se ovim postupkom "skriveni" tonovi više ne vide ni u sistemskim postavkama kada npr. želiš promijeniti ton zvona ili notifikacije zbog čega bi ih morao ručno u nekom file browseru naći i odabrati opciju "set as ringtone". Zbog toga mislim da su alternativni music playeri ipak bolje rješenje.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#17189 Re: Android OS

Post by quarterback »

Hvala drugar, uvijek detaljan i sa korisnim informacijama :thumbup:

Imam program nomedia i mislio sam da ne radi a u stvari nisam restartao telefon :)
OK mi je da instaliram i neki drugi svakako ali kako rijetko slusam muziku na telefonu preferiram stock rjesenje :)

hvala puno drug jos jednom, svaka cast !

edit
tek sam nedavnom zamjenom telefona poceo primjecivati nesto sto sam tek ovlas procitao, kao sa ne znam kojom verijom androida softveri ne mogu da pisu po sd kartici vise, maloprije sam restartao telefon i vidio da i dalje vidim one fajlove, probao ponovo da ih oznacim preko nomedia, i opet nije islo, uzmem total commander i krenem rucno prekopirati nomedia fajl kad ono android ne da da ga prebacim u drugi folder, kaze moras rootovati telefon za ovo...

jesam li ja prespavao tako bitnu promjenu? pa nije valjda da nam android postaje gluhobilonedajboze iBalkon?
merdas
Posts: 44
Joined: 05/02/2013 18:44

#17190 Re: Android OS

Post by merdas »

Da li je izasao update za s4 na lolipop?
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#17191 Re: Android OS

Post by supercali »

quarterback wrote:Hvala drugar, uvijek detaljan i sa korisnim informacijama :thumbup:

Imam program nomedia i mislio sam da ne radi a u stvari nisam restartao telefon :)
OK mi je da instaliram i neki drugi svakako ali kako rijetko slusam muziku na telefonu preferiram stock rjesenje :)

hvala puno drug jos jednom, svaka cast !

edit
tek sam nedavnom zamjenom telefona poceo primjecivati nesto sto sam tek ovlas procitao, kao sa ne znam kojom verijom androida softveri ne mogu da pisu po sd kartici vise, maloprije sam restartao telefon i vidio da i dalje vidim one fajlove, probao ponovo da ih oznacim preko nomedia, i opet nije islo, uzmem total commander i krenem rucno prekopirati nomedia fajl kad ono android ne da da ga prebacim u drugi folder, kaze moras rootovati telefon za ovo...

jesam li ja prespavao tako bitnu promjenu? pa nije valjda da nam android postaje gluhobilonedajboze iBalkon?
to su sa lp vratili i sad se moze pisati ponovo na karticu
User avatar
askeri
Posts: 95
Joined: 28/11/2013 21:28

#17192 Re: Android OS

Post by askeri »

merdas wrote:Da li je izasao update za s4 na lolipop?
Krenulo je, al' polahko dok stigne do nas.
http://samsung.youmobile.org/
merdas
Posts: 44
Joined: 05/02/2013 18:44

#17193 Re: Android OS

Post by merdas »

askeri wrote:
merdas wrote:Da li je izasao update za s4 na lolipop?
Krenulo je, al' polahko dok stigne do nas.
http://samsung.youmobile.org/
Kao da vidjeh da su pustili za s4 i kod nas na ovom linku.. znaci da ocekujem u nekih 15-20 dana?
User avatar
askeri
Posts: 95
Joined: 28/11/2013 21:28

#17194 Re: Android OS

Post by askeri »

merdas wrote:
askeri wrote:
merdas wrote:Da li je izasao update za s4 na lolipop?
Krenulo je, al' polahko dok stigne do nas.
http://samsung.youmobile.org/
Kao da vidjeh da su pustili za s4 i kod nas na ovom linku.. znaci da ocekujem u nekih 15-20 dana?
Ne žuri, ništa spektakularno, imam ja leaked Lollipop na S4 i9505, nije velika razlika u odnosu na KK. Možda se i vratim nazad.
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#17195 Re: Android OS

Post by zipoo »

Zna li neko do čega bi moglo biti kad kamera neće na n5. Javlja da je došlo do greške i izbaci me. Isto tako kad upalim svjetlo desi se da se samo ugasi i poslije toga nastane problem sa kamerom. Moram telefon restartovat.
I evo već par dana mobitel mi traži da ukucam pin od kartice, ali se ne ugasi tj. ne restartuje se.

Ima li neko sličnih problema ?

I gdje bi mogao uzeti original punjač za n5 ?
brazzo19
Posts: 3163
Joined: 25/09/2008 13:43

#17196 Re: Android OS

Post by brazzo19 »

Jedno pitanje. Ovako Samsung galaxy trend lite je u pitanju i ovo mi se desava, znaci svaki put kada ga zakljucam ili kada ode u "sleep mode" telefon se nakon minut dvije jednostavno resetuje, isto tako mi se desi kada ga zakljucam i kad ekran pocrni onda kada hocu da ga otkljucam jednostavno ne reaguje i moram ga resetovat, znaci nesto mi se desi samo kad ode u sleep mode dok recimo kada mu radi display mogu sat vremena surfati igrati igrice tipkati po telefonu sve radi bez problema dok cim se sam zakljuca i ode u sleep mode ili ga ja zakljucam sam se resetuje sam od sebe, probao sam sa 3-4 razlicita softwera i nista opet sve isto, jeli imao neko slican problem ovakav ili da li se rijesit i jeli skup popravak, hitno mi treba bilo kakav savjet ili pomoc, hvala unaprijed !
User avatar
drinkoholic
Posts: 36
Joined: 12/03/2014 09:25

#17197 Re: Android OS

Post by drinkoholic »

Evo prvi test baterije za S6. Meni za moje potrebe dobra, trenutno ni na S5 ne postizem bolje rezultate. Navečer ga stavim na punjač bez obzira koliko je još ostalo baterije i to je to.

http://www.smartphonehrvatska.com/2015/ ... -baterije/
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#17198 Re: Android OS

Post by quarterback »

kad smo kod baterija blago sam sokiran sa note 3, preko 4 dana traje, stoji da ja nisam neko ko non stop cacka telefon, ali opet :shock:
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#17199 Re: Android OS

Post by Maharadza »

quarterback wrote:kad smo kod baterija blago sam sokiran sa note 3, preko 4 dana traje, stoji da ja nisam neko ko non stop cacka telefon, ali opet :shock:
Ma i to ovisi od pojedinca, npr. buraz ima isti telefon pa samo šta radi žali se na bateriju! Mada je on jedan od onih što čekaju da ista spadne na 2% i onda traži punjač! :mrgreen:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#17200 Re: Android OS

Post by quarterback »

ma naravno ali opet mi je šok, note2 mi je trajao 2 dana, ovaj bas prekucava
Post Reply