Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
saxton
Posts: 58
Joined: 22/08/2012 01:38

#16551 Re: Android OS

Post by saxton »

Buckethead wrote:
saxton wrote: Hvala na brzom odogovoru :) :thumbup:
Nema na čemu, ako ti je 4.4.2 Kitkat nebrendirani, update ti je dostupan preko Samsung kiesa. Sretno :thumbup:
Nisam radio root jer bih izgubio garanciju, na tel je instaliran orginalni njegov software sto dodje. Ma da imam zelju da ga root-am i nabacim neki dobar custom room :) ali o tom po tom kad izadje garancija ;)
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#16552 Re: Android OS

Post by Dr Kova »

saxton wrote:
Nisam radio root jer bih izgubio garanciju, na tel je instaliran orginalni njegov software sto dodje. Ma da imam zelju da ga root-am i nabacim neki dobar custom room :) ali o tom po tom kad izadje garancija ;)
Nemam ni ja root, već sam preko Samsung Kiesa instalirao Samsungov oficijelni 5.0 lollipop, i dalje je pod garancijom, sve je regularno.
saxton
Posts: 58
Joined: 22/08/2012 01:38

#16553 Re: Android OS

Post by saxton »

Buckethead wrote:
saxton wrote:
Nisam radio root jer bih izgubio garanciju, na tel je instaliran orginalni njegov software sto dodje. Ma da imam zelju da ga root-am i nabacim neki dobar custom room :) ali o tom po tom kad izadje garancija ;)
Nemam ni ja root, već sam preko Samsung Kiesa instalirao Samsungov oficijelni 5.0 lollipop, i dalje je pod garancijom, sve je regularno.[/quot

Mozes li mi reci utiske kako ti se cini Lollipop?
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#16554 Re: Android OS

Post by Dr Kova »

saxton wrote: Mozes li mi reci utiske kako ti se cini Lollipop?
Preuzeli su Material design, meni je vizuelno sve prelijepo. Promjenili su notification panel, bijela boja dominira u postavkama, (što na prvu može biti čudno jer Amoled ekrani troše više struje tako), no nisam primjetio veću potrošnju baterije, sve je to u pet deka. Za sada nema tog camera buga. Ispoliran je dosta, nije još na razini Nexusa, ali je pravo brz. S apdejtom je došo Note 4 lock screen i fora je baš. Senzor čitača otisaka prstiju je unaprijeđen, ali je i dalje daleko od savršenog. Jedine zamjerke, što recimo Zedge često crasha (vjerovatno nije optimiziran za Art runtime). Ja sam lično prezadovoljan!

chekiraj ovaj link za više informacija, da ti ja ne filozofiram

http://www.phonearena.com/news/Samsung- ... on_id64756
saxton
Posts: 58
Joined: 22/08/2012 01:38

#16555 Re: Android OS

Post by saxton »

Buckethead wrote:
saxton wrote: Mozes li mi reci utiske kako ti se cini Lollipop?
Preuzeli su Material design, meni je vizuelno sve prelijepo. Promjenili su notification panel, bijela boja dominira u postavkama, (što na prvu može biti čudno jer Amoled ekrani troše više struje tako), no nisam primjetio veću potrošnju baterije, sve je to u pet deka. Za sada nema tog camera buga. Ispoliran je dosta, nije još na razini Nexusa, ali je pravo brz. S apdejtom je došo Note 4 lock screen i fora je baš. Senzor čitača otisaka prstiju je unaprijeđen, ali je i dalje daleko od savršenog. Jedine zamjerke, što recimo Zedge često crasha (vjerovatno nije optimiziran za Art runtime). Ja sam lično prezadovoljan!

chekiraj ovaj link za više informacija, da ti ja ne filozofiram

http://www.phonearena.com/news/Samsung- ... on_id64756

Hvala druze mozda vec za vikend da nabacim Lollipop :)
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#16557 Re: Android OS

Post by Dr Kova »

:lol: HTC Galaxy :mrgreen:
User avatar
drinkoholic
Posts: 36
Joined: 12/03/2014 09:25

#16558 Re: Android OS

Post by drinkoholic »

Pozdrav ljudi,
Imam s5 bh telecom a obzirom da još nema lollipop update za bht planiram preko odina ubacit oficijelni rom za BiH ili možda njemačku. E sad, da li je neko od vas to radio ili da ipak čekam službeni bht update? Kako ste zadovoljni sa lollipopom na s5, čitam na nekim forumima da su ljudi totalno nezadovoljni i ne savjetuju još prelazak pa me interesuje sta vi koji imate 5.0 mislite...
Pozdrav
User avatar
ODB
Posts: 1403
Joined: 09/11/2014 02:48

#16559 Re: Android OS

Post by ODB »

Kako rješavate nemogućnost instaliranja app kada piše da nema dovoljno memorije a zapravo je ima i na internoj (103MB) i SD (8.6GB) ?
Ne mogu app od 12 MB da instaliram.
Googlam i opet nigdje konkretan odgovor nema,spominje se reboot ?

Xpera C ,Jelly Bean 4.2.2

Nekada je pomagalo resetovanje tela,sada ništa.
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#16560 Re: Android OS

Post by shandrprcSA »

je li sta rjeseno sa 5.0.2 sto se tice baterije?
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#16561 Re: Android OS

Post by Dr Kova »

drinkoholic wrote:Pozdrav ljudi,
Imam s5 bh telecom a obzirom da još nema lollipop update za bht planiram preko odina ubacit oficijelni rom za BiH ili možda njemačku. E sad, da li je neko od vas to radio ili da ipak čekam službeni bht update? Kako ste zadovoljni sa lollipopom na s5, čitam na nekim forumima da su ljudi totalno nezadovoljni i ne savjetuju još prelazak pa me interesuje sta vi koji imate 5.0 mislite...
Pozdrav

imao ja bht isto, i flasham neoficijelni za BH preko odina i odradim update preko kiesa na 5.0. Sve sam napisao par postova iznad, kod mene sve radi predobro
User avatar
muxa
Posts: 489
Joined: 07/10/2014 23:09

#16562 Re: Android OS

Post by muxa »

Coolpad najavio Lolipop za sve F1 i F2 modele :thumbup:
User avatar
Burkoff
Posts: 258
Joined: 02/07/2012 15:57

#16563 Re: Android OS

Post by Burkoff »

ODB wrote:Kako rješavate nemogućnost instaliranja app kada piše da nema dovoljno memorije a zapravo je ima i na internoj (103MB) i SD (8.6GB) ?
Ne mogu app od 12 MB da instaliram.
Googlam i opet nigdje konkretan odgovor nema,spominje se reboot ?

Xpera C ,Jelly Bean 4.2.2

Nekada je pomagalo resetovanje tela,sada ništa.
Pokusaj dismount externe memorije pa onda instalirati. Kao drugo mozes nesto cut sa interne na externu i onda da instaliras i da to opet vratis gdje je bilo. Kao trece izbrisi cache memoriju fb aplikacije ako imas pa ces morati ponovo da se logujes.
User avatar
djigibau
Posts: 337
Joined: 16/02/2006 11:21
Location: Sarajevo

#16564 Re: Android OS

Post by djigibau »

Pozz,
Neki dan poslije zadnjeg update-a Chrome pojavila mi se nortifikacija za sinhronizaciju koja trazi
prijavu preko Google racna kada upisem password prijavljuje da je netacan. Zna li neko o cemu se u stvari radi?
Uredjaj je Samsung tab 2014 editiona evo i screnshot istog.
Image
Hvala.
User avatar
drinkoholic
Posts: 36
Joined: 12/03/2014 09:25

#16565 Re: Android OS

Post by drinkoholic »

Jel se kome desilo da nakon update-a na lollipop (galaxy s5) nestane stabilizacija slike u postavkama kamere?? Ja juce ubacio preko odina oficijelni 5.0 za UK, ne brendiran, i sve je ok kad danas vidim da nema stabilizacije ili je ne znam naci...da li da probam sa drugim rom-om ili da se vratim na KitKat?
Pozz
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#16566 Re: Android OS

Post by Dr Kova »

drinkoholic wrote:Jel se kome desilo da nakon update-a na lollipop (galaxy s5) nestane stabilizacija slike u postavkama kamere?? Ja juce ubacio preko odina oficijelni 5.0 za UK, ne brendiran, i sve je ok kad danas vidim da nema stabilizacije ili je ne znam naci...da li da probam sa drugim rom-om ili da se vratim na KitKat?
Pozz

Nemam je ni ja :)
User avatar
drinkoholic
Posts: 36
Joined: 12/03/2014 09:25

#16567 Re: Android OS

Post by drinkoholic »

Buckethead wrote:
drinkoholic wrote:Jel se kome desilo da nakon update-a na lollipop (galaxy s5) nestane stabilizacija slike u postavkama kamere?? Ja juce ubacio preko odina oficijelni 5.0 za UK, ne brendiran, i sve je ok kad danas vidim da nema stabilizacije ili je ne znam naci...da li da probam sa drugim rom-om ili da se vratim na KitKat?
Pozz

Nemam je ni ja :)
Ocito je onda neki bug ne bih rekao da su je izbacili, jedino ako je nisu zamjenili sa opcijon "automatsko nocno prepoznavanje" jer mi je to sad na mjestu stabilizacije a ovu opciju nisam primjetio na 4.4.2 . Bas kad pomislim kako je samsung uspio nesto dobro napravit uvijek me "poliju kantom hladne vode" :shock:
axe22
Posts: 1778
Joined: 11/03/2013 21:21

#16568 Re: Android OS

Post by axe22 »

drinkoholic wrote:
Ocito je onda neki bug ne bih rekao da su je izbacili, jedino ako je nisu zamjenili sa opcijon "automatsko nocno prepoznavanje" jer mi je to sad na mjestu stabilizacije a ovu opciju nisam primjetio na 4.4.2 . Bas kad pomislim kako je samsung uspio nesto dobro napravit uvijek me "poliju kantom hladne vode" :shock:
Isto cudo samo drugi naziv.
User avatar
drinkoholic
Posts: 36
Joined: 12/03/2014 09:25

#16569 Re: Android OS

Post by drinkoholic »

axe22 wrote:
drinkoholic wrote:
Ocito je onda neki bug ne bih rekao da su je izbacili, jedino ako je nisu zamjenili sa opcijon "automatsko nocno prepoznavanje" jer mi je to sad na mjestu stabilizacije a ovu opciju nisam primjetio na 4.4.2 . Bas kad pomislim kako je samsung uspio nesto dobro napravit uvijek me "poliju kantom hladne vode" :shock:
Isto cudo samo drugi naziv.
Ako je tako, onda super jer vec sam poceo trazit kako napravit downgrade, mada cu ga vjerojatno i uradit jer mi je baterija katastrofa. Jutros u 11 75% a sada 32% a nista posebno nisam radio.
tabija
Posts: 1155
Joined: 11/12/2012 22:27

#16570 Re: Android OS

Post by tabija »

Puko mi je displej na LG L90.
Ciknuo je u donjem cosku malo ali touch radi bez ikakvih problema...

Koliko bi taj popravak mogao kostati imate li pretpostavku?
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#16571 Re: Android OS

Post by mali Ninja »

nadam se da ce mi neko od vas uspjeti pomoci, imam hobi skupljanje autica i skala modela, sad bi volio naci neki program da "prebacim" te sve autice na mob, slikom i nazivom tj opisom, koji bi mi pomogao kasnije u pretrazi kolekcije.
postoji li nesto, neka aplikacija da skinem?
User avatar
afa87
Posts: 181
Joined: 03/07/2011 00:15

#16572 Re: Android OS

Post by afa87 »

Mozete li mi preporuciti koji da uredjaj uzmem iz ponude BHT? Nista drugo, samo BHT moze
Zapali su mi za oko G3, Z3, M8, desire eye
User avatar
drinkoholic
Posts: 36
Joined: 12/03/2014 09:25

#16573 Re: Android OS

Post by drinkoholic »

afa87 wrote:Mozete li mi preporuciti koji da uredjaj uzmem iz ponude BHT? Nista drugo, samo BHT moze
Zapali su mi za oko G3, Z3, M8, desire eye
Ja da sam na tvom mjestu uzeo bih ili Z3 ili G3. O G3 sve se zna, Z3 ima super kameru koju ce sony jos popeglat sa updateom softvera, super dizajn, vodootporan je, dobar display, mozes je spojit na ps4 preko remote playa, dobra baterija... M8 ima mozda najbolji dizajn i to je to, u svemu ostalom je slabiji od ova dva (barem tako kazu recenzije vecine stranih portala) i kamera mu je najveca mana. Desire eye, po mom misljenju ni po cemu se ne moze naci u drustvu ovih telefona a kod nas u bht-u ima cijenu kao da je flagship.
Ovo je samo moje misljenje i ako ti moze pomoci oko izbora, super.
pozz
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#16574 Re: Android OS

Post by TheHound »

tabija wrote:Puko mi je displej na LG L90.
Ciknuo je u donjem cosku malo ali touch radi bez ikakvih problema...

Koliko bi taj popravak mogao kostati imate li pretpostavku?
U Univarzalno radnji na Grbavici mislim da uzimaju 50KM ako je samo staklo razbijeno a touch radi. Ne znam je li za sve mobitele ista cijena ali mislim da je tu negdje oko 50. Samo obrati paznju, oni stavljaju polovno staklo pa ako bas zelis da ti stave novo naznaci im to.
User avatar
Maharadza
Posts: 16724
Joined: 30/01/2013 15:13

#16575 Re: Android OS

Post by Maharadza »

TheHound wrote:
tabija wrote:Puko mi je displej na LG L90.
Ciknuo je u donjem cosku malo ali touch radi bez ikakvih problema...

Koliko bi taj popravak mogao kostati imate li pretpostavku?
U Univarzalno radnji na Grbavici mislim da uzimaju 50KM ako je samo staklo razbijeno a touch radi. Ne znam je li za sve mobitele ista cijena ali mislim da je tu negdje oko 50. Samo obrati paznju, oni stavljaju polovno staklo pa ako bas zelis da ti stave novo naznaci im to.
Zato ima kimtec ili stanić servis (oficijelni za lg) gdje dobije garanciju od 3 mjeseca na ugrađene dijelove. :thumbup:
Last edited by Maharadza on 26/01/2015 11:37, edited 1 time in total.
Post Reply