Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
SM1967
Posts: 65
Joined: 09/01/2015 13:10

#16501 Re: Android OS

Post by SM1967 »

Poštovanje svima.
Nadam se da primate novog člana ☺

Molio bih vas i za malu pomoć.
Imam Alcatel hero. Mogu li softver update-ovati na 4.4.4? sada je 4.2.2. Koje mi nadogradnje predlažete?

Hvala unaprijed.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#16502 Re: Android OS

Post by Maharadza »

Evo za one sretnike koji su već na Lollipopu jedan odličan app: http://www.androidauthority.com/manual- ... re-580907/

Javite utiske. :thumbup:
Domy31
Posts: 822
Joined: 08/06/2011 18:37

#16503 Re: Android OS

Post by Domy31 »

Jel valja ovo ljudi?
G3
Image
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#16504 Re: Android OS

Post by AmirBaa »

SM1967 wrote:Poštovanje svima.
Nadam se da primate novog člana ☺

Molio bih vas i za malu pomoć.
Imam Alcatel hero. Mogu li softver update-ovati na 4.4.4? sada je 4.2.2. Koje mi nadogradnje predlažete?

Hvala unaprijed.
Imam isti telefon, odlican je, sve super radi ali ovo im zamjeram pravo :( mnogo njihovi slabiji telefoni su presli na 4.4. a ovaj jos na 4.2. stoji. Slao sam im ja mail, kazu samo sto nije izasao update, ali tome ima vec 2 mjeseca :(
SM1967
Posts: 65
Joined: 09/01/2015 13:10

#16505 Re: Android OS

Post by SM1967 »

AmirBaa wrote:
SM1967 wrote:Poštovanje svima.
Nadam se da primate novog člana ☺

Molio bih vas i za malu pomoć.
Imam Alcatel hero. Mogu li softver update-ovati na 4.4.4? sada je 4.2.2. Koje mi nadogradnje predlažete?

Hvala unaprijed.
Imam isti telefon, odlican je, sve super radi ali ovo im zamjeram pravo :( mnogo njihovi slabiji telefoni su presli na 4.4. a ovaj jos na 4.2. stoji. Slao sam im ja mail, kazu samo sto nije izasao update, ali tome ima vec 2 mjeseca :(
Telefon je zvijer za te pare. Imaš li kakav prijedlog šta popraviti?
Hvala
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#16506 Re: Android OS

Post by AmirBaa »

SM1967 wrote:
AmirBaa wrote:
SM1967 wrote:Poštovanje svima.
Nadam se da primate novog člana ☺

Molio bih vas i za malu pomoć.
Imam Alcatel hero. Mogu li softver update-ovati na 4.4.4? sada je 4.2.2. Koje mi nadogradnje predlažete?

Hvala unaprijed.
Imam isti telefon, odlican je, sve super radi ali ovo im zamjeram pravo :( mnogo njihovi slabiji telefoni su presli na 4.4. a ovaj jos na 4.2. stoji. Slao sam im ja mail, kazu samo sto nije izasao update, ali tome ima vec 2 mjeseca :(
Telefon je zvijer za te pare. Imaš li kakav prijedlog šta popraviti?
Hvala
Pa s obzirom da mu tek ima 2 mjeseca a ima garanciju u telecomu, ne bih radio root, tako da moramo cekat da izbace oni update :)
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#16507 Re: Android OS

Post by Kal El »

Ima li ko Sony Xperia T3? Utiske? :mrgreen:
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#16508 Re: Android OS

Post by zrakomlat »

Kal El wrote:Ima li ko Sony Xperia T3? Utiske? :mrgreen:
Imam ja, uzeo u telecomu prije 10-15 dana. Dobar telefon pravo. Malo je povelik, ali je zato dobro tanak, u džep stane sasvim normalno. Uživo jako lijepo izgleda, ljepše nego na slikama, crni je kod mene. Baterija mu traje dva dana sigurno, uđe i u treći. Dobra kamera, displej, dobar zvučnik, u bilo kakvoj galami normalno čuješ sagovornika. Meni je isto zanimljivo kako brzo otvara internet stranice koje nisu prilagođene za mobitele. Kao da surfaš s računara. Tač je dobro osjetljiv, a može se prilagoditi da bude još osjetljiviji, za rad u rukavicama :D.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#16509 Re: Android OS

Post by un1ted »

Da upitam i ovde, ne mogu da instaliram ovu novu pik aplikaciju. Ima li jos neko problema :S ? Znam da je beta, ali da je ne mogu ni instalirait...
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#16510 Re: Android OS

Post by Kal El »

zrakomlat wrote:
Kal El wrote:Ima li ko Sony Xperia T3? Utiske? :mrgreen:
Imam ja, uzeo u telecomu prije 10-15 dana. Dobar telefon pravo. Malo je povelik, ali je zato dobro tanak, u džep stane sasvim normalno. Uživo jako lijepo izgleda, ljepše nego na slikama, crni je kod mene. Baterija mu traje dva dana sigurno, uđe i u treći. Dobra kamera, displej, dobar zvučnik, u bilo kakvoj galami normalno čuješ sagovornika. Meni je isto zanimljivo kako brzo otvara internet stranice koje nisu prilagođene za mobitele. Kao da surfaš s računara. Tač je dobro osjetljiv, a može se prilagoditi da bude još osjetljiviji, za rad u rukavicama :D.
:thumbup: Uzimam ga aBd u pon. nadam se da ce ih tada jos biti,htio danas ali ne radi im glavna u posti (da odmah otplatim rate jednog starijeg telefona) pa cu tek u pon. Valja mi cekati :P

Jesi mozda pitao koju boju imaju sve? Ja bih volio bijeli, ako nema i crni je super :mrgreen:
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#16511 Re: Android OS

Post by Kal El »

un1ted wrote:Da upitam i ovde, ne mogu da instaliram ovu novu pik aplikaciju. Ima li jos neko problema :S ? Znam da je beta, ali da je ne mogu ni instalirait...
Ja sam je upravo instalirao I
i prejako je,jesi sljedio upute? Idi na pik.ba i uradi sta je potrebno :mrgreen:
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#16512 Re: Android OS

Post by zrakomlat »

Kal El wrote:
zrakomlat wrote:
Kal El wrote:Ima li ko Sony Xperia T3? Utiske? :mrgreen:
Imam ja, uzeo u telecomu prije 10-15 dana. Dobar telefon pravo. Malo je povelik, ali je zato dobro tanak, u džep stane sasvim normalno. Uživo jako lijepo izgleda, ljepše nego na slikama, crni je kod mene. Baterija mu traje dva dana sigurno, uđe i u treći. Dobra kamera, displej, dobar zvučnik, u bilo kakvoj galami normalno čuješ sagovornika. Meni je isto zanimljivo kako brzo otvara internet stranice koje nisu prilagođene za mobitele. Kao da surfaš s računara. Tač je dobro osjetljiv, a može se prilagoditi da bude još osjetljiviji, za rad u rukavicama :D.
:thumbup: Uzimam ga aBd u pon. nadam se da ce ih tada jos biti,htio danas ali ne radi im glavna u posti (da odmah otplatim rate jednog starijeg telefona) pa cu tek u pon. Valja mi cekati :P

Jesi mozda pitao koju boju imaju sve? Ja bih volio bijeli, ako nema i crni je super :mrgreen:
E nisam pitao to, crni sam i htio (prethodni bio bijeli), telefon velikih dimenzija u bijeloj boji mi izgleda još veći, a čiko na šalteru me nije ni pitao, samo mi dao ovaj :D. Ako ga ne budu imali, rezerviši ga. Ja sam svoj čekao nekih desetak dana, i taman kad sam ga našao u obližnjem gradu, i mislio otići tamo, zovu me ovi moji, stigao. Svidjet će ti se i ovoj boji, vidjet ćeš.
Bitna stvar kod njega, kažu (a piše i upustvu) da ga puniš minimalno pola sata prije prvog uključivanja. Ja sam čitao više recenzija, i gledao neke na YT, i definitivno odlučio da ga kupim. Nisam pogriješio. Sretno.
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#16513 Re: Android OS

Post by _Reds_ »

Kal El wrote:
zrakomlat wrote:
Kal El wrote:Ima li ko Sony Xperia T3? Utiske? :mrgreen:
Imam ja, uzeo u telecomu prije 10-15 dana. Dobar telefon pravo. Malo je povelik, ali je zato dobro tanak, u džep stane sasvim normalno. Uživo jako lijepo izgleda, ljepše nego na slikama, crni je kod mene. Baterija mu traje dva dana sigurno, uđe i u treći. Dobra kamera, displej, dobar zvučnik, u bilo kakvoj galami normalno čuješ sagovornika. Meni je isto zanimljivo kako brzo otvara internet stranice koje nisu prilagođene za mobitele. Kao da surfaš s računara. Tač je dobro osjetljiv, a može se prilagoditi da bude još osjetljiviji, za rad u rukavicama :D.
:thumbup: Uzimam ga aBd u pon. nadam se da ce ih tada jos biti,htio danas ali ne radi im glavna u posti (da odmah otplatim rate jednog starijeg telefona) pa cu tek u pon. Valja mi cekati :P

Jesi mozda pitao koju boju imaju sve? Ja bih volio bijeli, ako nema i crni je super :mrgreen:

Dobar izbor, i best buy u telekomu u odnosu na cijene na tržištu u cijene telefona u paketu 15.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#16514 Re: Android OS

Post by Maharadza »

un1ted wrote:Da upitam i ovde, ne mogu da instaliram ovu novu pik aplikaciju. Ima li jos neko problema :S ? Znam da je beta, ali da je ne mogu ni instalirait...
Mora izbaciti error (u notification ako instaliraš sa playstore), šta piše?

EDIT: Vidim izbacili novu aplikaciju, moja greška!

Evo prijavio se kao beta tester, instalirao, sve rega! :thumbup:
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#16515 Re: Android OS

Post by Kal El »

@zrakomlat Hvala ti, jedva cekam :) Najvise me privlaci ova baterija (+Stamina mode) i cijena! Ma sve vala paše :mrgreen:

Danas vidio u katologu da je snizenja cijena T3 sa nekih 800KM na 479KM ,hoce li tako ostati?
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#16516 Re: Android OS

Post by zrakomlat »

Kal El wrote:@zrakomlat Hvala ti, jedva cekam :) Najvise me privlaci ova baterija (+Stamina mode) i cijena! Ma sve vala paše :mrgreen:

Danas vidio u katologu da je snizenja cijena T3 sa nekih 800KM na 479KM ,hoce li tako ostati?
Nema na čemu, mislim da će još biti na akciji, jer cijena mu je ipak bila malo jaka, vjerovatno im nije išao po toj cijeni.
User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#16517 Re: Android OS

Post by Quaresma »

cuj cijena T3 bila 800km ? lol
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#16518 Re: Android OS

Post by Kal El »

Quaresma wrote:cuj cijena T3 bila 800km ? lol
749 ako se ne varam
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#16519 Re: Android OS

Post by Truba »

kako isključiti autokorekt u chromeu na androidu :mrgreen: :run:
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#16520 Re: Android OS

Post by zrakomlat »

Htc desire 500, pokreneš kameru, odmah uključi prednju, a opcija za prebacivanje na zadnju nestala, ničim izazvana? Nema je ko da je u zemlju propala. Šta može biti, ako vlasnik ne laže da ništa nije dirao, i da je sve opcije pregledao :D. Nisam još pogledao telefon, pa nisam siguran koliko je ovo tačno, ali dok mi ne dođe do ruka, zna li iko je li to moguće :D ?
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9909
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#16521 Re: Android OS

Post by bordo gandalf »

Kako na aplikaciji facebook-a staviti da mi pokazuje nanovije objave na news feedu trenutno mi pokazuje objave stare i 5-6 dana
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#16522 Re: Android OS

Post by zrakomlat »

bordo gandalf wrote:Kako na aplikaciji facebook-a staviti da mi pokazuje nanovije objave na news feedu trenutno mi pokazuje objave stare i 5-6 dana
Pogledaj gdje ti se nalazi opcija feeds ili novosti, pa izaberi "most recent" tj posljednje objave.
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#16523 Re: Android OS

Post by zrakomlat »

KvaziExpert wrote:kamera je aplikacija kao i sve druge, i dešavaju se greške, probati reboot telefona, pa ako ne pomogne ici na settings>apps>camera pa clear cache
:thumbup:
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9909
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#16524 Re: Android OS

Post by bordo gandalf »

zrakomlat wrote:
bordo gandalf wrote:Kako na aplikaciji facebook-a staviti da mi pokazuje nanovije objave na news feedu trenutno mi pokazuje objave stare i 5-6 dana
Pogledaj gdje ti se nalazi opcija feeds ili novosti, pa izaberi "most recent" tj posljednje objave.
U opcijama nadjem to i pokazuje najnovije ibjavr ali tamo na pocetnoj opet isto
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#16525 Re: Android OS

Post by mufa1 »

Onda imas jako pasivne prijatelje :D
Post Reply