Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10798
Joined: 27/04/2021 22:52

#26301 Re: Android OS

Post by tramvajtrojka »

Mishelinke wrote: 04/10/2023 22:01 Jel izašla 14-ka?
Image

evo upravo je skidam na pixel :izet: :izet:
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#26302 Re: Android OS

Post by Mishelinke »

tramvajtrojka wrote: 04/10/2023 23:48
Mishelinke wrote: 04/10/2023 22:01 Jel izašla 14-ka?
Image

evo upravo je skidam na pixel :izet: :izet:
:thumbup:

Onda kod mene naredni mjesec (ako bude kao i do sada što išlo).
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10798
Joined: 27/04/2021 22:52

#26303 Re: Android OS

Post by tramvajtrojka »

Mishelinke wrote: 05/10/2023 08:51
tramvajtrojka wrote: 04/10/2023 23:48

Image

evo upravo je skidam na pixel :izet: :izet:
:thumbup:

Onda kod mene naredni mjesec (ako bude kao i do sada što išlo).
Image
Image
Image

Pixel je dobio bas hrpu update-a posebno u izgledu, brzina samog uređaja je povecana za nekih 30%, kamera je dobila novi app i bolje ai algoritmi rade u postavkama same kamere, veliki fazon bacaju na ai i bas dosta u postavkama ima u vezi toga
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#26304 Re: Android OS

Post by Mishelinke »

tramvajtrojka wrote: 05/10/2023 08:58
Mishelinke wrote: 05/10/2023 08:51

:thumbup:

Onda kod mene naredni mjesec (ako bude kao i do sada što išlo).
Image
Image
Image

Pixel je dobio bas hrpu update-a posebno u izgledu, brzina samog uređaja je povecana za nekih 30%, kamera je dobila novi app i bolje ai algoritmi rade u postavkama same kamere, veliki fazon bacaju na ai i bas dosta u postavkama ima u vezi toga
Ma Google majstor u optimizaciji. Na Pikselima su prekucai i IOS.

Šteta jedino što se kod nas oficijelno ne može nabaviti :(
User avatar
Peacean
Posts: 2689
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#26305 Re: Android OS

Post by Peacean »

Pixel osmica će dobiti 7 os nadogradnji. Vrlo privlačna ponuda mada će biti skuplji od dosadašnjih serija.
User avatar
xPaco1337
Posts: 1076
Joined: 30/09/2020 14:34

#26306 Re: Android OS

Post by xPaco1337 »

Koji punjač bi i gdje mogao kupiti za S23 ? Da li obicni ovaj Samsungov koji imam jos od A50 moze posluziti ili treba jaci ?
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#26307 Re: Android OS

Post by Qler »

Može poslužiti. Samo je on ja mislim 15W, a obično S23 ide sad do 25W
adsubzero
Posts: 3006
Joined: 08/02/2013 15:52

#26308 Re: Android OS

Post by adsubzero »

Zavisi sta hoce, svaki moze posluziti :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#26309 Re: Android OS

Post by Sanjarko »

Zar ne bi trebalo da ima kupiti u ovim prodavnicama svim skoro opreme za Samsung smartfone? Meni uvijek govorili po prodavnicama da za Samsung smartfone ima kupiti svega, a da znj ove mobitele sta sam ih imao prije nema nista skoro da se kupi.

Ja kupio neku masku za svoj ovaj Samsung sta mi ga je stara prepustila, i zaoblila ga je, ne zulja vise. Ja zadovoljan s njim iako ima manu, kamera. Nema no mirror opcije na kameri, ali sam ja to rijesio instaliranjem Open Camera aplikacije.

Dobar je. Gasi se ekran na dodire, ima opcija dosta, brz je solidno itd. Naspram starijeg ovog Redmi je bolji. A stara se s Redmi preporodila. Nema vise Leagoo kojem je ispuhana baterija bila. Sad s Redmi stara sta se tice baterije mirna danima. :)
User avatar
mirota
Posts: 2350
Joined: 11/01/2018 11:42

#26310 Re: Android OS

Post by mirota »

Leagoo je smece, realno...naravno da se preporodila majka
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#26311 Re: Android OS

Post by Sanjarko »

mirota wrote: 06/10/2023 07:30 Leagoo je smece, realno...naravno da se preporodila majka
5 godina smo ga i ja i ona koristili. Ja 3 godine, ona 2. Preporodila se zena. Govorim joj jutros dat cu ja tebe na neki kurs da te obuce i nauce kako koristiti mobitel. Taj Leagoo je bio neki njihov znj od 145 KM, 2018 godiste ako se ne varam.

Ali ziv jos jb sebe. :shock: :?

Moj ovaj Samsung sad je ok, solidan za taj rang. A i njen sad Redmi, moj bivsi je isto ok, isto solidan za taj rang.
CharakterZnak
Posts: 143
Joined: 29/03/2017 15:56

#26312 Re: Android OS

Post by CharakterZnak »

Razmisljam o kupovini Pixel 7 telefona. Kakav je sto se tice performansi? Podržava li 4g i 5g u BiH? Vidim na OLX se moze naci za oko 1000 KM a za te pare se moze naci S21fe ili neki Xiaomi od kojeg bjezim.
naxx99
Posts: 75
Joined: 10/10/2013 00:30

#26313 Re: Android OS

Post by naxx99 »

CharakterZnak wrote: 11/10/2023 18:17 Razmisljam o kupovini Pixel 7 telefona. Kakav je sto se tice performansi? Podržava li 4g i 5g u BiH? Vidim na OLX se moze naci za oko 1000 KM a za te pare se moze naci S21fe ili neki Xiaomi od kojeg bjezim.
Ja sam bas prije tri sedmice uzeo Pixela 7. Sto se performansi tice, nisam osjetio nikakvo stekanje niti stekucanje, znaci u performansama kida. 4G radi normalno dok Google ima neke restrikcije oko 5G mada se to moze zaobici, mada opet nama to ne predstavlja problem jer i nemamo 5G :D

Baterija mu nije najbolja stvar, a nije toliko ni losa, jer su je sad sa Android 14 malo i popravili. A popravili su i overheating, jer znao se nekad bas zagrijati dok koristis obicne aplikacije tipa Instagram, tipicno za Exynos...
Ali kamere, performanse, AI mogucnosti i softverska podrska bas bas kidaju
CharakterZnak
Posts: 143
Joined: 29/03/2017 15:56

#26314 Re: Android OS

Post by CharakterZnak »

naxx99 wrote: 12/10/2023 10:23
CharakterZnak wrote: 11/10/2023 18:17 Razmisljam o kupovini Pixel 7 telefona. Kakav je sto se tice performansi? Podržava li 4g i 5g u BiH? Vidim na OLX se moze naci za oko 1000 KM a za te pare se moze naci S21fe ili neki Xiaomi od kojeg bjezim.
Ja sam bas prije tri sedmice uzeo Pixela 7. Sto se performansi tice, nisam osjetio nikakvo stekanje niti stekucanje, znaci u performansama kida. 4G radi normalno dok Google ima neke restrikcije oko 5G mada se to moze zaobici, mada opet nama to ne predstavlja problem jer i nemamo 5G :D

Baterija mu nije najbolja stvar, a nije toliko ni losa, jer su je sad sa Android 14 malo i popravili. A popravili su i overheating, jer znao se nekad bas zagrijati dok koristis obicne aplikacije tipa Instagram, tipicno za Exynos...
Ali kamere, performanse, AI mogucnosti i softverska podrska bas bas kidaju
Super. To me zanimalo. Koristim Redmi Note 9 pro vec tri godine i mislim da mu je doslo vrijeme za zamjenu. Telefon je dobar ali zna s vremena na vrijeme da odjednom sam pomjera ekran lijevo desno i pocne spustati kontrolni centar. Poruke dolaze manje vise na vrijeme ali i one takodjer znaju ponekad da kasne ili ih uopće ne registrujem dok ne udjem u samu aplikaciju. Mislio sam uzeti Xiaomi 12 ali zbog sistema sam odustao. Samsung mi je preagresivan u obradi fotografija a ja bas volim da slikam i isprobavam guglove kamere. Mislim da cu uzeti onda Pixel 7.
naxx99
Posts: 75
Joined: 10/10/2013 00:30

#26315 Re: Android OS

Post by naxx99 »

CharakterZnak wrote: 12/10/2023 12:22 Super. To me zanimalo. Koristim Redmi Note 9 pro vec tri godine i mislim da mu je doslo vrijeme za zamjenu. Telefon je dobar ali zna s vremena na vrijeme da odjednom sam pomjera ekran lijevo desno i pocne spustati kontrolni centar. Poruke dolaze manje vise na vrijeme ali i one takodjer znaju ponekad da kasne ili ih uopće ne registrujem dok ne udjem u samu aplikaciju. Mislio sam uzeti Xiaomi 12 ali zbog sistema sam odustao. Samsung mi je preagresivan u obradi fotografija a ja bas volim da slikam i isprobavam guglove kamere. Mislim da cu uzeti onda Pixel 7.

Ja sam imo Poco X3 NFC i ovo mi se bas isto desavalo, i to bas kad mijenja mrezu na 2G tj. kad ulazim u lift pa gubim signal.
A za poruke se isto slazem, jer MIUI je bas ubica pozadinskih aplikacija iako je lijepo usminkan, iznutra je iskasapljen Android koji jedva radi zato sam uvijek i mijenjao saomije na stock android pa evo na kraju i odlucio da uzmem stock experience tj. Pixela

A za kamere se definitivno neces pokajat, ja se svaki put iznenadim kako dobro obradi sliku. Zna nekad pretjerat taj AI ali vecinom su vrh
User avatar
Laplace
Posts: 10445
Joined: 19/11/2012 18:37

#26316 Re: Android OS

Post by Laplace »

CharakterZnak wrote: 12/10/2023 12:22
naxx99 wrote: 12/10/2023 10:23

Ja sam bas prije tri sedmice uzeo Pixela 7. Sto se performansi tice, nisam osjetio nikakvo stekanje niti stekucanje, znaci u performansama kida. 4G radi normalno dok Google ima neke restrikcije oko 5G mada se to moze zaobici, mada opet nama to ne predstavlja problem jer i nemamo 5G :D

Baterija mu nije najbolja stvar, a nije toliko ni losa, jer su je sad sa Android 14 malo i popravili. A popravili su i overheating, jer znao se nekad bas zagrijati dok koristis obicne aplikacije tipa Instagram, tipicno za Exynos...
Ali kamere, performanse, AI mogucnosti i softverska podrska bas bas kidaju
Super. To me zanimalo. Koristim Redmi Note 9 pro vec tri godine i mislim da mu je doslo vrijeme za zamjenu. Telefon je dobar ali zna s vremena na vrijeme da odjednom sam pomjera ekran lijevo desno i pocne spustati kontrolni centar. Poruke dolaze manje vise na vrijeme ali i one takodjer znaju ponekad da kasne ili ih uopće ne registrujem dok ne udjem u samu aplikaciju. Mislio sam uzeti Xiaomi 12 ali zbog sistema sam odustao. Samsung mi je preagresivan u obradi fotografija a ja bas volim da slikam i isprobavam guglove kamere. Mislim da cu uzeti onda Pixel 7.
I meni zna sam display pomjerati stvari po ekranu, završi dva levela na igrici i dobijem nekoliko novih Facebook prijatelja. Bilo je prije oko godinu dana slično pa je nadogradnja riješila problem, u zadnje vrijeme se ponovo pjavio problem.
CharakterZnak
Posts: 143
Joined: 29/03/2017 15:56

#26317 Re: Android OS

Post by CharakterZnak »

Laplace wrote: 12/10/2023 13:24
CharakterZnak wrote: 12/10/2023 12:22
Super. To me zanimalo. Koristim Redmi Note 9 pro vec tri godine i mislim da mu je doslo vrijeme za zamjenu. Telefon je dobar ali zna s vremena na vrijeme da odjednom sam pomjera ekran lijevo desno i pocne spustati kontrolni centar. Poruke dolaze manje vise na vrijeme ali i one takodjer znaju ponekad da kasne ili ih uopće ne registrujem dok ne udjem u samu aplikaciju. Mislio sam uzeti Xiaomi 12 ali zbog sistema sam odustao. Samsung mi je preagresivan u obradi fotografija a ja bas volim da slikam i isprobavam guglove kamere. Mislim da cu uzeti onda Pixel 7.
I meni zna sam display pomjerati stvari po ekranu, završi dva levela na igrici i dobijem nekoliko novih Facebook prijatelja. Bilo je prije oko godinu dana slično pa je nadogradnja riješila problem, u zadnje vrijeme se ponovo pjavio problem.
MIUI kad bi bio ispeglan kako treba, xiaomi telefoni bi bili ubjedljivo najbolji.
User avatar
spree
Posts: 7886
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#26318 Re: Android OS

Post by spree »

pametnije bi im bilo samo da malo prilagode izvorni android. npr kaom sto to radi oneplus. pretjeruju sa miui, posebno u dijelu stednje baterije i nekim temama :-)
Deny25
Posts: 73
Joined: 12/01/2022 02:27

#26319 Re: Android OS

Post by Deny25 »

U zadnjih 4 dana imam problem ne mogu otkljucat samsung galaxy a72 zaledi mi se ekran i moram uraditi onaj reset sta bi moglo biti jel imao ko slicna desavanja
rijads
Posts: 111
Joined: 02/09/2009 21:38

#26320 Re: Android OS

Post by rijads »

Kakvo je prepoznavanje nasih imena ulica itd preko google assistanta i jesu li slucajno dodali hrvatski ?
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#26321 Re: Android OS

Post by shalla »

Da li je još neko osim mene bio dovoljno hrabar i lud da kupi Vivo X90 Pro? :-D
Ja ga koristim mjesec dana, ako nekoga zanima neki moj osvrt...
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#26322 Re: Android OS

Post by mufa1 »

Zasto lud u hrabar.. pa to je flagship, brutalan stroj u svakom pogledu.. Ja sam ga mjerkao, al brate ne mogu onih zakrivljenih ekrana nikako..
User avatar
xoklix
Posts: 2426
Joined: 16/01/2018 16:07

#26323 Re: Android OS

Post by xoklix »

shalla wrote: 23/10/2023 10:10 Da li je još neko osim mene bio dovoljno hrabar i lud da kupi Vivo X90 Pro? :-D
Ja ga koristim mjesec dana, ako nekoga zanima neki moj osvrt...
Nisam kupio,ali razmišljam o kupovini.
Kamera, baterija , OS ? Opleti :mrgreen:
zippoo87
Posts: 15654
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#26324 Re: Android OS

Post by zippoo87 »

shalla wrote: 23/10/2023 10:10 Da li je još neko osim mene bio dovoljno hrabar i lud da kupi Vivo X90 Pro? :-D
Ja ga koristim mjesec dana, ako nekoga zanima neki moj osvrt...
Vivo u Kini u top 5 brendova...a flagship nema da ne valja,od kojeg god da je proizvodjaca.
Imao do prije par dana vivo iqoo 3 sa SD 865 chipsetom...brutalan telefon a posebno dizajn i izrada...u ruci djeluje rock solid a i potezak je ovaj bio,bas se osjeti.Baterija perverzija,ne mozes ootrositi a najjaci chipset u njemu,dakle moze se napraviti stedljiv telefon i sa najjacim chipsetom,kada se hoce.
Sto se tehnologije tice,meni je kineska bolja od zapadne a upravo od straha zapada o jacanju Kine im i uvode raznorazne sankcije a ovi ih opet hebu ...eno Huawei napravio 5g chip iako su 4 godine pod sankcijama 😂
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#26325 Re: Android OS

Post by shalla »

xoklix wrote: 23/10/2023 11:38
shalla wrote: 23/10/2023 10:10 Da li je još neko osim mene bio dovoljno hrabar i lud da kupi Vivo X90 Pro? :-D
Ja ga koristim mjesec dana, ako nekoga zanima neki moj osvrt...
Nisam kupio,ali razmišljam o kupovini.
Kamera, baterija , OS ? Opleti :mrgreen:
Ma u najkraćim crtama ću ti reći, kvalitet fotografija i brzinja punjenja (od 0 do 100 za pola sata) su meni lično sasvim dovoljna 2 argumenta koja su mi opravdala kupovinu. Dizajn je dodatni plus jer mobitel privlači poglede gdje god se pojavim. Kao što rekoste, nije baš da sam kupio kantu (nije ni jeftin) ali sam bio skeptičan jer je realno riječ o manje poznatom brendu. Kada sam gledao šta bih kupio, kamera i baterija su mi bile jedina dva parametra koja su morala biti top. I u startu prekrižim iPhone (ne volim iOs), Samsung S23+ (preskup a i dosadili su mi Samsunzi haha), Huaweija sam se riješio zbog Google servisa (tj više zbog nemogućnosti lociranja a trebalo mi zbog nekih stvari koje radim dodatno) i nekako je dilema ostala između Xiaomi i Vivo. Tj, prvo sam ganjao Honor 5 magic pro ali mi se nije prelazilo na Mtel. Javim se na Twitteru Kreši (urednik portala mob.hr) i upitam ga za savjet, kontam neće garant ni odgovoriti kad stiže poruka, sve preporuke za Vivo. Zainteresovao me, pogledam par nezavisnih recenzija i skontam da je to to... Iskreno, dosad me već nekoliko ljudi na Instagramu pitalo "koji ti je ovo mobitel, jel realno da mobitel pravi ovakve noćne slike" i moram reći da sam stvarno fasciniran kamerom a napominjem da mi je mobitel prije ovoga bio Huawei P40 Pro...

Od negativnih stvari, evo ne znam, to su toliko sitne stvari da je naspram ovih gore kvaliteta totalno bespredmetno o tome pričati :mrgreen:
- Meni lično nedostaje veći izbor fontova, ovaj Default je malo onako preobičan.
- Nedostaje mi ulaz u kameru dvoklikom na "volume down".
- Zbunjuju me "silent notifications", to još nisam provalio kako da setujem sve po svom ćeifu...
Nisam primijetio neke bugove u OS-u, glitcheve, sve stvarno radi savršeno fluidno. Vidio sam recimo kada krenem nekoga zvati pravo tiho se čuje da zvoni i uvijek gledam jesam li pojačao zvuk međutim kada se osoba javi zvuk se drastično pojača i razgovori se obavljaju bez problema.
Post Reply